David Gaudu (Francja) był najlepszy na królewskim etapie Wyścigu Pokoju dla orlików i został nowym liderem wyścigu.

W drugim dniu Wyścigu Pokoju U-23 na kolarzy czekał królewski etap na odcinku Krnov – Dlouhe Strane. Końcowy podjazd kończył się ponad 1300 m.n.p.m.

wyścig pokoju u-23 2 etap

Lotny finisz wygrał Casper Pedersen (Dania), który był także najszybszy z ucieczki na szczycie Hraběšice. Ucieczka została doścignięta przez peleton na 19 kilometrów przed metą.

Na początku podjazdu duża grupa uszczupliła się do około 60 zawodników. Kolejne kilometry wspinaczki spowodowały, że zawodnicy tracili kontakt z czołówką. 5 kilometrów przed metą na czele było 16 kolarzy: Michael Schlegel (Czechy). Sebastian Schonberger (Austria), Steff Cras i Bjorg Lambrecht (Belgia), David Gaudu i Aurelien Paret (Francja), Tao Geoghan Hart i James Knox (Wielka Brytania), Edward Ravasi, Giovanni Carboni i Marco Tecchio (Włochy), Artem Nych i Nikolay Cherkasov (Rosja), Markus Hoelgaard (Norwegia), Domen Novak (Słowenia) i Kilian Frankiny (Szwajcaria).

Najwięcej sił na końcowe kilometry zachował David Gaudu (Francja), który na kresce pokonał Tao Geoghana Harta (Wielka Brytania). Podium uzupełnił Kilian Frankiny (Szwajcaria).

Najlepszym z Polaków był Michał Paluta, który zajął 22. miejsce.

Wyniki drugiego etapu:

1 GAUDU David France FRA19961010 10 123 km 03:05:06 39,87 km/h
2 GEOGHEGAN Hart Tao Great Britain National Tea 6 7.00
3 FRANKINY Kilian Swiss cycling 4 8.00
4 RAVASI Edward Nationale Italienne 8.00
5 KNOX James Great Britain National Tea 14.00
6 PARET PEINTRE Aurélien France 19.00
7 LAMBRECHT Bjorg Belgian Cycling team 19.00
8 CRAS Steff Belgian Cycling team 19.00
9 SCHLEGEL Michal Czech National team 19.00
10 CARBONI Giovanni Nationale Italienne 19.00
11 CHERKASOV Nikolay Russian national team 28.00
12 TECCHIO Marco Nationale Italienne 35.00
13 NYCH Artem Russian national team 43.00
14 HOELGAARD Markus Norwegian National team 43.00
15 SCHÖNBERGER Sebastian AUSTRIA 1:25
16 NOVAK Domen Slovenia National team U23 03:07:02 1:56
17 AASVOLD Kristian Norwegian National team 03:07:09 2:03
18 KLEIVEN Eivind Njal Norwegian National team 03:07:09 2:03
19 PETERS Nans France 03:07:09 2:03
20 ORSINI Umberto Nationale Italienne 2:09
21 DAVIES Scott Great Britain National Tea 03:07:15 2:09
22 PALUTA MichaŁ Polish National Team 2:11
23 SCHACHMANN Maximillia Germany 2:16
24 AMEZAWA Takeaki JAPAN U23 National Team 2:20
25 ETXABE LETURIA Jokin Spain U23 Road National Te 2:28
26 TSCHERNOSTER Jan Germany GER19960831 03:07:37 2:31
27 REUTIMANN Matthias Swiss cycling 03:07:52 2:46
28 MERTZ Rémy Belgian Cycling team 2:49
29 AKHMETOV Galym Kazakhstan National Team 2:49
30 GENIETS Kevin Luxembourg 2:52
31 BROŻYNA Piotr Polish National Team 3:11
32 HOSTEDE Lennard The Nederlands 3:22
33 BALLET Alexandre Swiss cycling 3:26
34 VINJEBO Emil Danish National team 3:29
35 MAS NICOLAU Enric Spain U23 Road National Te 3:34
36 KONWA Piotr Polish National Team 3:34
37 FORFANG Ole Norwegian National team 3:51
38 MULLER Patrick Swiss cycling 2 4:11
39 CHOKRI El Mehdi Equipe Mixte UCI 4:11
40 LUKKEDAL Oivind Norwegian National team 4:15
41 CHSHERBININ Yuriy Kazakhstan National Team 4:38
42 PAULUS Dennis AUSTRIA 4:48
43 O´DONNELL Phillip Team USA U23 4:59
44 PADUN Mark Ukraine National Team 5:05
45 MAAS Jan The Nederlands 5:21
46 KÄMNA Lennard Germany 5:21
47 AKITA Takuma JAPAN U23 National Team 5:32
48 RODRÍGUEZ José Luis Equipe Mixte UCI 5:51
49 TRONDSEN Trond Haakon Norwegian National team 5:58
50 JANSSEN Adriaan The Nederlands 6:08
51 STOSZ Patryk Polish National Team 6:08
52 ZAKARIN Aydar Russian national team 6:11
53 KALOJÍROS Tomáš GO! Czech team 6:13
54 DECLERCQ Benjamin Belgian Cycling team 6:33
55 ARSLANOV Ildar Russian national team 6:37
56 JURADO Christofer Equipe Mixte UCI 6:54
57 RUDAZ Manuel Swiss cycling 7:17
58 SEKANINA Adam GO! Czech team 7:46
59 KULIKOVSKII Alexander Russian national team 8:08
60 EENKHOORN Pascal The Nederlands 8:44
61 BOSMAN Patrick AUSTRIA 8:44
62 VINCENT Léo France 8:48
63 SHTEIN Grigoriy Kazakhstan National Team 10:03
64 BAGIOLI Nicola Nationale Italienne 10:40
65 VAN HOOYDONCK Nathan Belgian Cycling team 10:40
66 BENNETT Sean Team USA U23 10:40
67 KRUL Stef The Nederlands 10:40
68 OLIESLAGERS Bob The Nederlands 10:40
69 RUČIGAJ Žiga Slovenia National team U23 11:59
70 IRISARRI RINCON Jon Spain U23 Road National Te 12:33
71 NEUMAN Dominik GO! Czech team 13:24
72 PEDERSEN Casper Danish National team 3 13:27
73 THERKILDSEN Marius Danish National team 13:27
74 GREGAARD Jonas Danish National team 13:27
75 SCHÄPPI Martin Swiss cycling 13:57
76 SIVAKOV Pavel Russian national team 14:20
77 DÍAZ GALLEGO José Man Spain U23 Road National Te 14:20
78 LUCHSHENKO Sergey Kazakhstan National Team 14:48
79 HALLER Patrick Germany 15:01
80 HOFFMANN Maximilian Danish National team 15:01
81 GARCÍA CORTINA Ivan Spain U23 Road National Te 15:01
82 PETROVSKI Andrej Equipe Mixte UCI 15:01
83 LEHKÝ Roman Czech National team 15:01
84 OIEN Justin Team USA U23 15:01
85 KOCH Christian Germany 15:01
86 AUER Daniel AUSTRIA 15:01
87 REUTTER Sven Germany 15:01
88 FINKŠT Tilen Slovenia National team U23 15:01
89 CAMRDA Pavel Czech National team 15:01
90 BRKIC Benjamin AUSTRIA 15:01
91 SAMITIER SAMITIER Ser Spain U23 Road National Te 15:01
92 COSNEFROY Benoit France 15:01
93 KOVÁŘ Jan Czech National team 15:19
94 ISHIGAMI Masahiro JAPAN U23 National Team 16:02
95 JOURNIAUX Axel France 16:58
96 DOLEŽAL Radovan GO! Czech team 17:13
97 ALLEGAERT Piet Belgian Cycling team 18:53
98 DOSTERT Sandro Luxembourg 18:54
99 GRABIS Mateusz Polish National Team 19:12
100 SATLIKOV Maxim Kazakhstan National Team 19:39
101 UDOT Rinat Ukraine National Team 19:39
102 ALBANESE Vincenzo Nationale Italienne 20:11
103 ŤOUPALÍK Adam Czech National team 20:11
104 KUKRLE Michael Czech National team 20:20
105 STOKBRO Andreas Danish National team 20:20
106 PENKO Izidor Slovenia National team U23 20:25
107 STEWART Mark Great Britain National Tea 20:25
108 CULLAIGH Gabriel Great Britain National Tea 1 20:25
109 PETELIN Jan Luxembourg 20:48
110 SHEVCHUK Taras Ukraine National Team 20:52
111 ZŁOTOWICZ Patryk Polish National Team 22:42
112 PIETRULA Nicolas GO! Czech team 23:34
113 BARAC Antonio Equipe Mixte UCI 24:55
114 RAJOVIC Dusan Equipe Mixte UCI 26:04
115 WOOD Oliver Great Britain National Tea 26:43
116 NAKAMURA Keisuke JAPAN U23 National Team 03:31:51 26:45
117 BROWN Jonathan Team USA U23 27:44
118 BINATENA Diego Team USA U23 27:44

Nie wystartowali :
SVATEK Miroslav GO! Czech team
WACHTER Alexander AUSTRIA
TSUMURA Shohei JAPAN U23 National Team
MILBERT Pit Luxembourg LUX19970907
COSTA Adrien Team USA U23

Wycofali się :
MUSIYENKO Bohdan Ukraine National Team
TADEJ Logar Slovenia National team U23
JERNEJ Švab Slovenia National team U23
KUZMIN ANTON Kazakhstan National Team
ARASHIRO Yudai JAPAN U23 National Team