Marcel Kittel już oficjalnie przenosi się do drużyny Etixx – Quick Step. W “stajni” Patricka Lefevere, będzie ścigał się co najmniej przez dwa lata.

“Jesteśmy podekscytowani transferem Marcela. W ostatnich latach pokazywał niesamowitą szybkość, co czyni go jednym z najlepszych sprinterów w historii tego sportu. Jako zespół dołożymy wszelkich starań, aby stworzyć wokół niego odpowiednią grupę zawodników, która będzie mu pomagać. On pokazał swój wielki potencjał w zaledwie za kilka lat. Na swoim koncie ma zwycięstwa w najlepszych wyścigach na świecie. Jesteśmy pewni, że razem możemy osiągnąć jeszcze większe cele i mamy nadzieję, że zobaczymy najlepszego Marcela Kittela”, napisał Lefevere w komunikacie prasowym.

Z kolei ośmiokrotny zwycięzca etapów na Tour de France dodaje:

“Chcę podziękować zespołowi za wiarę we mnie, która przyczyniła się do podpisania tego kontraktu. Dziękuję za wsparcie w nowym rozdziale mojej kariery. Z niecierpliwością czekam na nowe wyzwania postawione przez Etixx -. Quick-Step, czyli jeden z najlepszych zespołów na świecie. Mogę tutaj liczyć na bardzo profesjonalne środowisko w którym w dalszym ciągu mogę się rozwijać i doskonalić. Cieszę się też, że mam kilku przyjaciół w tej ekipie. Takim jest z pewnością Tony Martin. Znamy się od dawna i nie mogę doczekać się momentu w którym będziemy razem się ścigać”, zakończył Kittel.

Fot: etixx-quickstep.com