Francuz był najszybszy na szczycie Saint-Gervais Mont Blanc. W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Christopher Froome (Team Sky), a w górskiej wygraną zapewnił już sobie Rafał Majka (Tinkoff).
Piątkowy etap z Albertville do Saint-Gervais Mont Blanc miał długość 146km, ale do pokonania były aż cztery premie górskie – dwie pierwszej, jedna drugiej kategorii oraz jedna oznaczona jako HC – poza kategorią.
Tradycyjnie już pierwsze ataki pojawiły się niemalże w momencie startu ostrego. Do przodu wyrwało aż 20 kolarzy, wśród których byli Alexey Lutsenko (Astana), Robert Kiserlovski i Rafal Majka (Tinkoff), Alexis Vuillermoz (AG2R-La Mondiale), George Bennett (LottoNL-Jumbo), Pierre Rolland (Cannondale-Drapac), Markus Burghardt i Amaël Moinard (BMC), Natnael Berhane (Dimension Data), Laurens ten Dam (Giant-Alpecin), Emmanuel Buchman (Bora-Argon 18), Rui Costa (Lampre-Merida), Thomas De Gendt and Tony Gallopin (Lotto-Soudal), Tony Martin (Etixx-Quick Step), Daniel Navarro (Cofidis), Michael Matthews (Orica-BikeExchange), Eduardo Sepulveda i Vegard Breen (Fortuneo-Vital Concept).
De Gendt celował w odrabianie strat punktowych do Rafała Majki i początkowo powoli mu się to udawało – na Forclaz de Montmin i Forclaz de Queige Belg dwukrotnie wygrał, ale Polak czujnie zajmował drugie lokaty. Kiedy na podjeździe pod Montée de Bisanne Rafał Majka przyspieszył, a z grupy odpadł m.in. De Gendt stało się jasne, że wygrana na szczycie przyniesie kolarzowi Tinkoff wygraną w klasyfikacji górskiej.
W międzyczasie brzydki upadek zaliczył Tom Dumoulin (Giant-Alpecin). Jeden z faworytów wyścigu jazdy indywidualnej na czas na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro po kilku chwilach wycofał się z wyścigu ze łzami w oczach. Lekarz przekazał informację, że Holendra bardzo boli nadgarstek, który może być złamany.
Na zjazdach z Montée de Bisanne na atak zdecydowali się Rui Costa (Lampre-Merida) i Pierre Rolland (Cannondale-Drapac). Francuz wpadł w poślizg i również miał kraksę, ale Portugalczyk mocno parł do przodu. Za nim, z coraz większą stratą, jechała grupa z Rafałem Majką (Tinkoff), Alexisem Vuillermozem (Ag2r), Jarlinsonem Pantano (IAM Cycling), Danielem Navarro (Cofidis), Amaelem Moinardem (BMC), Eduardo Sepulvedą (Fortuneo Vital Concept), Georgem Bennetem (Team LottoNL-Jumbo) i Tonym Gallopinem (Lotto-Soudal). Początkowo był w niej Alexey Lutsenko (Astana), który jednak został pomóc kolegom w nadawaniu tempa w peletonie.
Peleton prowadzony przez Kazachską ekipę złapał uciekinierów i tylko Costa zjeżdżał przed grupą lidera. Niestety krótkie opady deszczu sprawiły, że na trasie było bardzo ślisko – upadł m.in. Richie Porte (BMC), Christopher Froome (Team Sky), Daniel Navarro (Cofidis – wycofał się), Bauke Mollema (Trek-Segafredo) czy Vincenzo Nibali (Astana). Na atak z kolei zdecydował się Romain Bardet (Ag2r).
Na finałowej wspinaczce Bardet szybko dogonił Costę, a w peletonie chwilowe problemy miał Christopher Froome. 3.8km przed finiszem na podyktowanie mocniejszego tempa zdecydowała się para z ekipy BMC – Damiano Caruso i Richie Porte.
W grupie lidera wielu kolarzy podejmowało próby zerwania poobijanego Froome’a. Na chwilę odjechać udało się tylko Danielowi Martinowi (Etixx-Quickstep), ale Irlandczyk został szybko złapany przez Joaquima Rodrigueza (Katusha) prowadzącego grupkę żółtej koszulki. Coraz większą stratę miał Bauke Mollema (Trek-Segafredo).
1km przed finiszem stawka zaczęła się lekko rozrywać. Mocne tempo dla Nairo Quintany dyktował Alejandro Valverde (Movistar).
Etap trafił jednak w dłonie Romaina Bardet (Ag2r). Na drugie miejsce finiszował Joaquim Rodriguez (Katusha), a Christopher Froome (Team Sky) stracił około 14 sekund. Za swoje ataki zapłacił Richie Porte (BMC), który dojechał prawie minutę za zwycięzcą.
RANK | RIDER | RIDER NO. | TEAM | TIMES | GAP |
---|---|---|---|---|---|
1. | FRA BARDET Romain | 41 | AG2R LA MONDIALE | 04h 14′ 08” | |
2. | ESP RODRIGUEZ OLIVER Joaquin | 141 | TEAM KATUSHA | 04h 14′ 31” | + 00′ 23” |
3. | ESP VALVERDE Alejandro | 12 | MOVISTAR TEAM | 04h 14′ 31” | + 00′ 23” |
4. | RSA MEINTJES Louis | 157 | LAMPRE – MERIDA | 04h 14′ 31” | + 00′ 23” |
5. | COL QUINTANA Nairo | 11 | MOVISTAR TEAM | 04h 14′ 34” | + 00′ 26” |
6. | ITA ARU Fabio | 21 | ASTANA PRO TEAM | 04h 14′ 36” | + 00′ 28” |
7. | IRL MARTIN Daniel | 184 | ETIXX-QUICK STEP | 04h 14′ 36” | + 00′ 28” |
8. | NED POELS Wouter | 6 | TEAM SKY | 04h 14′ 44” | + 00′ 36” |
9. | GBR FROOME Christopher | 1 | TEAM SKY | 04h 14′ 44” | + 00′ 36” |
10. | AUS PORTE Richie | 91 | BMC RACING TEAM | 04h 15′ 01” | + 00′ 53” |
11. | ESP IZAGUIRRE Ion | 17 | MOVISTAR TEAM | 04h 15′ 01” | + 00′ 53” |
12. | ESP LANDA Mikel | 4 | TEAM SKY | 04h 15′ 01” | + 00′ 53” |
13. | GBR YATES Adam | 209 | ORICA-BIKEEXCHANGE | 04h 15′ 04” | + 00′ 56” |
14. | FRA BARGUIL WARREN | 111 | TEAM GIANT-ALPECIN | 04h 15′ 25” | + 01′ 17” |
15. | POR FARIA DA COSTA Rui Alberto | 151 | LAMPRE – MERIDA | 04h 16′ 00” | + 01′ 52” |
16. | COL HENAO Sergio Luis | 2 | TEAM SKY | 04h 16′ 05” | + 01′ 57” |
17. | CZE KREUZIGER Roman | 36 | TINKOFF | 04h 16′ 06” | + 01′ 58” |
18. | ITA CARUSO Damiano | 94 | BMC RACING TEAM | 04h 17′ 08” | + 03′ 00” |
19. | NED CLEMENT Stef | 72 | IAM CYCLING | 04h 17′ 18” | + 03′ 10” |
20. | COL PANTANO Jarlinson | 79 | IAM CYCLING | 04h 18′ 00” | + 03′ 52” |
21. | ITA ROSA Diego | 27 | ASTANA PRO TEAM | 04h 18′ 00” | + 03′ 52” |
22. | FRA VUILLERMOZ Alexis | 49 | AG2R LA MONDIALE | 04h 18′ 00” | + 03′ 52” |
23. | NED MOLLEMA Bauke | 61 | TREK – SEGAFREDO | 04h 18′ 34” | + 04′ 26” |
24. | GER BUCHMANN Emanuel | 131 | BORA-ARGON 18 | 04h 18′ 50” | + 04′ 42” |
25. | ESP MORENO FERNANDEZ Daniel | 18 | MOVISTAR TEAM | 04h 18′ 57” | + 04′ 49” |
26. | FRA GAUTIER Cyril | 46 | AG2R LA MONDIALE | 04h 20′ 16” | + 06′ 08” |
27. | POL MAJKA Rafal | 37 | TINKOFF | 04h 20′ 21” | + 06′ 13” |
28. | GBR THOMAS Geraint | 9 | TEAM SKY | 04h 20′ 41” | + 06′ 33” |
29. | ESP ZUBELDIA Haimar | 69 | TREK – SEGAFREDO | 04h 20′ 41” | + 06′ 33” |
30. | DEN FUGLSANG Jakob | 23 | ASTANA PRO TEAM | 04h 20′ 41” | + 06′ 33” |
31. | FRA GALLOPIN Tony | 165 | LOTTO SOUDAL | 04h 21′ 57” | + 07′ 49” |
32. | FRA ROLLAND Pierre | 81 | CANNONDALE DRAPAC TEAM | 04h 22′ 02” | + 07′ 54” |
33. | FRA CHEREL Mikael | 43 | AG2R LA MONDIALE | 04h 22′ 28” | + 08′ 20” |
34. | ESP NIEVE Mikel | 5 | TEAM SKY | 04h 22′ 51” | + 08′ 43” |
35. | RSA IMPEY Daryl | 205 | ORICA-BIKEEXCHANGE | 04h 23′ 11” | + 09′ 03” |
36. | EST KANGERT Tanel | 25 | ASTANA PRO TEAM | 04h 23′ 15” | + 09′ 07” |
37. | SUI REICHENBACH Sébastien | 126 | FDJ | 04h 23′ 41” | + 09′ 33” |
38. | FRA MOINARD Amaël | 96 | BMC RACING TEAM | 04h 25′ 12” | + 11′ 04” |
39. | RUS ZAKARIN Ilnur | 149 | TEAM KATUSHA | 04h 25′ 51” | + 11′ 43” |
40. | KAZ LUTSENKO Alexey | 26 | ASTANA PRO TEAM | 04h 25′ 51” | + 11′ 43” |
41. | ITA NIBALI Vincenzo | 22 | ASTANA PRO TEAM | 04h 25′ 51” | + 11′ 43” |
42. | CRO KISERLOVSKI Robert | 35 | TINKOFF | 04h 25′ 51” | + 11′ 43” |
43. | CRO DURASEK Kristijan | 155 | LAMPRE – MERIDA | 04h 25′ 51” | + 11′ 43” |
44. | ARG SEPULVEDA Eduardo | 211 | FORTUNEO – VITAL CONCEPT | 04h 25′ 51” | + 11′ 43” |
45. | USA STETINA Peter | 66 | TREK – SEGAFREDO | 04h 26′ 01” | + 11′ 53” |
46. | SUI MORABITO Steve | 124 | FDJ | 04h 26′ 42” | + 12′ 34” |
47. | FRA SICARD Romain | 177 | DIRECT ENERGIE | 04h 27′ 21” | + 13′ 13” |
48. | FRA JEANDESBOZ Fabrice | 175 | DIRECT ENERGIE | 04h 27′ 21” | + 13′ 13” |
49. | ESP LOSADA Alberto | 145 | TEAM KATUSHA | 04h 27′ 38” | + 13′ 30” |
50. | BLR KIRYIENKA Vasili | 3 | TEAM SKY | 04h 27′ 44” | + 13′ 36” |
51. | GER BURGHARDT Marcus | 93 | BMC RACING TEAM | 04h 28′ 37” | + 14′ 29” |
52. | SUI SCHÄR Michael | 97 | BMC RACING TEAM | 04h 28′ 37” | + 14′ 29” |
53. | BEL VAN AVERMAET Greg | 98 | BMC RACING TEAM | 04h 28′ 37” | + 14′ 29” |
54. | SLO POLANC Jan | 159 | LAMPRE – MERIDA | 04h 28′ 37” | + 14′ 29” |
55. | NZL BENNETT George | 52 | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 04h 29′ 10” | + 15′ 02” |
56. | BEL DE GENDT Thomas | 163 | LOTTO SOUDAL | 04h 30′ 58” | + 16′ 50” |
57. | LUX SCHLECK Frank | 65 | TREK – SEGAFREDO | 04h 31′ 38” | + 17′ 30” |
58. | SUI ELMIGER Martin | 74 | IAM CYCLING | 04h 31′ 38” | + 17′ 30” |
59. | FRA CHAVANEL Sylvain | 172 | DIRECT ENERGIE | 04h 31′ 38” | + 17′ 30” |
60. | NED LINDEMAN Bert Jan | 54 | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 04h 32′ 09” | + 18′ 01” |
61. | AUS MATTHEWS Michael | 207 | ORICA-BIKEEXCHANGE | 04h 32′ 40” | + 18′ 32” |
62. | NED KELDERMAN Wilco | 51 | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 04h 32′ 40” | + 18′ 32” |
63. | ESP SANCHEZ GIL Luis-Leon | 28 | ASTANA PRO TEAM | 04h 33′ 42” | + 19′ 34” |
64. | FRA JEANNESSON Arnold | 195 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 04h 34′ 05” | + 19′ 57” |
65. | NED VAN BAARLE Dylan | 89 | CANNONDALE DRAPAC TEAM | 04h 34′ 05” | + 19′ 57” |
66. | ERI BERHANE Natnael | 102 | TEAM DIMENSION DATA | 04h 34′ 05” | + 19′ 57” |
67. | LUX GASTAUER Ben | 45 | AG2R LA MONDIALE | 04h 34′ 05” | + 19′ 57” |
68. | AUT PREIDLER Georg | 116 | TEAM GIANT-ALPECIN | 04h 34′ 05” | + 19′ 57” |
69. | DEN VALGREN ANDERSEN Michael | 39 | TINKOFF | 04h 34′ 05” | + 19′ 57” |
70. | ERI TEKLEHAIMANOT Daniel | 109 | TEAM DIMENSION DATA | 04h 34′ 05” | + 19′ 57” |
71. | FRA COPPEL Jérôme | 73 | IAM CYCLING | 04h 34′ 05” | + 19′ 57” |
72. | FRA COUSIN Jérome | 193 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 04h 34′ 05” | + 19′ 57” |
73. | POR OLIVEIRA Nelson | 19 | MOVISTAR TEAM | 04h 35′ 23” | + 21′ 15” |
74. | COL ANACONA GOMEZ Winner Andrew | 13 | MOVISTAR TEAM | 04h 35′ 23” | + 21′ 15” |
75. | ESP PLAZA MOLINA Ruben | 208 | ORICA-BIKEEXCHANGE | 04h 35′ 23” | + 21′ 15” |
76. | FRA DELAPLACE Anthony | 213 | FORTUNEO – VITAL CONCEPT | 04h 36′ 05” | + 21′ 57” |
77. | CAN DUCHESNE Antoine | 173 | DIRECT ENERGIE | 04h 37′ 01” | + 22′ 53” |
78. | FRA VOECKLER Thomas | 179 | DIRECT ENERGIE | 04h 37′ 01” | + 22′ 53” |
79. | CZE VAKOC Petr | 188 | ETIXX-QUICK STEP | 04h 37′ 08” | + 23′ 00” |
80. | BEL VERMOTE Julien | 189 | ETIXX-QUICK STEP | 04h 37′ 11” | + 23′ 03” |
81. | GER MARTIN Tony | 185 | ETIXX-QUICK STEP | 04h 37′ 11” | + 23′ 03” |
82. | FRA GOUGEARD Alexis | 47 | AG2R LA MONDIALE | 04h 37′ 54” | + 23′ 46” |
83. | FRA ALAPHILIPPE Julian | 182 | ETIXX-QUICK STEP | 04h 37′ 54” | + 23′ 46” |
84. | FRA COQUARD Bryan | 171 | DIRECT ENERGIE | 04h 37′ 54” | + 23′ 46” |
85. | ITA TIRALONGO Paolo | 29 | ASTANA PRO TEAM | 04h 37′ 54” | + 23′ 46” |
86. | NED TEN DAM Laurens | 118 | TEAM GIANT-ALPECIN | 04h 38′ 55” | + 24′ 47” |
87. | GER GESCHKE Simon | 115 | TEAM GIANT-ALPECIN | 04h 39′ 26” | + 25′ 18” |
88. | ESP ERVITI Imanol | 14 | MOVISTAR TEAM | 04h 39′ 26” | + 25′ 18” |
89. | POL HUZARSKI Bartosz | 136 | BORA-ARGON 18 | 04h 41′ 46” | + 27′ 38” |
90. | ITA BENEDETTI Cesare | 134 | BORA-ARGON 18 | 04h 41′ 46” | + 27′ 38” |
91. | NED SLAGTER Tom Jelte | 88 | CANNONDALE DRAPAC TEAM | 04h 41′ 46” | + 27′ 38” |
92. | CZE BARTA Jan | 133 | BORA-ARGON 18 | 04h 41′ 46” | + 27′ 38” |
93. | ESP MATE MARDONES Luis Angel | 198 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 04h 41′ 46” | + 27′ 38” |
94. | SUI HOLLENSTEIN Reto | 76 | IAM CYCLING | 04h 41′ 46” | + 27′ 38” |
95. | FRA PERICHON Pierre-Luc | 217 | FORTUNEO – VITAL CONCEPT | 04h 41′ 46” | + 27′ 38” |
96. | GER VOSS Paul | 139 | BORA-ARGON 18 | 04h 41′ 46” | + 27′ 38” |
97. | BEL BAKELANTS Jan | 42 | AG2R LA MONDIALE | 04h 41′ 46” | + 27′ 38” |
98. | FRA DUMOULIN Samuel | 44 | AG2R LA MONDIALE | 04h 41′ 46” | + 27′ 38” |
99. | GER MARTENS Paul | 55 | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 04h 41′ 46” | + 27′ 38” |
100. | FRA BONNET William | 122 | FDJ | 04h 41′ 46” | + 27′ 38” |
101. | BEL NAESEN Oliver | 78 | IAM CYCLING | 04h 41′ 46” | + 27′ 38” |
102. | NOR ENGER Sondre Holst | 75 | IAM CYCLING | 04h 44′ 04” | + 29′ 56” |
103. | NOR BREEN Vegard | 212 | FORTUNEO – VITAL CONCEPT | 04h 44′ 04” | + 29′ 56” |
104. | GBR STANNARD Ian | 8 | TEAM SKY | 04h 44′ 04” | + 29′ 56” |
105. | GBR ROWE Luke | 7 | TEAM SKY | 04h 44′ 04” | + 29′ 56” |
106. | FRA VACHON Florian | 219 | FORTUNEO – VITAL CONCEPT | 04h 44′ 04” | + 29′ 56” |
107. | AUS HOWARD Leigh | 77 | IAM CYCLING | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
108. | AUS HANSEN Adam | 166 | LOTTO SOUDAL | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
109. | BEL VANMARCKE Sep | 57 | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
110. | BEL ROELANDTS Jurgen | 168 | LOTTO SOUDAL | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
111. | ITA SABATINI Fabio | 187 | ETIXX-QUICK STEP | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
112. | DEN SORENSEN Chris Anker | 218 | FORTUNEO – VITAL CONCEPT | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
113. | ITA GATTO Oscar | 34 | TINKOFF | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
114. | ITA TOSATTO Matteo | 38 | TINKOFF | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
115. | NED ROOSEN Timo | 56 | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
116. | SLO KOREN Kristijan | 85 | CANNONDALE DRAPAC TEAM | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
117. | FRA SOUPE GEOFFREY | 199 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
118. | GER WAGNER Robert | 58 | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
119. | FRA LAPORTE Christophe | 196 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
120. | BEL KEISSE Iljo | 183 | ETIXX-QUICK STEP | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
121. | USA BOOKWALTER Brent | 92 | BMC RACING TEAM | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
122. | USA VAN GARDEREN Tejay | 99 | BMC RACING TEAM | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
123. | AUT KONRAD Patrick | 137 | BORA-ARGON 18 | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
124. | SUI RAST Gregory | 64 | TREK – SEGAFREDO | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
125. | SUI ALBASINI Michael | 202 | ORICA-BIKEEXCHANGE | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
126. | NED SINKELDAM Ramon | 117 | TEAM GIANT-ALPECIN | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
127. | NED TIMMER Albert | 119 | TEAM GIANT-ALPECIN | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
128. | ITA BONO Matteo | 153 | LAMPRE – MERIDA | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
129. | AUS HAYMAN Mathew | 204 | ORICA-BIKEEXCHANGE | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
130. | SLO PIBERNIK Luka | 158 | LAMPRE – MERIDA | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
131. | ETH GRMAY Tsgabu Gebremaryam | 156 | LAMPRE – MERIDA | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
132. | USA CRADDOCK Lawson | 83 | CANNONDALE DRAPAC TEAM | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
133. | GER KITTEL Marcel | 181 | ETIXX-QUICK STEP | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
134. | FRA EDET Nicolas | 194 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
135. | BEL STUYVEN Jasper | 67 | TREK – SEGAFREDO | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
136. | BEL PAUWELS Serge | 107 | TEAM DIMENSION DATA | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
137. | NOR KRISTOFF Alexander | 144 | TEAM KATUSHA | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
138. | AUS DURBRIDGE Luke | 203 | ORICA-BIKEEXCHANGE | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
139. | USA HOWES Alex | 84 | CANNONDALE DRAPAC TEAM | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
140. | FRA FONSECA Armindo | 215 | FORTUNEO – VITAL CONCEPT | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
141. | NED GROENEWEGEN Dylan | 53 | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
142. | ESP IRIZAR Markel | 63 | TREK – SEGAFREDO | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
143. | FRA ROY Jérémy | 128 | FDJ | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
144. | ITA POZZOVIVO Domenico | 48 | AG2R LA MONDIALE | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
145. | UKR GRIVKO Andriy | 24 | ASTANA PRO TEAM | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
146. | GER GREIPEL André | 161 | LOTTO SOUDAL | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
147. | FRA FEILLU Brice | 214 | FORTUNEO – VITAL CONCEPT | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
148. | NED CURVERS Roy | 112 | TEAM GIANT-ALPECIN | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
149. | ESP VICIOSO Angel | 148 | TEAM KATUSHA | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
150. | IRL BENNETT Sam | 135 | BORA-ARGON 18 | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
151. | GER SCHILLINGER Andreas | 138 | BORA-ARGON 18 | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
152. | LTU NAVARDAUSKAS Ramunas | 87 | CANNONDALE DRAPAC TEAM | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
153. | DEN JUUL-JENSEN Christopher | 206 | ORICA-BIKEEXCHANGE | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
154. | FRA VICHOT Arthur | 129 | FDJ | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
155. | FRA ROUX Anthony | 127 | FDJ | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
156. | RSA JANSE VAN RENSBURG Reinardt | 106 | TEAM DIMENSION DATA | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
157. | BEL WYNANTS Maarten | 59 | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
158. | ITACIMOLAI Davide | 154 | LAMPRE – MERIDA | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
159. | AUTHALLER Marco | 143 | TEAM KATUSHA | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
160. | FRA GENE Yohann | 174 | DIRECT ENERGIE | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
161. | ITA GUARNIERI Jacopo | 142 | TEAM KATUSHA | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
162. | POL BODNAR Maciej | 33 | TINKOFF | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
163. | FRA PETIT Adrien | 176 | DIRECT ENERGIE | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
164. | NOR BOASSON HAGEN Edvald | 103 | TEAM DIMENSION DATA | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
165. | NZL HENDERSON Gregory | 167 | LOTTO SOUDAL | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
166. | JPN ARASHIRO Yukiya | 152 | LAMPRE – MERIDA | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
167. | GBR CUMMINGS Stephen | 104 | TEAM DIMENSION DATA | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
168. | DEN BAK Lars Ytting | 162 | LOTTO SOUDAL | 04h 45′ 36” | + 31′ 28” |
169. | GER SIEBERG Marcel | 169 | LOTTO SOUDAL | 04h 45′ 52” | + 31′ 44” |
170. | AUT EISEL Bernhard | 105 | TEAM DIMENSION DATA | 04h 45′ 52” | + 31′ 44” |
171. | FRA LEMOINE Cyril | 197 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 04h 45′ 52” | + 31′ 44” |
172. | SVK SAGAN Peter | 32 | TINKOFF | 04h 45′ 52” | + 31′ 44” |
173. | GER DEGENKOLB John | 113 | TEAM GIANT-ALPECIN | 04h 45′ 52” | + 31′ 44” |
174. | ARG RICHEZE Ariel Maximiliano | 186 | ETIXX-QUICK STEP | 04h 45′ 55” | + 31′ 47” |
175. | GBR MC LAY DANIEL | 216 | FORTUNEO – VITAL CONCEPT | 04h 49′ 47” | + 35′ 39” |
Klasyfikacja generalna:
RANK | RIDER | RIDER NO. | TEAM | TIMES | GAP |
---|---|---|---|---|---|
1. | GBR FROOME Christopher | 1 | TEAM SKY | 82h 10′ 37” | |
2. | FRA BARDET Romain | 41 | AG2R LA MONDIALE | 82h 14′ 48” | + 04′ 11” |
3. | COL QUINTANA Nairo | 11 | MOVISTAR TEAM | 82h 15′ 04” | + 04′ 27” |
4. | GBR YATES Adam | 209 | ORICA-BIKEEXCHANGE | 82h 15′ 23” | + 04′ 46” |
5. | AUS PORTE Richie | 91 | BMC RACING TEAM | 82h 15′ 54” | + 05′ 17” |
6. | ITA ARU Fabio | 21 | ASTANA PRO TEAM | 82h 16′ 37” | + 06′ 00” |
7. | ESP VALVERDE Alejandro | 12 | MOVISTAR TEAM | 82h 16′ 57” | + 06′ 20” |
8. | RSA MEINTJES Louis | 157 | LAMPRE – MERIDA | 82h 17′ 39” | + 07′ 02” |
9. | IRL MARTIN Daniel | 184 | ETIXX-QUICK STEP | 82h 17′ 47” | + 07′ 10” |
10. | NED MOLLEMA Bauke | 61 | TREK – SEGAFREDO | 82h 18′ 19” | + 07′ 42” |
11. | ESP RODRIGUEZ OLIVER Joaquin | 141 | TEAM KATUSHA | 82h 18′ 29” | + 07′ 52” |
12. | CZE KREUZIGER Roman | 36 | TINKOFF | 82h 20′ 22” | + 09′ 45” |
13. | COL HENAO Sergio Luis | 2 | TEAM SKY | 82h 29′ 28” | + 18′ 51” |
14. | SUI REICHENBACH Sébastien | 126 | FDJ | 82h 32′ 14” | + 21′ 37” |
15. | GBR THOMAS Geraint | 9 | TEAM SKY | 82h 39′ 08” | + 28′ 31” |
16. | FRA ROLLAND Pierre | 81 | CANNONDALE DRAPAC TEAM | 82h 40′ 46” | + 30′ 09” |
17. | NED CLEMENT Stef | 72 | IAM CYCLING | 82h 45′ 48” | + 35′ 11” |
18. | FRA BARGUIL WARREN | 111 | TEAM GIANT-ALPECIN | 82h 47′ 12” | + 36′ 35” |
19. | ESP NIEVE Mikel | 5 | TEAM SKY | 82h 49′ 07” | + 38′ 30” |
20. | FRA VUILLERMOZ Alexis | 49 | AG2R LA MONDIALE | 82h 52′ 39” | + 42′ 02” |
21. | GER BUCHMANN Emanuel | 131 | BORA-ARGON 18 | 82h 53′ 25” | + 42′ 48” |
22. | COL PANTANO Jarlinson | 79 | IAM CYCLING | 82h 53′ 41” | + 43′ 04” |
23. | ESP ZUBELDIA Haimar | 69 | TREK – SEGAFREDO | 82h 57′ 21” | + 46′ 44” |
24. | ITA CARUSO Damiano | 94 | BMC RACING TEAM | 82h 59′ 00” | + 48′ 23” |
25. | EST KANGERT Tanel | 25 | ASTANA PRO TEAM | 83h 01′ 16” | + 50′ 39” |
26. | RUS ZAKARIN Ilnur | 149 | TEAM KATUSHA | 83h 04′ 25” | + 53′ 48” |
27. | USA VAN GARDEREN Tejay | 99 | BMC RACING TEAM | 83h 09′ 23” | + 58′ 46” |
28. | POL MAJKA Rafal | 37 | TINKOFF | 83h 15′ 03” | + 01h 04′ 26” |
29. | NED POELS Wouter | 6 | TEAM SKY | 83h 17′ 34” | + 01h 06′ 57” |
30. | SUI MORABITO Steve | 124 | FDJ | 83h 25′ 28” | + 01h 14′ 51” |
31. | ESP MORENO FERNANDEZ Daniel | 18 | MOVISTAR TEAM | 83h 29′ 00” | + 01h 18′ 23” |
32. | ESP LANDA Mikel | 4 | TEAM SKY | 83h 29′ 36” | + 01h 18′ 59” |
33. | LUX SCHLECK Frank | 65 | TREK – SEGAFREDO | 83h 31′ 07” | + 01h 20′ 30” |
34. | ITA POZZOVIVO Domenico | 48 | AG2R LA MONDIALE | 83h 33′ 00” | + 01h 22′ 23” |
35. | ITA NIBALI Vincenzo | 22 | ASTANA PRO TEAM | 83h 34′ 16” | + 01h 23′ 39” |
36. | NED KELDERMAN Wilco | 51 | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 83h 38′ 44” | + 01h 28′ 07” |
37. | BEL PAUWELS Serge | 107 | TEAM DIMENSION DATA | 83h 41′ 25” | + 01h 30′ 48” |
38. | ITA ROSA Diego | 27 | ASTANA PRO TEAM | 83h 43′ 53” | + 01h 33′ 16” |
39. | RSA IMPEY Daryl | 205 | ORICA-BIKEEXCHANGE | 83h 51′ 13” | + 01h 40′ 36” |
40. | BEL VAN AVERMAET Greg | 98 | BMC RACING TEAM | 83h 51′ 16” | + 01h 40′ 39” |
41. | USA STETINA Peter | 66 | TREK – SEGAFREDO | 83h 55′ 46” | + 01h 45′ 09” |
42. | POL HUZARSKI Bartosz | 136 | BORA-ARGON 18 | 84h 01′ 13” | + 01h 50′ 36” |
43. | FRA MOINARD Amaël | 96 | BMC RACING TEAM | 84h 03′ 53” | + 01h 53′ 16” |
44. | DEN FUGLSANG Jakob | 23 | ASTANA PRO TEAM | 84h 05′ 15” | + 01h 54′ 38” |
45. | BEL DE GENDT Thomas | 163 | LOTTO SOUDAL | 84h 05′ 48” | + 01h 55′ 11” |
46. | FRA CHAVANEL Sylvain | 172 | DIRECT ENERGIE | 84h 05′ 49” | + 01h 55′ 12” |
47. | ESP SANCHEZ GIL Luis-Leon | 28 | ASTANA PRO TEAM | 84h 07′ 42” | + 01h 57′ 05” |
48. | ARG SEPULVEDA Eduardo | 211 | FORTUNEO – VITAL CONCEPT | 84h 09′ 14” | + 01h 58′ 37” |
49. | CRO DURASEK Kristijan | 155 | LAMPRE – MERIDA | 84h 09′ 18” | + 01h 58′ 41” |
50. | NZL BENNETT George | 52 | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 84h 13′ 03” | + 02h 02′ 26” |
51. | FRA ALAPHILIPPE Julian | 182 | ETIXX-QUICK STEP | 84h 14′ 15” | + 02h 03′ 38” |
52. | CRO KISERLOVSKI Robert | 35 | TINKOFF | 84h 15′ 39” | + 02h 05′ 02” |
53. | BEL BAKELANTS Jan | 42 | AG2R LA MONDIALE | 84h 15′ 51” | + 02h 05′ 14” |
54. | AUT PREIDLER Georg | 116 | TEAM GIANT-ALPECIN | 84h 19′ 47” | + 02h 09′ 10” |
55. | FRA CHEREL Mikael | 43 | AG2R LA MONDIALE | 84h 24′ 32” | + 02h 13′ 55” |
56. | ESP IZAGUIRRE Ion | 17 | MOVISTAR TEAM | 84h 24′ 54” | + 02h 14′ 17” |
57. | POR FARIA DA COSTA Rui Alberto | 151 | LAMPRE – MERIDA | 84h 24′ 54” | + 02h 14′ 17” |
58. | SLO POLANC Jan | 159 | LAMPRE – MERIDA | 84h 26′ 24” | + 02h 15′ 47” |
59. | ESP MATE MARDONES Luis Angel | 198 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 84h 29′ 26” | + 02h 18′ 49” |
60. | FRA JEANDESBOZ Fabrice | 175 | DIRECT ENERGIE | 84h 31′ 07” | + 02h 20′ 30” |
61. | NED TEN DAM Laurens | 118 | TEAM GIANT-ALPECIN | 84h 33′ 43” | + 02h 23′ 06” |
62. | FRA FEILLU Brice | 214 | FORTUNEO – VITAL CONCEPT | 84h 35′ 00” | + 02h 24′ 23” |
63. | ESP LOSADA Alberto | 145 | TEAM KATUSHA | 84h 35′ 00” | + 02h 24′ 23” |
64. | LUX GASTAUER Ben | 45 | AG2R LA MONDIALE | 84h 37′ 52” | + 02h 27′ 15” |
65. | ESP PLAZA MOLINA Ruben | 208 | ORICA-BIKEEXCHANGE | 84h 38′ 31” | + 02h 27′ 54” |
66. | FRA VOECKLER Thomas | 179 | DIRECT ENERGIE | 84h 38′ 49” | + 02h 28′ 12” |
67. | KAZ LUTSENKO Alexey | 26 | ASTANA PRO TEAM | 84h 39′ 09” | + 02h 28′ 32” |
68. | AUT KONRAD Patrick | 137 | BORA-ARGON 18 | 84h 41′ 30” | + 02h 30′ 53” |
69. | ITA TIRALONGO Paolo | 29 | ASTANA PRO TEAM | 84h 43′ 15” | + 02h 32′ 38” |
70. | FRA GALLOPIN Tony | 165 | LOTTO SOUDAL | 84h 45′ 25” | + 02h 34′ 48” |
71. | FRA ROUX Anthony | 127 | FDJ | 84h 45′ 29” | + 02h 34′ 52” |
72. | FRA GAUTIER Cyril | 46 | AG2R LA MONDIALE | 84h 46′ 36” | + 02h 35′ 59” |
73. | SUI ELMIGER Martin | 74 | IAM CYCLING | 84h 46′ 39” | + 02h 36′ 02” |
74. | FRA SICARD Romain | 177 | DIRECT ENERGIE | 84h 48′ 57” | + 02h 38′ 20” |
75. | GER GESCHKE Simon | 115 | TEAM GIANT-ALPECIN | 84h 50′ 04” | + 02h 39′ 27” |
76. | COL ANACONA GOMEZ Winner Andrew | 13 | MOVISTAR TEAM | 84h 51′ 00” | + 02h 40′ 23” |
77. | FRA COPPEL Jérôme | 73 | IAM CYCLING | 84h 52′ 50” | + 02h 42′ 13” |
78. | SUI SCHÄR Michael | 97 | BMC RACING TEAM | 84h 54′ 56” | + 02h 44′ 19” |
79. | UKR GRIVKO Andriy | 24 | ASTANA PRO TEAM | 84h 55′ 40” | + 02h 45′ 03” |
80. | NED SLAGTER Tom Jelte | 88 | CANNONDALE DRAPAC TEAM | 84h 56′ 17” | + 02h 45′ 40” |
81. | POR OLIVEIRA Nelson | 19 | MOVISTAR TEAM | 84h 57′ 13” | + 02h 46′ 36” |
82. | DEN SORENSEN Chris Anker | 218 | FORTUNEO – VITAL CONCEPT | 84h 57′ 55” | + 02h 47′ 18” |
83. | FRA JEANNESSON Arnold | 195 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 84h 59′ 11” | + 02h 48′ 34” |
84. | ERI TEKLEHAIMANOT Daniel | 109 | TEAM DIMENSION DATA | 85h 01′ 05” | + 02h 50′ 28” |
85. | DEN VALGREN ANDERSEN Michael | 39 | TINKOFF | 85h 04′ 00” | + 02h 53′ 23” |
86. | BEL NAESEN Oliver | 78 | IAM CYCLING | 85h 05′ 30” | + 02h 54′ 53” |
87. | GER BURGHARDT Marcus | 93 | BMC RACING TEAM | 85h 05′ 35” | + 02h 54′ 58” |
88. | FRA DELAPLACE Anthony | 213 | FORTUNEO – VITAL CONCEPT | 85h 06′ 12” | + 02h 55′ 35” |
89. | FRA VICHOT Arthur | 129 | FDJ | 85h 06′ 44” | + 02h 56′ 07” |
90. | FRA ROY Jérémy | 128 | FDJ | 85h 08′ 02” | + 02h 57′ 25” |
91. | CZE BARTA Jan | 133 | BORA-ARGON 18 | 85h 08′ 08” | + 02h 57′ 31” |
92. | GER MARTIN Tony | 185 | ETIXX-QUICK STEP | 85h 08′ 41” | + 02h 58′ 04” |
93. | NED LINDEMAN Bert Jan | 54 | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 85h 11′ 22” | + 03h 00′ 45” |
94. | SVK SAGAN Peter | 32 | TINKOFF | 85h 13′ 53” | + 03h 03′ 16” |
95. | ETH GRMAY Tsgabu Gebremaryam | 156 | LAMPRE – MERIDA | 85h 17′ 04” | + 03h 06′ 27” |
96. | NED VAN BAARLE Dylan | 89 | CANNONDALE DRAPAC TEAM | 85h 17′ 17” | + 03h 06′ 40” |
97. | AUS HANSEN Adam | 166 | LOTTO SOUDAL | 85h 19′ 29” | + 03h 08′ 52” |
98. | FRA VACHON Florian | 219 | FORTUNEO – VITAL CONCEPT | 85h 20′ 56” | + 03h 10′ 19” |
99. | GER MARTENS Paul | 55 | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 85h 24′ 26” | + 03h 13′ 49” |
100. | BLR KIRYIENKA Vasili | 3 | TEAM SKY | 85h 25′ 39” | + 03h 15′ 02” |
101. | NOR BOASSON HAGEN Edvald | 103 | TEAM DIMENSION DATA | 85h 27′ 50” | + 03h 17′ 13” |
102. | CAN DUCHESNE Antoine | 173 | DIRECT ENERGIE | 85h 30′ 09” | + 03h 19′ 32” |
103. | SLO PIBERNIK Luka | 158 | LAMPRE – MERIDA | 85h 30′ 37” | + 03h 20′ 00” |
104. | FRA PERICHON Pierre-Luc | 217 | FORTUNEO – VITAL CONCEPT | 85h 30′ 42” | + 03h 20′ 05” |
105. | SUI HOLLENSTEIN Reto | 76 | IAM CYCLING | 85h 31′ 11” | + 03h 20′ 34” |
106. | AUS DURBRIDGE Luke | 203 | ORICA-BIKEEXCHANGE | 85h 32′ 42” | + 03h 22′ 05” |
107. | AUS MATTHEWS Michael | 207 | ORICA-BIKEEXCHANGE | 85h 32′ 43” | + 03h 22′ 06” |
108. | BEL STUYVEN Jasper | 67 | TREK – SEGAFREDO | 85h 33′ 09” | + 03h 22′ 32” |
109. | BEL VANMARCKE Sep | 57 | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 85h 35′ 00” | + 03h 24′ 23” |
110. | GER VOSS Paul | 139 | BORA-ARGON 18 | 85h 35′ 14” | + 03h 24′ 37” |
111. | FRA COQUARD Bryan | 171 | DIRECT ENERGIE | 85h 36′ 44” | + 03h 26′ 07” |
112. | RSA JANSE VAN RENSBURG Reinardt | 106 | TEAM DIMENSION DATA | 85h 37′ 17” | + 03h 26′ 40” |
113. | CZE VAKOC Petr | 188 | ETIXX-QUICK STEP | 85h 38′ 45” | + 03h 28′ 08” |
114. | ESP IRIZAR Markel | 63 | TREK – SEGAFREDO | 85h 39′ 04” | + 03h 28′ 27” |
115. | USA CRADDOCK Lawson | 83 | CANNONDALE DRAPAC TEAM | 85h 40′ 09” | + 03h 29′ 32” |
116. | ESP ERVITI Imanol | 14 | MOVISTAR TEAM | 85h 40′ 44” | + 03h 30′ 07” |
117. | JPN ARASHIRO Yukiya | 152 | LAMPRE – MERIDA | 85h 41′ 53” | + 03h 31′ 16” |
118. | ERI BERHANE Natnael | 102 | TEAM DIMENSION DATA | 85h 42′ 59” | + 03h 32′ 22” |
119. | NED CURVERS Roy | 112 | TEAM GIANT-ALPECIN | 85h 44′ 25” | + 03h 33′ 48” |
120. | SUI RAST Gregory | 64 | TREK – SEGAFREDO | 85h 44′ 31” | + 03h 33′ 54” |
121. | FRA EDET Nicolas | 194 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 85h 44′ 46” | + 03h 34′ 09” |
122. | FRA COUSIN Jérome | 193 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 85h 45′ 34” | + 03h 34′ 57” |
123. | NED ROOSEN Timo | 56 | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 85h 45′ 41” | + 03h 35′ 04” |
124. | BEL ROELANDTS Jurgen | 168 | LOTTO SOUDAL | 85h 46′ 31” | + 03h 35′ 54” |
125. | FRA BONNET William | 122 | FDJ | 85h 47′ 05” | + 03h 36′ 28” |
