Tour de France / ASO

Francuz był najszybszy na szczycie Saint-Gervais Mont Blanc. W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Christopher Froome (Team Sky), a w górskiej wygraną zapewnił już sobie Rafał Majka (Tinkoff).

Piątkowy etap z Albertville do Saint-Gervais Mont Blanc miał długość 146km, ale do pokonania były aż cztery premie górskie – dwie pierwszej, jedna drugiej kategorii oraz jedna oznaczona jako HC – poza kategorią.

Tradycyjnie już pierwsze ataki pojawiły się niemalże w momencie startu ostrego. Do przodu wyrwało aż 20 kolarzy, wśród których byli Alexey Lutsenko (Astana), Robert Kiserlovski i Rafal Majka (Tinkoff), Alexis Vuillermoz (AG2R-La Mondiale), George Bennett (LottoNL-Jumbo), Pierre Rolland (Cannondale-Drapac), Markus Burghardt i Amaël Moinard (BMC), Natnael Berhane (Dimension Data), Laurens ten Dam (Giant-Alpecin), Emmanuel Buchman (Bora-Argon 18), Rui Costa (Lampre-Merida), Thomas De Gendt and Tony Gallopin (Lotto-Soudal), Tony Martin (Etixx-Quick Step), Daniel Navarro (Cofidis), Michael Matthews (Orica-BikeExchange), Eduardo Sepulveda i Vegard Breen (Fortuneo-Vital Concept).

De Gendt celował w odrabianie strat punktowych do Rafała Majki i początkowo powoli mu się to udawało – na Forclaz de Montmin i Forclaz de Queige Belg dwukrotnie wygrał, ale Polak czujnie zajmował drugie lokaty. Kiedy na podjeździe pod Montée de Bisanne Rafał Majka przyspieszył, a z grupy odpadł m.in. De Gendt stało się jasne, że wygrana na szczycie przyniesie kolarzowi Tinkoff wygraną w klasyfikacji górskiej.

W międzyczasie brzydki upadek zaliczył Tom Dumoulin (Giant-Alpecin). Jeden z faworytów wyścigu jazdy indywidualnej na czas na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro po kilku chwilach wycofał się z wyścigu ze łzami w oczach. Lekarz przekazał informację, że Holendra bardzo boli nadgarstek, który może być złamany.

Na zjazdach z Montée de Bisanne na atak zdecydowali się Rui Costa (Lampre-Merida) i Pierre Rolland (Cannondale-Drapac). Francuz wpadł w poślizg i również miał kraksę, ale Portugalczyk mocno parł do przodu. Za nim, z coraz większą stratą, jechała grupa z Rafałem Majką (Tinkoff), Alexisem Vuillermozem (Ag2r), Jarlinsonem Pantano (IAM Cycling), Danielem Navarro (Cofidis), Amaelem Moinardem (BMC), Eduardo Sepulvedą (Fortuneo Vital Concept), Georgem Bennetem (Team LottoNL-Jumbo) i Tonym Gallopinem (Lotto-Soudal). Początkowo był w niej Alexey Lutsenko (Astana), który jednak został pomóc kolegom w nadawaniu tempa w peletonie.

Peleton prowadzony przez Kazachską ekipę złapał uciekinierów i tylko Costa zjeżdżał przed grupą lidera. Niestety krótkie opady deszczu sprawiły, że na trasie było bardzo ślisko – upadł m.in. Richie Porte (BMC), Christopher Froome (Team Sky), Daniel Navarro (Cofidis – wycofał się), Bauke Mollema (Trek-Segafredo) czy Vincenzo Nibali (Astana). Na atak z kolei zdecydował się Romain Bardet (Ag2r).

Na finałowej wspinaczce Bardet szybko dogonił Costę, a w peletonie chwilowe problemy miał Christopher Froome. 3.8km przed finiszem na podyktowanie mocniejszego tempa zdecydowała się para z ekipy BMC – Damiano Caruso i Richie Porte.

W grupie lidera wielu kolarzy podejmowało próby zerwania poobijanego Froome’a. Na chwilę odjechać udało się tylko Danielowi Martinowi (Etixx-Quickstep), ale Irlandczyk został szybko złapany przez Joaquima Rodrigueza (Katusha) prowadzącego grupkę żółtej koszulki. Coraz większą stratę miał Bauke Mollema (Trek-Segafredo).

1km przed finiszem stawka zaczęła się lekko rozrywać. Mocne tempo dla Nairo Quintany dyktował Alejandro Valverde (Movistar).

Etap trafił jednak w dłonie Romaina Bardet (Ag2r). Na drugie miejsce finiszował Joaquim Rodriguez (Katusha), a Christopher Froome (Team Sky) stracił około 14 sekund. Za swoje ataki zapłacił Richie Porte (BMC), który dojechał prawie minutę za zwycięzcą.

RANK RIDER RIDER NO. TEAM TIMES GAP
1. FRA BARDET Romain 41 AG2R LA MONDIALE 04h 14′ 08”
2. ESP RODRIGUEZ OLIVER Joaquin 141 TEAM KATUSHA 04h 14′ 31” + 00′ 23”
3. ESP VALVERDE Alejandro 12 MOVISTAR TEAM 04h 14′ 31” + 00′ 23”
4. RSA MEINTJES Louis 157 LAMPRE – MERIDA 04h 14′ 31” + 00′ 23”
5. COL QUINTANA Nairo 11 MOVISTAR TEAM 04h 14′ 34” + 00′ 26”
6. ITA ARU Fabio 21 ASTANA PRO TEAM 04h 14′ 36” + 00′ 28”
7. IRL MARTIN Daniel 184 ETIXX-QUICK STEP 04h 14′ 36” + 00′ 28”
8. NED POELS Wouter 6 TEAM SKY 04h 14′ 44” + 00′ 36”
9. GBR FROOME Christopher 1 TEAM SKY 04h 14′ 44” + 00′ 36”
10. AUS PORTE Richie 91 BMC RACING TEAM 04h 15′ 01” + 00′ 53”
11. ESP IZAGUIRRE Ion 17 MOVISTAR TEAM 04h 15′ 01” + 00′ 53”
12. ESP LANDA Mikel 4 TEAM SKY 04h 15′ 01” + 00′ 53”
13. GBR YATES Adam 209 ORICA-BIKEEXCHANGE 04h 15′ 04” + 00′ 56”
14. FRA BARGUIL WARREN 111 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 15′ 25” + 01′ 17”
15. POR FARIA DA COSTA Rui Alberto 151 LAMPRE – MERIDA 04h 16′ 00” + 01′ 52”
16. COL HENAO Sergio Luis 2 TEAM SKY 04h 16′ 05” + 01′ 57”
17. CZE KREUZIGER Roman 36 TINKOFF 04h 16′ 06” + 01′ 58”
18. ITA CARUSO Damiano 94 BMC RACING TEAM 04h 17′ 08” + 03′ 00”
19. NED CLEMENT Stef 72 IAM CYCLING 04h 17′ 18” + 03′ 10”
20. COL PANTANO Jarlinson 79 IAM CYCLING 04h 18′ 00” + 03′ 52”
21. ITA ROSA Diego 27 ASTANA PRO TEAM 04h 18′ 00” + 03′ 52”
22. FRA VUILLERMOZ Alexis 49 AG2R LA MONDIALE 04h 18′ 00” + 03′ 52”
23. NED MOLLEMA Bauke 61 TREK – SEGAFREDO 04h 18′ 34” + 04′ 26”
24. GER BUCHMANN Emanuel 131 BORA-ARGON 18 04h 18′ 50” + 04′ 42”
25. ESP MORENO FERNANDEZ Daniel 18 MOVISTAR TEAM 04h 18′ 57” + 04′ 49”
26. FRA GAUTIER Cyril 46 AG2R LA MONDIALE 04h 20′ 16” + 06′ 08”
27. POL MAJKA Rafal 37 TINKOFF 04h 20′ 21” + 06′ 13”
28. GBR THOMAS Geraint 9 TEAM SKY 04h 20′ 41” + 06′ 33”
29. ESP ZUBELDIA Haimar 69 TREK – SEGAFREDO 04h 20′ 41” + 06′ 33”
30. DEN FUGLSANG Jakob 23 ASTANA PRO TEAM 04h 20′ 41” + 06′ 33”
31. FRA GALLOPIN Tony 165 LOTTO SOUDAL 04h 21′ 57” + 07′ 49”
32. FRA ROLLAND Pierre 81 CANNONDALE DRAPAC TEAM 04h 22′ 02” + 07′ 54”
33. FRA CHEREL Mikael 43 AG2R LA MONDIALE 04h 22′ 28” + 08′ 20”
34. ESP NIEVE Mikel 5 TEAM SKY 04h 22′ 51” + 08′ 43”
35. RSA IMPEY Daryl 205 ORICA-BIKEEXCHANGE 04h 23′ 11” + 09′ 03”
36. EST KANGERT Tanel 25 ASTANA PRO TEAM 04h 23′ 15” + 09′ 07”
37. SUI REICHENBACH Sébastien 126 FDJ 04h 23′ 41” + 09′ 33”
38. FRA MOINARD Amaël 96 BMC RACING TEAM 04h 25′ 12” + 11′ 04”
39. RUS ZAKARIN Ilnur 149 TEAM KATUSHA 04h 25′ 51” + 11′ 43”
40. KAZ LUTSENKO Alexey 26 ASTANA PRO TEAM 04h 25′ 51” + 11′ 43”
41. ITA NIBALI Vincenzo 22 ASTANA PRO TEAM 04h 25′ 51” + 11′ 43”
42. CRO KISERLOVSKI Robert 35 TINKOFF 04h 25′ 51” + 11′ 43”
43. CRO DURASEK Kristijan 155 LAMPRE – MERIDA 04h 25′ 51” + 11′ 43”
44. ARG SEPULVEDA Eduardo 211 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 04h 25′ 51” + 11′ 43”
45. USA STETINA Peter 66 TREK – SEGAFREDO 04h 26′ 01” + 11′ 53”
46. SUI MORABITO Steve 124 FDJ 04h 26′ 42” + 12′ 34”
47. FRA SICARD Romain 177 DIRECT ENERGIE 04h 27′ 21” + 13′ 13”
48. FRA JEANDESBOZ Fabrice 175 DIRECT ENERGIE 04h 27′ 21” + 13′ 13”
49. ESP LOSADA Alberto 145 TEAM KATUSHA 04h 27′ 38” + 13′ 30”
50. BLR KIRYIENKA Vasili 3 TEAM SKY 04h 27′ 44” + 13′ 36”
51. GER BURGHARDT Marcus 93 BMC RACING TEAM 04h 28′ 37” + 14′ 29”
52. SUI SCHÄR Michael 97 BMC RACING TEAM 04h 28′ 37” + 14′ 29”
53. BEL VAN AVERMAET Greg 98 BMC RACING TEAM 04h 28′ 37” + 14′ 29”
54. SLO POLANC Jan 159 LAMPRE – MERIDA 04h 28′ 37” + 14′ 29”
55. NZL BENNETT George 52 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 29′ 10” + 15′ 02”
56. BEL DE GENDT Thomas 163 LOTTO SOUDAL 04h 30′ 58” + 16′ 50”
57. LUX SCHLECK Frank 65 TREK – SEGAFREDO 04h 31′ 38” + 17′ 30”
58. SUI ELMIGER Martin 74 IAM CYCLING 04h 31′ 38” + 17′ 30”
59. FRA CHAVANEL Sylvain 172 DIRECT ENERGIE 04h 31′ 38” + 17′ 30”
60. NED LINDEMAN Bert Jan 54 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 32′ 09” + 18′ 01”
61. AUS MATTHEWS Michael 207 ORICA-BIKEEXCHANGE 04h 32′ 40” + 18′ 32”
62. NED KELDERMAN Wilco 51 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 32′ 40” + 18′ 32”
63. ESP SANCHEZ GIL Luis-Leon 28 ASTANA PRO TEAM 04h 33′ 42” + 19′ 34”
64. FRA JEANNESSON Arnold 195 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 34′ 05” + 19′ 57”
65. NED VAN BAARLE Dylan 89 CANNONDALE DRAPAC TEAM 04h 34′ 05” + 19′ 57”
66. ERI BERHANE Natnael 102 TEAM DIMENSION DATA 04h 34′ 05” + 19′ 57”
67. LUX GASTAUER Ben 45 AG2R LA MONDIALE 04h 34′ 05” + 19′ 57”
68. AUT PREIDLER Georg 116 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 34′ 05” + 19′ 57”
69. DEN VALGREN ANDERSEN Michael 39 TINKOFF 04h 34′ 05” + 19′ 57”
70. ERI TEKLEHAIMANOT Daniel 109 TEAM DIMENSION DATA 04h 34′ 05” + 19′ 57”
71. FRA COPPEL Jérôme 73 IAM CYCLING 04h 34′ 05” + 19′ 57”
72. FRA COUSIN Jérome 193 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 34′ 05” + 19′ 57”
73. POR OLIVEIRA Nelson 19 MOVISTAR TEAM 04h 35′ 23” + 21′ 15”
74. COL ANACONA GOMEZ Winner Andrew 13 MOVISTAR TEAM 04h 35′ 23” + 21′ 15”
75. ESP PLAZA MOLINA Ruben 208 ORICA-BIKEEXCHANGE 04h 35′ 23” + 21′ 15”
76. FRA DELAPLACE Anthony 213 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 04h 36′ 05” + 21′ 57”
77. CAN DUCHESNE Antoine 173 DIRECT ENERGIE 04h 37′ 01” + 22′ 53”
78. FRA VOECKLER Thomas 179 DIRECT ENERGIE 04h 37′ 01” + 22′ 53”
79. CZE VAKOC Petr 188 ETIXX-QUICK STEP 04h 37′ 08” + 23′ 00”
80. BEL VERMOTE Julien 189 ETIXX-QUICK STEP 04h 37′ 11” + 23′ 03”
81. GER MARTIN Tony 185 ETIXX-QUICK STEP 04h 37′ 11” + 23′ 03”
82. FRA GOUGEARD Alexis 47 AG2R LA MONDIALE 04h 37′ 54” + 23′ 46”
83. FRA ALAPHILIPPE Julian 182 ETIXX-QUICK STEP 04h 37′ 54” + 23′ 46”
84. FRA COQUARD Bryan 171 DIRECT ENERGIE 04h 37′ 54” + 23′ 46”
85. ITA TIRALONGO Paolo 29 ASTANA PRO TEAM 04h 37′ 54” + 23′ 46”
86. NED TEN DAM Laurens 118 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 38′ 55” + 24′ 47”
87. GER GESCHKE Simon 115 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 39′ 26” + 25′ 18”
88. ESP ERVITI Imanol 14 MOVISTAR TEAM 04h 39′ 26” + 25′ 18”
89. POL HUZARSKI Bartosz 136 BORA-ARGON 18 04h 41′ 46” + 27′ 38”
90. ITA BENEDETTI Cesare 134 BORA-ARGON 18 04h 41′ 46” + 27′ 38”
91. NED SLAGTER Tom Jelte 88 CANNONDALE DRAPAC TEAM 04h 41′ 46” + 27′ 38”
92. CZE BARTA Jan 133 BORA-ARGON 18 04h 41′ 46” + 27′ 38”
93. ESP MATE MARDONES Luis Angel 198 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 41′ 46” + 27′ 38”
94. SUI HOLLENSTEIN Reto 76 IAM CYCLING 04h 41′ 46” + 27′ 38”
95. FRA PERICHON Pierre-Luc 217 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 04h 41′ 46” + 27′ 38”
96. GER VOSS Paul 139 BORA-ARGON 18 04h 41′ 46” + 27′ 38”
97. BEL BAKELANTS Jan 42 AG2R LA MONDIALE 04h 41′ 46” + 27′ 38”
98. FRA DUMOULIN Samuel 44 AG2R LA MONDIALE 04h 41′ 46” + 27′ 38”
99. GER MARTENS Paul 55 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 41′ 46” + 27′ 38”
100. FRA BONNET William 122 FDJ 04h 41′ 46” + 27′ 38”
101. BEL NAESEN Oliver 78 IAM CYCLING 04h 41′ 46” + 27′ 38”
102. NOR ENGER Sondre Holst 75 IAM CYCLING 04h 44′ 04” + 29′ 56”
103. NOR BREEN Vegard 212 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 04h 44′ 04” + 29′ 56”
104. GBR STANNARD Ian 8 TEAM SKY 04h 44′ 04” + 29′ 56”
105. GBR ROWE Luke 7 TEAM SKY 04h 44′ 04” + 29′ 56”
106. FRA VACHON Florian 219 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 04h 44′ 04” + 29′ 56”
107. AUS HOWARD Leigh 77 IAM CYCLING 04h 45′ 36” + 31′ 28”
108. AUS HANSEN Adam 166 LOTTO SOUDAL 04h 45′ 36” + 31′ 28”
109. BEL VANMARCKE Sep 57 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 45′ 36” + 31′ 28”
110. BEL ROELANDTS Jurgen 168 LOTTO SOUDAL 04h 45′ 36” + 31′ 28”
111. ITA SABATINI Fabio 187 ETIXX-QUICK STEP 04h 45′ 36” + 31′ 28”
112. DEN SORENSEN Chris Anker 218 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 04h 45′ 36” + 31′ 28”
113. ITA GATTO Oscar 34 TINKOFF 04h 45′ 36” + 31′ 28”
114. ITA TOSATTO Matteo 38 TINKOFF 04h 45′ 36” + 31′ 28”
115. NED ROOSEN Timo 56 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 45′ 36” + 31′ 28”
116. SLO KOREN Kristijan 85 CANNONDALE DRAPAC TEAM 04h 45′ 36” + 31′ 28”
117. FRA SOUPE GEOFFREY 199 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 45′ 36” + 31′ 28”
118. GER WAGNER Robert 58 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 45′ 36” + 31′ 28”
119. FRA LAPORTE Christophe 196 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 45′ 36” + 31′ 28”
120. BEL KEISSE Iljo 183 ETIXX-QUICK STEP 04h 45′ 36” + 31′ 28”
121. USA BOOKWALTER Brent 92 BMC RACING TEAM 04h 45′ 36” + 31′ 28”
122. USA VAN GARDEREN Tejay 99 BMC RACING TEAM 04h 45′ 36” + 31′ 28”
123. AUT KONRAD Patrick 137 BORA-ARGON 18 04h 45′ 36” + 31′ 28”
124. SUI RAST Gregory 64 TREK – SEGAFREDO 04h 45′ 36” + 31′ 28”
125. SUI ALBASINI Michael 202 ORICA-BIKEEXCHANGE 04h 45′ 36” + 31′ 28”
126. NED SINKELDAM Ramon 117 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 45′ 36” + 31′ 28”
127. NED TIMMER Albert 119 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 45′ 36” + 31′ 28”
128. ITA BONO Matteo 153 LAMPRE – MERIDA 04h 45′ 36” + 31′ 28”
129. AUS HAYMAN Mathew 204 ORICA-BIKEEXCHANGE 04h 45′ 36” + 31′ 28”
130. SLO PIBERNIK Luka 158 LAMPRE – MERIDA 04h 45′ 36” + 31′ 28”
131. ETH GRMAY Tsgabu Gebremaryam 156 LAMPRE – MERIDA 04h 45′ 36” + 31′ 28”
132. USA CRADDOCK Lawson 83 CANNONDALE DRAPAC TEAM 04h 45′ 36” + 31′ 28”
133. GER KITTEL Marcel 181 ETIXX-QUICK STEP 04h 45′ 36” + 31′ 28”
134. FRA EDET Nicolas 194 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 45′ 36” + 31′ 28”
135. BEL STUYVEN Jasper 67 TREK – SEGAFREDO 04h 45′ 36” + 31′ 28”
136. BEL PAUWELS Serge 107 TEAM DIMENSION DATA 04h 45′ 36” + 31′ 28”
137. NOR KRISTOFF Alexander 144 TEAM KATUSHA 04h 45′ 36” + 31′ 28”
138. AUS DURBRIDGE Luke 203 ORICA-BIKEEXCHANGE 04h 45′ 36” + 31′ 28”
139. USA HOWES Alex 84 CANNONDALE DRAPAC TEAM 04h 45′ 36” + 31′ 28”
140. FRA FONSECA Armindo 215 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 04h 45′ 36” + 31′ 28”
141. NED GROENEWEGEN Dylan 53 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 45′ 36” + 31′ 28”
142. ESP IRIZAR Markel 63 TREK – SEGAFREDO 04h 45′ 36” + 31′ 28”
143. FRA ROY Jérémy 128 FDJ 04h 45′ 36” + 31′ 28”
144. ITA POZZOVIVO Domenico 48 AG2R LA MONDIALE 04h 45′ 36” + 31′ 28”
145. UKR GRIVKO Andriy 24 ASTANA PRO TEAM 04h 45′ 36” + 31′ 28”
146. GER GREIPEL André 161 LOTTO SOUDAL 04h 45′ 36” + 31′ 28”
147. FRA FEILLU Brice 214 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 04h 45′ 36” + 31′ 28”
148. NED CURVERS Roy 112 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 45′ 36” + 31′ 28”
149. ESP VICIOSO Angel 148 TEAM KATUSHA 04h 45′ 36” + 31′ 28”
150. IRL BENNETT Sam 135 BORA-ARGON 18 04h 45′ 36” + 31′ 28”
151. GER SCHILLINGER Andreas 138 BORA-ARGON 18 04h 45′ 36” + 31′ 28”
152. LTU NAVARDAUSKAS Ramunas 87 CANNONDALE DRAPAC TEAM 04h 45′ 36” + 31′ 28”
153. DEN JUUL-JENSEN Christopher 206 ORICA-BIKEEXCHANGE 04h 45′ 36” + 31′ 28”
154. FRA VICHOT Arthur 129 FDJ 04h 45′ 36” + 31′ 28”
155. FRA ROUX Anthony 127 FDJ 04h 45′ 36” + 31′ 28”
156. RSA JANSE VAN RENSBURG Reinardt 106 TEAM DIMENSION DATA 04h 45′ 36” + 31′ 28”
157. BEL WYNANTS Maarten 59 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 45′ 36” + 31′ 28”
158. ITACIMOLAI Davide 154 LAMPRE – MERIDA 04h 45′ 36” + 31′ 28”
159. AUTHALLER Marco 143 TEAM KATUSHA 04h 45′ 36” + 31′ 28”
160. FRA GENE Yohann 174 DIRECT ENERGIE 04h 45′ 36” + 31′ 28”
161. ITA GUARNIERI Jacopo 142 TEAM KATUSHA 04h 45′ 36” + 31′ 28”
162. POL BODNAR Maciej 33 TINKOFF 04h 45′ 36” + 31′ 28”
163. FRA PETIT Adrien 176 DIRECT ENERGIE 04h 45′ 36” + 31′ 28”
164. NOR BOASSON HAGEN Edvald 103 TEAM DIMENSION DATA 04h 45′ 36” + 31′ 28”
165. NZL HENDERSON Gregory 167 LOTTO SOUDAL 04h 45′ 36” + 31′ 28”
166. JPN ARASHIRO Yukiya 152 LAMPRE – MERIDA 04h 45′ 36” + 31′ 28”
167. GBR CUMMINGS Stephen 104 TEAM DIMENSION DATA 04h 45′ 36” + 31′ 28”
168. DEN BAK Lars Ytting 162 LOTTO SOUDAL 04h 45′ 36” + 31′ 28”
169. GER SIEBERG Marcel 169 LOTTO SOUDAL 04h 45′ 52” + 31′ 44”
170. AUT EISEL Bernhard 105 TEAM DIMENSION DATA 04h 45′ 52” + 31′ 44”
171. FRA LEMOINE Cyril 197 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 45′ 52” + 31′ 44”
172. SVK SAGAN Peter 32 TINKOFF 04h 45′ 52” + 31′ 44”
173. GER DEGENKOLB John 113 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 45′ 52” + 31′ 44”
174. ARG RICHEZE Ariel Maximiliano 186 ETIXX-QUICK STEP 04h 45′ 55” + 31′ 47”
175. GBR MC LAY DANIEL 216 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 04h 49′ 47” + 35′ 39”

 

Klasyfikacja generalna:

RANK RIDER RIDER NO. TEAM TIMES GAP
1. GBR FROOME Christopher 1 TEAM SKY 82h 10′ 37”
2. FRA BARDET Romain 41 AG2R LA MONDIALE 82h 14′ 48” + 04′ 11”
3. COL QUINTANA Nairo 11 MOVISTAR TEAM 82h 15′ 04” + 04′ 27”
4. GBR YATES Adam 209 ORICA-BIKEEXCHANGE 82h 15′ 23” + 04′ 46”
5. AUS PORTE Richie 91 BMC RACING TEAM 82h 15′ 54” + 05′ 17”
6. ITA ARU Fabio 21 ASTANA PRO TEAM 82h 16′ 37” + 06′ 00”
7. ESP VALVERDE Alejandro 12 MOVISTAR TEAM 82h 16′ 57” + 06′ 20”
8. RSA MEINTJES Louis 157 LAMPRE – MERIDA 82h 17′ 39” + 07′ 02”
9. IRL MARTIN Daniel 184 ETIXX-QUICK STEP 82h 17′ 47” + 07′ 10”
10. NED MOLLEMA Bauke 61 TREK – SEGAFREDO 82h 18′ 19” + 07′ 42”
11. ESP RODRIGUEZ OLIVER Joaquin 141 TEAM KATUSHA 82h 18′ 29” + 07′ 52”
12. CZE KREUZIGER Roman 36 TINKOFF 82h 20′ 22” + 09′ 45”
13. COL HENAO Sergio Luis 2 TEAM SKY 82h 29′ 28” + 18′ 51”
14. SUI REICHENBACH Sébastien 126 FDJ 82h 32′ 14” + 21′ 37”
15. GBR THOMAS Geraint 9 TEAM SKY 82h 39′ 08” + 28′ 31”
16. FRA ROLLAND Pierre 81 CANNONDALE DRAPAC TEAM 82h 40′ 46” + 30′ 09”
17. NED CLEMENT Stef 72 IAM CYCLING 82h 45′ 48” + 35′ 11”
18. FRA BARGUIL WARREN 111 TEAM GIANT-ALPECIN 82h 47′ 12” + 36′ 35”
19. ESP NIEVE Mikel 5 TEAM SKY 82h 49′ 07” + 38′ 30”
20. FRA VUILLERMOZ Alexis 49 AG2R LA MONDIALE 82h 52′ 39” + 42′ 02”
21. GER BUCHMANN Emanuel 131 BORA-ARGON 18 82h 53′ 25” + 42′ 48”
22. COL PANTANO Jarlinson 79 IAM CYCLING 82h 53′ 41” + 43′ 04”
23. ESP ZUBELDIA Haimar 69 TREK – SEGAFREDO 82h 57′ 21” + 46′ 44”
24. ITA CARUSO Damiano 94 BMC RACING TEAM 82h 59′ 00” + 48′ 23”
25. EST KANGERT Tanel 25 ASTANA PRO TEAM 83h 01′ 16” + 50′ 39”
26. RUS ZAKARIN Ilnur 149 TEAM KATUSHA 83h 04′ 25” + 53′ 48”
27. USA VAN GARDEREN Tejay 99 BMC RACING TEAM 83h 09′ 23” + 58′ 46”
28. POL MAJKA Rafal 37 TINKOFF 83h 15′ 03” + 01h 04′ 26”
29. NED POELS Wouter 6 TEAM SKY 83h 17′ 34” + 01h 06′ 57”
30. SUI MORABITO Steve 124 FDJ 83h 25′ 28” + 01h 14′ 51”
31. ESP MORENO FERNANDEZ Daniel 18 MOVISTAR TEAM 83h 29′ 00” + 01h 18′ 23”
32. ESP LANDA Mikel 4 TEAM SKY 83h 29′ 36” + 01h 18′ 59”
33. LUX SCHLECK Frank 65 TREK – SEGAFREDO 83h 31′ 07” + 01h 20′ 30”
34. ITA POZZOVIVO Domenico 48 AG2R LA MONDIALE 83h 33′ 00” + 01h 22′ 23”
35. ITA NIBALI Vincenzo 22 ASTANA PRO TEAM 83h 34′ 16” + 01h 23′ 39”
36. NED KELDERMAN Wilco 51 TEAM LOTTO NL – JUMBO 83h 38′ 44” + 01h 28′ 07”
37. BEL PAUWELS Serge 107 TEAM DIMENSION DATA 83h 41′ 25” + 01h 30′ 48”
38. ITA ROSA Diego 27 ASTANA PRO TEAM 83h 43′ 53” + 01h 33′ 16”
39. RSA IMPEY Daryl 205 ORICA-BIKEEXCHANGE 83h 51′ 13” + 01h 40′ 36”
40. BEL VAN AVERMAET Greg 98 BMC RACING TEAM 83h 51′ 16” + 01h 40′ 39”
41. USA STETINA Peter 66 TREK – SEGAFREDO 83h 55′ 46” + 01h 45′ 09”
42. POL HUZARSKI Bartosz 136 BORA-ARGON 18 84h 01′ 13” + 01h 50′ 36”
43. FRA MOINARD Amaël 96 BMC RACING TEAM 84h 03′ 53” + 01h 53′ 16”
44. DEN FUGLSANG Jakob 23 ASTANA PRO TEAM 84h 05′ 15” + 01h 54′ 38”
45. BEL DE GENDT Thomas 163 LOTTO SOUDAL 84h 05′ 48” + 01h 55′ 11”
46. FRA CHAVANEL Sylvain 172 DIRECT ENERGIE 84h 05′ 49” + 01h 55′ 12”
47. ESP SANCHEZ GIL Luis-Leon 28 ASTANA PRO TEAM 84h 07′ 42” + 01h 57′ 05”
48. ARG SEPULVEDA Eduardo 211 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 84h 09′ 14” + 01h 58′ 37”
49. CRO DURASEK Kristijan 155 LAMPRE – MERIDA 84h 09′ 18” + 01h 58′ 41”
50. NZL BENNETT George 52 TEAM LOTTO NL – JUMBO 84h 13′ 03” + 02h 02′ 26”
51. FRA ALAPHILIPPE Julian 182 ETIXX-QUICK STEP 84h 14′ 15” + 02h 03′ 38”
52. CRO KISERLOVSKI Robert 35 TINKOFF 84h 15′ 39” + 02h 05′ 02”
53. BEL BAKELANTS Jan 42 AG2R LA MONDIALE 84h 15′ 51” + 02h 05′ 14”
54. AUT PREIDLER Georg 116 TEAM GIANT-ALPECIN 84h 19′ 47” + 02h 09′ 10”
55. FRA CHEREL Mikael 43 AG2R LA MONDIALE 84h 24′ 32” + 02h 13′ 55”
56. ESP IZAGUIRRE Ion 17 MOVISTAR TEAM 84h 24′ 54” + 02h 14′ 17”
57. POR FARIA DA COSTA Rui Alberto 151 LAMPRE – MERIDA 84h 24′ 54” + 02h 14′ 17”
58. SLO POLANC Jan 159 LAMPRE – MERIDA 84h 26′ 24” + 02h 15′ 47”
59. ESP MATE MARDONES Luis Angel 198 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 84h 29′ 26” + 02h 18′ 49”
60. FRA JEANDESBOZ Fabrice 175 DIRECT ENERGIE 84h 31′ 07” + 02h 20′ 30”
61. NED TEN DAM Laurens 118 TEAM GIANT-ALPECIN 84h 33′ 43” + 02h 23′ 06”
62. FRA FEILLU Brice 214 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 84h 35′ 00” + 02h 24′ 23”
63. ESP LOSADA Alberto 145 TEAM KATUSHA 84h 35′ 00” + 02h 24′ 23”
64. LUX GASTAUER Ben 45 AG2R LA MONDIALE 84h 37′ 52” + 02h 27′ 15”
65. ESP PLAZA MOLINA Ruben 208 ORICA-BIKEEXCHANGE 84h 38′ 31” + 02h 27′ 54”
66. FRA VOECKLER Thomas 179 DIRECT ENERGIE 84h 38′ 49” + 02h 28′ 12”
67. KAZ LUTSENKO Alexey 26 ASTANA PRO TEAM 84h 39′ 09” + 02h 28′ 32”
68. AUT KONRAD Patrick 137 BORA-ARGON 18 84h 41′ 30” + 02h 30′ 53”
69. ITA TIRALONGO Paolo 29 ASTANA PRO TEAM 84h 43′ 15” + 02h 32′ 38”
70. FRA GALLOPIN Tony 165 LOTTO SOUDAL 84h 45′ 25” + 02h 34′ 48”
71. FRA ROUX Anthony 127 FDJ 84h 45′ 29” + 02h 34′ 52”
72. FRA GAUTIER Cyril 46 AG2R LA MONDIALE 84h 46′ 36” + 02h 35′ 59”
73. SUI ELMIGER Martin 74 IAM CYCLING 84h 46′ 39” + 02h 36′ 02”
74. FRA SICARD Romain 177 DIRECT ENERGIE 84h 48′ 57” + 02h 38′ 20”
75. GER GESCHKE Simon 115 TEAM GIANT-ALPECIN 84h 50′ 04” + 02h 39′ 27”
76. COL ANACONA GOMEZ Winner Andrew 13 MOVISTAR TEAM 84h 51′ 00” + 02h 40′ 23”
77. FRA COPPEL Jérôme 73 IAM CYCLING 84h 52′ 50” + 02h 42′ 13”
78. SUI SCHÄR Michael 97 BMC RACING TEAM 84h 54′ 56” + 02h 44′ 19”
79. UKR GRIVKO Andriy 24 ASTANA PRO TEAM 84h 55′ 40” + 02h 45′ 03”
80. NED SLAGTER Tom Jelte 88 CANNONDALE DRAPAC TEAM 84h 56′ 17” + 02h 45′ 40”
81. POR OLIVEIRA Nelson 19 MOVISTAR TEAM 84h 57′ 13” + 02h 46′ 36”
82. DEN SORENSEN Chris Anker 218 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 84h 57′ 55” + 02h 47′ 18”
83. FRA JEANNESSON Arnold 195 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 84h 59′ 11” + 02h 48′ 34”
84. ERI TEKLEHAIMANOT Daniel 109 TEAM DIMENSION DATA 85h 01′ 05” + 02h 50′ 28”
85. DEN VALGREN ANDERSEN Michael 39 TINKOFF 85h 04′ 00” + 02h 53′ 23”
86. BEL NAESEN Oliver 78 IAM CYCLING 85h 05′ 30” + 02h 54′ 53”
87. GER BURGHARDT Marcus 93 BMC RACING TEAM 85h 05′ 35” + 02h 54′ 58”
88. FRA DELAPLACE Anthony 213 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 85h 06′ 12” + 02h 55′ 35”
89. FRA VICHOT Arthur 129 FDJ 85h 06′ 44” + 02h 56′ 07”
90. FRA ROY Jérémy 128 FDJ 85h 08′ 02” + 02h 57′ 25”
91. CZE BARTA Jan 133 BORA-ARGON 18 85h 08′ 08” + 02h 57′ 31”
92. GER MARTIN Tony 185 ETIXX-QUICK STEP 85h 08′ 41” + 02h 58′ 04”
93. NED LINDEMAN Bert Jan 54 TEAM LOTTO NL – JUMBO 85h 11′ 22” + 03h 00′ 45”
94. SVK SAGAN Peter 32 TINKOFF 85h 13′ 53” + 03h 03′ 16”
95. ETH GRMAY Tsgabu Gebremaryam 156 LAMPRE – MERIDA 85h 17′ 04” + 03h 06′ 27”
96. NED VAN BAARLE Dylan 89 CANNONDALE DRAPAC TEAM 85h 17′ 17” + 03h 06′ 40”
97. AUS HANSEN Adam 166 LOTTO SOUDAL 85h 19′ 29” + 03h 08′ 52”
98. FRA VACHON Florian 219 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 85h 20′ 56” + 03h 10′ 19”
99. GER MARTENS Paul 55 TEAM LOTTO NL – JUMBO 85h 24′ 26” + 03h 13′ 49”
100. BLR KIRYIENKA Vasili 3 TEAM SKY 85h 25′ 39” + 03h 15′ 02”
101. NOR BOASSON HAGEN Edvald 103 TEAM DIMENSION DATA 85h 27′ 50” + 03h 17′ 13”
102. CAN DUCHESNE Antoine 173 DIRECT ENERGIE 85h 30′ 09” + 03h 19′ 32”
103. SLO PIBERNIK Luka 158 LAMPRE – MERIDA 85h 30′ 37” + 03h 20′ 00”
104. FRA PERICHON Pierre-Luc 217 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 85h 30′ 42” + 03h 20′ 05”
105. SUI HOLLENSTEIN Reto 76 IAM CYCLING 85h 31′ 11” + 03h 20′ 34”
106. AUS DURBRIDGE Luke 203 ORICA-BIKEEXCHANGE 85h 32′ 42” + 03h 22′ 05”
107. AUS MATTHEWS Michael 207 ORICA-BIKEEXCHANGE 85h 32′ 43” + 03h 22′ 06”
108. BEL STUYVEN Jasper 67 TREK – SEGAFREDO 85h 33′ 09” + 03h 22′ 32”
109. BEL VANMARCKE Sep 57 TEAM LOTTO NL – JUMBO 85h 35′ 00” + 03h 24′ 23”
110. GER VOSS Paul 139 BORA-ARGON 18 85h 35′ 14” + 03h 24′ 37”
111. FRA COQUARD Bryan 171 DIRECT ENERGIE 85h 36′ 44” + 03h 26′ 07”
112. RSA JANSE VAN RENSBURG Reinardt 106 TEAM DIMENSION DATA 85h 37′ 17” + 03h 26′ 40”
113. CZE VAKOC Petr 188 ETIXX-QUICK STEP 85h 38′ 45” + 03h 28′ 08”
114. ESP IRIZAR Markel 63 TREK – SEGAFREDO 85h 39′ 04” + 03h 28′ 27”
115. USA CRADDOCK Lawson 83 CANNONDALE DRAPAC TEAM 85h 40′ 09” + 03h 29′ 32”
116. ESP ERVITI Imanol 14 MOVISTAR TEAM 85h 40′ 44” + 03h 30′ 07”
117. JPN ARASHIRO Yukiya 152 LAMPRE – MERIDA 85h 41′ 53” + 03h 31′ 16”
118. ERI BERHANE Natnael 102 TEAM DIMENSION DATA 85h 42′ 59” + 03h 32′ 22”
119. NED CURVERS Roy 112 TEAM GIANT-ALPECIN 85h 44′ 25” + 03h 33′ 48”
120. SUI RAST Gregory 64 TREK – SEGAFREDO 85h 44′ 31” + 03h 33′ 54”
121. FRA EDET Nicolas 194 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 85h 44′ 46” + 03h 34′ 09”
122. FRA COUSIN Jérome 193 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 85h 45′ 34” + 03h 34′ 57”
123. NED ROOSEN Timo 56 TEAM LOTTO NL – JUMBO 85h 45′ 41” + 03h 35′ 04”
124. BEL ROELANDTS Jurgen 168 LOTTO SOUDAL 85h 46′ 31” + 03h 35′ 54”
125. FRA BONNET William 122 FDJ 85h 47′ 05” + 03h 36′ 28”
126. FRA DUMOULIN Samuel 44 AG2R LA MONDIALE 85h 48′ 55” + 03h 38′ 18”
127. USA HOWES Alex 84 CANNONDALE DRAPAC TEAM 85h 49′ 09” + 03h 38′ 32”
128. SUI ALBASINI Michael 202 ORICA-BIKEEXCHANGE 85h 49′ 25” + 03h 38′ 48”
129. LTU NAVARDAUSKAS Ramunas 87 CANNONDALE DRAPAC TEAM 85h 50′ 01” + 03h 39′ 24”
130. GER GREIPEL André 161 LOTTO SOUDAL 85h 50′ 26” + 03h 39′ 49”
131. DEN JUUL-JENSEN Christopher 206 ORICA-BIKEEXCHANGE 85h 50′ 56” + 03h 40′ 19”
132. AUS HAYMAN Mathew 204 ORICA-BIKEEXCHANGE 85h 51′ 20” + 03h 40′ 43”
133. ESP VICIOSO Angel 148 TEAM KATUSHA 85h 52′ 38” + 03h 42′ 01”
134. FRA LEMOINE Cyril 197 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 85h 54′ 36” + 03h 43′ 59”
135. USA BOOKWALTER Brent 92 BMC RACING TEAM 85h 55′ 19” + 03h 44′ 42”
136. NOR ENGER Sondre Holst 75 IAM CYCLING 85h 56′ 17” + 03h 45′ 40”
137. BEL VERMOTE Julien 189 ETIXX-QUICK STEP 85h 56′ 47” + 03h 46′ 10”
138. GBR CUMMINGS Stephen 104 TEAM DIMENSION DATA 85h 57′ 24” + 03h 46′ 47”
139. BEL WYNANTS Maarten 59 TEAM LOTTO NL – JUMBO 85h 57′ 40” + 03h 47′ 03”
140. FRA SOUPE GEOFFREY 199 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 85h 57′ 42” + 03h 47′ 05”
141. BEL KEISSE Iljo 183 ETIXX-QUICK STEP 85h 57′ 44” + 03h 47′ 07”
142. ITA BENEDETTI Cesare 134 BORA-ARGON 18 85h 58′ 19” + 03h 47′ 42”
143. NED SINKELDAM Ramon 117 TEAM GIANT-ALPECIN 86h 02′ 02” + 03h 51′ 25”
144. ITA TOSATTO Matteo 38 TINKOFF 86h 03′ 06” + 03h 52′ 29”
145. ARG RICHEZE Ariel Maximiliano 186 ETIXX-QUICK STEP 86h 03′ 11” + 03h 52′ 34”
146. FRA FONSECA Armindo 215 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 86h 03′ 48” + 03h 53′ 11”
147. GER DEGENKOLB John 113 TEAM GIANT-ALPECIN 86h 05′ 11” + 03h 54′ 34”
148. NOR KRISTOFF Alexander 144 TEAM KATUSHA 86h 05′ 15” + 03h 54′ 38”
149. ITA BONO Matteo 153 LAMPRE – MERIDA 86h 06′ 55” + 03h 56′ 18”
150. ITA SABATINI Fabio 187 ETIXX-QUICK STEP 86h 07′ 40” + 03h 57′ 03”
151. NED TIMMER Albert 119 TEAM GIANT-ALPECIN 86h 08′ 32” + 03h 57′ 55”
152. GER SCHILLINGER Andreas 138 BORA-ARGON 18 86h 08′ 54” + 03h 58′ 17”
153. NZL HENDERSON Gregory 167 LOTTO SOUDAL 86h 10′ 09” + 03h 59′ 32”
154. POL BODNAR Maciej 33 TINKOFF 86h 10′ 25” + 03h 59′ 48”
155. FRA GENE Yohann 174 DIRECT ENERGIE 86h 10′ 25” + 03h 59′ 48”
156. FRA LAPORTE Christophe 196 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 86h 10′ 34” + 03h 59′ 57”
157. ITA GATTO Oscar 34 TINKOFF 86h 10′ 47” + 04h 00′ 10”
158. NED GROENEWEGEN Dylan 53 TEAM LOTTO NL – JUMBO 86h 11′ 21” + 04h 00′ 44”
159. FRA GOUGEARD Alexis 47 AG2R LA MONDIALE 86h 11′ 41” + 04h 01′ 04”
160. FRA PETIT Adrien 176 DIRECT ENERGIE 86h 11′ 52” + 04h 01′ 15”
161. GBR ROWE Luke 7 TEAM SKY 86h 12′ 52” + 04h 02′ 15”
162. SLO KOREN Kristijan 85 CANNONDALE DRAPAC TEAM 86h 13′ 04” + 04h 02′ 27”
163. GER WAGNER Robert 58 TEAM LOTTO NL – JUMBO 86h 13′ 06” + 04h 02′ 29”
164. ITA GUARNIERI Jacopo 142 TEAM KATUSHA 86h 15′ 32” + 04h 04′ 55”
165. GER KITTEL Marcel 181 ETIXX-QUICK STEP 86h 15′ 53” + 04h 05′ 16”
166. NOR BREEN Vegard 212 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 86h 16′ 13” + 04h 05′ 36”
167. GBR STANNARD Ian 8 TEAM SKY 86h 16′ 37” + 04h 06′ 00”
168. AUT HALLER Marco 143 TEAM KATUSHA 86h 16′ 58” + 04h 06′ 21”
169. ITA CIMOLAI Davide 154 LAMPRE – MERIDA 86h 20′ 24” + 04h 09′ 47”
170. GER SIEBERG Marcel 169 LOTTO SOUDAL 86h 21′ 21” + 04h 10′ 44”
171. GBR MC LAY DANIEL 216 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 86h 31′ 01” + 04h 20′ 24”
172. AUT EISEL Bernhard 105 TEAM DIMENSION DATA 86h 31′ 54” + 04h 21′ 17”
173. AUS HOWARD Leigh 77 IAM CYCLING 86h 36′ 00” + 04h 25′ 23”
174. DEN BAK Lars Ytting 162 LOTTO SOUDAL 86h 42′ 05” + 04h 31′ 28”
175. IRL BENNETT Sam 135 BORA-ARGON 18 86h 57′ 35” + 04h 46′ 58”