Organizatorzy wyścigu Il Lombardia, opublikowali już pełną listę startową na niedzielny wyścig. Z numerem jeden pojedzie Daniel Martin (Cannondale-Garmin), czyli ubiegłoroczny triumfator.

W “wyścigu spadających liści” zobaczymy aż dziesięciu Polaków! Pięciu znajduje się w składzie CCC Sprandi Polkowice, a są to: Maciej Paterski, Sylwester Szmyd, Adrian Honkisz, Łukasz Owsian i Leszek Pluciński. Zestawienie “pomarańczowych” uzupełnią Davide Rebellin, Jan Hirt i Stefan Schumacher. Z kolei w Etixx-Quick Step liderem będzie Michał Kwiatkowski. Do pomocy będzie miał Michała Gołasia i Łukasza Wiśniowskiego. Te samą rolę co były mistrz świata, będzie pełnił Rafał Majka. Kolarz Tinkoff-Saxo u swojego boku będzie miał Pawła Poljańskiego.

Pełna lista startowa Il Lombardia 2015:

TCG        TEAM CANNONDALE – GARMIN    USA
1    IRL19860820    MARTIN Daniel    IRL
2    ITA19931029    BETTIOL Alberto    ITA
3    POR19840903    CARDOSO Andre Fernando S.M.    POR
4    USA19910512    DOMBROWSKI Joseph Lloyd    USA
5    ITA19840716    MARANGONI Alan    ITA
6    ITA19901225    MOSER Moreno    ITA
7    NED19890209    SLAGTER Tom Jelte    NED
8    ITA19910627    VILLELLA Davide    ITA
D.S.        GUIDI Fabrizio

ALM        AG2R LA MONDIALE    FRA
11    ITA19821130    POZZOVIVO Domenico    ITA
12    BEL19860214    BAKELANDTS Jan    BEL
13    FRA19901109    BARDET Romain    FRA
14    FRA19860317    CHEREL Mikael    FRA
15    FRA19931012    LATOUR Pierre-Roger    FRA
16    ITA19840106    MONTAGUTI Matteo    ITA
17    ITA19770925    NOCENTINI Rinaldo    ITA
18    FRA19880601    VUILLERMOZ Alexis    FRA
D.S.        BIONDI Laurent

AND        ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC    ITA
21    ITA19780115    PELLIZOTTI Franco    ITA
22    ITA19840612    BANDIERA Marco    ITA
23    ITA19850330    FRAPPORTI Marco    ITA
24    ITA19850101    GATTO Oscar    ITA
25    ITA19850707    STORTONI Simone    ITA
26    ITA19901011    TALIANI Alessio    ITA
27    ROU19881229    TVETCOV Serghei    ROU
28    ITA19900305    ZILIOLI Gianfranco    ITA
D.S.        ELLENA Giovanni

AST        ASTANA PRO TEAM    KAZ
31    ITA19841114    NIBALI Vincenzo    ITA
32    ITA19850106    AGNOLI Valerio    ITA
33    ITA19850317    CATALDO Dario    ITA
34    ESP19891213    LANDA MEANA Mikel    ESP
35    COL19940204    LOPEZ MORENO Miguel Angel    COL
36    ITA19870711    MALACARNE Davide    ITA
37    ITA19890327    ROSA Diego    ITA
38    ITA19790925    SCARPONI Michele    ITA
D.S.        ZANINI Stefano

BAR        BARDIANI CSF    ITA
41    ITA19900517    COLBRELLI Sonny    ITA
42    ITA19900304    BARBIN Enrico    ITA
43    ITA19900901    BONGIORNO Francesco Manuel    ITA
44    ITA19920716    CHIRICO Luca    ITA
45    ITA19870311    PIRAZZI Stefano    ITA
46    ITA19931211    STERBINI Simone    ITA
47    ITA19920529    TONELLI Alessandro    ITA
48    ITA19891102    ZARDINI Edoardo    ITA
D.S.        REVERBERI Roberto

BMC        BMC RACING TEAM    USA
51    BEL19820705    GILBERT Philippe    BEL
52    COL19880115    ATAPUMA HURTADO Darwin    COL
53    ITA19871012    CARUSO Damiano    ITA
54    ITA19860519    DE MARCHI Alessandro    ITA
55    ESP19780205    SANCHEZ GONZALEZ Samuel    ESP
56    ITA19920311    SENNI Manuel    ITA
57    BEL19920301    TEUNS Dylan    BEL
58    SVK19850221    VELITS Peter    SVK
D.S.        BALDATO Fabio

BOA        BORA – ARGON 18    GER
61    ITA19870803    BENEDETTI Cesare    ITA
62    CZE19841207    BARTA Jan    CZE
63    GER19921118    BUCHMANN Emanuel    GER
64    AUT19911013    KONRAD Patrick    AUT
65    GER19890825    NERZ Dominik    GER
66    POR19850424    PIMENTA COSTA MENDES José J.    POR
67    ITA19850218    SALERNO Cristiano    ITA
68    GER19860326    VOSS Paul    GER
D.S.        POITSCHKE Enrico

CCC        CCC SPRANDI POLKOWICE    POL
71    ITA19710809    REBELLIN Davide    ITA
72    CZE19910121    HIRT Jan    CZE
73    POL19880227    HONKISZ Adrian    POL
74    POL19900224    OWSIAN Lukasz    POL
75    POL19860912    PATERSKI Maciej    POL
76    POL19900603    PLUCINSKI Leszek    POL
77    GER19810721    SCHUMACHER Stefan    GER
78    POL19780302    SZMYD Sylvester    POL
D.S.        MISSAGLIA Gabriele

COL        COLOMBIA    COL
81    COL19830313    CANO ARDILA Alex    COL
82    COL19881124    CASTIBLANCO CUBIDES Jorge C.    COL
83    COL19860611    DUARTE AREVALO Fabio Andres    COL
84    COL19811127    PEDRAZA MORALES Walter F.    COL
85    COL19860305    QUINTERO Carlos Julian    COL
86    COL19921120    RAMIREZ CHACON Brayan Stiven    COL
87    COL19841003    RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel    COL
88    COL19870321    TORRES AGUDELO Rodolfo A.    COL
D.S.        TEBALDI Valerio

EQS        ETIXX – QUICK-STEP    BEL
91    POL19900602    KWIATKOWSKI Michal    POL
92    FRA19861103    BOUET Maxime    FRA
93    ITA19870822    BRAMBILLA Gianluca    ITA
94    POL19840429    GOLAS Michal    POL
95    CZE19851211    STYBAR Zdenek    CZE
96    CZE19920711    VAKOC Petr    CZE
97    ESP19921104    VERONA QUINTANILLA Carlos    ESP
98    POL19911207    WISNIOWSKI Lukasz    POL
D.S.        BRAMATI Davide

FDJ        FDJ    FRA
101    FRA19900529    PINOT Thibaut    FRA
102    FRA19910722    ELISSONDE Kenny    FRA
103    FRA19930630    LECUISINIER Pierre Henri    FRA
104    SUI19830130    MORABITO Steve    SUI
105    FRA19850508    PINEAU Cédric    FRA
106    FRA19830622    ROY Jérémy    FRA
107    FIN19810329    VEIKKANEN Jussi    FIN
108    FRA19881126    VICHOT Arthur    FRA
D.S.        GAYANT Martial

IAM        IAM CYCLING    SUI
111    NED19820924    CLEMENT Stef    NED
112    FRA19860806    COPPEL Jerome    FRA
113    AUT19870920    DENIFL Stefan    AUT
114    SUI19780923    ELMIGER Martin    SUI
115    SUI19861209    FRANK Mathias    SUI
116    COL19881119    PANTANO Jarlinson    COL
117    USA19900628    WARBASSE Lawrence    USA
118    SUI19860625    WYSS Marcel    SUI
D.S.        BERTOGLIATI Rubens

LAM        LAMPRE – MERIDA    ITA
121    ITA19890715    ULISSI Diego    ITA
122    ITA19831111    BONO Matteo    ITA
123    ITA19901025    CATTANEO Mattia    ITA
124    ITA19930330    CONTI Valerio    ITA
125    CRO19870726    DURASEK Kristijan    CRO
126    POR19861005    FARIA DA COSTA Rui Alberto    POR
127    BLR19910320    KOSHEVOY Ilia    BLR
128    SLO19920506    POLANC Jan    SLO
D.S.        MARZANO Marco

LTS        LOTTO SOUDAL    BEL
131    FRA19880524    GALLOPIN Tony    FRA
132    BEL19851210    ARMEE Sander    BEL
133    BEL19940311    BENOOT Tiesj    BEL
134    BEL19860826    DE CLERCQ Bart    BEL
135    BEL19830114    MONFORT Maxime    BEL
136    BEL19850219    VANENDERT Jelle    BEL
137    BEL19931006    VERVAEKE Louis    BEL
138    BEL19910510    WELLENS Tim    BEL
D.S.        LEYSEN Bart

MOV        MOVISTAR TEAM    ESP
141    ESP19800425    VALVERDE BELMONTE Alejandro    ESP
142    CRC19860829    AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey    CRC
143    ESP19890204    IZAGUIRRE INSAUSTI Jon    ESP
144    ESP19840718    MORENO BAZAN Javier    ESP
145    ESP19850608    ROJAS GIL Jose Joaquin    ESP
146    ESP19931122    SOLER GIMENEZ Marc    ESP
147    GER19921104    SÜTTERLIN Jasha    GER
148    ITA19830113    VISCONTI Giovanni    ITA
D.S.        JAIMERENA Jose Luis

NIP        NIPPO – VINI FANTINI    ITA
151    ITA19810919    CUNEGO Damiano    ITA
152    ITA19920205    BERLATO Giacomo    ITA
153    ITA19850307    BISOLTI Alessandro    ITA
154    COL19870717    CHAPARRO LOPEZ Didier Alonso    COL
155    ITA19860605    DE NEGRI Pier Paolo    ITA
156    ITA19920117    FILOSI Iuri    ITA
157    ROU19920904    GROSU Eduard Michael    ROU
158    JPN19911119    YAMAMOTO Genki    JPN
D.S.        GIULIANI Stefano

