Etixx-Quickstep

Włoch z Etixx-Quickstep był najlepszy po finiszu z peletonu. Liderem pozostał Gianni Meersman (Etixx-Quickstep).

Czwarty dzień zmagań to znów pagórki. Na trasie umiejscowiono 8 górskich premii i choć żadna z nich nie powinna “ściąć” peletonu to niektórzy na pewno dość mocno je odczują.

Podobnie jak wczoraj przez początkowe kilkadziesiąt kilometrów peleton nie wypuszczał żadnych harcowników. Dopiero po ponad 50 kilometrach na czele kręciła dziewiątka kolarzy, ale ich maksymalna przewaga wyniosła niewiele ponad 2 minuty.

W zasadniczej grupie główną pracę wykonywali kolarze Etixx-Quickstep. Najwięcej czasu na czele spędzał Tom Boonen, który zakończył akcję harcowników około 20km przed finiszem. Na następnych kilometrach sytuacja ani razu nie była spokojna – kolejni zawodnicy próbowali swoich sił w krótkich odjazdach, ale peleton był silniejszy.

Zaledwie 4km przed metą nastąpiło spore zaskoczenie – na atak zdecydował się David de la Cruz (Etixx-Quickstep), który wcześniej desygnowany był do pracy na rzecz lidera wyścigu Gianniego Meersmana. Do Hiszpana z przodu dołączyli Pim Lighthart (Lotto-Soudal) i jeden z zawodników Katushy.

Gdy trójka została złapana niemal od razu ruszył Antoine Warnier (Wallonie-Bruxelles), ale i jego grupa bez większych kłopotów dogoniła. Po finiszu z peletonu najszybszy był Matteo Trentin (Etixx-Quickstep), który rozprowadzał Meersmana, ale nie zszedł ze zmiany i do końca utrzymał się na czele. Drugi był jeżdżący w Ag2r Gediminas Bagdonas, a trzeci Meersman.

Wyniki etapu:

