Giro d'Italia / giroditalia.it

Ostatni etap padł łupem zwycięzcy klasyfikacji punktowej Giacomo Nizzolo, który został jednak zdyskwalifikowany za zajeżdżanie drogi. Wygrana została przyznana Nikiasowi Arndtowi (Giant-Alpecin). Piąte miejsce w klasyfikacji końcowej zajął Rafał Majka (Tinkoff).

Po przejechaniu ponad 3000km i ostatecznym ułożeniu klasyfikacji generalnej kolarze we Włoszech mieli do pokonania 163km z Cuneo do Turynu. Chociaż profil był głównie płaski, to trudna technicznie trasa mogła pozwolić na sukces uciekinierów.

T15_MadonnaDC_2_alt

Na większym odcinku dojazdowym do Turynu kolarze celebrowali ukończenie pierwszego w tym sezonie Wielkiego Touru. Około 95km przed finiszem do przodu ruszyli dwaj kolarze LottoNL-Jumbo – Maarten Tjallingi i Jos van Emden. Gdy kolarze holenderskiego grupy uzyskali około minutę, to z peletonu kontratakowali Gianluca Brambilla (Etixx-Quickstep), Simon Clarke (Orica-Greenedge), Tim Wellens (Lotto-Soudal), Manuele Boaro (Tinkoff) i Eugen Zhupa (Willier-Southeast).

Po kilku kilometrach pogoni z pogoni odpadli Zhupa i Clarke, a około 30km przed metą również pozostała trójka odpuściła uciekinierów. W międzyczasie w peletonie doszło do kraksy, w której uczestniczyli m.in. Esteban Chaves (Orica-Greenedge) i Rigoberto Uran (Cannondale). Problemy z utrzymaniem tempa grupy lidera miał również Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo). Słabość tych kolarzy nie wpłynęła jednak na klasyfikację generalną, bo sędziowie podjęli decyzję, że do ostatecznych wyników zostanie zaliczony czas z wjazdu na pierwszą rundę.

10km przed metą osłabł Tjallingi i przed niewielką grupą goniącą został już tylko Van Emden. Decyzja o neutralizacji sprawiła, że kolarze, którzy nie mieli zamiaru walczyć na finiszu odpuścili pogoń i z przodu było około 35 zawodników, którzy dogonili Holendra 6.7km przed metą. Wtedy też doszło do nieprzyjemnego incydentu, kiedy kolarz Bardiani-CSF uderzył w kibica, który próbował zrobić zdjęcie.

W grupce kilku zawodników próbowało długiego finiszu, ale na ostatni kilometr wjechała spora grupka. Dość chaotyczny finisz wygrał Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo), chociaż sporo pretensji miał do niego Sacha Modolo (Lampre-Merida).

Kilkanaście minut po zakończeniu etapu sędziowie ogłosili, że Nizzolo został zdyskwalifikowany za zajeżdżanie drogi Modolo i przesunięty na najniższe miejsce w swojej grupie. Zwycięzcą etapu został Nikias Arndt (Giant-Alpecin).

Wyniki ostatniego etapu:

1 ARNDT Nikias (TEAM GIANT – ALPECIN) 3h 48’ 18”
2 TRENTIN Matteo (ETIXX – QUICK-STEP) + 0’ 00”
3 MODOLO Sacha (LAMPRE – MERIDA) + 0’ 00”
4 PORSEV Alexander (TEAM KATUSHA) + 0’ 00”
5 DE BIE Sean (LOTTO SOUDAL) + 0’ 00”
6 SAVITSKIY Ivan (GAZPROM – RUSVELO) + 0’ 00”
7 ZABEL Rick (BMC RACING TEAM) + 0’ 00”
8 GROSU Eduard Michael (NIPPO – VINI FANTINI) + 0’ 00”
9 MCCARTHY Jay (TINKOFF) + 0’ 00”
10 BETTIOL Alberto (CANNONDALE PRO CYCLING TEAM) + 0’ 00”
11 BUSATO Matteo (WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST) + 0’ 00”
12 NIZZOLO Giacomo (TREK – SEGAFREDO) + 0’ 00”
13 JUNGELS Bob (ETIXX – QUICK-STEP) + 0’ 00”
14 COURTEILLE Arnaud (FDJ) + 0’ 00”
15 VENTER Jacobus (TEAM DIMENSION DATA) + 0’ 00”
16 ROJAS GIL Jose Joaquin (MOVISTAR TEAM) + 0’ 00”
17 WELLENS Tim (LOTTO SOUDAL) + 0’ 00”
18 LOPEZ GARCIA David (TEAM SKY) + 0’ 00”
19 MOSER Moreno (CANNONDALE PRO CYCLING TEAM) + 0’ 00”
20 KANGERT Tanel (ASTANA PRO TEAM) + 0’ 00”
21 KUZNETSOV Viacheslav (TEAM KATUSHA) + 0’ 00”
22 MAJKA Rafal (TINKOFF) + 0’ 00”
23 LUDVIGSSON Tobias (TEAM GIANT – ALPECIN) + 0’ 00”
24 ALAFACI Eugenio (TREK – SEGAFREDO) + 0’ 00”
25 FERRARI Roberto (LAMPRE – MERIDA) + 0’ 00”
26 VAN EMDEN Jos (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 0’ -37”
27 HENAO Sebastian (TEAM SKY) + 0’ 00”
28 BOLE Grega (NIPPO – VINI FANTINI) + 0’ 00”
29 NIBALI Vincenzo (ASTANA PRO TEAM) + 0’ 00”
30 ZEITS Andrey (ASTANA PRO TEAM) + 0’ 00”
31 SCARPONI Michele (ASTANA PRO TEAM) + 0’ 00”
32 POZZATO Filippo (WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST) + 0’ 00”
33 VALVERDE Alejandro (MOVISTAR TEAM) + 0’ 00”
34 KOCHETKOV Pavel (TEAM KATUSHA) + 0’ 00”
35 MAESTRI Mirco (BARDIANI CSF) + 0’ 00”
36 SIUTSOU Kanstantsin (TEAM DIMENSION DATA) + 0’ 00”
37 DELAGE Mickael (FDJ) + 0’ 00”
38 LE GAC Olivier (FDJ) + 0’ 00”
39 LIGTHART Pim (LOTTO SOUDAL) + 0’ 00”
40 KUNG Stefan (BMC RACING TEAM) + 0’ 00”
41 ROSSKOPF Joseph (BMC RACING TEAM) + 0’ 00”
42 KLUGE Roger (IAM CYCLING) + 0’ 00”
43 DUPONT Hubert (AG2R LA MONDIALE) + 0’ 00”
44 ROCHE Nicholas (TEAM SKY) + 0’ 00”
45 CLARKE Simon (CANNONDALE PRO CYCLING TEAM) + 0’ 00”
46 SBARAGLI Kristian (TEAM DIMENSION DATA) + 0’ 00”
47 NAVARDAUSKAS Ramunas (CANNONDALE PRO CYCLING TEAM) + 0’ 00”
48 MONTAGUTI Matteo (AG2R LA MONDIALE) + 0’ 00”
49 BRUTT Pavel (TINKOFF) + 0’ 00”
50 HAUSSLER Heinrich (IAM CYCLING) + 0’ 00”
51 QUINZIATO Manuel (BMC RACING TEAM) + 0’ 00”
52 TJALLINGII Maarten (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 0’ -37”
53 DE MARCHI Alessandro (BMC RACING TEAM) + 0’ 00”
54 BOARO Manuele (TINKOFF) + 0’ 00”
55 MOHORIC Matej (LAMPRE – MERIDA) + 0’ 00”
56 SIMION Paolo (BARDIANI CSF) + 0’ 00”
57 BONGIORNO Francesco Manuel (BARDIANI CSF) + 0’ 00”
58 PIRAZZI Stefano (BARDIANI CSF) + 0’ 00”
59 CAPECCHI Eros (ASTANA PRO TEAM) + 0’ 00”
60 HERRADA LOPEZ José (MOVISTAR TEAM) + 0’ 00”
61 KOLOBNEV Alexandr (GAZPROM – RUSVELO) + 0’ 00”
62 KADRI Blel (AG2R LA MONDIALE) + 0’ 00”
63 FOLIFOROV Alexander (GAZPROM – RUSVELO) + 0’ 00”
64 BISOLTI Alessandro (NIPPO – VINI FANTINI) + 0’ 00”
65 STACCHIOTTI Riccardo (NIPPO – VINI FANTINI) + 0’ 00”
66 SENNI Manuel (BMC RACING TEAM) + 0’ 00”
67 ZOIDL Riccardo (TREK – SEGAFREDO) + 0’ 00”
68 BOBRIDGE Jack (TREK – SEGAFREDO) + 0’ 00”
69 HAGA Chad (TEAM GIANT – ALPECIN) + 0’ 00”
70 BOEM Nicola (BARDIANI CSF) + 0’ 00”
71 THOMSON Jay Robert (TEAM DIMENSION DATA) + 0’ 00”
72 YAMAMOTO Genki (NIPPO – VINI FANTINI) + 0’ 00”
73 BELKOV Maxim (TEAM KATUSHA) + 0’ 00”
74 OVECHKIN Artem (GAZPROM – RUSVELO) + 0’ 00”
75 JI Cheng (TEAM GIANT – ALPECIN) + 0’ 00”
76 ANDREETTA Simone (BARDIANI CSF) + 0’ 00”
77 FORMOLO Davide (CANNONDALE PRO CYCLING TEAM) + 0’ 00”
78 KNEES Christian (TEAM SKY) + 0’ 00”
79 MALACARNE Davide (ASTANA PRO TEAM) + 0’ 00”
80 PLAZA MOLINA Ruben (ORICA GREENEDGE) + 0’ 00”
81 HOWSON Damien (ORICA GREENEDGE) + 0’ 00”
82 HEPBURN Michael (ORICA GREENEDGE) + 0’ 00”
83 TXURRUKA Amets (ORICA GREENEDGE) + 0’ 00”
84 CHAVES Esteban (ORICA GREENEDGE) + 0’ 00”
85 TUFT Svein (ORICA GREENEDGE) + 0’ 00”
86 URAN URAN Rigoberto (CANNONDALE PRO CYCLING TEAM) + 0’ 00”
87 SEROV Alexander (GAZPROM – RUSVELO) + 0’ 00”
88 SERRY Pieter (ETIXX – QUICK-STEP) + 0’ 00”
89 BROWN Nathan (CANNONDALE PRO CYCLING TEAM) + 0’ 00”
90 BOSWELL Ian (TEAM SKY) + 0’ 00”
91 DOMBROWSKI Joseph Lloyd (CANNONDALE PRO CYCLING TEAM) + 0’ 00”
92 PREIDLER Georg (TEAM GIANT – ALPECIN) + 0’ 00”
93 BRAMBILLA Gianluca (ETIXX – QUICK-STEP) + 0’ 00”
94 COLBRELLI Sonny (BARDIANI CSF) + 0’ 00”
95 MORI Manuele (LAMPRE – MERIDA) + 0’ 00”
96 ULISSI Diego (LAMPRE – MERIDA) + 0’ 00”
97 FISCHER Murilo Antonio (FDJ) + 0’ 00”
98 DIDIER Laurent (TREK – SEGAFREDO) + 0’ 00”
99 OSS Daniel (BMC RACING TEAM) + 0’ 00”
100 ATAPUMA Darwin (BMC RACING TEAM) + 0’ 00”
101 KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi (TEAM DIMENSION DATA) + 0’ 00”
102 FIRSANOV Sergey (GAZPROM – RUSVELO) + 0’ 00”
103 SOLOMENNIKOV Andrey (GAZPROM – RUSVELO) + 0’ 00”
104 KOZHATAYEV Bakhtiyar (ASTANA PRO TEAM) + 0’ 00”
105 POLJANSKI Pawel (TINKOFF) + 0’ 00”
106 TOSATTO Matteo (TINKOFF) + 0’ 00”
107 CUNEGO Damiano (NIPPO – VINI FANTINI) + 0’ 00”
108 KONOVALOVAS Ignatas (FDJ) + 0’ 00”
109 DENIFL Stefan (IAM CYCLING) + 0’ 00”
110 BONNAFOND Guillaume (AG2R LA MONDIALE) + 0’ 00”
111 ANTON HERNANDEZ Igor (TEAM DIMENSION DATA) + 0’ 00”
112 STAMSNIJDER Tom (TEAM GIANT – ALPECIN) + 0’ 00”
113 TIMMER Albert (TEAM GIANT – ALPECIN) + 0’ 00”
114 COLEDAN Marco (TREK – SEGAFREDO) + 0’ 00”
115 KRUIJSWIJK Steven (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 0’ 00”
116 KEIZER Martijn (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 0’ 00”
117 CASTELIJNS Twan (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 0’ 00”
118 ROGLIC Primoz (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 0’ 00”
119 TANKINK Bram (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 0’ 00”
120 ZHUPA Eugert (WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST) + 0’ 00”
121 FUGLSANG Jakob (ASTANA PRO TEAM) + 0’ 00”
122 MARTINEZ Daniel (WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST) + 0’ 00”
123 VISCONTI Giovanni (MOVISTAR TEAM) + 0’ 00”
124 CONTI Valerio (LAMPRE – MERIDA) + 0’ 00”
125 PETILLI Simone (LAMPRE – MERIDA) + 0’ 00”
126 HERNANDEZ Jesus (TINKOFF) + 0’ 00”
127 PETROV Evgeny (TINKOFF) + 0’ 00”
128 ROVNY Ivan (TINKOFF) + 0’ 00”
129 RODRIGUEZ Cristian (WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST) + 0’ 00”
130 SUTHERLAND Rory (MOVISTAR TEAM) + 0’ 00”
131 DOMONT Axel (AG2R LA MONDIALE) + 0’ 00”
132 HOULE Hugo (AG2R LA MONDIALE) + 0’ 00”
133 VERONA Carlos (ETIXX – QUICK-STEP) + 0’ 00”
134 WISNIOWSKI Lukasz (ETIXX – QUICK-STEP) + 0’ 00”
135 ZILIOLI Gianfranco (NIPPO – VINI FANTINI) + 0’ 00”
136 VOROBYEV Anton (TEAM KATUSHA) + 0’ 00”
137 CARDOSO Andre Fernando (CANNONDALE PRO CYCLING TEAM) + 0’ 00”
138 WYSS Marcel (IAM CYCLING) + 0’ 00”
139 LAENGEN Vegard Stake (IAM CYCLING) + 0’ 00”
140 VANENDERT Jelle (LOTTO SOUDAL) + 0’ 00”
141 VAUGRENARD Benoit (FDJ) + 0’ 00”
142 HANSEN Adam (LOTTO SOUDAL) + 0’ 00”
143 MONFORT Maxime (LOTTO SOUDAL) + 0’ 00”
144 AMEZQUETA Julen (WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST) + 0’ 00”
145 NIEVE Mikel (TEAM SKY) + 0’ 00”
146 SILIN Egor (TEAM KATUSHA) + 0’ 00”
147 JIM Songezo (TEAM DIMENSION DATA) + 0’ 00”
148 TAARAMAE Rein (TEAM KATUSHA) + 0’ 00”
149 BATTAGLIN Enrico (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 0’ 00”
150 POZZOVIVO Domenico (AG2R LA MONDIALE) + 0’ 00”
151 AMADOR Andrey (MOVISTAR TEAM) + 0’ 00”
152 KOSHEVOY Ilia (LAMPRE – MERIDA) + 0’ 00”
153 BEWLEY Sam (ORICA GREENEDGE) + 0’ 00”
154 RYBALKIN Aleksey (GAZPROM – RUSVELO) + 0’ 00”
DNF BAK Lars Ytting (LOTTO SOUDAL)
DNF VAN ZYL Johann (TEAM DIMENSION DATA)
DNF SUTTERLIN Jasha (MOVISTAR TEAM)

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 NIBALI Vincenzo (ASTANA PRO TEAM) 86h 32’ 49”
2 CHAVES Esteban (ORICA GREENEDGE) + 0’ 52”
3 VALVERDE Alejandro (MOVISTAR TEAM) + 01’ 17”
4 KRUIJSWIJK Steven (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 01’ 50”
5 MAJKA Rafal (TINKOFF) + 04’ 37”
6 JUNGELS Bob (ETIXX – QUICK-STEP) + 08’ 31”
7 URAN URAN Rigoberto (CANNONDALE PRO CYCLING TEAM) + 11’ 47”
8 AMADOR Andrey (MOVISTAR TEAM) + 13’ 21”
9 ATAPUMA Darwin (BMC RACING TEAM) + 14’ 09”
10 SIUTSOU Kanstantsin (TEAM DIMENSION DATA) + 16’ 20”
11 DUPONT Hubert (AG2R LA MONDIALE) + 24’ 33”
12 FUGLSANG Jakob (ASTANA PRO TEAM) + 24’ 59”
13 VISCONTI Giovanni (MOVISTAR TEAM) + 31’ 38”
14 CARDOSO Andre Fernando (CANNONDALE PRO CYCLING TEAM) + 34’ 12”
15 MONFORT Maxime (LOTTO SOUDAL) + 34’ 34”
16 SCARPONI Michele (ASTANA PRO TEAM) + 38’ 09”
17 HENAO Sebastian (TEAM SKY) + 38’ 09”
18 PIRAZZI Stefano (BARDIANI CSF) + 41’ 00”
19 MONTAGUTI Matteo (AG2R LA MONDIALE) + 43’ 49”
20 POZZOVIVO Domenico (AG2R LA MONDIALE) + 51’ 49”
21 ULISSI Diego (LAMPRE – MERIDA) + 56’ 59”
22 BRAMBILLA Gianluca (ETIXX – QUICK-STEP) + 57’ 07”
23 KANGERT Tanel (ASTANA PRO TEAM) + 59’ 30”
24 ROCHE Nicholas (TEAM SKY) + 1h 04’ 44”
25 NIEVE Mikel (TEAM SKY) + 1h 05’ 22”
26 PREIDLER Georg (TEAM GIANT – ALPECIN) + 1h 08’ 05”
27 CONTI Valerio (LAMPRE – MERIDA) + 1h 18’ 38”
28 ANTON HERNANDEZ Igor (TEAM DIMENSION DATA) + 1h 22’ 43”
29 TAARAMAE Rein (TEAM KATUSHA) + 1h 23’ 22”
30 FIRSANOV Sergey (GAZPROM – RUSVELO) + 1h 24’ 38”
31 FORMOLO Davide (CANNONDALE PRO CYCLING TEAM) + 1h 27’ 19”
32 KOCHETKOV Pavel (TEAM KATUSHA) + 1h 28’ 35”
33 ZEITS Andrey (ASTANA PRO TEAM) + 1h 32’ 53”
34 DOMBROWSKI Joseph Lloyd (CANNONDALE PRO CYCLING TEAM) + 1h 32’ 56”
35 POLJANSKI Pawel (TINKOFF) + 1h 50’ 37”
36 ROVNY Ivan (TINKOFF) + 1h 51’ 10”
37 KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi (TEAM DIMENSION DATA) + 1h 54’ 34”
38 SILIN Egor (TEAM KATUSHA) + 1h 56’ 08”
39 ZOIDL Riccardo (TREK – SEGAFREDO) + 1h 57’ 12”
40 WYSS Marcel (IAM CYCLING) + 2h 0’ 13”
41 MOSER Moreno (CANNONDALE PRO CYCLING TEAM) + 2h 01’ 27”
42 BATTAGLIN Enrico (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 2h 02’ 23”
43 VERONA Carlos (ETIXX – QUICK-STEP) + 2h 05’ 57”
44 CUNEGO Damiano (NIPPO – VINI FANTINI) + 2h 06’ 37”
45 FOLIFOROV Alexander (GAZPROM – RUSVELO) + 2h 06’ 37”
46 BOARO Manuele (TINKOFF) + 2h 11’ 15”
47 MALACARNE Davide (ASTANA PRO TEAM) + 2h 13’ 24”
48 BROWN Nathan (CANNONDALE PRO CYCLING TEAM) + 2h 15’ 18”
49 ROJAS GIL Jose Joaquin (MOVISTAR TEAM) + 2h 17’ 44”
50 DOMONT Axel (AG2R LA MONDIALE) + 2h 21’ 03”
51 LUDVIGSSON Tobias (TEAM GIANT – ALPECIN) + 2h 21’ 13”
52 DENIFL Stefan (IAM CYCLING) + 2h 21’ 34”
53 HOWSON Damien (ORICA GREENEDGE) + 2h 25’ 44”
54 BONNAFOND Guillaume (AG2R LA MONDIALE) + 2h 32’ 28”
55 TXURRUKA Amets (ORICA GREENEDGE) + 2h 39’ 42”
56 PLAZA MOLINA Ruben (ORICA GREENEDGE) + 2h 40’ 39”
57 BUSATO Matteo (WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST) + 2h 43’ 03”
58 ROGLIC Primoz (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 2h 43’ 25”
59 HERNANDEZ Jesus (TINKOFF) + 2h 44’ 44”
60 KUNG Stefan (BMC RACING TEAM) + 2h 52’ 25”
61 TANKINK Bram (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 2h 55’ 43”
62 HERRADA LOPEZ José (MOVISTAR TEAM) + 3h 03’ 04”
63 MORI Manuele (LAMPRE – MERIDA) + 3h 03’ 47”
64 DIDIER Laurent (TREK – SEGAFREDO) + 3h 07’ 17”
65 KOZHATAYEV Bakhtiyar (ASTANA PRO TEAM) + 3h 08’ 06”
66 KNEES Christian (TEAM SKY) + 3h 09’ 06”
67 CLARKE Simon (CANNONDALE PRO CYCLING TEAM) + 3h 13’ 04”
68 HANSEN Adam (LOTTO SOUDAL) + 3h 13’ 19”
69 LOPEZ GARCIA David (TEAM SKY) + 3h 18’ 34”
70 SERRY Pieter (ETIXX – QUICK-STEP) + 3h 19’ 25”
71 BOSWELL Ian (TEAM SKY) + 3h 19’ 42”
72 HOULE Hugo (AG2R LA MONDIALE) + 3h 20’ 38”
73 KOLOBNEV Alexandr (GAZPROM – RUSVELO) + 3h 20’ 39”
74 TRENTIN Matteo (ETIXX – QUICK-STEP) + 3h 21’ 00”
75 PETROV Evgeny (TINKOFF) + 3h 21’ 36”
76 SENNI Manuel (BMC RACING TEAM) + 3h 22’ 42”
77 PETILLI Simone (LAMPRE – MERIDA) + 3h 23’ 08”
78 HAGA Chad (TEAM GIANT – ALPECIN) + 3h 25’ 49”
79 SUTHERLAND Rory (MOVISTAR TEAM) + 3h 28’ 47”
80 BISOLTI Alessandro (NIPPO – VINI FANTINI) + 3h 29’ 23”
81 CAPECCHI Eros (ASTANA PRO TEAM) + 3h 29’ 48”
82 LAENGEN Vegard Stake (IAM CYCLING) + 3h 30’ 44”
83 MODOLO Sacha (LAMPRE – MERIDA) + 3h 31’ 30”
84 ROSSKOPF Joseph (BMC RACING TEAM) + 3h 31’ 50”
85 BETTIOL Alberto (CANNONDALE PRO CYCLING TEAM) + 3h 33’ 33”
86 ARNDT Nikias (TEAM GIANT – ALPECIN) + 3h 34’ 14”
87 MCCARTHY Jay (TINKOFF) + 3h 35’ 37”
88 MARTINEZ Daniel (WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST) + 3h 36’ 41”
89 BRUTT Pavel (TINKOFF) + 3h 38’ 02”
90 VAUGRENARD Benoit (FDJ) + 3h 40’ 01”
91 VANENDERT Jelle (LOTTO SOUDAL) + 3h 42’ 29”
92 SBARAGLI Kristian (TEAM DIMENSION DATA) + 3h 44’ 49”
93 DE MARCHI Alessandro (BMC RACING TEAM) + 3h 44’ 56”
94 COLBRELLI Sonny (BARDIANI CSF) + 3h 48’ 07”
95 WELLENS Tim (LOTTO SOUDAL) + 3h 48’ 24”
96 KOSHEVOY Ilia (LAMPRE – MERIDA) + 3h 48’ 40”
97 MOHORIC Matej (LAMPRE – MERIDA) + 3h 49’ 14”
98 HAUSSLER Heinrich (IAM CYCLING) + 3h 49’ 24”
99 VOROBYEV Anton (TEAM KATUSHA) + 3h 50’ 10”
100 VENTER Jacobus (TEAM DIMENSION DATA) + 3h 51’ 01”
101 KEIZER Martijn (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 3h 52’ 57”
102 RODRIGUEZ Cristian (WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST) + 3h 53’ 15”
103 SAVITSKIY Ivan (GAZPROM – RUSVELO) + 3h 54’ 08”
104 ALAFACI Eugenio (TREK – SEGAFREDO) + 3h 56’ 18”
105 RYBALKIN Aleksey (GAZPROM – RUSVELO) + 3h 58’ 12”
106 TOSATTO Matteo (TINKOFF) + 3h 58’ 47”
107 DE BIE Sean (LOTTO SOUDAL) + 3h 58’ 53”
108 BONGIORNO Francesco Manuel (BARDIANI CSF) + 3h 59’ 07”
109 NIZZOLO Giacomo (TREK – SEGAFREDO) + 4h 03’ 51”
110 OSS Daniel (BMC RACING TEAM) + 4h 06’ 35”
111 AMEZQUETA Julen (WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST) + 4h 07’ 22”
112 CASTELIJNS Twan (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 4h 08’ 24”
113 POZZATO Filippo (WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST) + 4h 08’ 54”
114 BELKOV Maxim (TEAM KATUSHA) + 4h 10’ 44”
115 QUINZIATO Manuel (BMC RACING TEAM) + 4h 11’ 33”
116 ZILIOLI Gianfranco (NIPPO – VINI FANTINI) + 4h 12’ 52”
117 MAESTRI Mirco (BARDIANI CSF) + 4h 14’ 10”
118 VAN EMDEN Jos (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 4h 15’ 24”
119 TIMMER Albert (TEAM GIANT – ALPECIN) + 4h 16’ 19”
120 NAVARDAUSKAS Ramunas (CANNONDALE PRO CYCLING TEAM) + 4h 16’ 34”
121 KUZNETSOV Viacheslav (TEAM KATUSHA) + 4h 18’ 19”
122 TJALLINGII Maarten (TEAM LOTTO NL – JUMBO) + 4h 18’ 19”
123 BEWLEY Sam (ORICA GREENEDGE) + 4h 19’ 37”
124 LIGTHART Pim (LOTTO SOUDAL) + 4h 19’ 46”
125 SOLOMENNIKOV Andrey (GAZPROM – RUSVELO) + 4h 20’ 08”
126 SEROV Alexander (GAZPROM – RUSVELO) + 4h 21’ 37”
127 COLEDAN Marco (TREK – SEGAFREDO) + 4h 22’ 05”
128 ZHUPA Eugert (WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST) + 4h 23’ 15”
129 SIMION Paolo (BARDIANI CSF) + 4h 23’ 26”
130 FERRARI Roberto (LAMPRE – MERIDA) + 4h 28’ 08”
131 LE GAC Olivier (FDJ) + 4h 29’ 26”
132 KONOVALOVAS Ignatas (FDJ) + 4h 31’ 38”
133 BOLE Grega (NIPPO – VINI FANTINI) + 4h 32’ 04”
134 COURTEILLE Arnaud (FDJ) + 4h 33’ 09”
135 KLUGE Roger (IAM CYCLING) + 4h 33’ 28”
136 WISNIOWSKI Lukasz (ETIXX – QUICK-STEP) + 4h 35’ 16”
137 BOEM Nicola (BARDIANI CSF) + 4h 35’ 56”
138 ZABEL Rick (BMC RACING TEAM) + 4h 36’ 19”
139 ANDREETTA Simone (BARDIANI CSF) + 4h 36’ 25”
140 OVECHKIN Artem (GAZPROM – RUSVELO) + 4h 36’ 45”
141 STAMSNIJDER Tom (TEAM GIANT – ALPECIN) + 4h 38’ 30”
142 JIM Songezo (TEAM DIMENSION DATA) + 4h 40’ 38”
143 PORSEV Alexander (TEAM KATUSHA) + 4h 41’ 38”
144 TUFT Svein (ORICA GREENEDGE) + 4h 43’ 04”
145 KADRI Blel (AG2R LA MONDIALE) + 4h 43’ 48”
146 DELAGE Mickael (FDJ) + 4h 45’ 40”
147 THOMSON Jay Robert (TEAM DIMENSION DATA) + 4h 47’ 03”
148 HEPBURN Michael (ORICA GREENEDGE) + 4h 47’ 59”
149 YAMAMOTO Genki (NIPPO – VINI FANTINI) + 4h 49’ 05”
150 FISCHER Murilo Antonio (FDJ) + 4h 49’ 59”
151 GROSU Eduard Michael (NIPPO – VINI FANTINI) + 4h 53’ 53”
152 JI Cheng (TEAM GIANT – ALPECIN) + 5h 03’ 42”
153 STACCHIOTTI Riccardo (NIPPO – VINI FANTINI) + 5h 08’ 00”
154 BOBRIDGE Jack (TREK – SEGAFREDO) + 5h 08’ 51”