OGE        ORICA GREENEDGE    AUS
161    AUS19800516    GERRANS Simon    AUS
162    SUI19801220    ALBASINI Michael    SUI
163    COL19900117    CHAVES RUBIO Johan Esteban    COL
164    AUS19920813    HOWSON Damien    AUS
165    BEL19881123    KEUKELEIRE Jens    BEL
166    CAN19850221    MEIER Christian    CAN
167    GBR19920807    YATES Adam    GBR
168    GBR19920807    YATES Simon    GBR
D.S.        WHITE Matthew

STH        SOUTHEAST    ITA
171    ITA19851014    BELLETTI Manuel    ITA
172    ITA19871220    BUSATO Matteo    ITA
173    ITA19910914    CONTI Samuele    ITA
174    ITA19910529    FEDI Andrea    ITA
175    ITA19850510    FINETTO Mauro    ITA
176    ITA19840801    GAVAZZI Francesco    ITA
177    ITA19870117    PONZI Simone    ITA
178    ITA19920313    WACKERMANN Luca    ITA
D.S.        PARSANI Serge

TGA        TEAM GIANT – ALPECIN    GER
181    NED19901111    DUMOULIN Tom    NED
182    FRA19911028    BARGUIL Warren    FRA
183    USA19920220    CRADDOCK Lawson    USA
184    GER19850609    FRÖHLINGER Johannes    GER
185    GER19860313    GESCHKE Simon    GER
186    USA19880826    HAGA Chad    USA
187    SWE19910222    LUDVIGSSON Tobias    SWE
188    AUT19900617    PREIDLER Georg    AUT
D.S.        VISBEEK Aike

KAT        TEAM KATUSHA    RUS
191    ESP19790312    RODRIGUEZ OLIVER Joaquin    ESP
192    RUS19810114    LAGUTIN Sergey    RUS
193    ESP19820228    LOSADA ALGUACIL Alberto    ESP
194    ESP19810905    MORENO FERNANDEZ Daniel    ESP
195    RUS19840126    TROFIMOV Yury    RUS
196    ESP19770413    VICIOSO ARCOS Angel    ESP
197    RUS19821207    VORGANOV Eduard    RUS
198    RUS19890915    ZAKARIN Ilnur    RUS
D.S.        AZEVEDO Jose

TLJ        TEAM LOTTO NL – JUMBO    NED
201    NED19910325    KELDERMAN Wilco    NED
202    NZL19900407    BENNETT George    NZL
203    NED19860531    GESINK Robert    NED
204    NED19870607    KRUIJSWIJK Steven    NED
205    NED19890616    LINDEMAN Bert Jan    NED
206    NED19930111    ROOSEN Timo    NED
207    NED19781203    TANKINK Bram    NED
208    NED19871202    VAN WINDEN Dennis    NED
D.S.        ZEEMAN Merijn

SKY        TEAM SKY    GBR
211    CZE19871115    KONIG Leopold    CZE
212    USA19910207    BOSWELL Ian    USA
213    COL19930805    HENAO GOMEZ Sebastian    COL
214    COL19871210    HENAO MONTOYA Sergio Luis    COL
215    GBR19890615    KENNAUGH Peter    GBR
216    BLR19810628    KIRYIENKA Vasil    BLR
217    ESP19840526    NIEVE ITURALDE Mikel    ESP
218    NED19870110    POELS Wouter    NED
D.S.        RASCH Gabriel

TCS        TINKOFF SAXO    RUS
221    POL19890912    MAJKA Rafal    POL
222    ITA19800924    BENNATI Daniele    ITA
223    DEN19901023    HANSEN Jesper    DEN
224    ESP19810928    HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus    ESP
225    CRO19860809    KISERLOVSKI Robert    CRO
226    POR19810515    PIRES Bruno    POR
227    POL19900506    POLJANSKI Pawel    POL
228    DEN19840905    SÖRENSEN Chris Anker    DEN
D.S.        CENGHIALTA Bruno

TFR        TREK FACTORY RACING    USA
231    LUX19800415    SCHLECK Frank    LUX
232    ITA19900809    ALAFACI Eugenio    ITA
233    COL19880730    ARREDONDO MORENO Julian Davi    COL
234    LUX19840719    DIDIER Laurent    LUX
235    ITA19900329    FELLINE Fabio    ITA
236    NED19861126    MOLLEMA Bauke    NED
237    UKR19800104    POPOVYCH Yaroslav    UKR
238    ESP19770401    ZUBELDIA AGIRRE Haimar    ESP
D.S.        BAFFI Adriano

UHC        UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING    USA
241    USA19860601    REIJNEN Kiel    USA
242    ITA19840716    BAZZANA Alessandro    ITA
243    SLO19831218    BRAJKOVIC Janez    SLO
244    ITA19881226    CANOLA Marco    ITA
245    USA19831205    EUSER Lucas    USA
246    USA19920421    PUTT Tanner    USA
247    ITA19891005    RATTO Daniele    ITA
248    ITA19940225    ZURLO Federico    ITA
D.S.        REDANT Hendrik

 

Fot: rafal-majka.pl