126. | FRA DUMOULIN Samuel | 44 | AG2R LA MONDIALE | 85h 48′ 55” | + 03h 38′ 18” |
127. | USA HOWES Alex | 84 | CANNONDALE DRAPAC TEAM | 85h 49′ 09” | + 03h 38′ 32” |
128. | SUI ALBASINI Michael | 202 | ORICA-BIKEEXCHANGE | 85h 49′ 25” | + 03h 38′ 48” |
129. | LTU NAVARDAUSKAS Ramunas | 87 | CANNONDALE DRAPAC TEAM | 85h 50′ 01” | + 03h 39′ 24” |
130. | GER GREIPEL André | 161 | LOTTO SOUDAL | 85h 50′ 26” | + 03h 39′ 49” |
131. | DEN JUUL-JENSEN Christopher | 206 | ORICA-BIKEEXCHANGE | 85h 50′ 56” | + 03h 40′ 19” |
132. | AUS HAYMAN Mathew | 204 | ORICA-BIKEEXCHANGE | 85h 51′ 20” | + 03h 40′ 43” |
133. | ESP VICIOSO Angel | 148 | TEAM KATUSHA | 85h 52′ 38” | + 03h 42′ 01” |
134. | FRA LEMOINE Cyril | 197 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 85h 54′ 36” | + 03h 43′ 59” |
135. | USA BOOKWALTER Brent | 92 | BMC RACING TEAM | 85h 55′ 19” | + 03h 44′ 42” |
136. | NOR ENGER Sondre Holst | 75 | IAM CYCLING | 85h 56′ 17” | + 03h 45′ 40” |
137. | BEL VERMOTE Julien | 189 | ETIXX-QUICK STEP | 85h 56′ 47” | + 03h 46′ 10” |
138. | GBR CUMMINGS Stephen | 104 | TEAM DIMENSION DATA | 85h 57′ 24” | + 03h 46′ 47” |
139. | BEL WYNANTS Maarten | 59 | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 85h 57′ 40” | + 03h 47′ 03” |
140. | FRA SOUPE GEOFFREY | 199 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 85h 57′ 42” | + 03h 47′ 05” |
141. | BEL KEISSE Iljo | 183 | ETIXX-QUICK STEP | 85h 57′ 44” | + 03h 47′ 07” |
142. | ITA BENEDETTI Cesare | 134 | BORA-ARGON 18 | 85h 58′ 19” | + 03h 47′ 42” |
143. | NED SINKELDAM Ramon | 117 | TEAM GIANT-ALPECIN | 86h 02′ 02” | + 03h 51′ 25” |
144. | ITA TOSATTO Matteo | 38 | TINKOFF | 86h 03′ 06” | + 03h 52′ 29” |
145. | ARG RICHEZE Ariel Maximiliano | 186 | ETIXX-QUICK STEP | 86h 03′ 11” | + 03h 52′ 34” |
146. | FRA FONSECA Armindo | 215 | FORTUNEO – VITAL CONCEPT | 86h 03′ 48” | + 03h 53′ 11” |
147. | GER DEGENKOLB John | 113 | TEAM GIANT-ALPECIN | 86h 05′ 11” | + 03h 54′ 34” |
148. | NOR KRISTOFF Alexander | 144 | TEAM KATUSHA | 86h 05′ 15” | + 03h 54′ 38” |
149. | ITA BONO Matteo | 153 | LAMPRE – MERIDA | 86h 06′ 55” | + 03h 56′ 18” |
150. | ITA SABATINI Fabio | 187 | ETIXX-QUICK STEP | 86h 07′ 40” | + 03h 57′ 03” |
151. | NED TIMMER Albert | 119 | TEAM GIANT-ALPECIN | 86h 08′ 32” | + 03h 57′ 55” |
152. | GER SCHILLINGER Andreas | 138 | BORA-ARGON 18 | 86h 08′ 54” | + 03h 58′ 17” |
153. | NZL HENDERSON Gregory | 167 | LOTTO SOUDAL | 86h 10′ 09” | + 03h 59′ 32” |
154. | POL BODNAR Maciej | 33 | TINKOFF | 86h 10′ 25” | + 03h 59′ 48” |
155. | FRA GENE Yohann | 174 | DIRECT ENERGIE | 86h 10′ 25” | + 03h 59′ 48” |
156. | FRA LAPORTE Christophe | 196 | COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS | 86h 10′ 34” | + 03h 59′ 57” |
157. | ITA GATTO Oscar | 34 | TINKOFF | 86h 10′ 47” | + 04h 00′ 10” |
158. | NED GROENEWEGEN Dylan | 53 | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 86h 11′ 21” | + 04h 00′ 44” |
159. | FRA GOUGEARD Alexis | 47 | AG2R LA MONDIALE | 86h 11′ 41” | + 04h 01′ 04” |
160. | FRA PETIT Adrien | 176 | DIRECT ENERGIE | 86h 11′ 52” | + 04h 01′ 15” |
161. | GBR ROWE Luke | 7 | TEAM SKY | 86h 12′ 52” | + 04h 02′ 15” |
162. | SLO KOREN Kristijan | 85 | CANNONDALE DRAPAC TEAM | 86h 13′ 04” | + 04h 02′ 27” |
163. | GER WAGNER Robert | 58 | TEAM LOTTO NL – JUMBO | 86h 13′ 06” | + 04h 02′ 29” |
164. | ITA GUARNIERI Jacopo | 142 | TEAM KATUSHA | 86h 15′ 32” | + 04h 04′ 55” |
165. | GER KITTEL Marcel | 181 | ETIXX-QUICK STEP | 86h 15′ 53” | + 04h 05′ 16” |
166. | NOR BREEN Vegard | 212 | FORTUNEO – VITAL CONCEPT | 86h 16′ 13” | + 04h 05′ 36” |
167. | GBR STANNARD Ian | 8 | TEAM SKY | 86h 16′ 37” | + 04h 06′ 00” |
168. | AUT HALLER Marco | 143 | TEAM KATUSHA | 86h 16′ 58” | + 04h 06′ 21” |
169. | ITA CIMOLAI Davide | 154 | LAMPRE – MERIDA | 86h 20′ 24” | + 04h 09′ 47” |
170. | GER SIEBERG Marcel | 169 | LOTTO SOUDAL | 86h 21′ 21” | + 04h 10′ 44” |
171. | GBR MC LAY DANIEL | 216 | FORTUNEO – VITAL CONCEPT | 86h 31′ 01” | + 04h 20′ 24” |
172. | AUT EISEL Bernhard | 105 | TEAM DIMENSION DATA | 86h 31′ 54” | + 04h 21′ 17” |
173. | AUS HOWARD Leigh | 77 | IAM CYCLING | 86h 36′ 00” | + 04h 25′ 23” |
174. | DEN BAK Lars Ytting | 162 | LOTTO SOUDAL | 86h 42′ 05” | + 04h 31′ 28” |
175. | IRL BENNETT Sam | 135 | BORA-ARGON 18 | 86h 57′ 35” | + 04h 46′ 58” |