Axeon Hagens Berman / 2016.axeoncycling.com

Dzień wcześniej w jeździe indywidualnej na czas triumfowali Taylor Phinney i Carmen Small.

W piątek odbyły się wyścigi na czas. Panie miały do pokonania 33km, a panowie 48km. Wśród kobiet najszybsza była Carmen Small (Cervelo-Bigla Pro Cycling), która wyprzedziła o 23 sekundy Amber Neben (Bepink). Brąz trafił do dwukrotnej mistrzyni świata Kristin Armstrong (TWENTY16 presented by Sho-Air) – 1:09 straty.

Wśród mężczyzn zwyciężył zdecydowany faworyt Taylor Phinney (BMC). Wicemistrz świata z Valkenburga dystans 48km pokonał w 1:02:45 i o 1:10 wyprzedził Toma Zirbela (Rally Cycling) i o 1:12 Alexeya Vermeulena (Team LottoNL-Jumbo).

Wyścigi ze startu wspólnego zostały rozegrane dzień później. U pań wszystko zakończyło się po finiszu z peletonu, a zdecydowanie najszybsza (sędziowie naliczyli jej nawet sekundę przewagi) była Megan Guarnier (Boels-Dolmans). Za mistrzynią przyjechały Coryn Rivera (UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team) i Mandy Heintz (Visit Dallas DNA Pro Cycling).

Panowie rozstrzygnęli swój wyścig nieco inaczej. Po wielu akcjach i ciągłych zmianach sytuacji na ostateczny atak niecałe 2km przed metą zdecydował się Gregory Daniel (Axeon Hagens Berman). Znakomita jazda przyniosła mu tytuł, a srebrny medal po finiszu z małej grupki wpadł w ręce Alexa Howesa (Cannondale). Brąz dla Travisa McCabe (Holowesko-Citadel Racing Team).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments