Dyrektor sportowy kazachskiej drużyny, Stefano Zanini, uważa, że Astana straciła wspaniałego kolarza z wielką przyszłością.

W sezonie 2015 Landa “eksplodował” formą. Wygrał trzy etapy Wielkich Tourów (dwa Giro d’Italia oraz jeden Vuelta a Espana), zajął trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej La Corsa Rosa oraz pomógł w wygranej Fabio Aru w hiszpańskim tourze i Vincenzo Nibalego w Il Lombardii. Znakomite wyniki zaowocowały transferem do Team Sky.

Każdy ma swoją charakterystykę, osobowość. Uważam, że Landa jest jedyny w swoim rodzaju – jest bardzo spokojny i pokojowo nastawiony nawet w momentach ogromnej presji. Jest mi bardzo przykro, że od nas odszedł, ponieważ to wielki zawodnik i z pewnością kontynuuje swoją piękną karierę. – powiedział Stefano Zanini

W rozpoczynającym się sezonie Hiszpan będzie miał szansę na jazdę na siebie podczas Giro d’Italia. W 2015 roku Landa musiał zrezygnować z osobistych ambicji na rzecz Fabio Aru.

On dokonał wielkich rzeczy zarówno dla siebie jak i drużyny. Był w szczytowej formie podczas Giro i Vuelty, wszyscy mu dziękujemy.

źródło: CyclingQuotes