© Etixx - Quick-Step / Tim de Waele

Po pięciomiesięcznej przerwie spowodowanej mononukleozą Francuz z grupy Etixx-Quickstep – Julian Alphaphilippe wystartuje we Francji, w wyścigu dookoła Prowansji.

Sezon 2015 był sezonem przełomowym dla Juliana Alaphilippa. Francuz był drugi w Walońskiej Strzale, Liege-Bastogne-Liege, oraz Tour of California, gdzie również był najlepszym zawodnikiem do lat 25.

Młody zawodnik w Kanadzie podczas wyścigów w Quebecu i Montrealu nie był w stanie odzyskać swojej formy z pierwszej części sezonu. Ostatnim występem Francuza w ubiegłym sezonie były Mistrzostwa Świata w Richmond. Po zakończeniu Mistrzostw Julian został zmuszony zakończyć sezon i do drużyny powrócił dopiero w styczniu na obozie przedsezonowym.

Już jutro rusza Tour Cycliste International La Provence. Podczas tej etapówki Alaphilippe będzie liderem drużyny Etixx-Quickstep.

„Jestem szczęśliwy z tego powodu, że wracam do kolarstwa, że będę mógł jeździć znowu u boku swoich kolegów. Jest to coś za czym długo tęskniłem”- komentował Francuz.

„Jeśli chodzi o moją formę, jest ona wielką niewiadomą, ale najważniejsze jest to, że czuję już się lepiej” – dodał Alaphilippe.

Skład Etixx-Quickstep na Tour Cycliste International La Provence:

Julian Alaphilippe, Maxime Bouet , Fernando Gaviria, Davide Martinelli, Pieter Serry, Petr Vakoč, Martin Velits, Carlos Verona.