Fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Młody i szybki skład CCC Sprandi Polkowice wystartuje w zbliżającym się krótkim wyścigu etapowym, Tour of Estonia (2.1).

“Drodzy Czytelnicy naszosie.pl

Grupa CCC Sprandi Polkowice przestała wysyłać nam informacje prasowe, ponadto kolarze mają zakaz rozmawiania z nami. Decyzje zarządzających grupą szanujemy, acz nie rozumiemy. Prawda czasem boli. . . 

Nie obawiajcie się jednak, my na nikogo się nie obrażamy i nadal będziemy pisać o „pomarańczowych””

Z uwagi na stosunkowo płaskie profile etapów, główne role powinni odgrywać szybcy kolarze. W 8-osobowym „pomarańczowym” zestawieniu znalazło się dwóch sprinterów – Grzegorz Stępniak oraz Bartłomiej Matysiak. Drugi z nich ma na koncie zwycięstwo etapowe w tym wyścigu, z 2013 roku i zajął wtedy też 4.miejse w końcowej klasyfikacji. Dynamicznym sprintem dysponuje również Alan Banaszek, który jest jednym z czterech orlików, którzy wystąpią w estońskiej etapówce. Poza nim do rywalizacji przystąpią Michał Paluta, Piotr Brożyna i Patryk Stosz.

Branislau Samoilau i Jarosław Marycz będą pilnować, by żadna istotna ucieczka nie odjechała bez „pomarańczowego”, a w przypadku finiszu z dużej grupy, będą pomagać liderom w ustawieniu się do sprintu.

Tour of Estonia to młody (pierwsza edycja odbyła się w 2013 roku) i nietypowy wyścig etapowy, gdyż składa się tylko z dwóch odcinków. Pierwszego dnia zmagań zawodnicy zmierzą się ze 190-kilometrowym dystansem, jadąc z Tallina do Tartu. Pagórki na profilu wyglądają niegroźnie, ale w poprzednich roku wystarczyły one, by skutecznie odskoczyła 9-osobowa grupka. Trzeba zatem jechać bardzo uważnie i pilnować, by nie przegapić żadnego odjazdu.

Drugi etap rozegrany zostanie na 9,6-kilometrowej rundzie po ulicach Tartu. Będzie ona pokonywana 15 razy (łącznie 144 kilometry). Okrążenie jest  stosunkowo płaskie, jednak należy cały czas zachować koncentrację, by się nie pogubić i nie stracić kontaktu z grupą na krętych ulicach.

W wyścigu wystartują cztery ekipy ProContienental – poza CCC Sprandi Polkowice również inna polska drużyna, Verva ActiveJet, a także Gazprom-RusVelo i Team Novo Nordisk. Na liście startowej nie zabraknie też zespołów kontynentalnych z Norwegii, Łotwy, Litwy, Białorusi, Izraela , Szwecji oraz reprezentacji Niemiec, Szwecji, Finlandii i Estonii. Zmagania będzie można śledzić na żywo, za pośrednictwem strony www.postimees.ee.

Program Tour of Estonia (2.1, 27-28.05):

Etap 1. – Tallin – Tartu, 190km

Etap 2. – Tartu – Tartu, 144km

Skład CCC Sprandi Polkowice na Tour of Estonia: Bartłomiej Matysiak, Grzegorz Stępniak, Jarosław Marycz, Branislau Samoilau, Alan Banaszek, Piotr Brożyna, Patryk Stosz, Michał Paluta.

Źródło: CCC Sprandi Polkowice