Dylan Groenewegen (Team LottoNL – Jumbo) wygrał pierwszy etap wyścigu Driedaagse van West-Vlaanderen. Liderem pozostał Tom Bohli (BMC Racing Team).

Po krótkim prologu dzisiaj kolarze walczący o prymat w Driedaagse van West-Vlaanderen zmierzyli się na trasie z Brugge do Harelbeke. Do pokonania było ponad 176 kilometrów, a po drodze czekały na nich cztery dość trudne podjazdy oraz odcinku brukowane.

dvwv1

Dopiero po kilkudziesięciu kilometrach wykrystalizowała się ucieczka w składzie: Louis Vervaeke (Lotto-Soudal), Jonathan Restrepo (Team Katusha), Nicolas Baldo (Team Roth), Jonas Rickaert (Topsport Vlaanderen-Baloise), Nico Denz (Ag2R-La Mondiale), Elias Van Breussegem (Verandas Willems), Jérémy Cornu (Direct Energie), Julian Alaphilippe (Etixx-Quick Step).

Sześć sekund na lotnych premiach odrobił Vervaeke, który po prologu tracił ich 27 do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Toma Bohli (BMC Racing Team).

Na rundach wokół Harelbeke ucieczka podzieliła się, a peleton bardzo szybko zmniejszał straty. Wszystko zjechało się na ostatnich dwóch kilometrach.

Sprint z grupy wygrał Dylan Groenewegen (Team LottoNL – Jumbo), dla którego to drugi triumf w sezonie. Drugi był Tosh Van der Sande (Lotto – Soudal), a trzeci Baptiste Planckaert (Wallonie Bruxelles).

Liderem jest nadal zwycięzca prologu, Tom Bohli (BMC Racing Team). Łukasz Wiśniowski (Etixx – Quick Step) jest nadal trzeci w generalce, a Marcin Białobłocki (One Pro Cycling) dziesiąty.

Wyniki pierwszego etapu:

1 GROENEWEGEN Dylan TLJ les 176,3 km en en 3h47’09” (moy. 46.568 km/h) (b : 10″)
2 VAN DER SANDE Tosh LTS (b : 6″)
3 PLANCKAERT Baptiste WBC (b : 4″)
4 DUPONT Timothy VWT
5 BAGDONAS Gediminas ALM
6 DRUYTS Gerry CRV
7 BOZIC Borut COF
8 CAPIOT Amaury TSV
9 HUTAROVICH Yauheni FVC
10 NAPOLITANO Danilo WGG
11 TCATEVICH Aleksei KAT
12 STALLAERT Joeri CIB
13 VEREECKEN Nicolas SKT
14 FARAZIJN Maxime TSV
15 LOOIJ André ROP
16 CARDIS Romain DEN
17 VON HOFF Steele ONE
18 VAN STAEYEN Michael COF
19 WISNIOWSKI Lukasz EQS 2″
20 CHETOUT Loïc COF
21 DE BIE Sean LTS 3″
22 WASTYN Emiel SKT
23 OFFREDO Yoann FDJ
24 VANSPEYBROUCK Pieter TSV
25 ZABEL Rick BMC
26 BOHLI Tom BMC
27 SARREAU Marc FDJ
28 ANDERSON Ryan DEN
29 BOUCHER David CRV
30 SKUJINS Toms CPT
31 KREDER Wesley ROP
32 VAN KEIRSBULCK Guillaume EQS (b : 1″)
33 HUREL Tony DEN
34 GRETSCH Patrick ALM
35 MEURISSE Xandro CRV
36 SCOTT Jacob SKT
37 DENZ Nico ALM
38 SKJERPING Kristoffer CPT
39 CHEVALIER Olivier WBC
40 MCNALLY Mark WGG
41 RICKAERT Jonas TSV (b : 3″)
42 VERVAEKE Louis LTS (b : 6″)
43 WALLAYS Jelle LTS
44 CECCHIN Alberto ROT
45 KREDER Michel ROP
46 KRIZEK Matthias ROT
47 BIDARD François ALM
48 HAVIK Yoeri MMM
49 RUIJGH Rob CRV
50 KUZNETSOV Viacheslav KAT
51 KEIZER Martijn TLJ
52 GERARD Arnaud FVC
53 CORDEEL Sander VWT
54 VAN HOECKE Gijs TSV
55 VOROBYEV Anton KAT
56 POLITT Nils KAT
57 ROBERT Frederique CRV
58 SCHOONBROODT Bob MMM
59 WILSON Jack SKT
60 VAN LERBERGHE Bert TSV
61 DE VRIES Berden ROP
62 JANORSCHKE Grischa ROT
63 FRISON Frederik LTS
64 KRUOPIS Aidis VWT
65 HOFSTETTER Hugo COF
66 JACOBS Pieter CRV
67 BOUWMAN Koen TLJ
68 SMITH Dion ONE
69 SENECHAL Florian COF
70 BREEN Vegard FVC
71 BERARD Julien ALM
72 KERKHOF Tim ROP
73 MULLEN Ryan CPT
74 ROTTY Glenn CIB
75 LE GAC Olivier FDJ
76 DE PLUS Laurens EQS
77 TOMIO Giacomo ROT
78 VALLEE Boris FVC
79 VAN HECKE Preben TSV
80 MANZIN Lorenzo FDJ
81 GEUENS Alexander CRV
82 GADAY OROZCO Lucas ROT
83 GHYSELINCK Jan VWT
84 ROSSKOPF Joseph BMC
85 MORTENSEN Martin ONE
86 DOCKX Gert LTS
87 BIALOBLOCKI Marcin ONE
88 MARCHAND Gianni CIB
89 CORNU Jeremy DEN
90 MORICE Julien DEN
91 VAN ZUMMEREN Stef VWT
92 VERMEULEN Emiel MMM
93 ISAYCHEV Vladimir KAT
94 CASTELIJNS Twan TLJ
95 DEMOITIE Antoine WGG
96 DE WINTER Ludwig WBC
97 WYNANTS Maarten TLJ
98 GAIMON Phillip CPT
99 ARMEE Sander LTS
100 VAN GINNEKEN Sjoerd ROP
101 KOZONCHUK Dmitrii KAT
102 PINEAU Cédric FDJ
103 MARANGONI Alan CPT
104 EVRARD Laurent MMM
105 BACKAERT Frederik WGG
106 VLIEGEN Loic BMC
107 BOVENHUIS Jasper SKT
108 MCCONVEY Connor SKT
109 JARRIER Benoit FVC
110 GRELLIER Fabien DEN
111 GENE Yohann DEN
112 ISTA Kevin WBC
113 DEVRIENDT Tom WGG 16″
114 DRON Boris WGG 16″
115 GEERINCK Jens CIB 16″
116 SLIK Ivar ROP 16″
117 PASQUALON Andrea ROT 16″
118 PONS Gaëtan WBC 16″
119 MOUREY Francis FVC 16″
120 LANDER Sebastian ONE 16″
121 THÉVENOT Guillaume DEN 16″
122 RESTREPO Jhonatan KAT 16″ (b : 1″)
123 BALDO Nicolas ROT 16″
124 GAUDIN Damien ALM 16″
125 BRUN Frédéric FVC 16″
126 STASSEN Julien WBC 16″
127 STEVENS Timothy CRV 16″
128 KOHLER Martin ROT 16″
129 LECUISINIER Pierre-Henri FDJ 16″
130 TEUNS Dylan BMC 16″
131 THURAU Bjorn WGG 16″
132 POLS Ruben TSV 16″
133 BOUET Maxime EQS 16″
134 ALAPHILIPPE Julian EQS 16″ (b : 2″)
135 GODERIS Jelle MMM 16″
136 MCCORMICK Hayden ONE 16″
137 DEGREVE Martijn MMM 16″
138 SHAW Damien SKT 16″
139 BARKER Yanto ONE 16″
140 VERMEULEN Alexey TLJ 16″
141 DE BONDT Dries VWT 16″
142 DE HAES Kenny WGG 16″
143 PARDINI Olivier WBC
144 PORSEV Alexander KAT 23″
145 DE PAEPE Johannes CIB 23″
146 VAN BREUSSEGEM Elias VWT 23″
147 SENNI Manuel BMC 23″
148 DE DECKER Bjorn CIB 23″
149 JANSSENS Jimmy MMM 23″
150 KERF Jerome MMM 23″
151 WAGNER Robert TLJ 4’04”
152 OPIE Chris ONE 4’22”
153 RICHEZE Maximiliano Ariel EQS 4’29”
154 MARTINELLI Davide EQS 4’29”
155 VAN BILSEN Kenneth COF 6’19”
156 AHLSTRAND Jonas COF 6’19”
157 PEREZ Anthony COF 6’19”
158 ASSELMAN Jesper ROP 6’55”
159 DE TROYER Tim VWT 12’04”
160 BETTIOL Alberto CPT 12’26”
161 CONTRERAS Rodrigo EQS 12’26”
162 WATSON Calvin SKT 12’26”
163 LAMMERTINK Steven TLJ 12’26”
164 GOOSSENS Kenny CIB 12’26”

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 BOHLI Tom BMC 3.54’59” 46.803 km/h
2 KEIZER Martijn TLJ 6″
3 WISNIOWSKI Lukasz EQS 8″
4 VOROBYEV Anton KAT 12″
5 DE BIE Sean LTS 12″
6 GRETSCH Patrick ALM 14″
7 VAN KEIRSBULCK Guillaume EQS 15″
8 POLITT Nils KAT 17″
9 BOUWMAN Koen TLJ 18″
10 BIALOBLOCKI Marcin ONE 18″
11 ROSSKOPF Joseph BMC 19″
12 ISAYCHEV Vladimir KAT 19″
13 MULLEN Ryan CPT 19″
14 VERVAEKE Louis LTS 21″
15 RICKAERT Jonas TSV 22″
16 MORICE Julien DEN 23″
17 BOUCHER David CRV 24″
18 PARDINI Olivier WBC 25″
19 SKJERPING Kristoffer CPT 25″
20 SMITH Dion ONE 26″
21 ZABEL Rick BMC 26″
22 VAN HOECKE Gijs TSV 26″
23 DE PLUS Laurens EQS 26″
24 GROENEWEGEN Dylan TLJ 26″
25 TCATEVICH Aleksei KAT 27″
26 DE VRIES Berden ROP 27″
27 VLIEGEN Loic BMC 27″
28 BREEN Vegard FVC 27″
29 GERARD Arnaud FVC 28″
30 CHETOUT Loïc COF 29″
31 SKUJINS Toms CPT 29″
32 CASTELIJNS Twan TLJ 31″
33 VALLEE Boris FVC 31″
34 VAN LERBERGHE Bert TSV 32″
35 CORDEEL Sander VWT 32″
36 WALLAYS Jelle LTS 33″
37 SENECHAL Florian COF 33″
38 FRISON Frederik LTS 34″
39 BAGDONAS Gediminas ALM 34″
40 SCHOONBROODT Bob MMM 34″
41 LE GAC Olivier FDJ 35″
42 HAVIK Yoeri MMM 35″
43 MEURISSE Xandro CRV 35″
44 VANSPEYBROUCK Pieter TSV 35″
45 ARMEE Sander LTS 35″
46 VAN ZUMMEREN Stef VWT 36″
47 GAIMON Phillip CPT 37″
48 PLANCKAERT Baptiste WBC 37″
49 MARCHAND Gianni CIB 38″
50 GAUDIN Damien ALM 38″
51 PINEAU Cédric FDJ 39″
52 KUZNETSOV Viacheslav KAT 39″
53 SARREAU Marc FDJ 39″
54 GADAY OROZCO Lucas ROT 39″
55 DENZ Nico ALM 40″
56 BOVENHUIS Jasper SKT 40″
57 GHYSELINCK Jan VWT 40″
58 KRIZEK Matthias ROT 41″
59 JACOBS Pieter CRV 41″
60 CARDIS Romain DEN 41″
61 WYNANTS Maarten TLJ 41″
62 VAN DER SANDE Tosh LTS 41″
63 ALAPHILIPPE Julian EQS 41″
64 OFFREDO Yoann FDJ 42″
65 CHEVALIER Olivier WBC 42″
66 ISTA Kevin WBC 43″
67 GENE Yohann DEN 43″
68 VERMEULEN Alexey TLJ 43″
69 DE WINTER Ludwig WBC 45″
70 ANDERSON Ryan DEN 45″
71 GRELLIER Fabien DEN 45″
72 VAN HECKE Preben TSV 45″
73 MCCONVEY Connor SKT 47″
74 DUPONT Timothy VWT 47″
75 JARRIER Benoit FVC 48″
76 RESTREPO Jhonatan KAT 48″
77 MARANGONI Alan CPT 49″
78 BALDO Nicolas ROT 49″
79 KRUOPIS Aidis VWT 49″
80 SCOTT Jacob SKT 50″
81 SHAW Damien SKT 50″
82 MORTENSEN Martin ONE 50″
83 CORNU Jeremy DEN 50″
84 BIDARD François ALM 50″
85 DEMOITIE Antoine WGG 51″
86 KOZONCHUK Dmitrii KAT 51″
87 MANZIN Lorenzo FDJ 51″
88 BERARD Julien ALM 51″
89 JANORSCHKE Grischa ROT 51″
90 BOZIC Borut COF 52″
91 BOUET Maxime EQS 52″
92 VEREECKEN Nicolas SKT 52″
93 LECUISINIER Pierre-Henri FDJ 53″
94 MCNALLY Mark WGG 53″
95 DRON Boris WGG 54″
96 EVRARD Laurent MMM 54″
97 HUTAROVICH Yauheni FVC 55″
98 JANSSENS Jimmy MMM 55″
99 ROBERT Frederique CRV 55″
100 PORSEV Alexander KAT 55″
101 HUREL Tony DEN 55″
102 POLS Ruben TSV 55″
103 FARAZIJN Maxime TSV 56″
104 STALLAERT Joeri CIB 56″
105 GEUENS Alexander CRV 58″
106 SENNI Manuel BMC 58″
107 CAPIOT Amaury TSV 58″
108 KREDER Michel ROP 59″
109 BRUN Frédéric FVC 59″
110 VERMEULEN Emiel MMM 1’01”
111 PONS Gaëtan WBC 1’01”
112 HOFSTETTER Hugo COF 1’01”
113 VAN GINNEKEN Sjoerd ROP 1’03”
114 TOMIO Giacomo ROT 1’03”
115 TEUNS Dylan BMC 1’03”
116 THURAU Bjorn WGG 1’04”
117 KERF Jerome MMM 1’04”
118 DEVRIENDT Tom WGG 1’04”
119 DEGREVE Martijn MMM 1’04”
120 MOUREY Francis FVC 1’04”
121 MCCORMICK Hayden ONE 1’05”
122 THÉVENOT Guillaume DEN 1’05”
123 DE BONDT Dries VWT 1’05”
124 ROTTY Glenn CIB 1’05”
125 VON HOFF Steele ONE 1’05”
126 CECCHIN Alberto ROT 1’06”
127 STEVENS Timothy CRV 1’06”
128 DRUYTS Gerry CRV 1’07”
129 KREDER Wesley ROP 1’08”
130 LOOIJ André ROP 1’08”
131 GODERIS Jelle MMM 1’09”
132 KOHLER Martin ROT 1’09”
133 DOCKX Gert LTS 1’11”
134 NAPOLITANO Danilo WGG 1’11”
135 VAN BREUSSEGEM Elias VWT 1’12”
136 STASSEN Julien WBC 1’13”
137 PASQUALON Andrea ROT 1’14”
138 KERKHOF Tim ROP 1’15”
139 WASTYN Emiel SKT 1’15”
140 DE PAEPE Johannes CIB 1’25”
141 GEERINCK Jens CIB 1’26”
142 WILSON Jack SKT 1’28”
143 RUIJGH Rob CRV 1’32”
144 VAN STAEYEN Michael COF 1’33”
145 SLIK Ivar ROP 1’42”
146 BARKER Yanto ONE 1’43”
147 DE HAES Kenny WGG 1’50”
148 DE DECKER Bjorn CIB 1’56”
149 LANDER Sebastian ONE 1’58”
150 BACKAERT Frederik WGG 2’22”
151 WAGNER Robert TLJ 4’20”
152 RICHEZE Maximiliano Ariel EQS 4’52”
153 MARTINELLI Davide EQS 4’59”
154 OPIE Chris ONE 5’15”
155 PEREZ Anthony COF 6’59”
156 VAN BILSEN Kenneth COF 7’00”
157 AHLSTRAND Jonas COF 7’12”
158 ASSELMAN Jesper ROP 7’49”
159 LAMMERTINK Steven TLJ 12’41”
160 DE TROYER Tim VWT 12’49”
161 CONTRERAS Rodrigo EQS 12’49”
162 BETTIOL Alberto CPT 12’50”
163 WATSON Calvin SKT 13’15”
164 GOOSSENS Kenny CIB 14’04”