Dyrektor sportowy grupy Etixx – Quick Step – Brian Holm przyznaje, że doprowadzenie Marcela Kittela do dawnej formy – będzie wyzwaniem.

Aż trudno w to uwierzyć, ale w sezonie 2015 niemiecki sprinter odniósł tylko jedno zwycięstwo! Zawodnik Giant-Alpecin wygrał pierwszy etap Tour de Pologne.

Od nowego roku będzie już kolarzem Etixx – Quick Step i w nowych barwach ma wrócić także jego najlepsza forma. O prowadzenie Kittela zadbać ma Brian Holm, który w wywiadzie z duńską prasą opowiadał o transferze Niemca.

“Moim zadaniem jest przywrócenie starego Kittela. Postaramy się ułożyć mu dobry harmonogram startów, Jeśli nie będzie w wysokiej formie, to nie powinien się ścigać. Będziemy dbać o niego i nie popełniać błędów z poprzedniego roku. Marcel nie potrzebnie się ścigał, gdy był chory i to go zniszczyło. Jeśli wróci do formy po chorobie wirusowej, to będzie ekscytujące. On ma coś, czego nie mają inni. Gdyby udało mu się znów wrzucać dodatkowy bieg, to znów będzie wygrywał wielkie wyścigi”, opowiadał Holm.

Fot: Szymon Guchalski/tourdepologne.pl