Tour de WarsawChociaż sezon rowerowy jeszcze nie nadszedł, Stowarzyszenie CycloWawa nie próżnuje i przygotowuje wyjątkowe wydarzenie – maraton kolarski Tour de Warsaw. 

Już 18 kwietnia z warszawskiego Soho Factory, gdzie na uczestników i gości czekać będzie miasteczko zawodów, wyruszą drużyny kolarzy, aby zmierzyć się z 200 km pętlą dookoła Warszawy. W maratonie weźmie udział około stu pięćdziesięciu kolarzy-amatorów z całej Polski.

Głównym celem maratonu jest spotkanie fanów kolarstwa i pokazania uroków aktywnego spędzania wolnego czasu. Tour de Warsaw to nie tylko maraton – to wachlarz wydarzeń towarzyszących, imprez sportowych i spotkań dydaktycznych, m.in  bike fitting, prelekcje na temat zdrowego odżywiania, czy elementów prawidłowego treningu kolarskiego.

TRASA MARATONU

Pierwsza edycja maratonu, czyli Tour de Warsaw – Prolog, prowadzi wzdłuż Kampinoskiego Parku Narodowego, a zawodnicy w połowie trasy opuszczają województwo mazowieckie przejeżdżając przez Puszczę Mariańską nieopodal Skierniewic. Południowa część pętli biegnie przez Bolimowski Park Krajobrazowy i dalej przez miasta: Mszczonów, Tarczyn i Górę Kalwarię.

Trasa maratonu została poprowadzona tak, aby uniknąć ruchliwych dróg krajowych i dużego natężenia ruchu samochodowego, bo cały maraton organizowany jest w otwartym ruchu ulicznym.  Zawodnicy rywalizować będą w ramach klasyfikacji drużynowej.


REJESTRACJA

Chętni do udziału w maratonie startują w 6-8 osobowych drużynach, które można rejestrować na fanpage Tour de Warsaw  na Facebooku lub za pomocą maila tourdewarsaw@gmail.com. Rejestracja na maraton Tour de Warsaw – Prolog rozpoczęła się 2/02/2014 i potrwa do 28/02/2014.

Szczegółowe informacje oraz regulamin imprezy można znaleźć na stronie: www.tourdewarsaw.pl

Portal naszosie.pl objął to wydarzenie Patronatem medialnym.

Informacja prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments