Richie Porte i Thibaut Pinot będą liderami amerykańskiej i francuskiej grupy na najważniejsze przygotowania do Tour de France.

Francaise des Jeux wysyła do swojej ojczyzny mocny skład, który może się pojawić również na Tour de France. Liderem będzie trzeci kolarz Wielkiej Pętli z 2014 roku Thibaut Pinot, a wspierać go będą Mathieu Ladagnous, William Bonnet, Anthony Roux, Jeremy Roy, Sebastien Reichenbach i Steve Morabito. W szybszych końcówkach pagórkowatych etapów spróbuje się pokazać Artur Vichot.

Skład FDJ na Critérium du Dauphiné (5-12 czerwca):

Thibaut Pinot, Artur Vichot, Mathieu Ladagnous, William Bonnet, Anthony Roux, Jeremy Roy, Sebastien Reichenbach, Steve Morabito

BMC również wystawia skład podporządkowany jednemu zawodnikowi. Richie Porte będzie się starał pokazać, że choroba, która wyeliminowała go z Tour de Romandie, jest już przeszłością. Tasmańczyk będzie wspierany przez Rohana Dennisa, Brenta Bookwaltera, Marcusa Burghardta, Damiano Caruso, Bena Hermansa i Amaela Moinarda. W składzie jest też Greg van Avermaet, który prawdopodobnie postawi na szybkie końcówki na krótkich wzniesieniach.

Skład BMC na Critérium du Dauphiné (5-12 czerwca):

Brent Bookwalter (USA), Marcus Burghardt (GER), Damiano Caruso (ITA), Rohan Dennis (AUS), Ben Hermans (BEL), Amaël Moinard (FRA), Richie Porte (AUS), Greg Van Avermaet (BEL)