Fot. Etixx

Kolumbijczyk Fernando Gaviria przygotowuje się do wyścigu, gdzie pokazał się światu, dwukrotnie pokonując podczas zeszłorocznego Tour de San Luis jednego z najlepszych spronterów świata – Marka Cavendisha.

Zaledwie 22-letni zawodnik jeszcze na początku zeszłego roku jeździł w amatorskiej drużynie Coldeportes, a w San Luis reprezentował barwy narodowej reprezentacji. Tam dwukrotnie wygrał etap i raz był drugi. Dzięki tak świetnej postawie w Argentynie, młodym kolarze zainteresowało się kilka ekip World Tour. Ostatecznie Gaviria został stażystą w Etixx – Quick Step, a od pierwszego stycznia pełnoprawnym członkiem zespołu Patricka Lefevere.

Tegoroczna edycja wyścigu potrwa od 18 do 24 stycznia, a młody kolarz wraca tam gdzie “wszystko” się zaczęło:

Pokonanie w zeszłym roku Marka Cavendisha sprawiło, że zostałem zauważonyTo było wspaniałe uczucie, nigdy tego nie zapomnę. Teraz wracam do San Luis w koszulce Etixx – Quick Step z olbrzymią motywacją i nadzieją na to, że ponownie będę w stanie wygrywać. Nie będzie to łatwe, jestem młody i jeszcze wiele muszę się uczyć. 

Na starcie tegorocznej edycji wyścigu zobaczymy m.in. Rafała Majkę (Tinkoff), Przemysława Niemca (Lampre-Merida), Vincenzo Nibaliego (Astana), Nairo Quintanę (Movistar Team), Toma Boonena (Etixx-Quick Step).

Trasa Tou de San Luis 2016:

Etap 1: El Durazno-El Durazno (21 km)
Etap 2: San Luis – Villa Mercedes (181,9 km)
Etap 3: Potrero de Los Funes – La Punta (Cabildo) (131 km)
Etap 4: Terrazas del Portezuelo – Cerro El Amago (140 km)
Etap 5: Renca – Juana Koslay (168,7 km)
Etap 6: La Toma – Filo de la Sierra de Comechingones (159,5 km)
Etap 7: San Luis – San Luis (119,6 km)