Już 18 kwietnia (sobota) odbędzie się pierwszy tegoroczny maraton dla szosowców z serii Tour de Warsaw – Prolog.

Zarejestrowanych drużyn jest 30, a wszystkich zawodników dokładnie 215 osób. W grupie będzie jechało od 6 do 8 zawodników.

Start drużyn będzie odbywał się grupami – jednocześnie będą startowały dwie grupy w dwóch różnych kierunkach – na Karczew i Jabłonną.

Najważniejszą informacją dla Wszystkich jest oczywiście zmiana miejsca startu i mety z Soho Factory w którym miał się odbyć maraton na OSIR SASKA (ul. Saska 78a, Warszawa -występujący również pod adresem Angorska 2 – Wjazd od Saskiej).

Tour de Warsaw

Wstępny harmonogram Tour de Warsaw – Prolog:

6:00 – Otwarcie Biura Zawodów

7:00 – Rejestracja drużyn, wydawanie pakietów startowych

8:00 – Start pierwszej drużyny

15:00 – Otwarcie Miasteczka TdW

17:00 – Szacowany czas przyjazdu pierwszej drużyny

22:00 – Zakończenie i podsumowanie maratonu

Na koniec jeszcze kilka słów o nagrodach dla uczestników:

Po za najważniejszymi nagrodami w klasyfikacji ogólnej za najszybsze przejechanie całej trasy wśród wszystkich drużyn rozlosowana będzie nagroda tzw. Fair Play za najpozytywniejszą postawę na trasie Tour de Warsaw – Prolog. A ponadto dla podsycenia ducha rywalizacji wyznaczyliśmy premię, która lotną między dwoma punktami kontrolnymi, której najszybsze pokonanie również będzie nagradzane.

Tour de Warsaw – szczegóły:

Tour de Warsaw – Prolog to wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie „CycloWawa”, pierwsza z trzech edycji w 2015 roku ( 18 kwietnia, 22 sierpnia, 24 października), to idealny sprawdzian przed prawdziwym rozpoczęciem sezonu rowerowego.

Nasz maraton będzie czymś więcej niż „pętlą dookoła Warszawy”.  Trasa Prologu prowadzi wzdłuż Kampinoskiego Parku Narodowego.

Niczym Tour de Pologne z etapami na Chorwacji, uczestnicy TDW wyjeżdżają z województwa Mazowieckiego, żeby przejechać przez Puszczę Mariańską nieopodal Skierniewic , z których już bliżej do Łodzi niż do Warszawy.

Południowa część pętli poprowadzi Was przez Bolimowski Park Krajobrazowy, dalej przez miasta: Mszczonów, Tarczyn i znana wśród kolarzy Górę Kalwarię.

Trasa maratonu została poprowadzona tak, aby uniknąć ruchliwych dróg krajowych i dużego natężenia ruchu samochodowego.

Informacja prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments