Kilka dni po tym, jak Alejandro Valverde zapowiedział start w Giro d’Italia poznajemy pierwsze szczegóły w jakich wyścigach zobaczymy Hiszpana.

W wieku 35 lat kolarz Movistaru zdecydował się zadebiutować w walce o różową koszulkę. To nie będzie jedyny wyścig w którym Valverde będzie debiutować wiosną przyszłego roku. Dość zaskakującym pomysłem jest, by wystartować w Ronde van Vlaanderen, gdzie El Bala również wystartuje po raz pierwszy. Nie będzie to jednak jego “dziewicza” jazda po belgijskich brukach.

W 2014 roku na trasie Wielkiej Pętli również znajdowała się kostka, a częścią przygotowań był start w Dwars door Vlaanderen i E3 Harelbeke. O tym jak wszechstronnym kolarzem jest Hiszpan niech świadczy fakt, że w pierwszym z wspomnianych wyżej wyścigów Valverde przyjechał w głównej grupie, tuż za zwycięzcą, którym był Niki Terpstra.

Po wielu latach Valverde wróci na trasę Tirreno – Adriatico, gdzie ostatni raz jechał w 2002 roku, u progu swojej wielkiej kariery. Koncentracja wokół Giro d’Italia ma na celu zapewnić jak najlepsze warunki do przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie Hiszpan na pewno będzie jednym z faworytów.

Źródło: cyclingnews.com