8-osobowy skład CCC Sprandi Polkowice wystartuje w jednodniowym Omloop Het Nieuwsblad Elite (1.HC). Wyścig rozegrany zostanie w sobotę, 27 lutego.

W lekko zmodyfikowanym zestawieniu, „pomarańczowi” przystąpią do rozgrywanego kilka dni później Le Samyn (2.03, 1.1).

Przed nami udział w 100.edycji Ronde van Vlaanderen i chcemy być na ten start ja najlepiej przygotowani. Z tego powodu musimy „zaprzyjaźniać” się z flandryjskimi terenami i charakterystycznymi belgijskimi drogami. Ściganie tam jest specyficzne i potrzeba sporo doświadczenia w tego typu imprezach, by wywalczyć dobry wynik na bruku – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy grupy.

W składzie na Omloop Het Nieuwsblad znaleźli się wyłącznie kolarze dobrze spisujący się w płaskim, lub pofałdowanym terenie. W „ósemce” jest m.in. Jarosław Marycz, który dwukrotnie w swojej karierze jechał w Wyścigu dookoła Flandrii, a także Adrian Kurek, Tomasz Kiendyś, Bartłomiej Matysiak i Grzegorz Stępniak, którzy mieli możliwość szlifowania formy na ciężkich, wietrznych etapach rozgrywanych na Półwyspie Arabskim. Mocny na krótkich wzniesieniach Maciej Paterski będzie liderem ekipy.

Skład uzupełnią młodzi Josef Cerny i Eryk Latoń. Ten drugi ma już na swoim koncie jedną lokatę w pierwszej „10” w tym sezonie, gdyż wywalczył 9. miejsce w Clasica de Almeria.

W Le Samyn uczestniczyć będzie lekko zmodyfikowana „ósemka”. Macieja Paterskiego zastąpi prezentujący dobrą formę na początku sezonu Łukasz Owsian.

Belgijskie otwarcie

Omloop Het Nieuwsblad otwiera sezon wiosennych wyścigów jednodniowych w Belgii. Zmagania rozpoczynają się i kończą w Gandawie, we Flandrii Wschodniej. Trasa liczy ok. 200 kilometrów i w części prowadzi po krótkich, brukowanych podjazdach. Sam finisz usytuowany jest na niewielkim wzniesieniu.

W przeszłości na metę zwykle wpadała mniejsza grupa, a peleton rozrywał się na strzępy. „Pomarańczowi” wystartowali w dwóch poprzednich edycjach. W jednej z nich Maciej Paterski jechał w ucieczce dnia.

Le Samyn również ma brukowy charakter i także liczy ok. 200 kilometrów. W zeszłorocznym wyścigu dodano fragment „kocich łbów” 3 kilometry przed metą, na rundzie w Dour. Fragment ten będzie również w zbliżającej się edycji.  Można się zatem spodziewać dojazdu na „kreskę” mniejszej grupy.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Omloop Het Nieuwsblad Elite (27.02, 1.HC): Maciej Paterski, Jarosław Marycz, Josef Cerny, Adrian Kurek, Tomasz Kiendyś, Grzegorz Stępniak, Bartłomiej Matysiak, Eryk Latoń.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Le Samyn (3.03, 1.1): Łukasz Owsian, Jarosław Marycz, Josef Cerny, Adrian Kurek, Tomasz Kiendyś, Grzegorz Stępniak, Bartłomiej Matysiak, Eryk Latoń.

Informacja prasowa

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek Wilczek
Wojtek Wilczek

I przypuszczam, że cycki nic nie wywalczą. Jak trzech dojedzie do mety, to będzie to sukces.