Stowarzyszenie Cyclowawa po udanym roku 2015 i organizacji trzech wydarzeń, zaprasza do uczestnictwa i kibicowania w Tour de Warsaw w roku 2016.

W majowym wydarzeniu wystartuje 29 drużyn. To chyba maksymalna ilość jaka może wziąć udział. Nasz maraton ma innowacyjną formułę: zawodnicy startują w drużynach – w dwóch kierunkach. To o wiele trudniejsze do zorganizowania niż wyścig ze startu wspólnego – mówi Michał Bodek Prezes Stowarzyszenia Cyclowawa.

Stowarzyszenie Cyclowawa w roku 2016 zorganizuje 3 imprezy. Najbliższa edycja odbędzie się 14 maja, a jej trasa ma 200 km. Kolejne dwa maratony wystartują w lipcu (300 km) oraz we wrześniu (200 km).

Tour de Warsaw to jedna z nielicznych imprez tego typu, a z pewnością jedyna w województwie mazowieckim. Ranga wydarzenia rośnie z edycji na edycję, W drużynach na starcie TDW pojawiają się grupy znajomych, ale także kluby kolarskie z całej Polski. W zeszłym roku udział w Tour de Warsaw wzięła nawet drużyna z Litwy, której zawodnicy na co dzień jeżdżą w amatorskiej lidze kolarskiej.

TDW to wspaniała inicjatywa organizowana przez ludzi, których łączy jedna wspólna pasja – kolarstwo. Głównym celem maratonu jest zapewnienie kolarzom amatorom możliwości bezpiecznego uprawiania sportu, spotkania fanów kolarstwa z okolicy w której mieszkają oraz pokazania uroków aktywnego spędzania wolnego czasu.

Tour de Warsaw 2016 plakat

Ważne linki:

Link do trasy: https://ridewithgps.com/routes/11929483

Wydarzenie na facebook: https://www.facebook.com/events/1678842679038135/

Strona na facebook: https://www.facebook.com/tourdewarsaw

Instagram: https://www.instagram.com/tourdewarsaw/

Informacja prasowa

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Maks
Maks

Ech… Tour de Varsovie albo Tour of Warsaw… Drażni mocno… No nic, może liczy się wydarzenie, tylko po ch… się uczyć…

Art
Art

Co za idiota tak nazwał ten wyścig?