Trek-Segafredo

Amerykańska drużyna wystawia mocny skład, który może nawet powalczyć o końcowy triumf.

Narodowy polski tour rozpoczyna się 12 lipca w Radzyminie i zakończy 18 lipca w Krakowie. Każdy kolarz znajdzie coś dla siebie – sprinterzy powalczą w pierwszej części, górale w drugiej, a na sam koniec zostanie jazda indywidualna na czas. Trek-Segafredo spróbuje pokazać się na każdym etapie.

W sprintach o poprawienie rezultatów z zeszłego roku powalczy Niccolo Bonifazio. Młody Włoch przeniósł się do amerykańskiej ekipy z Lampre-Merida, a w ostatnim Tour de Pologne pokazał się z dobrej strony i trzykrotnie znalazł się w pierwszej szóstce etapów. Dużym wsparciem dla sprintera będą doświadczeni Marco Coledan, Stijn Devolder, Boy van Poppel czy Fumiyuki Beppu, który w zeszłym roku uczył kibiców japońskiego.

W górach i klasyfikacji generalnej liderem będzie Ryder Hesjedal wspierany przez Fabio Felline. W każdym terenie pomocą będzie służył Eugenio Alafaci.

Skład Trek-Segafredo na Tour de Pologne (12-18 lipca):

Ryder Hesjedal, Fabio Felline, Eugenio Alafaci, Niccolo Bonifazio, Marco Coledan, Stijn Devolder, Boy van Poppel, Fumiyuki Beppu

Tour de Pologne odbędzie się w dniach 12-18 lipca. Naszosie.pl zaprasza na tekstowe relacje na żywo z każdego etapu zarówno wyścigu mężczyzn jak i kobiet.