Ścigająca się w 2014 roku pod nazwą Mexller Team grupa Andrzeja Domina pozostaje w peletonie. W obecnym sezonie zespół będzie nosił nazwę Domin Sport, a w jego szeregach pojawi się kilku nowych zawodników. Ekipa uzyskała licencję kontynentalną.

Domin SPort

W rozpoczynającym się sezonie zespół wzmocniło trzech zawodników: Mateusz Nowak i Paweł Charucki i Jakub Foltyn. Nowak i Charucki przeszli do Domin Sportu z CCC Polsat Polkowice. 23-letni Nowak ma na swoim koncie tytuły mistrza Polski na torze, w ubiegłym sezonie zwyciężał w Dzierżoniowie i w Sobótce. Z kolei Jakub Foltyn startował wcześniej w barwach Mostostalu Puławy.

W zespole pozostaną doświadczeni zawodnicy: Mariusz Witecki, Jarosław Rębiewski, Artur Detko, Kamil Zieliński i nieco młodszy Kornel Sójka. To właśnie oni w ubiegłym sezonie wspólnie walczyli o wygraną Kamila Zielińskiego w Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków. Zostaje też dwóch orlików – Tobiasz Pawlak i Patryk Kostecki, który niedawnym występem w mistrzostwach świata zakończył sezon przełajowy.

Grupę poprowadzi Andrzej Domin wspierany przez Wojciecha Pawlaka. Dzięki współpracy z Henrykiem Charuckim i firmą Harfa-Harryson zespół będzie startował na rowerach marki Focus. Zawodnicy zostali wyposażeni w buty marki Mavic i kaski BBB. Stroje kolarskie uszyje firma Verge, a dresy – Dare 2B.

Kolarze są już po pierwszym zgrupowaniu w Polanicy-Zdrój przygotowującym do nowego sezonu. Luty i początek marca spędzą na obozach w Hiszpanii i w Polsce, by szlifować formę przed pierwszymi kwietniowymi startami.

Skład Domin Sport na sezon 2015: Paweł Charucki, Artur Detko, Jakub Foltyn, Patryk Kostecki, Tobiasz Pawlak, Mateusz Nowak, Jarosław Rębiewski, Kornel Sójka, Mariusz Witecki, Kamil Zieliński

Informacja prasowa