Fot. Eurosport

Polski kolarz w rankingu „10 Przyszłych Gwiazd w 2016 roku”

Międzynarodowa redakcja Eurosportu wytypowała dziesiątkę najzdolniejszych sportowców, o których będzie głośno w 2016 roku. W tym gronie znalazło się miejsce dla polskiego kolarza Rafała Majki.

– W 2016 roku może zostać pierwszym Polakiem, który wygra Wielki Tour – uzasadnia Vincent Renault, francuski dziennikarz, który nominował Majkę. – Rafał to góral z temperamentem, który ukończył Vuelta a Espana na trzecim miejscu. Nie traktuje siebie zbyt poważnie i zawsze jest dostępny dla kibiców i mediów. Wygrał trzy etapy Tour de France, został także królem gór TdF w 2014 roku. Jest specjalistą od ucieczek i ataków, ale w 2015 roku wszedł na nowy poziom. Wydaje się, że dojrzał jako kolarz i zyskał niezbędną cierpliwość, która pozwoliła mu wywalczyć pierwsze podium w Wielkim Tourze – dodaje Renault.

10 Przyszłych Gwiazd w 2016 roku według Eurosportu:

Piłka nożna – Kingsley Coman (Francja)
Tenis – Andriej Rublow (Rosja)
Kolarstwo – Rafał Majka (Polska)
Formuła 1 – Max Verstappen (Belgia/Holandia)
MotoGP – Fabio Quartararo (Francja)
Lekkoatletyka – Katarina Johnson-Thompson (Wielka Brytania)
Narciarstwo alpejskie – Roberto Nani (Włochy)
Biathlon – Laura Dahlmeier (Niemcy)
Skoki narciarskie – Andreas Wellinger (Niemcy)
Pływanie – Ben Proud (Wielka Brytania)

Na stronach internetowych Eurosport.com kibice głosowali również na najlepszego sportowca 2015 roku. Zdecydowanym zwycięzcą okazał się tenisista Novak Djoković, który otrzymał ponad 28 procent głosów. Na drugim miejscu znalazł się piłkarz Leo Messi, na którego zagłosowało prawie 18 procent czytelników. Trzecie miejsce zajął koszykarz Steph Curry (16,5 proc.), czwarte rugbysta Dan Carter (12,9 proc.), a piąte sprinter Usain Bolt (10,7 proc.). W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze: alpejka Anna Fenninger, kierowca F1 Lewis Hamilton, tenisistka Serena Williams, pływaczka Katie Ledecky i golfista Jordan Spieth.

Informacja prasowa