Michał Kapusta / naszosie.pl

Bałtyk – Karkonosze Tour już rozpoczęty! W Kołobrzegu odbył się tradycyjny eliminator! Zwycięzcą i pierwszym liderem wyścigu został Maciej Paterski!

Zgodnie z wyścigową tradycją, majową etapówkę rozpoczął eliminator w Kołobrzegu. Pierwsze cztery gonitwy mają za zadanie wyłonić 29 zawodników, którzy zmierzą się ze sobą w wielkim finale. Ściganie poprzedziła jednak minuta ciszy, poświęcona Januszowi Maceluchowi, który dziś rano zmarł.

Pierwszą eliminację wygrał Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice). Oprócz doskonałego Polaka, do finału awansowali Martin Bauer (UR – Krositzer), Jasper Schduten (WPG Amsterdam), Konrad Tomasiak (Start Vaxes), Florian Kretschy (UR – Krostizer) i Benjamin Hill (Attaque Gusto).

W drugim biegu eliminacyjnym, po świetnej walce najlepszy okazał się Artur Detko (Domin Sport). Wystarczającą liczbę punktów, by wejść do wyścigu finałowego zdobyli także Hans Pirius (UR – Krostizer), Cameron Bayly (Attaque Gusto), Adrian Kurek i Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice), Sebastian Pot (WPG Amsterdam), Lucas Liss (Team Germany) i Sascha Starker (Erdinger).

Trzeci wyścig również był niezwykle interesujący. Od początku punkty zbierał Kamil Małecki (CCC Sprandi Polkowice), który już po dwóch pętlach był pewny udziału w finale. Później na czele utworzyła się mała ucieczka, złożona z trzech zawodników, którzy między sobą rozdysponowali punkty na kolejnych okrążeniach. Byli to Nikolay Mihylov (CCC Sprandi Polkowice), Kamil Zieliński (Domin Sport), Robin Fischer (Erdinger), Theodore Yates (Attaque Gusto) i Mathias Wiele (UR – Krositzer).

Ostatni eliminator wyglądał podobnie do poprzedniego. Na czoło wysforowała się jednak większa grupa, złożona z kilkunastu kolarzy, która z czasem zaczęła się coraz mocniej dzielić. Do finału awansowali ostatecznie Eryk Latoń (CCC Sprandi Polkowice), Stanisław Aniołkowski i Paweł Charucki (Verva Activejet), Johim Ariesen i Jasper Hamelink (Metec-TKH), Darjus Dzervus, Venantas Lasinis i Paulius Siskevicius (Staki – Baltik Vairas) i Sindre Haugsvaer (IK Hero).

W ostatnim wyścigu dnia nie było już tak łatwo o odjazd. Wszystko kontrolować starała się liczna ekipa CCC Sprandi Polkowice. Pomarańczowi zgodnie dzielili się punktami, chcąc zgarnąć wszystkie miejsca na podium. Dopiero na ostatnich okrążeniach uformowała się na czele trzyosobowa grupka, którą długo prowadził Kamil Zieliński. Razem z Polakiem znajdowali się tam Cameron Bayly i Lucas Liss. Ich przygoda na czele nie trwała jednak długo, bowiem szybko doszli do nich kolejni kolarze. Na zwycięstwie bardzo zależało Maciejowi Paterskiemu, który dzielnie zbierał punkty. Ostatecznie to właśnie podopieczny Piotra Wadeckiego został zwycięzcą i pierwszym liderem Bałtyk – Karkonosze Tour! Drugie miejsce zajął Cameron Bayly, a trzecie Kamil Zieliński.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments