Dość niespodziewanie, nowym członkiem MPCC została Niemiecka Federacja Kolarska. Jest to dziewiąta organizacja narodowa, która zdecydowała się dołączyć do ogólnoświatowego ruchu.

Niemieckie media, a w szczególności telewizja ARD, powróciły do relacjonowania Tour de France, zwracając szczególną uwagę na postępującą walkę z dopingiem. Nasza narodowa federacja także chce być częścią ruchu, którego celem jest oczyszczenie kolarstwa, dlatego też dołączyliśmy do MPCC. Dzięki tej przynależności, federacja może zwiększyć swoje wpływy w całym procesie, między innymi zachęcając wszystkie niemieckie zespoły do wzięcia udziału w akcji oczyszczania tego pięknego sportu. – powiedział sekretarz generalny Martin Wolf.

Ostatni rok był dla MPCC rokiem zmian. Z członkostwa w organizacji zrezygnowały bowiem takie drużyny jak Astana, Lampre – Merida czy LottoNL – Jumbo, które stwierdziły, że nie jest możliwe podporządkowanie działań zespołu pod przepisy Ruchu.

 

Poprzedni artykułElia Viviani celuje w Giro d’Italia i wyścigi klasyczne
Następny artykułTour of Taihu Lake: Jakub Mareczko po raz czwarty!
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments