Już 12 lipca wystartuje 73. Tour de Pologne UCI World Tour – największy kolarski wyścig w Europie Środkowej. W tym roku zawodnikom oraz milionom kibiców towarzyszyć będzie Kawasaki Polska.

Na mocy podpisanej umowy o współpracy Kawasaki Polska stało się Sponsorem Wspomagającym 73. Tour de Pologne UCI World Tour oraz Tour de Pologne Kobiet w 2016 roku. Oba wydarzenia będą patrolowane przez 23 motocykle Kawasaki. Na trasie całego wyścigu będzie można zobaczyć modele Versys 1000, Versys 650 oraz GTR1400. Stoiska Kawasaki Polska pojawią się również w miasteczkach sponsorskich na metach niektórych etapów Tour de Pologne. Z okazji nawiązania współpracy zostanie przygotowana również specjalna, limitowana wersja „Tour de Pologne” modeli Versys 650 oraz Versys 1000.

Tegoroczny Tour de Pologne będzie wydarzeniem wyjątkowym z kilku powodów. W roku olimpijskim nasz narodowy wyścig jest świata najlepszym miejscem na przygotowanie się do startu na igrzyskach w Rio de Janeiro. Dlatego też na starcie pojawi się wielu najlepszych kolarzy światowego peletonu, którzy mają w planach walkę o medale olimpijskie. Samemu wyścigowi będą natomiast towarzyszyły akcenty historyczne.

Hasłem 73. Tour de Pologne będzie bowiem „Na historycznym szlaku”. Sam wyścig będzie historyczny jeszcze z jednego powodu. Po raz pierwszy zostanie bowiem zorganizowany Tour de Pologne Kobiet.  Wyścig organizowany na takim samym poziomie co Tour de Pologne UCI World Tour, z taką samą oprawą medialną i promocją, ma się stać w przyszłości czołowym kobiecym wyścigiem świata. W lipcu szykuje się więc prawdziwe kolarskie święto. Od 12 do 18 lipca będziemy mogli obserwować zmagania najlepszych zawodników, a bezpośrednio po zakończeniu wyścigu mężczyzn rywalizację rozpoczną najlepsze zawodniczki.

Informacja prasowa