Fot. Dimension Data

Brytyjczyk z drużyny Dimension Data wygrał pierwszy etap wyścigu z Mont-Saint-Michel do Utah Beach Sainte-Marie-du-Mont (188 km), dzięki czemu został właścicielem maillot jaune. Bardzo nieprzyjemną kraksę miał Alberto Contador (Tinkoff), ale zdołał ukończyć etap. 

Zaraz po starcie ostrym od peletonu odjechało pięciu kolarzy: Leigh Howard (IAM), Paul Voss, Jan Barta (obaj Bora-Argon 18), Anthony Delaplace (Fortuneo-Vital Concept) oraz Alex Howes (Cannondale-Drapac). Voss zostawił kolegów i ruszył po punkty na usytuowanych na początku etapu górskich premiach czwartej kategorii. Zadanie wykonał bezbłędnie i został pierwszym królem gór w tym wyścigu.

Mniej więcej 90-80 kilometrów przed metą sprawdziły się przewidywania dotyczące silnego wiatru. Wraz z mocniejszymi podmuchami, czoło peletonu mocniej nacisnęło na pedały, co sprawiło, że przewaga ucieczki szybko malała, a kolarze jadący na końcu peletonu mieli problemy z utrzymaniem koła.

Dosłownie kilka chwil później miała miejsce kraksa, w której uczestniczył jeden z faworytów do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Alberto Contador. Lider drużyny Tinkoff podarł koszulkę i spodenki, wrócił na rower, który po chwili wymienił na nowy, i z powodzeniem dogonił peleton. W kraksie tej uczestniczył także między innymi kapitan drużyny Sky Luke Rowe i tak samo jak “El Pistolero” wrócił do głównej grupy.

Howes i Delaplace przez wiele kilometrów utrzymywali się przed peletonem z przewagą wynoszącą zaledwie kilkadziesiąt sekund. Zostali doścignięci dopiero 3,5 kilometra przed metą.

W pierwszym pojedynku sprinterów w ruch poszły łokcie i dość ostra walka o pozycje. Na ostatnich metrach wydarzyła się kraksa, która wprowadziła nieco zamieszania i sprawiła, że niektórzy kolarze rozproszyli swoją uwagę. Finisz szybko rozpoczął Sagan i wydawało się, że wytrzyma do kreski, ale z koła wyszedł mu Mark Cavendish, który spełnił swoje marzenie posiadania żółtej koszulki lidera Wielkiej Pętli.

Wyniki pierwszego etapu:

1. GBR CAVENDISH Mark (TEAM DIMENSION DATA) 04h 14′ 05”
2. GER KITTEL Marcel (ETIXX-QUICK STEP) + 00′ 00”
3. SVK SAGAN Peter (TINKOFF) + 00′ 00”
4. GER GREIPEL André (LOTTO SOUDAL) + 00′ 00”
5. BEL THEUNS Edward (TREK – SEGAFREDO) + 00′ 00”
6. FRA LAPORTE Christophe (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00′ 00”
7. FRA COQUARD Bryan (DIRECT ENERGIE) + 00′ 00”
8. NOR KRISTOFF Alexander (TEAM KATUSHA) + 00′ 00”
9. GBR MC LAY DANIEL (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) + 00′ 00”
10. NZL HENDERSON Gregory (LOTTO SOUDAL) + 00′ 00”
11. NOR ENGER Sondre Holst (IAM CYCLING) + 00′ 00”
12. BEL STUYVEN Jasper (TREK – SEGAFREDO) + 00′ 00”
13. FRA BARGUIL WARREN (TEAM GIANT-ALPECIN) + 00′ 00”
14. FRA ALAPHILIPPE Julian (ETIXX-QUICK STEP) + 00′ 00”
15. GER DEGENKOLB John (TEAM GIANT-ALPECIN) + 00′ 00”
16. AUS RENSHAW Mark (TEAM DIMENSION DATA) + 00′ 00”
17. BEL DEBUSSCHERE Jens (LOTTO SOUDAL) + 00′ 00”
18. SUI RAST Gregory (TREK – SEGAFREDO) + 00′ 00”
19. NED TIMMER Albert (TEAM GIANT-ALPECIN) + 00′ 00”
20. ARG RICHEZE Ariel Maximiliano (ETIXX-QUICK STEP) + 00′ 00”
21. NED SINKELDAM Ramon (TEAM GIANT-ALPECIN) + 00′ 00”
22. DEN BRESCHEL Matti (CANNONDALE DRAPAC TEAM) + 00′ 00”
23. NED GROENEWEGEN Dylan (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 00′ 00”
24. CZE KREUZIGER Roman (TINKOFF) + 00′ 00”
25. GBR FROOME Christopher (TEAM SKY) + 00′ 00”
26. ESP ERVITI Imanol (MOVISTAR TEAM) + 00′ 00”
27. ESP SANCHEZ GIL Luis-Leon (ASTANA PRO TEAM) + 00′ 00”
28. ITA GATTO Oscar (TINKOFF) + 00′ 00”
29. POR OLIVEIRA Nelson (MOVISTAR TEAM) + 00′ 00”
30. COL QUINTANA Nairo (MOVISTAR TEAM) + 00′ 00”
31. GER WAGNER Robert (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 00′ 00”
32. BEL VAN AVERMAET Greg (BMC RACING TEAM) + 00′ 00”
33. ESP VALVERDE Alejandro (MOVISTAR TEAM) + 00′ 00”
34. ESP IRIZAR Markel (TREK – SEGAFREDO) + 00′ 00”
35. FRA CHAVANEL Sylvain (DIRECT ENERGIE) + 00′ 00”
36. FRA LEMOINE Cyril (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00′ 00”
37. GER MARTENS Paul (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 00′ 00”
38. GER BURGHARDT Marcus (BMC RACING TEAM) + 00′ 00”
39. NED CURVERS Roy (TEAM GIANT-ALPECIN) + 00′ 00”
40. AUS PORTE Richie (BMC RACING TEAM) + 00′ 00”
41. UKR GRIVKO Andriy (ASTANA PRO TEAM) + 00′ 00”
42. DEN VALGREN ANDERSEN Michael (TINKOFF) + 00′ 00”
43. ITA NIBALI Vincenzo (ASTANA PRO TEAM) + 00′ 00”
44. ITA ARU Fabio (ASTANA PRO TEAM) + 00′ 00”
45. FRA FONSECA Armindo (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) + 00′ 00”
46. AUS GERRANS Simon (ORICA-BIKEEXCHANGE) + 00′ 00”
47. BEL NAESEN Oliver (IAM CYCLING) + 00′ 00”
48. RSA IMPEY Daryl (ORICA-BIKEEXCHANGE) + 00′ 00”
49. NED DUMOULIN Tom (TEAM GIANT-ALPECIN) + 00′ 00”
50. ESP HERRADA Jesús (MOVISTAR TEAM) + 00′ 00”
51. USA CRADDOCK Lawson (CANNONDALE DRAPAC TEAM) + 00′ 00”
52. SUI HOLLENSTEIN Reto (IAM CYCLING) + 00′ 00”
53. FRA DUMOULIN Samuel (AG2R LA MONDIALE) + 00′ 00”
54. IRL MARTIN Daniel (ETIXX-QUICK STEP) + 00′ 00”
55. FRA ROLLAND Pierre (CANNONDALE DRAPAC TEAM) + 00′ 00”
56. FRA BARDET Romain (AG2R LA MONDIALE) + 00′ 00”
57. FRA VACHON Florian (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) + 00′ 00”
58. ITA SABATINI Fabio (ETIXX-QUICK STEP) + 00′ 00”
59. BEL VAN DEN BROECK Jurgen (TEAM KATUSHA) + 00′ 00”
60. FRA SOUPE GEOFFREY (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00′ 00”
61. ITA CIMOLAI Davide (LAMPRE – MERIDA) + 00′ 00”
62. ESP MATE MARDONES Luis Angel (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00′ 00”
63. FRA GALLOPIN Tony (LOTTO SOUDAL) + 00′ 00”
64. BEL PAUWELS Serge (TEAM DIMENSION DATA) + 00′ 00”
65. LTU NAVARDAUSKAS Ramunas (CANNONDALE DRAPAC TEAM) + 00′ 00”
66. SUI SCHÄR Michael (BMC RACING TEAM) + 00′ 00”
67. SUI ELMIGER Martin (IAM CYCLING) + 00′ 00”
68. USA VAN GARDEREN Tejay (BMC RACING TEAM) + 00′ 00”
69. NED LINDEMAN Bert Jan (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 00′ 00”
70. CAN DUCHESNE Antoine (DIRECT ENERGIE) + 00′ 00”
71. BEL VANMARCKE Sep (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 00′ 00”
72. FRA PERICHON Pierre-Luc (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) + 00′ 00”
73. NED KELDERMAN Wilco (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 00′ 00”
74. FRA SICARD Romain (DIRECT ENERGIE) + 00′ 00”
75. ESP IZAGUIRRE Gorka (MOVISTAR TEAM) + 00′ 00”
76. FRA CHEREL Mikael (AG2R LA MONDIALE) + 00′ 00”
77. COL HENAO Sergio Luis (TEAM SKY) + 00′ 00”
78. FRA GENE Yohann (DIRECT ENERGIE) + 00′ 00”
79. SLO KOREN Kristijan (CANNONDALE DRAPAC TEAM) + 00′ 00”
80. SLO BOZIC Borut (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00′ 00”
81. POR FARIA DA COSTA Rui Alberto (LAMPRE – MERIDA) + 00′ 00”
82. ARG SEPULVEDA Eduardo (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) + 00′ 00”
83. COL PANTANO Jarlinson (IAM CYCLING) + 00′ 00”
84. BLR KIRYIENKA Vasili (TEAM SKY) + 00′ 00”
85. SUI CANCELLARA Fabian (TREK – SEGAFREDO) + 00′ 00”
86. ESP CONTADOR Alberto (TINKOFF) + 00′ 00”
87. GBR YATES Adam (ORICA-BIKEEXCHANGE) + 00′ 00”
88. ITA TOSATTO Matteo (TINKOFF) + 00′ 00”
89. ITA TIRALONGO Paolo (ASTANA PRO TEAM) + 00′ 00”
90. AUS MATTHEWS Michael (ORICA-BIKEEXCHANGE) + 00′ 00”
91. CRO KISERLOVSKI Robert (TINKOFF) + 00′ 00”
92. AUS HAYMAN Mathew (ORICA-BIKEEXCHANGE) + 00′ 00”
93. SUI ALBASINI Michael (ORICA-BIKEEXCHANGE) + 00′ 00”
94. BEL ROELANDTS Jurgen (LOTTO SOUDAL) + 00′ 00”
95. GER SIEBERG Marcel (LOTTO SOUDAL) + 00′ 00”
96. SUI FRANK Mathias (IAM CYCLING) + 00′ 00”
97. POL BODNAR Maciej (TINKOFF) + 00′ 00”
98. FRA GAUTIER Cyril (AG2R LA MONDIALE) + 00′ 00”
99. GER BUCHMANN Emanuel (BORA-ARGON 18) + 00′ 00”
100. GER GESCHKE Simon (TEAM GIANT-ALPECIN) + 00′ 00”
101. AUT PREIDLER Georg (TEAM GIANT-ALPECIN) + 00′ 00”
102. SLO PIBERNIK Luka (LAMPRE – MERIDA) + 00′ 00”
103. FRA VUILLERMOZ Alexis (AG2R LA MONDIALE) + 00′ 00”
104. NED CLEMENT Stef (IAM CYCLING) + 00′ 00”
105. GBR STANNARD Ian (TEAM SKY) + 00′ 00”
106. ITA ROSA Diego (ASTANA PRO TEAM) + 00′ 00”
107. NED MOLLEMA Bauke (TREK – SEGAFREDO) + 00′ 00”
108. EST KANGERT Tanel (ASTANA PRO TEAM) + 00′ 00”
109. FRA FEILLU Brice (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) + 00′ 00”
110. ESP MORENO FERNANDEZ Daniel (MOVISTAR TEAM) + 00′ 00”
111. FRA PINOT Thibaut (FDJ) + 00′ 00”
112. SUI REICHENBACH Sébastien (FDJ) + 00′ 00”
113. FRA VICHOT Arthur (FDJ) + 00′ 00”
114. ESP LANDA Mikel (TEAM SKY) + 00′ 00”
115. FRA PINEAU Cedric (FDJ) + 00′ 00”
116. ESP ZUBELDIA Haimar (TREK – SEGAFREDO) + 00′ 00”
117. JPN ARASHIRO Yukiya (LAMPRE – MERIDA) + 00′ 00”
118. FRA GOUGEARD Alexis (AG2R LA MONDIALE) + 00′ 00”
119. LUX GASTAUER Ben (AG2R LA MONDIALE) + 00′ 00”
120. DEN SORENSEN Chris Anker (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) + 00′ 00”
121. ITA GUARNIERI Jacopo (TEAM KATUSHA) + 00′ 00”
122. AUT KONRAD Patrick (BORA-ARGON 18) + 00′ 00”
123. RSA MEINTJES Louis (LAMPRE – MERIDA) + 00′ 00”
124. POL HUZARSKI Bartosz (BORA-ARGON 18) + 00′ 00”
125. AUS DURBRIDGE Luke (ORICA-BIKEEXCHANGE) + 00′ 00”
126. USA STETINA Peter (TREK – SEGAFREDO) + 00′ 00”
127. USA HOWES Alex (CANNONDALE DRAPAC TEAM) + 00′ 00”
128. ERI BERHANE Natnael (TEAM DIMENSION DATA) + 00′ 00”
129. FRA JEANDESBOZ Fabrice (DIRECT ENERGIE) + 00′ 00”
130. FRA MOINARD Amaël (BMC RACING TEAM) + 00′ 00”
131. SLO POLANC Jan (LAMPRE – MERIDA) + 00′ 00”
132. FRA ROUX Anthony (FDJ) + 00′ 00”
133. FRA ROY Jérémy (FDJ) + 00′ 00”
134. FRA BONNET William (FDJ) + 00′ 00”
135. ESP NAVARRO Daniel (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00′ 00”
136. ITA CARUSO Damiano (BMC RACING TEAM) + 00′ 00”
137. CRO DURASEK Kristijan (LAMPRE – MERIDA) + 00′ 00”
138. NED LANGEVELD Sebastian (CANNONDALE DRAPAC TEAM) + 00′ 00”
139. NED TEN DAM Laurens (TEAM GIANT-ALPECIN) + 00′ 00”
140. FRA PETIT Adrien (DIRECT ENERGIE) + 00′ 00”
141. COL ANACONA GOMEZ Winner Andrew (MOVISTAR TEAM) + 00′ 00”
142. ITA BONO Matteo (LAMPRE – MERIDA) + 00′ 00”
143. NOR BREEN Vegard (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) + 00′ 00”
144. NZL BENNETT George (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 00′ 00”
145. LUX SCHLECK Frank (TREK – SEGAFREDO) + 00′ 00”
146. AUS HANSEN Adam (LOTTO SOUDAL) + 00′ 00”
147. FRA VOECKLER Thomas (DIRECT ENERGIE) + 01′ 22”
148. GBR CUMMINGS Stephen (TEAM DIMENSION DATA) + 00′ 00”
149. RSA JANSE VAN RENSBURG Reinardt (TEAM DIMENSION DATA) + 00′ 00”
150. ITA POZZOVIVO Domenico (AG2R LA MONDIALE) + 00′ 00”
151. NED SLAGTER Tom Jelte (CANNONDALE DRAPAC TEAM) + 00′ 00”
152. CZE VAKOC Petr (ETIXX-QUICK STEP) + 00′ 00”
153. BEL WYNANTS Maarten (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 00′ 00”
154. FRA COPPEL Jérôme (IAM CYCLING) + 00′ 00”
155. NOR BOASSON HAGEN Edvald (TEAM DIMENSION DATA) + 00′ 00”
156. ERI TEKLEHAIMANOT Daniel (TEAM DIMENSION DATA) + 00′ 00”
157. ITA BENEDETTI Cesare (BORA-ARGON 18) + 00′ 00”
158. KAZ LUTSENKO Alexey (ASTANA PRO TEAM) + 00′ 00”
159. RUS ZAKARIN Ilnur (TEAM KATUSHA) + 00′ 00”
160. GER MARTIN Tony (ETIXX-QUICK STEP) + 00′ 00”
161. ESP RODRIGUEZ OLIVER Joaquin (TEAM KATUSHA) + 00′ 00”
162. ESP LOSADA Alberto (TEAM KATUSHA) + 00′ 00”
163. ESP PLAZA MOLINA Ruben (ORICA-BIKEEXCHANGE) + 01′ 33”
164. DEN FUGLSANG Jakob (ASTANA PRO TEAM) + 01′ 33”
165. DEN JUUL-JENSEN Christopher (ORICA-BIKEEXCHANGE) + 01′ 33”
166. NED VAN BAARLE Dylan (CANNONDALE DRAPAC TEAM) + 01′ 33”
167. CZE BARTA Jan (BORA-ARGON 18) + 00′ 00”
168. GER SCHILLINGER Andreas (BORA-ARGON 18) + 00′ 00”
169. NED POELS Wouter (TEAM SKY) + 01′ 33”
170. ESP NIEVE Mikel (TEAM SKY) + 00′ 00”
171. ESP VICIOSO Angel (TEAM KATUSHA) + 00′ 00”
172. ETH GRMAY Tsgabu Gebremaryam (LAMPRE – MERIDA) + 01′ 33”
173. FRA DELAPLACE Anthony (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) + 01′ 33”
174. AUT EISEL Bernhard (TEAM DIMENSION DATA) + 00′ 00”
175. GBR THOMAS Geraint (TEAM SKY) + 00′ 00”
176. BEL BAKELANTS Jan (AG2R LA MONDIALE) + 00′ 00”
177. GBR ROWE Luke (TEAM SKY) + 00′ 00”
178. BEL KEISSE Iljo (ETIXX-QUICK STEP) + 00′ 00”
179. SUI MORABITO Steve (FDJ) + 00′ 00”
180. FRA EDET Nicolas (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 02′ 11”
181. BEL DE GENDT Thomas (LOTTO SOUDAL) + 02′ 18”
182. IRL BENNETT Sam (BORA-ARGON 18) + 00′ 00”
183. NZL ARCHBOLD Shane (BORA-ARGON 18) + 00′ 00”
184. GER VOSS Paul (BORA-ARGON 18) + 02′ 20”
185. FRA LADAGNOUS Matthieu (FDJ) + 02′ 21”
186. FRA JEANNESSON Arnold (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00′ 00”
187. USA BOOKWALTER Brent (BMC RACING TEAM) + 02′ 48”
188. AUS DENNIS Rohan (BMC RACING TEAM) + 02′ 48”
189. AUS HOWARD Leigh (IAM CYCLING) + 02′ 48”
190. POL MAJKA Rafal (TINKOFF) + 02′ 48”
191. ESP IZAGUIRRE Ion (MOVISTAR TEAM) + 02′ 48”
192. BEL VERMOTE Julien (ETIXX-QUICK STEP) + 03′ 07”
193. DEN MORKOV Michael (TEAM KATUSHA) + 00′ 00”
194. AUT HALLER Marco (TEAM KATUSHA) + 00′ 00”
195. FRA COUSIN Jérome (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 03′ 32”
196. FRA TULIK ANGÉLO (DIRECT ENERGIE) + 04′ 05”
197. DEN BAK Lars Ytting (LOTTO SOUDAL) + 04′ 33”
198. NED ROOSEN Timo (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 04′ 33”

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1. GBR CAVENDISH Mark (TEAM DIMENSION DATA) 04h 13′ 55”
2. GER KITTEL Marcel (ETIXX-QUICK STEP) + 00′ 04”
3. SVK SAGAN Peter (TINKOFF) + 00′ 06”
4. GER GREIPEL André (LOTTO SOUDAL) + 00′ 10”
5. BEL THEUNS Edward (TREK – SEGAFREDO) + 00′ 10”
6. FRA LAPORTE Christophe (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00′ 10”
7. FRA COQUARD Bryan (DIRECT ENERGIE) + 00′ 10”
8. NOR KRISTOFF Alexander (TEAM KATUSHA) + 00′ 10”
9. GBR MC LAY DANIEL (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) + 00′ 10”
10. NZL HENDERSON Gregory (LOTTO SOUDAL) + 00′ 10”
11. NOR ENGER Sondre Holst (IAM CYCLING) + 00′ 10”
12. BEL STUYVEN Jasper (TREK – SEGAFREDO) + 00′ 10”
13. FRA BARGUIL WARREN (TEAM GIANT-ALPECIN) + 00′ 10”
14. FRA ALAPHILIPPE Julian (ETIXX-QUICK STEP) + 00′ 10”
15. GER DEGENKOLB John (TEAM GIANT-ALPECIN) + 00′ 10”
16. AUS RENSHAW Mark (TEAM DIMENSION DATA) + 00′ 10”
17. BEL DEBUSSCHERE Jens (LOTTO SOUDAL) + 00′ 10”
18. SUI RAST Gregory (TREK – SEGAFREDO) + 00′ 10”
19. NED TIMMER Albert (TEAM GIANT-ALPECIN) + 00′ 10”
20. ARG RICHEZE Ariel Maximiliano (ETIXX-QUICK STEP) + 00′ 10”
21. NED SINKELDAM Ramon (TEAM GIANT-ALPECIN) + 00′ 10”
22. DEN BRESCHEL Matti (CANNONDALE DRAPAC TEAM) + 00′ 10”
23. NED GROENEWEGEN Dylan (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 00′ 10”
24. CZE KREUZIGER Roman (TINKOFF) + 00′ 10”
25. GBR FROOME Christopher (TEAM SKY) + 00′ 10”
26. ESP ERVITI Imanol (MOVISTAR TEAM) + 00′ 10”
27. ESP SANCHEZ GIL Luis-Leon (ASTANA PRO TEAM) + 00′ 10”
28. ITA GATTO Oscar (TINKOFF) + 00′ 10”
29. POR OLIVEIRA Nelson (MOVISTAR TEAM) + 00′ 10”
30. COL QUINTANA Nairo (MOVISTAR TEAM) + 00′ 10”
31. GER WAGNER Robert (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 00′ 10”
32. BEL VAN AVERMAET Greg (BMC RACING TEAM) + 00′ 10”
33. ESP VALVERDE Alejandro (MOVISTAR TEAM) + 00′ 10”
34. ESP IRIZAR Markel (TREK – SEGAFREDO) + 00′ 10”
35. FRA CHAVANEL Sylvain (DIRECT ENERGIE) + 00′ 10”
36. FRA LEMOINE Cyril (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00′ 10”
37. GER MARTENS Paul (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 00′ 10”
38. GER BURGHARDT Marcus (BMC RACING TEAM) + 00′ 10”
39. NED CURVERS Roy (TEAM GIANT-ALPECIN) + 00′ 10”
40. AUS PORTE Richie (BMC RACING TEAM) + 00′ 10”
41. UKR GRIVKO Andriy (ASTANA PRO TEAM) + 00′ 10”
42. DEN VALGREN ANDERSEN Michael (TINKOFF) + 00′ 10”
43. ITA NIBALI Vincenzo (ASTANA PRO TEAM) + 00′ 10”
44. ITA ARU Fabio (ASTANA PRO TEAM) + 00′ 10”
45. FRA FONSECA Armindo (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) + 00′ 10”
46. AUS GERRANS Simon (ORICA-BIKEEXCHANGE) + 00′ 10”
47. BEL NAESEN Oliver (IAM CYCLING) + 00′ 10”
48. RSA IMPEY Daryl (ORICA-BIKEEXCHANGE) + 00′ 10”
49. NED DUMOULIN Tom (TEAM GIANT-ALPECIN) + 00′ 10”
50. ESP HERRADA Jesús (MOVISTAR TEAM) + 00′ 10”
51. USA CRADDOCK Lawson (CANNONDALE DRAPAC TEAM) + 00′ 10”
52. SUI HOLLENSTEIN Reto (IAM CYCLING) + 00′ 10”
53. FRA DUMOULIN Samuel (AG2R LA MONDIALE) + 00′ 10”
54. IRL MARTIN Daniel (ETIXX-QUICK STEP) + 00′ 10”
55. FRA ROLLAND Pierre (CANNONDALE DRAPAC TEAM) + 00′ 10”
56. FRA BARDET Romain (AG2R LA MONDIALE) + 00′ 10”
57. FRA VACHON Florian (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) + 00′ 10”
58. ITA SABATINI Fabio (ETIXX-QUICK STEP) + 00′ 10”
59. BEL VAN DEN BROECK Jurgen (TEAM KATUSHA) + 00′ 10”
60. FRA SOUPE GEOFFREY (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00′ 10”
61. ITA CIMOLAI Davide (LAMPRE – MERIDA) + 00′ 10”
62. ESP MATE MARDONES Luis Angel (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00′ 10”
63. FRA GALLOPIN Tony (LOTTO SOUDAL) + 00′ 10”
64. BEL PAUWELS Serge (TEAM DIMENSION DATA) + 00′ 10”
65. LTU NAVARDAUSKAS Ramunas (CANNONDALE DRAPAC TEAM) + 00′ 10”
66. SUI SCHÄR Michael (BMC RACING TEAM) + 00′ 10”
67. SUI ELMIGER Martin (IAM CYCLING) + 00′ 10”
68. USA VAN GARDEREN Tejay (BMC RACING TEAM) + 00′ 10”
69. NED LINDEMAN Bert Jan (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 00′ 10”
70. CAN DUCHESNE Antoine (DIRECT ENERGIE) + 00′ 10”
71. BEL VANMARCKE Sep (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 00′ 10”
72. FRA PERICHON Pierre-Luc (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) + 00′ 10”
73. NED KELDERMAN Wilco (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 00′ 10”
74. FRA SICARD Romain (DIRECT ENERGIE) + 00′ 10”
75. ESP IZAGUIRRE Gorka (MOVISTAR TEAM) + 00′ 10”
76. FRA CHEREL Mikael (AG2R LA MONDIALE) + 00′ 10”
77. COL HENAO Sergio Luis (TEAM SKY) + 00′ 10”
78. FRA GENE Yohann (DIRECT ENERGIE) + 00′ 10”
79. SLO KOREN Kristijan (CANNONDALE DRAPAC TEAM) + 00′ 10”
80. SLO BOZIC Borut (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00′ 10”
81. POR FARIA DA COSTA Rui Alberto (LAMPRE – MERIDA) + 00′ 10”
82. ARG SEPULVEDA Eduardo (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) + 00′ 10”
83. COL PANTANO Jarlinson (IAM CYCLING) + 00′ 10”
84. BLR KIRYIENKA Vasili (TEAM SKY) + 00′ 10”
85. SUI CANCELLARA Fabian (TREK – SEGAFREDO) + 00′ 10”
86. ESP CONTADOR Alberto (TINKOFF) + 00′ 10”
87. GBR YATES Adam (ORICA-BIKEEXCHANGE) + 00′ 10”
88. ITA TOSATTO Matteo (TINKOFF) + 00′ 10”
89. ITA TIRALONGO Paolo (ASTANA PRO TEAM) + 00′ 10”
90. AUS MATTHEWS Michael (ORICA-BIKEEXCHANGE) + 00′ 10”
91. CRO KISERLOVSKI Robert (TINKOFF) + 00′ 10”
92. AUS HAYMAN Mathew (ORICA-BIKEEXCHANGE) + 00′ 10”
93. SUI ALBASINI Michael (ORICA-BIKEEXCHANGE) + 00′ 10”
94. BEL ROELANDTS Jurgen (LOTTO SOUDAL) + 00′ 10”
95. GER SIEBERG Marcel (LOTTO SOUDAL) + 00′ 10”
96. SUI FRANK Mathias (IAM CYCLING) + 00′ 10”
97. POL BODNAR Maciej (TINKOFF) + 00′ 10”
98. FRA GAUTIER Cyril (AG2R LA MONDIALE) + 00′ 10”
99. GER BUCHMANN Emanuel (BORA-ARGON 18) + 00′ 10”
100. GER GESCHKE Simon (TEAM GIANT-ALPECIN) + 00′ 10”
101. AUT PREIDLER Georg (TEAM GIANT-ALPECIN) + 00′ 10”
102. SLO PIBERNIK Luka (LAMPRE – MERIDA) + 00′ 10”
103. FRA VUILLERMOZ Alexis (AG2R LA MONDIALE) + 00′ 10”
104. NED CLEMENT Stef (IAM CYCLING) + 00′ 10”
105. GBR STANNARD Ian (TEAM SKY) + 00′ 10”
106. ITA ROSA Diego (ASTANA PRO TEAM) + 00′ 10”
107. NED MOLLEMA Bauke (TREK – SEGAFREDO) + 00′ 10”
108. EST KANGERT Tanel (ASTANA PRO TEAM) + 00′ 10”
109. FRA FEILLU Brice (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) + 00′ 10”
110. ESP MORENO FERNANDEZ Daniel (MOVISTAR TEAM) + 00′ 10”
111. FRA PINOT Thibaut (FDJ) + 00′ 10”
112. SUI REICHENBACH Sébastien (FDJ) + 00′ 10”
113. FRA VICHOT Arthur (FDJ) + 00′ 10”
114. ESP LANDA Mikel (TEAM SKY) + 00′ 10”
115. FRA PINEAU Cedric (FDJ) + 00′ 10”
116. ESP ZUBELDIA Haimar (TREK – SEGAFREDO) + 00′ 10”
117. JPN ARASHIRO Yukiya (LAMPRE – MERIDA) + 00′ 10”
118. FRA GOUGEARD Alexis (AG2R LA MONDIALE) + 00′ 10”
119. LUX GASTAUER Ben (AG2R LA MONDIALE) + 00′ 10”
120. DEN SORENSEN Chris Anker (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) + 00′ 10”
121. ITA GUARNIERI Jacopo (TEAM KATUSHA) + 00′ 10”
122. AUT KONRAD Patrick (BORA-ARGON 18) + 00′ 10”
123. RSA MEINTJES Louis (LAMPRE – MERIDA) + 00′ 10”
124. POL HUZARSKI Bartosz (BORA-ARGON 18) + 00′ 10”
125. AUS DURBRIDGE Luke (ORICA-BIKEEXCHANGE) + 00′ 10”
126. USA STETINA Peter (TREK – SEGAFREDO) + 00′ 10”
127. USA HOWES Alex (CANNONDALE DRAPAC TEAM) + 00′ 10”
128. ERI BERHANE Natnael (TEAM DIMENSION DATA) + 00′ 10”
129. FRA JEANDESBOZ Fabrice (DIRECT ENERGIE) + 00′ 10”
130. FRA MOINARD Amaël (BMC RACING TEAM) + 00′ 10”
131. SLO POLANC Jan (LAMPRE – MERIDA) + 00′ 10”
132. FRA ROUX Anthony (FDJ) + 00′ 10”
133. FRA ROY Jérémy (FDJ) + 00′ 10”
134. FRA BONNET William (FDJ) + 00′ 10”
135. ESP NAVARRO Daniel (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00′ 10”
136. ITA CARUSO Damiano (BMC RACING TEAM) + 00′ 10”
137. CRO DURASEK Kristijan (LAMPRE – MERIDA) + 00′ 10”
138. NED LANGEVELD Sebastian (CANNONDALE DRAPAC TEAM) + 00′ 10”
139. NED TEN DAM Laurens (TEAM GIANT-ALPECIN) + 00′ 10”
140. FRA PETIT Adrien (DIRECT ENERGIE) + 00′ 10”
141. COL ANACONA GOMEZ Winner Andrew (MOVISTAR TEAM) + 00′ 10”
142. ITA BONO Matteo (LAMPRE – MERIDA) + 00′ 10”
143. NOR BREEN Vegard (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) + 00′ 10”
144. NZL BENNETT George (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 00′ 10”
145. LUX SCHLECK Frank (TREK – SEGAFREDO) + 00′ 10”
146. AUS HANSEN Adam (LOTTO SOUDAL) + 00′ 10”
147. GBR CUMMINGS Stephen (TEAM DIMENSION DATA) + 00′ 10”
148. RSA JANSE VAN RENSBURG Reinardt (TEAM DIMENSION DATA) + 00′ 10”
149. ITA POZZOVIVO Domenico (AG2R LA MONDIALE) + 00′ 10”
150. NED SLAGTER Tom Jelte (CANNONDALE DRAPAC TEAM) + 00′ 10”
151. CZE VAKOC Petr (ETIXX-QUICK STEP) + 00′ 10”
152. BEL WYNANTS Maarten (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 00′ 10”
153. FRA COPPEL Jérôme (IAM CYCLING) + 00′ 10”
154. NOR BOASSON HAGEN Edvald (TEAM DIMENSION DATA) + 00′ 10”
155. ERI TEKLEHAIMANOT Daniel (TEAM DIMENSION DATA) + 00′ 10”
156. ITA BENEDETTI Cesare (BORA-ARGON 18) + 00′ 10”
157. KAZ LUTSENKO Alexey (ASTANA PRO TEAM) + 00′ 10”
158. RUS ZAKARIN Ilnur (TEAM KATUSHA) + 00′ 10”
159. GER MARTIN Tony (ETIXX-QUICK STEP) + 00′ 10”
160. ESP RODRIGUEZ OLIVER Joaquin (TEAM KATUSHA) + 00′ 10”
161. ESP LOSADA Alberto (TEAM KATUSHA) + 00′ 10”
162. CZE BARTA Jan (BORA-ARGON 18) + 00′ 10”
163. GER SCHILLINGER Andreas (BORA-ARGON 18) + 00′ 10”
164. ESP NIEVE Mikel (TEAM SKY) + 00′ 10”
165. ESP VICIOSO Angel (TEAM KATUSHA) + 00′ 10”
166. AUT EISEL Bernhard (TEAM DIMENSION DATA) + 00′ 10”
167. GBR THOMAS Geraint (TEAM SKY) + 00′ 10”
168. BEL BAKELANTS Jan (AG2R LA MONDIALE) + 00′ 10”
169. GBR ROWE Luke (TEAM SKY) + 00′ 10”
170. BEL KEISSE Iljo (ETIXX-QUICK STEP) + 00′ 10”
171. SUI MORABITO Steve (FDJ) + 00′ 10”
172. IRL BENNETT Sam (BORA-ARGON 18) + 00′ 10”
173. NZL ARCHBOLD Shane (BORA-ARGON 18) + 00′ 10”
174. FRA JEANNESSON Arnold (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 00′ 10”
175. DEN MORKOV Michael (TEAM KATUSHA) + 00′ 10”
176. AUT HALLER Marco (TEAM KATUSHA) + 00′ 10”
177. FRA VOECKLER Thomas (DIRECT ENERGIE) + 01′ 32”
178. ESP PLAZA MOLINA Ruben (ORICA-BIKEEXCHANGE) + 01′ 43”
179. DEN FUGLSANG Jakob (ASTANA PRO TEAM) + 01′ 43”
180. DEN JUUL-JENSEN Christopher (ORICA-BIKEEXCHANGE) + 01′ 43”
181. NED VAN BAARLE Dylan (CANNONDALE DRAPAC TEAM) + 01′ 43”
182. NED POELS Wouter (TEAM SKY) + 01′ 43”
183. ETH GRMAY Tsgabu Gebremaryam (LAMPRE – MERIDA) + 01′ 43”
184. FRA DELAPLACE Anthony (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) + 01′ 43”
185. FRA EDET Nicolas (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 02′ 21”
186. BEL DE GENDT Thomas (LOTTO SOUDAL) + 02′ 28”
187. GER VOSS Paul (BORA-ARGON 18) + 02′ 30”
188. FRA LADAGNOUS Matthieu (FDJ) + 02′ 31”
189. USA BOOKWALTER Brent (BMC RACING TEAM) + 02′ 58”
190. AUS DENNIS Rohan (BMC RACING TEAM) + 02′ 58”
191. AUS HOWARD Leigh (IAM CYCLING) + 02′ 58”
192. POL MAJKA Rafal (TINKOFF) + 02′ 58”
193. ESP IZAGUIRRE Ion (MOVISTAR TEAM) + 02′ 58”
194. BEL VERMOTE Julien (ETIXX-QUICK STEP) + 03′ 17”
195. FRA COUSIN Jérome (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) + 03′ 42”
196. FRA TULIK ANGÉLO (DIRECT ENERGIE) + 04′ 15”
197. DEN BAK Lars Ytting (LOTTO SOUDAL) + 04′ 43”
198. NED ROOSEN Timo (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 04′ 43”

Marta Wiśniewska