Fot. Bettini

Kolarz ekipy Cofidis był najlepszy w końcowym sprincie z pomniejszonego peletonu. Liderem pozostał Michael Matthews (Orica-Greenedge).

Po dniu zakończonym neutralizacją aura tym razem była łaskawsza. Zawodnicy przejechali 195.5km z Julienas do Romans-sur-Isere. Płaski profil odcinka faworyzował sprinterów.

Ucieczkę dnia stworzyli Thomas Voeckler (Direct-Energie), Florian Vachon (Fortuneo-Vital Concept), Evaldas Siskevicius (Delko Marseille Provence KTM) oraz Matt Brammeier (Dimension Data). Ich przewaga dość szybko wzrosła do 4:40, by potem powoli spadać.

Na Cote de St Uze z czołówki zaatakował Thomas Voeckler. Pozostali uciekinierzy zostali złapani przez peleton. 23km przed finiszem do Voecklera dołączyli Sep Vanmarcke (LottoNL-Jumbo), Sylvain Chavanel (Direct Energie) oraz Delio Fernandez (Delko Marseille). Trójka zostawiła zmęczonego Thomasa i z niewielką przewagą jechała przed rozciągniętym peletonem.

Na krótkich podjazdach przejeżdżanych w znakomitym tempie z peletonu odpadł Marcel Kittel (Etixx-Quickstep). Dla Niemca była to kolejna stracona szansa na etapowy “skalp”.

Uciekające trio, pomimo bardzo małej różnicy, długo utrzymywało się na czele. Ogromną pracę za ich plecami wykonywali kolarze Katushy i Cofidisu. Ostatecznie harcownicy zostali schwytani 500m przed metą. Dzięki wspaniałemu rozprowadzeniu i zbyt wczesnemu sprintowi Edwarda Theunsa (Trek) świetnie zafiniszowal Nacer Bouhanni (Cofidis) i zwyciężył rehabilitując się za nieprzyjemną sytuację z drugiego etapu.

Wyniki:
1.    BOUHANNI Nacer    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    04h 42′ 29”
2.    THEUNS Edward    TREK – SEGAFREDO    + 00′ 00”
3.    GREIPEL André    LOTTO SOUDAL    + 00′ 00”
4.    KRISTOFF Alexander    TEAM KATUSHA    + 00′ 00”
5.    MATTHEWS Michael    ORICA GREENEDGE    + 00′ 00”
6.    SWIFT Ben    TEAM SKY    + 00′ 00”
7.    MAES Nikolas    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 00”
8.    GALLOPIN Tony    LOTTO SOUDAL    + 00′ 00”
9.    REGUIGUI Youcef    DIMENSION DATA    + 00′ 00”
10.    CURVERS Roy    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 00”
11.    THOMAS Geraint    TEAM SKY    + 00′ 00”
12.    DELAGE Mickaël    FDJ    + 00′ 00”
13.    VAN GENECHTEN Jonas    IAM CYCLING    + 00′ 00”
14.    LAPORTE Christophe    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 00”
15.    DUMOULIN Tom    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 00”
16.    BEVIN Patrick    CANNONDALE    + 00′ 00”
17.    IZAGUIRRE Gorka    MOVISTAR TEAM    + 00′ 00”
18.    BOOM Lars    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 00”
19.    WESTRA Lieuwe    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 00”
20.    REYNES Vicente    IAM CYCLING    + 00′ 00”
21.    IZAGUIRRE Ion    MOVISTAR TEAM    + 00′ 00”
22.    FARIA DA COSTA Rui Alberto    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 00”
23.    GUARNIERI Jacopo    TEAM KATUSHA    + 00′ 00”
24.    KELDERMAN Wilco    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 00”
25.    SANCHEZ GIL Luis-Leon    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 00”
26.    WELLENS Tim    LOTTO SOUDAL    + 00′ 00”
27.    HENAO Sergio Luis    TEAM SKY    + 00′ 00”
28.    WYSS Danilo    BMC RACING TEAM    + 00′ 00”
29.    CONTADOR Alberto    TINKOFF    + 00′ 00”
30.    ROJAS José Joaquin    MOVISTAR TEAM    + 00′ 00”
31.    MAJKA Rafal    TINKOFF    + 00′ 00”
32.    BARDET Romain    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 00”
33.    NAESEN Oliver    IAM CYCLING    + 00′ 00”
34.    DUQUE Leonardo    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 00′ 00”
35.    CHEREL Mikael    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 00”
36.    HOELGAARD Daniel    FDJ    + 00′ 00”
37.    GAUTIER Cyril    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 00”
38.    PORTE Richie    BMC RACING TEAM    + 00′ 00”
39.    FERNANDEZ CRUZ Delio    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 00′ 00”
40.    FERNANDEZ ANDUJAR Ruben    MOVISTAR TEAM    + 00′ 00”
41.    TULIK ANGÉLO    DIRECT ENERGIE    + 00′ 00”
42.    CHAVANEL Sylvain    DIRECT ENERGIE    + 00′ 00”
43.    KANGERT Tanel    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 00”
44.    DUCHESNE Antoine    DIRECT ENERGIE    + 00′ 00”
45.    SCHÄR Michael    BMC RACING TEAM    + 00′ 00”
46.    ZAKARIN Ilnur    TEAM KATUSHA    + 00′ 00”
47.    KRUIJSWIJK Steven    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 00”
48.    CRADDOCK Lawson    CANNONDALE    + 00′ 00”
49.    YATES Simon    ORICA GREENEDGE    + 00′ 00”
50.    ROCHE Nicolas    TEAM SKY    + 00′ 00”
51.    LUTSENKO Alexey    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 00”
52.    HERMANS Ben    BMC RACING TEAM    + 00′ 00”
53.    VELITS Peter    BMC RACING TEAM    + 00′ 00”
54.    JEANNESSON Arnold    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 00”
55.    DEVENYNS Dries    IAM CYCLING    + 00′ 00”
56.    BOONEN Tom    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 00”
57.    ROLLAND Pierre    CANNONDALE    + 00′ 00”
58.    DE KORT Koen    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 00”
59.    IMPEY Daryl    ORICA GREENEDGE    + 00′ 00”
60.    KONOVALOVAS Ignatas    FDJ    + 00′ 00”
61.    BRESCHEL Matti    CANNONDALE    + 00′ 00”
62.    TANKINK Bram    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 00”
63.    MARTENS Paul    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 00”
64.    TERPSTRA Niki    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 00”
65.    BURGHARDT Marcus    BMC RACING TEAM    + 00′ 00”
66.    NIEVE Mikel    TEAM SKY    + 00′ 00”
67.    TOSATTO Matteo    TINKOFF    + 00′ 00”
68.    LATOUR Pierre-Roger    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 00”
69.    CALMEJANE Lilian    DIRECT ENERGIE    + 00′ 00”
70.    DOMONT Axel    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 00”
71.    PAUWELS Serge    DIMENSION DATA    + 00′ 00”
72.    TROFIMOV Yury    TINKOFF    + 00′ 00”
73.    LAENGEN Vegard Stake    IAM CYCLING    + 00′ 00”
74.    VANMARCKE Sep    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 00”
75.    SCHLECK Frank    TREK – SEGAFREDO    + 00′ 00”
76.    CAMPENAERTS Victor    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 00”
77.    GASTAUER Ben    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 00”
78.    DIDIER Laurent    TREK – SEGAFREDO    + 00′ 00”
79.    MEINTJES Louis    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 00”
80.    BEPPU Fumiyuki    TREK – SEGAFREDO    + 00′ 00”
81.    PACHER Quentin    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 00′ 00”
82.    POLJANSKI Pawel    TINKOFF    + 00′ 00”
83.    GRMAY Tsgabu Gebremaryam    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 00”
84.    REZA Kévin    FDJ    + 00′ 00”
85.    ERVITI Imanol    MOVISTAR TEAM    + 00′ 00”
86.    MATE MARDONES Luis Angel    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 00”
87.    DE LA CRUZ David    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 00”
88.    SOUPE GEOFFREY    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 00”
89.    GESCHKE Simon    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 00”
90.    SLAGTER Tom Jelte    CANNONDALE    + 00′ 00”
91.    HERRADA Jose    MOVISTAR TEAM    + 00′ 00”
92.    JANSE VAN RENSBURG Jacques    DIMENSION DATA    + 00′ 00”
93.    DI GREGORIO Rémy    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 00′ 00”
94.    HERRADA Jesús    MOVISTAR TEAM    + 00′ 00”
95.    VAN POPPEL Boy    TREK – SEGAFREDO    + 00′ 00”
96.    PREIDLER Georg    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 00”
97.    MOINARD Amaël    BMC RACING TEAM    + 00′ 26”
98.    SIMON Julien    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 01′ 01”
99.    LEMOINE Cyril    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 01′ 01”
100.    ALBASINI Michael    ORICA GREENEDGE    + 01′ 02”
101.    RAST Gregory    TREK – SEGAFREDO    + 01′ 02”
102.    KOCHETKOV Pavel    TEAM KATUSHA    + 01′ 15”
103.    MORKOV Michael    TEAM KATUSHA    + 01′ 17”
104.    FELLINE Fabio    TREK – SEGAFREDO    + 01′ 22”
105.    BYSTRÖM Sven Erik    TEAM KATUSHA    + 01′ 26”
106.    DE GENDT Thomas    LOTTO SOUDAL    + 01′ 26”
107.    VANENDERT Jelle    LOTTO SOUDAL    + 01′ 26”
108.    KISERLOVSKI Robert    TINKOFF    + 01′ 26”
109.    VOECKLER Thomas    DIRECT ENERGIE    + 01′ 28”
110.    LUDVIGSSON Tobias    TEAM GIANT-ALPECIN    + 01′ 49”
111.    BOSWELL Ian    TEAM SKY    + 03′ 05”
112.    LAGUTIN Sergey    TEAM KATUSHA    + 03′ 05”
113.    BRAMMEIER Matthew    DIMENSION DATA    + 04′ 38”
114.    BONIFAZIO Niccolo    TREK – SEGAFREDO    + 04′ 38”
115.    PICHOT Alexandre    DIRECT ENERGIE    + 04′ 38”
116.    QUEMENEUR Perrig    DIRECT ENERGIE    + 04′ 38”
117.    PAULINHO Sergio Miguel Moreira    TINKOFF    + 04′ 38”
118.    LOUBET Julien    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 04′ 38”
119.    DENIFL Stefan    IAM CYCLING    + 04′ 38”
120.    SORENSEN Chris Anker    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 04′ 38”
121.    GOUGEARD Alexis    AG2R LA MONDIALE    + 04′ 38”
122.    VANDENBERGH Stijn    ETIXX-QUICK STEP    + 04′ 38”
123.    SERRY Pieter    ETIXX-QUICK STEP    + 04′ 38”
124.    SABATINI Fabio    ETIXX-QUICK STEP    + 04′ 38”
125.    KITTEL Marcel    ETIXX-QUICK STEP    + 04′ 38”
126.    PETIT Adrien    DIRECT ENERGIE    + 04′ 38”
127.    BAK Lars Ytting    LOTTO SOUDAL    + 04′ 38”
128.    VALGREN ANDERSEN Michael    TINKOFF    + 04′ 38”
129.    DELAPLACE Anthony    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 04′ 38”
130.    COMBAUD Romain    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 04′ 38”
131.    ROWE Luke    TEAM SKY    + 04′ 38”
132.    COURTEILLE ARNAUD    FDJ    + 04′ 38”
133.    EIKING Odd Christian    FDJ    + 04′ 38”
134.    GRUZDEV Dmitriy    ASTANA PRO TEAM    + 04′ 38”
135.    HANSEN Adam    LOTTO SOUDAL    + 04′ 38”
136.    STANNARD Ian    TEAM SKY    + 04′ 38”
137.    WIPPERT WOUTER    CANNONDALE    + 04′ 38”
138.    VAN BAARLE Dylan    CANNONDALE    + 04′ 38”
139.    NIELSEN Magnus Cort    ORICA GREENEDGE    + 04′ 38”
140.    TALANSKY Andrew    CANNONDALE    + 04′ 38”
141.    PIBERNIK Luka    LAMPRE – MERIDA    + 04′ 38”
142.    BONO Matteo    LAMPRE – MERIDA    + 04′ 38”
143.    CIMOLAI Davide    LAMPRE – MERIDA    + 04′ 38”
144.    TRONET Steven    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 04′ 38”
145.    VACHON Florian    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 04′ 38”
146.    BENNETT George    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 04′ 38”
147.    DOCKER Mitchell    ORICA GREENEDGE    + 04′ 38”
148.    SISKEVICIUS Evaldas    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 04′ 38”
149.    THOMSON Jay Robert    DIMENSION DATA    + 06′ 51”
150.    FARRAR Tyler    DIMENSION DATA    + 06′ 51”
151.    BRÄNDLE Matthias    IAM CYCLING    + 06′ 51”
152.    FARIA DA COSTA Mario Jorge    LAMPRE – MERIDA    + 06′ 51”
153.    TXURRUKA Amets    ORICA GREENEDGE    + 06′ 51”
154.    HUPOND Thierry    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 06′ 51”
155.    KUMP Marko    LAMPRE – MERIDA    + 06′ 51”
156.    SPILAK Simon    TEAM KATUSHA    + 06′ 51”
157.    FOMINYKH Daniil    ASTANA PRO TEAM    + 06′ 51”
158.    DIAZ Daniel    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 06′ 51”
159.    VAN EMDEN Jos    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 06′ 51”
160.    COUSIN Jérome    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 06′ 51”
161.    JI Cheng    TEAM GIANT-ALPECIN    + 06′ 51”
162.    TEN DAM Laurens    TEAM GIANT-ALPECIN    + 06′ 51”
163.    BEWLEY Sam    ORICA GREENEDGE    + 06′ 51”
164.    ROSA Diego    ASTANA PRO TEAM    + 06′ 51”
165.    MC LAY DANIEL    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 06′ 51”

Klasyfikacja generalna:

1.    MATTHEWS Michael    ORICA GREENEDGE    14h 24′ 15”
2.    DUMOULIN Tom    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 14”
3.    BEVIN Patrick    CANNONDALE    + 00′ 19”
4.    IZAGUIRRE Ion    MOVISTAR TEAM    + 00′ 19”
5.    THOMAS Geraint    TEAM SKY    + 00′ 19”
6.    WESTRA Lieuwe    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 24”
7.    DEVENYNS Dries    IAM CYCLING    + 00′ 25”
8.    MAJKA Rafal    TINKOFF    + 00′ 27”
9.    PORTE Richie    BMC RACING TEAM    + 00′ 27”
10.    WELLENS Tim    LOTTO SOUDAL    + 00′ 28”
11.    KELDERMAN Wilco    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 30”
12.    VANMARCKE Sep    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 00′ 31”
13.    IZAGUIRRE Gorka    MOVISTAR TEAM    + 00′ 31”
14.    FERNANDEZ ANDUJAR Ruben    MOVISTAR TEAM    + 00′ 31”
15.    LUTSENKO Alexey    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 33”
16.    GALLOPIN Tony    LOTTO SOUDAL    + 00′ 33”
17.    CONTADOR Alberto    TINKOFF    + 00′ 33”
18.    YATES Simon    ORICA GREENEDGE    + 00′ 37”
19.    KONOVALOVAS Ignatas    FDJ    + 00′ 37”
20.    SWIFT Ben    TEAM SKY    + 00′ 38”
21.    CRADDOCK Lawson    CANNONDALE    + 00′ 40”
22.    SANCHEZ GIL Luis-Leon    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 40”
23.    WYSS Danilo    BMC RACING TEAM    + 00′ 41”
24.    BOONEN Tom    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 42”
25.    BARDET Romain    AG2R LA MONDIALE    + 00′ 42”
26.    HENAO Sergio Luis    TEAM SKY    + 00′ 43”
27.    ZAKARIN Ilnur    TEAM KATUSHA    + 00′ 43”
28.    TERPSTRA Niki    ETIXX-QUICK STEP    + 00′ 43”
29.    NSLAGTER Tom Jelte    CANNONDALE    + 00′ 46”
30.    KANGERT Tanel    ASTANA PRO TEAM    + 00′ 47”
31.    THEUNS Edward    TREK – SEGAFREDO    + 00′ 48”
32.    GESCHKE Simon    TEAM GIANT-ALPECIN    + 00′ 48”
33.    CHAVANEL Sylvain    DIRECT ENERGIE    + 00′ 49”
34.    FARIA DA COSTA Rui Alberto    LAMPRE – MERIDA    + 00′ 49”
35.    JEANNESSON Arnold    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 51”
36.    BOUHANNI Nacer    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 00′ 52”
37.    DELAGE Mickaël    FDJ    + 00′ 59”
38.    VAN GENECHTEN Jonas    IAM CYCLING    + 01′ 01”
39.    KRISTOFF Alexander    TEAM KATUSHA    + 01′ 01”
40.    NIEVE Mikel    TEAM SKY    + 01′ 03”
41.    ROLLAND Pierre    CANNONDALE    + 01′ 03”
42.    BURGHARDT Marcus    BMC RACING TEAM    + 01′ 05”
43.    NAESEN Oliver    IAM CYCLING    + 01′ 07”
44.    CALMEJANE Lilian    DIRECT ENERGIE    + 01′ 09”
45.    GREIPEL André    LOTTO SOUDAL    + 01′ 10”
46.    PACHER Quentin    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 01′ 10”
47.    CHEREL Mikael    AG2R LA MONDIALE    + 01′ 18”
48.    PREIDLER Georg    TEAM GIANT-ALPECIN    + 01′ 19”
49.    REZA Kévin    FDJ    + 01′ 19”
50.    MATE MARDONES Luis Angel    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 01′ 19”
51.    DUCHESNE Antoine    DIRECT ENERGIE    + 01′ 20”
52.    FERNANDEZ CRUZ Delio    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 01′ 20”
53.    TULIK ANGÉLO    DIRECT ENERGIE    + 01′ 22”
54.    DE KORT Koen    TEAM GIANT-ALPECIN    + 01′ 23”
55.    REYNES Vicente    IAM CYCLING    + 01′ 24”
56.    BRESCHEL Matti    CANNONDALE    + 01′ 25”
57.    MARTENS Paul    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 01′ 27”
58.    PAUWELS Serge    DIMENSION DATA    + 01′ 28”
59.    KRUIJSWIJK Steven    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 01′ 29”
60.    DE LA CRUZ David    ETIXX-QUICK STEP    + 01′ 30”
61.    TROFIMOV Yury    TINKOFF    + 01′ 32”
62.    POLJANSKI Pawel    TINKOFF    + 01′ 45”
63.    CURVERS Roy    TEAM GIANT-ALPECIN    + 01′ 58”
64.    RAST Gregory    TREK – SEGAFREDO    + 02′ 12”
65.    MAES Nikolas    ETIXX-QUICK STEP    + 02′ 20”
66.    SOUPE GEOFFREY    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 02′ 22”
67.    ALBASINI Michael    ORICA GREENEDGE    + 02′ 24”
68.    TOSATTO Matteo    TINKOFF    + 02′ 57”
69.    KISERLOVSKI Robert    TINKOFF    + 03′ 18”
70.    GASTAUER Ben    AG2R LA MONDIALE    + 03′ 31”
71.    SCHLECK Frank    TREK – SEGAFREDO    + 03′ 37”
72.    HERRADA Jesús    MOVISTAR TEAM    + 04′ 07”
73.    CAMPENAERTS Victor    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 04′ 15”
74.    HERRADA Jose    MOVISTAR TEAM    + 04′ 30”
75.    TANKINK Bram    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 04′ 34”
76.    VELITS Peter    BMC RACING TEAM    + 04′ 46”
77.    VAN POPPEL Boy    TREK – SEGAFREDO    + 04′ 47”
78.    JANSE VAN RENSBURG Jacques    DIMENSION DATA    + 04′ 48”
79.    LUDVIGSSON Tobias    TEAM GIANT-ALPECIN    + 04′ 48”
80.    GUARNIERI Jacopo    TEAM KATUSHA    + 04′ 50”
81.    DOMONT Axel    AG2R LA MONDIALE    + 04′ 51”
82.    MEINTJES Louis    LAMPRE – MERIDA    + 04′ 52”
83.    ROCHE Nicolas    TEAM SKY    + 04′ 52”
84.    LEMOINE Cyril    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 04′ 55”
85.    BEPPU Fumiyuki    TREK – SEGAFREDO    + 04′ 57”
86.    PETIT Adrien    DIRECT ENERGIE    + 05′ 18”
87.    STANNARD Ian    TEAM SKY    + 05′ 24”
88.    VAN BAARLE Dylan    CANNONDALE    + 05′ 28”
89.    NIELSEN Magnus Cort    ORICA GREENEDGE    + 05′ 37”
90.    WIPPERT WOUTER    CANNONDALE    + 05′ 42”
91.    SERRY Pieter    ETIXX-QUICK STEP    + 05′ 48”
92.    BENNETT George    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 05′ 56”
93.    VACHON Florian    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 05′ 59”
94.    MORKOV Michael    TEAM KATUSHA    + 06′ 15”
95.    PIBERNIK Luka    LAMPRE – MERIDA    + 06′ 26”
96.    BONIFAZIO Niccolo    TREK – SEGAFREDO    + 06′ 32”
97.    LAENGEN Vegard Stake    IAM CYCLING    + 06′ 50”
98.    LATOUR Pierre-Roger    AG2R LA MONDIALE    + 06′ 51”
99.    KITTEL Marcel    ETIXX-QUICK STEP    + 06′ 52”
100.    ROJAS José Joaquin    MOVISTAR TEAM    + 06′ 53”
101.    DIDIER Laurent    TREK – SEGAFREDO    + 07′ 00”
102.    SABATINI Fabio    ETIXX-QUICK STEP    + 07′ 02”
103.    IMPEY Daryl    ORICA GREENEDGE    + 07′ 08”
104.    FELLINE Fabio    TREK – SEGAFREDO    + 07′ 22”
105.    DUQUE Leonardo    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 07′ 54”
106.    MC LAY DANIEL    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 07′ 56”
107.    LAGUTIN Sergey    TEAM KATUSHA    + 07′ 58”
108.    SIMON Julien    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 08′ 07”
109.    KOCHETKOV Pavel    TEAM KATUSHA    + 08′ 15”
110.    KUMP Marko    LAMPRE – MERIDA    + 08′ 26”
111.    BYSTRÖM Sven Erik    TEAM KATUSHA    + 08′ 28”
112.    SORENSEN Chris Anker    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 08′ 34”
113.    ROWE Luke    TEAM SKY    + 08′ 36”
114.    VOECKLER Thomas    DIRECT ENERGIE    + 08′ 41”
115.    GRUZDEV Dmitriy    ASTANA PRO TEAM    + 08′ 45”
116.    ERVITI Imanol    MOVISTAR TEAM    + 08′ 53”
117.    TALANSKY Andrew    CANNONDALE    + 08′ 57”
118.    REGUIGUI Youcef    DIMENSION DATA    + 09′ 19”
119.    CIMOLAI Davide    LAMPRE – MERIDA    + 09′ 26”
120.    VAN EMDEN Jos    TEAM LOTTO NL – JUMBO    + 09′ 52”
121.    LAPORTE Christophe    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 09′ 53”
122.    BOOM Lars    ASTANA PRO TEAM    + 09′ 59”
123.    HERMANS Ben    BMC RACING TEAM    + 10′ 11”
124.    FARRAR Tyler    DIMENSION DATA    + 10′ 15”
125.    DE GENDT Thomas    LOTTO SOUDAL    + 10′ 26”
126.    SCHÄR Michael    BMC RACING TEAM    + 10′ 27”
127.    TRONET Steven    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 10′ 28”
128.    GAUTIER Cyril    AG2R LA MONDIALE    + 10′ 30”
129.    HOELGAARD Daniel    FDJ    + 10′ 37”
130.    DI GREGORIO Rémy    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 10′ 48”
131.    DELAPLACE Anthony    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 10′ 52”
132.    MOINARD Amaël    BMC RACING TEAM    + 11′ 04”
133.    FOMINYKH Daniil    ASTANA PRO TEAM    + 11′ 14”
134.    BAK Lars Ytting    LOTTO SOUDAL    + 11′ 24”
135.    SPILAK Simon    TEAM KATUSHA    + 11′ 30”
136.    DENIFL Stefan    IAM CYCLING    + 11′ 38”
137.    QUEMENEUR Perrig    DIRECT ENERGIE    + 12′ 10”
138.    VANENDERT Jelle    LOTTO SOUDAL    + 12′ 34”
139.    COMBAUD Romain    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 13′ 29”
140.    COURTEILLE ARNAUD    FDJ    + 13′ 40”
141.    HANSEN Adam    LOTTO SOUDAL    + 13′ 45”
142.    BONO Matteo    LAMPRE – MERIDA    + 14′ 03”
143.    LOUBET Julien    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    + 14′ 45”
144.    VANDENBERGH Stijn    ETIXX-QUICK STEP    + 14′ 47”
145.    COUSIN Jérome    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    + 14′ 52”
146.    EIKING Odd Christian    FDJ    + 14′ 53”
147.    PICHOT Alexandre    DIRECT ENERGIE    + 15′ 07”
148.    BOSWELL Ian    TEAM SKY    + 15′ 09”
149.    SISKEVICIUS Evaldas    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 15′ 18”
150.    PAULINHO Sergio Miguel Moreira    TINKOFF    + 15′ 28”
151.    DOCKER Mitchell    ORICA GREENEDGE    + 15′ 32”
152.    BRAMMEIER Matthew    DIMENSION DATA    + 15′ 41”
153.    GOUGEARD Alexis    AG2R LA MONDIALE    + 15′ 49”
154.    HUPOND Thierry    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 16′ 06”
155.    TEN DAM Laurens    TEAM GIANT-ALPECIN    + 16′ 49”
156.    VALGREN ANDERSEN Michael    TINKOFF    + 16′ 58”
157.    ROSA Diego    ASTANA PRO TEAM    + 17′ 06”
158.    FARIA DA COSTA Mario Jorge    LAMPRE – MERIDA    + 17′ 18”
159.    DIAZ Daniel    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    + 17′ 27”
160.    THOMSON Jay Robert    DIMENSION DATA    + 17′ 30”
161.    TXURRUKA Amets    ORICA GREENEDGE    + 17′ 42”
162.    BEWLEY Sam    ORICA GREENEDGE    + 21′ 05”
163.    BRÄNDLE Matthias    IAM CYCLING    + 21′ 54”
164.    GRMAY Tsgabu Gebremaryam    LAMPRE – MERIDA    + 24′ 37”
165.    JI Cheng    TEAM GIANT-ALPECIN    + 27′ 24”