Fot. Tinkoff

Właściciel drużyny Tinkoff Oleg Tinkov powiedział w wywiadzie dla brytyjskiej telewizji ITV, że Peter Sagan podpisał kontrakt z drużyną Bora-Argon 18.

Drużyny nie mogą podawać oficjalnych informacji o transferach do 1 sierpnia. Tinkov jednak nie powstrzymał się od skomentowania sytuacji swojego najlepszego kolarza.

Wiem, że Sagan podpisał kontrakt z Borą. Z przyjemnością będę śledził jego poczynania w telewizji, w Internecie i mam nadzieję, że gdy czasem pojawię się na jakimś wyścigu, a on będzie wychodził z autobusu Bory, zrobi sobie ze mną zdjęcie – skomentował Oleg Tinkov.

Tinkov zdradził także, że mistrz świata będzie zarabiał w niemieckiej ekipie więcej niż w Tinkoff. Nie powiedział jednak jaka to będzie kwota. Mówi się, że u Rosjanina dostaje około pięciu milionów euro rocznie.

Oleg Tinkov jakiś czas temu krytykował Petera Sagana za brak zwycięstw i wymagał od niego więcej. Krótko po tym Słowak wygrał wyścig w Kalifornii, został mistrzem świata, a sezon w tęczowej koszulce jest dla niego najlepszym w karierze. Świadczą o tym chociażby wygrany Wyścig dookoła Flandrii czy sukcesy na trwającym Tour de France.

Drużna Bora-Argon 18, w której ściga się Bartosz Huzarski od nowego sezonu będzie miała nowego sponsora tytularnego – niemiecką firmę Hansgrohe, produkującą materiały łazienkowe.