1 Matteo Trentin (Ita) Etixx – Quick Step 4:18:08
2 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:00:00
3 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:00
4 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
5 Kris Boeckmans (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
6 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha 0:00:00
7 Tony Hurel (Fra) Direct Energie 0:00:00
8 Florian Sénéchal (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
9 Vicente Reynes Mimo (Esp) IAM Cycling 0:00:00
10 Xandro Meurisse (Bel) Crelan – Vastgoedservice Continental Team 0:00:00
11 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
12 Michel Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
13 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:00:00
14 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
15 Benoît Jarrier (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:00
16 Kevyn Ista (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:00
17 Huub Duijn (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
18 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
19 Roman Maikin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
20 Ryan Anderson (Can) Direct Energie 0:00:00
21 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:00
22 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
23 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
24 Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
25 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha 0:00:00
26 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
27 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
28 Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:00
29 Rob Ruijgh (Ned) Crelan – Vastgoedservice Continental Team 0:00:00
30 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
31 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:00:00
32 Laurent Pichon (Fra) FDJ 0:00:00
33 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 0:00:00
34 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 0:00:00
35 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
36 Pim Ligthart (Ned) Lotto – Soudal 0:00:00
37 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
38 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
39 Dimitri Claeys (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
40 Gert Dockx (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
41 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:00
42 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Etixx – Quick Step 0:00:00
43 Patrick Gretsch (GER) Ag2r La Mondiale 0:00:00
44 Arnaud Démare (Fra) FDJ 0:00:00
45 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:20
46 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:53
47 Gerry Druyts (Bel) Crelan – Vastgoedservice Continental Team 0:01:05
48 Mickaël Delage (Fra) FDJ 0:01:05
49 Justin Jules (Fra) Veranclassic – Ago 0:01:05
50 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling 0:01:05
51 Boris Vallée (Bel) Fortuneo – Vital Concept 0:02:00
52 Christophe Masson (Fra) Veranclassic – Ago 0:02:00
53 Remy Mertz (Bel) ColorCode – Arden’Beef 0:02:00
54 Benoît Sinner (Fra) Armée de Terre 0:02:00
55 Dennis Coenen (Bel) Crelan – Vastgoedservice Continental Team 0:02:00
56 Reinier Honig (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:02:00
57 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 0:02:00
58 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:00
59 Jérôme Mainard (Fra) Armée de Terre 0:02:00
60 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:02:00
61 Olivier Le Gac (Fra) FDJ 0:02:00
62 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie 0:02:00
63 Kévin Lebreton (Fra) Armée de Terre 0:02:00
64 Pirmin Lang (SUI) IAM Cycling 0:02:00
65 Dimitri Peyskens (Bel) Veranclassic – Ago 0:03:38
66 Nils Politt (GER) Team Katusha 0:03:38
67 Wout Van Aert (Bel) Crelan – Vastgoedservice Continental Team 0:03:38
68 Perrig Quéméneur (Fra) Direct Energie 0:03:38
69 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie 0:03:38
70 Jens Adams (Bel) Crelan – Vastgoedservice Continental Team 0:03:38
71 Maxime Daniel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:38
72 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:03:38
73 Antoine Loy (Bel) ColorCode – Arden’Beef 0:03:38
74 Massimo Vanderaerden (Bel) Veranclassic – Ago 0:03:38
75 Artur Ershov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:38
76 Niels De Rooze (Bel) Veranclassic – Ago 0:03:38
77 Arnaud Gérard (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:03:38
78 Maxime Cam (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:03:38
79 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:03:38
80 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:03:38
81 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:03:38
82 Tom Boonen (Bel) Etixx – Quick Step 0:03:38
83 Bryan Alaphilippe (Fra) Armée de Terre 0:03:38
84 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx – Quick Step 0:03:38
85 Frederik Frison (Bel) Lotto – Soudal 0:03:38
86 Sean De Bie (Bel) Lotto – Soudal 0:03:38
87 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:38
88 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx – Quick Step 0:03:38
89 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:03:38
90 Oliver Zaugg (SUI) IAM Cycling 0:03:38
91 Clément Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:03:38
92 Ludovic Robeet (Bel) ColorCode – Arden’Beef 0:03:38
93 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 0:03:38
94 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:03:38
95 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:03:38
96 Jean-Marc Bideau (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:03:38
97 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:06:04
98 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha 0:07:59
99 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo – Vital Concept 0:07:59
100 Marc Sarreau (Fra) FDJ 0:07:59
101 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:07:59
102 Jordan Levasseur (Fra) Armée de Terre 0:07:59
103 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:07:59
104 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 0:07:59
105 Julien Duval (Fra) Armée de Terre 0:07:59
106 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:07:59
107 Yann Guyot (Fra) Armée de Terre 0:09:23
108 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:09:23
109 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ 0:09:23
110 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick Step 0:09:23
111 Yannick Mayer (GER) Veranclassic – Ago 0:10:47
112 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:10:47
113 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:10:47
114 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:10:47
115 Boris Dron (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:10:47
116 Damien Gaudin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:11:24
117 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:14:10
118 André Looij (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:14:10
119 Mamyr Stash (Rus) Gazprom – RusVelo 0:14:10
120 Roman Kustadinchev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:14:10
121 Kenny Dehaes (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:14:10
122 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:14:10
123 Tim Merlier (Bel) Crelan – Vastgoedservice Continental Team 0:14:10
124 Johan Hemroulle (Bel) ColorCode – Arden’Beef 0:14:10
125 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:14:10
DNF Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale
DNF Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
DNF Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits
DNF Kai Reus (Ned) Roompot – Oranje Peloton
DNF Gaëtan Bille (Bel) Wanty – Groupe Gobert
DNF Alexis Bodiot (Fra) Armée de Terre
DNF Julien Kaise (Bel) ColorCode – Arden’Beef
DNF Martin Palm (Bel) ColorCode – Arden’Beef
DNF Maximilien Picoux (Bel) ColorCode – Arden’Beef
DNF Lionel Taminiaux (Bel) ColorCode – Arden’Beef
DNF Rob Peeters (Bel) Crelan – Vastgoedservice Continental Team
DNF Sam Lennertz (Bel) Veranclassic – Ago
DNS Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal

Klasyfikacja generalna:

1 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick Step 17:28:49
2 Dimitri Claeys (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:06
3 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha 0:00:09
4 Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:11
5 Laurent Pichon (Fra) FDJ 0:00:11
6 Guillaume Bonnafond (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:12
7 Arnaud Démare (Fra) FDJ 0:00:12
8 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:12
9 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:13
10 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 0:00:13
11 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:14
12 Huub Duijn (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:15
13 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:15
14 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:00:16
15 Michel Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:16
16 Xandro Meurisse (Bel) Crelan – Vastgoedservice Continental Team 0:00:16
17 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:16
18 Florian Sénéchal (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:16
19 Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:16
20 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:16
21 Rob Ruijgh (Ned) Crelan – Vastgoedservice Continental Team 0:00:16
22 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:16
23 Pim Ligthart (Ned) Lotto – Soudal 0:00:16
24 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:16
25 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:16
26 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 0:00:16
27 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:00:16
28 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:00:16
29 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:00:16
30 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Etixx – Quick Step 0:00:16
31 Matteo Trentin (Ita) Etixx – Quick Step 0:01:03
32 Roman Maikin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:09
33 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:11
34 Ryan Anderson (Can) Direct Energie 0:01:13
35 Kevyn Ista (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:01:13
36 Remy Mertz (Bel) ColorCode – Arden’Beef 0:02:16
37 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:02:18
38 Patrick Gretsch (GER) Ag2r La Mondiale 0:02:24
39 Gert Dockx (Bel) Lotto – Soudal 0:02:24
40 Benoît Jarrier (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:02:24
41 Vicente Reynes Mimo (Esp) IAM Cycling 0:02:34
42 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:03:08
43 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha 0:03:08
44 Christophe Masson (Fra) Veranclassic – Ago 0:03:13
45 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:03:13
46 Jérôme Mainard (Fra) Armée de Terre 0:03:13
47 Kévin Lebreton (Fra) Armée de Terre 0:03:13
48 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling 0:03:23
49 Mickaël Delage (Fra) FDJ 0:03:29
50 Oliver Zaugg (SUI) IAM Cycling 0:03:54
51 Clément Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:03:54
52 Olivier Le Gac (Fra) FDJ 0:04:24
53 Wout Van Aert (Bel) Crelan – Vastgoedservice Continental Team 0:04:51
54 Arnaud Gérard (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:04:51
55 Jens Adams (Bel) Crelan – Vastgoedservice Continental Team 0:04:51
56 Dennis Coenen (Bel) Crelan – Vastgoedservice Continental Team 0:05:44
57 Pirmin Lang (SUI) IAM Cycling 0:05:44
58 Tom Boonen (Bel) Etixx – Quick Step 0:05:45
59 Perrig Quéméneur (Fra) Direct Energie 0:05:49
60 Massimo Vanderaerden (Bel) Veranclassic – Ago 0:06:02
61 Antoine Loy (Bel) ColorCode – Arden’Beef 0:06:02
62 Tony Hurel (Fra) Direct Energie 0:06:46
63 Jean-Marc Bideau (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:06:46
64 Maxime Cam (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:06:46
65 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick Step 0:07:06
66 Maxime Daniel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:07:22
67 Nils Politt (GER) Team Katusha 0:07:22
68 Dimitri Peyskens (Bel) Veranclassic – Ago 0:07:22
69 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx – Quick Step 0:07:22
70 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:07:22
71 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:07:54
72 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie 0:08:46
73 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:09:12
74 Artur Ershov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:09:32
75 Ludovic Robeet (Bel) ColorCode – Arden’Beef 0:10:13
76 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie 0:10:24
77 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 0:10:24
78 Frederik Frison (Bel) Lotto – Soudal 0:10:41
79 Reinier Honig (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:10:47
80 Yann Guyot (Fra) Armée de Terre 0:11:47
81 Boris Vallée (Bel) Fortuneo – Vital Concept 0:11:49
82 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:12:00
83 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:13:07
84 Damien Gaudin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:13:35
85 Niels De Rooze (Bel) Veranclassic – Ago 0:13:40
86 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:13:40
87 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:14:31
88 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha 0:14:37
89 Marc Sarreau (Fra) FDJ 0:14:45
90 Kris Boeckmans (Bel) Lotto – Soudal 0:15:16
91 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:15:29
92 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 0:15:32
93 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 0:16:03
94 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:16:09
95 Gerry Druyts (Bel) Crelan – Vastgoedservice Continental Team 0:16:21
96 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 0:17:16
97 Justin Jules (Fra) Veranclassic – Ago 0:17:17
98 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:17:26
99 Roman Kustadinchev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:17:54
100 Julien Duval (Fra) Armée de Terre 0:18:01
101 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:18:01
102 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:18:54
103 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:18:54
104 Bryan Alaphilippe (Fra) Armée de Terre 0:18:54
105 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:18:54
106 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:20:54
107 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:20:56
108 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ 0:21:05
109 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:21:31
110 Benoît Sinner (Fra) Armée de Terre 0:22:08
111 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:23:15
112 Jordan Levasseur (Fra) Armée de Terre 0:23:15
113 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx – Quick Step 0:23:52
114 Sean De Bie (Bel) Lotto – Soudal 0:23:55
115 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo – Vital Concept 0:25:45
116 Boris Dron (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:25:58
117 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:26:00
118 Mamyr Stash (Rus) Gazprom – RusVelo 0:29:22
119 André Looij (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:29:26
120 Kenny Dehaes (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:29:26
121 Johan Hemroulle (Bel) ColorCode – Arden’Beef 0:29:26
122 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:29:26
123 Tim Merlier (Bel) Crelan – Vastgoedservice Continental Team 0:29:36
124 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick Step 0:30:59
125 Yannick Mayer (GER) Veranclassic – Ago 0:33:08