Facebook Gazprom Rusvelo

Rosjanie byli najlepsi w nietypowym odcinku włoskiego wyścigu. Artur Ershov został nowym liderem.

Drugi dzisiejszego dnia etap Settimana Coppi e Bartali to jazda drużynowa na czas. By zapewnić ciekawszą rozgrywkę organizatorzy zdecydowali się na… czteroosobowe składy. Ponieważ na listach startowych widniało po siedem-osiem nazwisk w każdej ekipie, można było podziwiać grupy takie jak Team Sky A i Team Sky B.

Najlepiej w tej rozgrywce poradzili sobie kolarze rosyjskiej ekipy Gazprom RusVelo, którzy ze sporą przewagą wyprzedzili drugi skład Rally Cycling i Unieurp Willier.

1. Gazprom – Rusvelo (Artem Ovechkin, Kirill Sveshnikov, Alexander Serov e Artur Ershov) 15’14”
2. Rally Cycling B (Jesse Anthony, Evan Huffman, Pierrick Naud e Dany Pate) 15’26”
3. Unieurp Wilier (Mauro Finetto, Alessandro Malaguti, Davide Plebani e Giovanni Carboni) 15’27”
4. Southeast – Venezuela (Busato, Fedi, Martinez, Amezqueta) 15’31”
5. Nazionale Italiana (Ganna, Rosa, Nocentini e Pelucchi) 15’32”
6.  Androni – Sidermec (Torres, Frapporti, Gavazzi, Bernal) 15’32”
7. Team Trefor (Schmidt, Rahbek, Pedersen e Foder) 15’32”
8. Team Sky B (Lopez, Peters, Van Poppel, Deignan) 15’33”
9. Rally Cycling (Zirbel, Young, De Vos e Britton) 15’34”
10. Team Sky (Landa, Moscon, Zandio, Henao) 15’35”
11. Totsport Vlaanderen Baloise (Pols, Lietaer, De Ketele e De Tier) 15’38”
12. Gazprom – Rusvelo (Kolobnev, Firsanov, Folirov e Arslanov) 15’39”
13. Norda. MG Kvis (Gaffurini, Gazzara, Zverkov e Scartezzini) 15’41”
14. Synergy Baku Cycling Project (Tamouridis, Pozdnyakov, Kvasina e Murgerli) 15’42”
15. NIPPO – Vini Fantini (Cunego, Kubouki, Colli e Bole) 15’42”
16. Cycling Academy  Team (Boivin, Butler, Raim e Turek) 15’44”
17. Bardiani – CSF (Pirazzi, Ciccone, Andreetta, Simion) 15’49”
18. Kolss – BDC Team (Lagkuti, Prevar, Kononeko e Buts) 15’51”
19. Team Wiggins (Christian, Pearson, Kelly, Davies) 15’52”
20. GM Europa Ovini (Pacchiardo, Fortin, Balykin e Burchio) 15’55”
21. Christina Jewerly (Loef, Schumacher, Novak e Krigbaum) 15’58”
22. Tirol Cycling Team (Bosman, Fankhauser, Wachter e Schingerger) 15’58”
23. Kolss – BDC Team B(Polidova, Bratashchuk, Vasylyuk e Spreafico) 15’58”
24. Synergie Baku B (Averin, Asadov, Surutkovych, Rumac) 15’59”
25. NIPPO – Vini Fantini B (Nibali, Yamamoto, Berlato e Bisolti) 16’02”
26. Amore & Vita Selle SMP (Ficara, Lunardom, Halilaj, Martins) 16’04”
27. Unieuro Wilier B (Frapporti, Salvador, Ravanelli e Tecchio) 16’05”
28. D’Amico Bottecchia A (Chinello, Ciavatta, Parrinello, Tizza) 16’06”
29. Southeast – Venezuela B (Belletti, Conti, Rodriguez, Mareczko) 16’06”
30. SkyDive Dubai – Al Ahli Club (Santaromita, Palini, Zmorkae Mancebo) 16’07”
31. Adria Mobil (Golcer, Fajt, Rogina e Novak) 16’09”
32. SkyDive Dubai – Al Ahli Club B (Kamberaj, Haddi, Lemos e Hasnaoui) 16’11”
33. Bardiani – CSF B (Maestri, Sterbini, Chirico) 16’14”
34. Norda MG. Kvis (Occhialini, Di Francesco, Salvietti, Radice) 16’14”
35. Topsport Vlaanderen Baloise B (Van Gestel, Vergaerde, Wallays) 16’14”
36. Dimension Data for Qhubeka (Girdlestone, De Bod, Gibbon e Ghbrzigzabhier) 16’16”
37. Cycling Academy Team B (Migdal, Sagiv, Pavlic e Piaskowy) 16’21”
38. Dimension Data for Qhubeka B (Julius, Eyob, Salie) 16’22”
39. Team Trefor B (Jeppesen, EG, Riis e Jorgensen) 16’24”
40. Meridiana Kamen Team (Favilli, Santoro, Viola M., Kiserlovski) 16’29”
41. Tirol Cycling Team B (Paulus, Stock, Weiss, Schipflinger) 16’33”
42. Team Wiggins B (Lowe, Holohan, Knox) 16’37”
43. D’Amico Bottecchia B (Baldi, Nika, Genovese e Tommasini) 16’39”
44. Androni – Sidermec B (Pellizotti, Chicchi e Selvaggi) 16’42”
45. Meridiana Kamen B (Jabuka, Frankovic, Repse) 16’51”
46. GM Europa Ovini B (Rotondi, Marquez, Ruscetta e Borella) 17’09”
47. Adria Mobil B (Bozic, Mesojedec, Drinovec, Per) 17’13”
48. Italia B (Fiorelli, Ravasi, Maronese) 17’16”
49. Amore & Vita Selle SMP B (Gavazzi, Zamparella, Bani e Celano) 17’17”
50. Christina Jewelry B (Schulze, Drobisch e Katuz) 17’27”