Hiszpański mistrz nie wyklucza startów w jej barwach, co zaprzeczałoby wcześniejszym zapowiedziom o zakończeniu kariery.

Zwycięzca wszystkich Wielkich Tourów jest właścicielem fundacji wspierającej rozwój młodych kolarzy w Hiszpanii. W przeddzień rozpoczęcia (teoretycznie) ostatniego roku w peletonie, Alberto wspomniał o możliwości wejścia na wyższy poziom i zmiany planów.

Mam w głowie dwie opcje. Jedną jest kontynuowanie kariery jeśli spotka mnie pech w Tourze, taki jak w 2014 roku. Drugą jest założenie własnej, zawodowej grupy. – powiedział w rozmowie z AS

Własna grupa brzmi wspaniale, ale do tego potrzebne są też ogromne pieniądze. Jak twierdzi “Księgowy”, sponsorzy wykazali zainteresowanie i budżet ekipy wynosiłby około 15 milionów euro. Taka kwota pozwala myśleć nawet o WorldTour. Na razie nie wiadomo, czy w projekt jest zamieszany przyjaciel Contadora – Bjarne Riis. Przy okazji wypowiedzi Hiszpana wraca też temat dołączenia do kolarstwa dwukrotnego mistrza świata w Formule 1, Fernando Alonso.

Głównymi celami dla Alberto na sezon 2016 będą Wielka Pętla i Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Wyścigami przygotowawczymi są Volta ao Algarve, Paryż-Nicea, Volta a Catalunya, Volta Pais Vasco oraz Criterium du Dauphine. Hiszpan chciałby idealnym występem zakończyć karierę i zdobyć podwójną koronę we Francji i Brazylii.