Amerykanka osiągnęła najlepszy rezultat na 22km “czasówki”. Liderką pozostała Megan Guarnier (Boels-Dolmans).

W piątek zawodniczki ścigające się w Giro Rosa miały do pokonania 22km pagórkowatej jazdy indywidualnej na czas. Po dwóch górskich odcinkach “czasówka” mogła zamieszać w klasyfikacji generalnej.

W połowie rywalizacji najlepszy czas miała Lucinda Brand (Rabo Liv) – 38’26. 37 sekund za nią była Silvia Valsecchi (Bepink), a 39 sekund traciła Monika Kiraly (S.C. Michela Fanini Rox).

Wynik zawodniczki Rabo Liv poprawiła Emma Pooley z Lotto Soudal – 38’11”. Na drugą lokatę wskoczyła z kolei Amelie Rivat (Poitou-Charentes.Futuroscope.86). Jeszcze lepiej – 38’00” pojechała Thalita de Jong (Rabo Liv).

Kolejne przejazdy to coraz lepsze rezultaty – 37’25” Karol-Ann Canuel (Boels-Dolmans), 36’25” Elisa Longo Borghini (Wiggle High5).

Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv) pojechała bardzo dobrze i uzyskała czas 36’58”. Jej koleżanka z ekipy, Anna van der Breggen, wyrównała rezultat Elisy Longo Borghini, ale wyprzedziła ją o kilka dziesiątych sekundy.

Evelyn Stevens (Boels-Dolmans) potwierdziła znakomitą formę prezentowaną w ostatnich dniach i wjechała na metę z wynikiem 36’21” zostając wirtualną liderką. Słabiej spisała się Mara Abbott (Wiggle High5) – 38’11” oznaczało spadek w klasyfikacji generalnej.

Megan Guarnier (Boels-Dolmans) z kolei utrzymała pozycję liderki chociaż straciła kawałek swojej przewagi. 36’50” to rezultat Amerykanki.

Wyniki etapu

1 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans Cyclingteam 0:36:22
2 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:03
3 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5 0:00:04
4 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans Cyclingteam 0:00:29
5 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:37
6 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cyclingteam 0:01:03
7 Doris Schweizer (Swi) Cylance Pro Cycling 0:01:32
8 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur 0:01:33
9 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:01:39
10 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products 0:01:45
11 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing 0:01:49
12 Mara Abbott (USA) Wiggle High5 0:01:49
13 Emma Pooley (GBr) Lotto Soudal Ladies 0:01:50
14 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies 0:01:56
15 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:01:57
16 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Zannata 0:02:02
17 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:02:05
18 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing 0:02:40
19 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink 0:02:43
20 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini 0:02:44
21 Ana Maria Covrig (Rom) INPA – Bianchi 0:02:50
22 Martina Ritter (Aut) BTC City Ljubljana 0:02:51
23 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing 0:02:52
24 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata 0:02:53
25 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia – Durango 0:02:54
26 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women Cycling Team 0:02:54
27 Amber Neben (USA) Bepink 0:02:55
28 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:02:59
29 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5 0:02:59
30 Malgorzta Jasinska (Pol) Ale’ Cipollini 0:03:02
31 Kseniya Tuhai (Blr) Bepink 0:03:03
32 Marta Bastianelli (Ita) Ale’ Cipollini 0:03:04
33 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:03:12
34 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:03:17
35 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Hagens Berman-Supoermint Pro Cycling Team 0:03:20
36 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:03:20
37 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing 0:03:23
38 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:03:28
39 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team 0:03:34
40 Anabelle Dreville (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:03:39
41 Susanna Zorzi (Ita) Lotto Soudal Ladies 0:03:42
42 Eri Yonamine (Jpn) Hagens Berman-Supoermint Pro Cycling Team 0:03:42
43 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA – Bianchi 0:03:43
44 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:03:46
45 Ingrid Drexel (Mex) Astana Women’s Team 0:03:50
46 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women’s Team 0:03:52
47 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink 0:03:53
48 Ana Paula Polegatch (Bra) Servetto Footon 0:03:57
49 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano 0:03:58
50 Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur 0:04:02
51 Eider Merino Kortazar (Spa) Lointek 0:04:02
52 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:04:03
53 Anna Ramirez Bauxel (Spa) Lointek 0:04:05
54 Abby-Mae Parkinson (GBr) Servetto Footon 0:04:05
55 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling 0:04:05
56 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5 0:04:07
57 Lara Vieceli (Ita) INPA – Bianchi 0:04:13
58 Lex Albrecht (Can) Bepink 0:04:15
59 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale’ Cipollini 0:04:22
60 Estefania Pilz (Arg) Xirayas De San Luis 0:04:35
61 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:04:40
62 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA – Bianchi 0:04:41
63 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:04:41
64 Marta Tagliaferro (Ita) Ale’ Cipollini 0:04:41
65 Kim De Baat (Bel) Lensworld-Zannata 0:04:44
66 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:04:44
67 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Spa) Lointek 0:04:45
68 Katia Ragusa (Ita) Servetto Footon 0:04:49
69 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur 0:04:50
70 Carlee Taylor (Aus) Team Liv-Plantur 0:04:53
71 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance Pro Cycling 0:04:55
72 Anna Ceoloni (Ita) Servetto Footon 0:04:57
73 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5 0:04:59
74 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:05:05
75 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano 0:05:08
76 Annelies Dom (Bel) Lensworld-Zannata 0:05:10
77 Roos Hoogeboom (Ned) Bizkaia – Durango 0:05:11
78 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur 0:05:22
79 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:05:23
80 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cyclingteam 0:05:33
81 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:05:34
82 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products 0:05:35
83 Ting Ying Huang (Chn) Servetto Footon 0:05:36
84 Michela Pavin (Ita) INPA – Bianchi 0:05:37
85 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:05:42
86 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek 0:05:46
87 Dalia Muccioli (Ita) Ale’ Cipollini 0:05:51
88 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women’s Team 0:05:51
89 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products 0:05:54
90 Tereza Medvedova (Svk) Bepink 0:05:55
91 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek 0:05:59
92 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto Soudal Ladies 0:06:02
93 Nina Kessler (Ned) Lensworld-Zannata 0:06:03
94 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA – Bianchi 0:06:07
95 Beatrice Bartelloni (Ita) Aromitalia Vaiano 0:06:12
96 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5 0:06:16
97 Carmela Cipriani (Ita) Hagens Berman-Supoermint Pro Cycling Team 0:06:17
98 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 0:06:23
99 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing 0:06:29
100 Paola Andrea Munoz Grandon (Chi) Xirayas De San Luis 0:06:29
101 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia Vaiano 0:06:37
102 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:06:40
103 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia – Durango 0:06:41
104 Molly Weaver (GBr) Team Liv-Plantur 0:06:43
105 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini 0:06:45
106 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia – Durango 0:06:52
107 Valeria Pintos (Arg) Xirayas De San Luis 0:06:55
108 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini 0:06:57
109 Alessia Martini (Ita) Aromitalia Vaiano 0:06:57
110 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:07:03
111 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:07:10
112 Sofia Beggin (Ita) Astana Women’s Team 0:07:10
113 Elena Franchi (Ita) Aromitalia Vaiano 0:07:12
114 Anna Potokina (Rus) Servetto Footon 0:07:23
115 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman-Supoermint Pro Cycling Team 0:07:29
116 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:07:35
117 Jessica Uebelhart (Sui) Hagens Berman-Supoermint Pro Cycling Team 0:07:41
118 Lise Olivier (RSA) Bizkaia – Durango 0:07:44
119 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Lointek 0:07:58
OTL Francesca Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini 0:09:43

 

Klasyfikacja generalna

1 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans Cyclingteam 17:27:31
2 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans Cyclingteam 0:00:34
3 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:01:53
4 Mara Abbott (USA) Wiggle High5 0:02:07
5 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies 0:02:33
6 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products 0:03:05
7 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv Women Cycling Team 0:06:48
8 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur 0:13:42
9 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing 0:13:53
10 Kseniya Tuhai (Blr) Bepink 0:14:45
11 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5 0:16:39
12 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA – Bianchi 0:18:26
13 Doris Schweizer (Swi) Cylance Pro Cycling 0:19:38
14 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Hagens Berman-Supoermint Pro Cycling Team 0:20:02
15 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cyclingteam 0:24:03
16 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing 0:24:11
17 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Zannata 0:25:57
18 Malgorzta Jasinska (Pol) Ale’ Cipollini
19 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia – Durango 0:26:39
20 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano 0:30:12
21 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:33:38
22 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women Cycling Team 0:35:42
23 Ana Maria Covrig (Rom) INPA – Bianchi 0:35:49
24 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:36:06
25 Martina Ritter (Aut) BTC City Ljubljana 0:37:01
26 Eri Yonamine (Jpn) Hagens Berman-Supoermint Pro Cycling Team 0:37:43
27 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:38:17
28 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women’s Team 0:38:18
29 Carlee Taylor (Aus) Team Liv-Plantur 0:39:25
30 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale’ Cipollini 0:40:26
31 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5 0:42:18
32 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5 0:42:39
33 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing 0:43:04
34 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling 0:43:09
35 Susanna Zorzi (Ita) Lotto Soudal Ladies 0:43:14
36 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:43:30
37 Emma Pooley (GBr) Lotto Soudal Ladies 0:43:38
38 Eider Merino Kortazar (Spa) Lointek 0:43:39
39 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano 0:44:07
40 Ingrid Drexel (Mex) Astana Women’s Team 0:46:19
41 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:46:56
42 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cyclingteam 0:47:18
43 Lex Albrecht (Can) Bepink 0:47:19
44 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:48:00
45 Molly Weaver (GBr) Team Liv-Plantur 0:48:29
46 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini 0:48:35
47 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5 0:48:37
48 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:49:05
49 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur 0:49:38
50 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:51:13
51 Anna Ramirez Bauxel (Spa) Lointek 0:52:29
52 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:52:51
53 Amber Neben (USA) Bepink 0:52:53
54 Lara Vieceli (Ita) INPA – Bianchi 0:53:11
55 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team 0:54:33
56 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA – Bianchi 0:55:06
57 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata 0:55:20
58 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto Soudal Ladies 0:55:50
59 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products 0:56:36
60 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:57:15
61 Anna Potokina (Rus) Servetto Footon 0:58:20
62 Abby-Mae Parkinson (GBr) Servetto Footon 0:58:51
63 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:59:36
64 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Spa) Lointek 1:01:37
65 Anabelle Dreville (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 1:01:50
66 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 1:03:38
67 Estefania Pilz (Arg) Xirayas De San Luis 1:03:55
68 Dalia Muccioli (Ita) Ale’ Cipollini 1:04:13
69 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek 1:05:05
70 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing 1:05:16
71 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink 1:05:30
72 Anna Ceoloni (Ita) Servetto Footon 1:06:42
73 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA – Bianchi 1:07:28
74 Roos Hoogeboom (Ned) Bizkaia – Durango 1:07:49
75 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies 1:07:52
76 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek 1:08:03
77 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 1:09:32
78 Marta Bastianelli (Ita) Ale’ Cipollini 1:10:32
79 Katia Ragusa (Ita) Servetto Footon 1:10:44
80 Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur 1:11:52
81 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 1:12:16
82 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women’s Team 1:12:27
83 Sofia Beggin (Ita) Astana Women’s Team 1:12:53
84 Ting Ying Huang (Chn) Servetto Footon 1:13:23
85 Ana Paula Polegatch (Bra) Servetto Footon 1:14:03
86 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink 1:14:22
87 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products 1:14:35
88 Marta Tagliaferro (Ita) Ale’ Cipollini 1:14:40
89 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 1:14:58
90 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance Pro Cycling 1:16:58
91 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur 1:17:12
92 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 1:17:30
93 Annelies Dom (Bel) Lensworld-Zannata 1:17:58
94 Tereza Medvedova (Svk) Bepink 1:18:13
95 Michela Pavin (Ita) INPA – Bianchi 1:18:44
96 Paola Andrea Munoz Grandon (Chi) Xirayas De San Luis 1:19:01
97 Beatrice Bartelloni (Ita) Aromitalia Vaiano 1:20:00
98 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini 1:20:32
99 Carmela Cipriani (Ita) Hagens Berman-Supoermint Pro Cycling Team 1:21:15
100 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 1:21:44
101 Nina Kessler (Ned) Lensworld-Zannata 1:22:50
102 Kim De Baat (Bel) Lensworld-Zannata 1:23:15
103 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 1:23:40
104 Elena Franchi (Ita) Aromitalia Vaiano 1:24:25
105 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing 1:25:38
106 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman-Supoermint Pro Cycling Team 1:25:47
107 Lise Olivier (RSA) Bizkaia – Durango 1:27:25
108 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia – Durango 1:28:03
109 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 1:28:20
110 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5 1:30:32
111 Valeria Pintos (Arg) Xirayas De San Luis 1:37:25
112 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia Vaiano 1:37:57
113 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Lointek 1:38:34
114 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia – Durango 1:41:50
115 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 1:42:48
116 Jessica Uebelhart (Sui) Hagens Berman-Supoermint Pro Cycling Team 1:44:05
117 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 1:46:08
118 Alessia Martini (Ita) Aromitalia Vaiano 1:47:16
119 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini 1:49:44