Look

Kolarze Fortuneo-Vital Concept mieli możliwość sprawdzenia nowego systemu francuskiej firmy.

Chociaż aktualnie najpopularniejszymi pedałami z pomiarem mocy są Garmin Vector oraz PowerTap P1, to jako pierwszy na rynku pojawił się Look ze swoimi Keo. Niestety ten system szybko został wyparty przez konkurencję m.in. przez brak łączności ANT+ i użycie “zipów”.

Nowa wersja, którą zauważyli przy rowerach Fortuneo dziennikarze cyclingweekly, wygląda podobnie do poprzednika – z małymi “kostkami” po wewnętrznej stronie ramienia korby do przechowania baterii i przekazywania danych do licznika. Główną, wizualną różnicę stanowi brak brzydkich “zipów”.

Prawdopodobnie nowe Keo mają mieć już dostęp do ANT+. Pierwsza wersja posiadała jedynie łączność przez Bluetooth, co nie dawało możliwości korzystania z nich wraz z popularnymi komputerami Garmin Edge. W tym roku Look dodał już tę możliwość w starszych modelach, stąd spodziewane utrzymanie tego trendu.

Na razie niestety brak jakichkolwiek detali. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na ujawnienie informacji bezpośrednio od producenta.