Fot. Tomasz Jendrzejczyk

Po sześcioletniej przerwie na polskie szosy wraca etapowy wyścig „Szlakiem walk mjr Hubala”. Rywalizacja rozpocznie się prologiem w Skarżysku Kamiennej.

Wyścig w latach 2000-2010 był na trwale wpisany do kalendarza kolarskich imprez sportowych w kraju. Był dobrze oceniany przez środowisko kolarskie o czym świadczy fakt, że uznany został przez PZKol za najlepszą imprezę kolarską w sezonie 2000, a kolejna jego edycja znalazła się kalendarzu UCI – mówi Andrzej Sypytkowski, dyrektor wyścigu.

By pojawiały się kolarskie talenty, potrzebna jest organizacja wyścigów. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, postanowiliśmy w sezonie 2016 wznowić organizację wyścigu „Szlakiem walk mjr Hubala” Wracamy do wypracowanych w latach ubiegłych zasad organizacji imprezy i przywracamy go jako wyścig etapowy. Na trasie tegorocznej edycji znalazły się takie miasta jak Skarżysko Kamienna, Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Poświętne oraz Końskie – zakończył.

Tegoroczna edycja rozpocznie się we czwartek (21.04), prologiem w Skarżysku Kamiennej, tam kolarze powalczą w kryterium o długości 44 kilometrów.

Wyœcig_Hubala_folder_A4

Następnego dnia, także w kryterium, będą walczyć na ulicach Tomaszowa Mazowieckiego. Do pokonania 20 rund, każda po 3,4 km.

Wyœcig_Hubala_folder_A4

Trzeci etap liczący prawie 180 kilometrów będzie wiódł z miejscowości Poświętne do Opoczna.

Wyœcig_Hubala_folder_A4

Ostatni dzień rywalizacji to cztery rundy wokół miejscowości Końskie, każda po 44 kilometry, co w sumie da 176 km.

Wyœcig_Hubala_folder_A4

Swój udział w wyścigu potwierdzili m.in. kolarze CCC Sprandi Polkowice, Domin Sport, Krismar BIG Silvant Team, De Rosa Rybnik Whistle Team oraz Mostostal Puławy. Będzie też kilka ekip zagranicznych.

Trasa 11. wyścigu Szlakiem Walk Majora “Hubala” 2016:

21 kwietnia – prolog, Skarżysko-Kamienna (kryterium, 44 km)
22 kwietnia – 1. etap, Tomaszów Mazowiecki (kryterium, 68 km)
23 kwietnia – 2. etap, Poświętne – Opoczno (179,5 km)
24 kwietnia – 3. etap, Końskie – Końskie (176,6 km)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments