Szymon Gruchalski / Tour de Pologne

Podobnie jak w 2012 roku – Tour de Pologne musi zmienić termin ze względu na Igrzyska Olimpijskie.

Konflikt terminów z Igrzyskami Olimpijskimi to podstawowy czynnik, który wpłynął na taką zmianę. W nowym kalendarzu nasz narodowy tour będzie odbywał się w trakcie Wielkiej Pętli. Podobna sytuacja miała miejsce już w 2012 roku, kiedy odbywały się Igrzyska w Londynie. Czesław Lang widzi w tym jednak wyłącznie plusy:

“Nie było dla nas problemu w 2012 roku w związku z Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie, nie będzie również problemów teraz. Tour de France to zawsze jest najważniejszy wyścig na świecie, a taki już urok World Touru, że drużyny muszą rywalizować w jak najmocniejszych składach na kilku frontach.

Taki obrót sprawy powoduje, że Tour de Pologne stanie się ostatnim krótkim wyścigiem na światowym poziomie tuż przed Igrzyskami. Nasz wyścig może być także ciekawą alternatywą dla tych zawodników i drużyn, które nie pojadą w Wielkiej Pętli lub preferują inny finisz przygotowań do wyścigów w Rio.”

Przyszłoroczna edycja będzie już siedemdziesiątą trzecią i odbędzie się w terminie 12-18 lipca. Tytułu będzie bronić Ion Izagirre, który pokonał Barta De Clercqa i Bena Hermansa.

“Od czasu kiedy Tour de Pologne ustabilizował swój termin na pierwszy weekend sierpnia, przesunięcie wyścigu na środek lipca było jedynym logicznym rozwiązaniem. Nie moglibyśmy przecież kolidować z najważniejszym wydarzeniem sportowym na świecie, które odbywa się raz na cztery lata.”

– podsumowuje Czesław Lang.

Przypominamy, ze tuż po rywalizacji panów w Tour de Pologne na starcie staną panie. Wyścig rozpocznie się 18 lipca, a zakończy 2 dni później. Inauguracyjna edycja znalazła się także w kobiecym kalendarzy World Tour.

Źródło: cyclingtips.com.au