Fot. Team Sky

Sezon kolarski w Europie w pełni, więc jedna z najlepszych ekip kolarskich w peletonie także nie próżnuje. Drużyna Sky ogłosiła nazwiska kolarzy, którzy wystąpią w Coppi e Bartali, E3 Harelbeke oraz Gandawa-Wevelgem. W Belgii zobaczymy Polaków – Michałów Kwiatkowskiego i Gołasia. 

Zacznijmy jednak od odnotowania, że podczas włoskiej “etapówki” Coppi e Bartali, debiut w barwach “niebiańskich” zaliczy wreszcie Mikel Landa. Wreszcie, bo premierowy występ Hiszpana w czarnej koszulce miał mieć miejsce już dawno, ale plany pokrzyżował mu wirus.

Nie mogę się doczekać debiutu w Sky. Przez ostatni miesiąc ciężko trenowałem i z każdym dniem czułem się lepiej. W pełni wróciłem do zdrowia i jestem gotowy do jazdy. W Coppi e Bartali raczej nie będę w stuprocentowej formie, więc zamierzam pracować na rezultat całej drużyny i budować formę na Giro d`Italia – powiedział Mikel Landa w wywiadzie udzielonym oficjalnej stronie internetowej Sky.

Na belgijskie szosy wracają Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś. Obu panów będzie można oglądać w E3, czyli tzw. “małej Flandrii”. Z kolei w Gandawa-Wevelgem Kwiatkowskiego zastąpi Danny van Poppel, który za pozwoleniem organizatorów przyjedzie z Coppi e Bartali.

Pełne składy Teamu Sky na najbliższe wyścigi:

Settimana Coppi e Bartali (24-27 marca)

Philip Deignan, Sebastian Henao, Mikel Landa, David Lopez, Gianni Moscon, Alex Peters, Danny van Poppel, Xabier Zandio

E3 Harelbeke (25 marca) [Transmisja na żywo w Eurosporcie 2 od 15:00]

Andy Fenn, Michał Golaś, Christian Knees, Michał Kwiatkowski, Salvatore Puccio, Luke Rowe, Ian Stannard, Elia Viviani

Gent-Wevelgem (27 marca) [Transmisja na żywo Polsacie Sport od 14:00]

Andy Fenn, Michał Gołaś, Christian Knees, Salvatore Puccio, Luke Rowe, Ian Stannard, Danny van Poppel, Elia Viviani