Astana/ BrakeThrough Media

Lutowe zdjęcie księcia Bahrajnu w towarzystwie Vincenzo Nibalego opublikowane na Instagramie, to jak na razie jedyny oficjalny sygnał o mającej powstać kolarskiej drużynie World Tour. Jednak dziennikarze „Cycling Weekly” powołując się na swoich informatorów, ujawnili nowe informacje na temat składu, który mimo iż nie ma jeszcze nazwy, budzi ogromne zainteresowanie.

książę

Największą gwiazdą, i najprawdopodobniej także liderem drużyny, ma być Vincenzo Nibali (obecnie Astana). Rekin z Messyny miałby zabrać ze sobą dwóch włoskich domestiques – Alessandro Vannotiego i Valerio Agnoliego. Ponadto, pracę w nowej drużynie mają dostać: masażysta Michele Pallini, trener Paolo Slongo i menedżer Giuseppe Martinelli. Dziennikarze brytyjskiego tygodnika sugerują także, że Nibali zaproponował przejście do nowej drużyny Nicolasowi Roche`owi, któremu kontrakt z drużyną Sky wygasa po obecnym sezonie.

Od czasu, gdy w lutym książę Bahrajnu Nasser bin Hamad Al Khalifa opublikował na Instagramie post ogłaszający powstanie nowej kolarskiej drużyny, zachowuje milczenie. Wiadomo jednak, że gdyby nowy skład rzeczywiście powstał, to on wykładałby na niego większość pieniędzy. Budżet miałby wynosić od piętnastu do osiemnastu milionów euro. Dla porównania budżet Teamu Sky szacuje się na około 24 milionów funtów brytyjskich.

Plotki dotyczące powstania nowej kolarskiej drużyny pod auspicjami Nassera bin Al Khalify, zbiegają się z faktem, iż działalność zakończy ekipa Tinkoff. Ostatnio, także IAM Cycling ogłosiła, że sezon 2016 jest dla nich ostatnim. Wobec tego na razie pewne jest tylko to, że wielu kolarzy będzie szukało pracodawcy.

Książę Bahrajnu znany jest z zamiłowania do sportu – przede wszystkim do kolarstwa, triathlonu i wyścigów konnych. Jego profil na Instagramie jest pełen zdjęć dokumentujących uprawianie wyżej wymienionych dyscyplin.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments