Stowarzyszenie Cyclowawa po udanym roku 2015 i organizacji trzech wydarzeń, zaprasza do uczestnictwa i kibicowania w Tour de Warsaw w roku 2016.

W majowym wydarzeniu wystartuje 29 drużyn. To chyba maksymalna ilość jaka może wziąć udział. Nasz maraton ma innowacyjną formułę: zawodnicy startują w drużynach – w dwóch kierunkach. To o wiele trudniejsze do zorganizowania niż wyścig ze startu wspólnego – mówi Michał Bodek Prezes Stowarzyszenia Cyclowawa.

Stowarzyszenie Cyclowawa w roku 2016 zorganizuje 3 imprezy. Najbliższa edycja odbędzie się 14 maja, a jej trasa ma 200 km. Kolejne dwa maratony wystartują w lipcu (300 km) oraz we wrześniu (200 km).

Tour de Warsaw to jedna z nielicznych imprez tego typu, a z pewnością jedyna w województwie mazowieckim. Ranga wydarzenia rośnie z edycji na edycję, W drużynach na starcie TDW pojawiają się grupy znajomych, ale także kluby kolarskie z całej Polski. W zeszłym roku udział w Tour de Warsaw wzięła nawet drużyna z Litwy, której zawodnicy na co dzień jeżdżą w amatorskiej lidze kolarskiej.

TDW to wspaniała inicjatywa organizowana przez ludzi, których łączy jedna wspólna pasja – kolarstwo. Głównym celem maratonu jest zapewnienie kolarzom amatorom możliwości bezpiecznego uprawiania sportu, spotkania fanów kolarstwa z okolicy w której mieszkają oraz pokazania uroków aktywnego spędzania wolnego czasu.

Tour de Warsaw 2016 plakat

Ważne linki:

Link do trasy: https://ridewithgps.com/routes/11929483

Wydarzenie na facebook: https://www.facebook.com/events/1678842679038135/

Strona na facebook: https://www.facebook.com/tourdewarsaw

Instagram: https://www.instagram.com/tourdewarsaw/

Informacja prasowa