Przed ekipą CCC Sprandi Polkowice ostatnia w tym sezonie impreza zaliczana do UCI World Tour – Il Lombardia.

Davide Rebellin pokazał w Coppa Agostoni, gdzie sięgnął po zwycięstwo, a także w ostatnim Tre Valli Varesine, że solidnie przygotował się do końcówki sezonu. Na swoim terenie, w tak dużej imprezie jak „wyścig spadających liści”, będzie chciał to potwierdzić. Maciej Paterski ma natomiast za sobą dobry występ w mistrzostwach świata w Richmond, więc też powinien sobie dobrze poradzić na trasie klasyku w Lombardii.

To dla nas ostatni tej klasy wyścig w tym sezonie, więc musimy zrobić wszystko, by zaprezentować się z jak najlepszej strony. Tegoroczny sezon jest bardzo dobry w naszym wykonaniu i dobrze by było zakończyć go mocnym akcentem  –  tłumaczy Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Z 8-osobowego składu CCC Sprandi Polkowice, trzech kolarzy ma na swoim koncie starty w lombardzkim monumencie. Davide Rebellin był w nim drugi w 2002 roku i dwukrotnie był 5. Sylwester Szmyd stawał na starcie aż 11 razy, natomiast Maciej Paterski zajął 19.lokatę przed pięcioma laty.

Skład na Il Lombardia jest prawie identyczny do tego z Tre Valli Varesine, w którym Davide Rebellin zajął 11.lokatę. Jedyną zmianą jest zastąpienie Delle Stelle, Maciejem Paterskim, który musiał się przystosować do europejskiego czasu po powrocie z USA.

W Il Lombardia zawodnicy wyruszą tradycyjnie z Bergamo i po pokonaniu 245 kilometrów finiszować będą w Como. Profil jest mocno pagórkowaty i nie brakuje bardzo stromych podjazdów. Ten najtrudniejszy, usytuowany jest ok. 50 kilometrów przed metą – Colma di Sormano. Maksymalne nachylenie sięga tam 25-27%. Wyścig może się jednak rozstrzygnąć na ostatnim podjeździe – San Fermo d. Battagla. Co prawda liczy on tylko 2,5 kilometra, ale w najtrudniejszym momencie  nachylenie wynosi 10%, a do mety ze szczytu jest zaledwie 5 kilometrów. Sam finisz prowadzi po płaskim.

Skład na Il Lombardia (4.10, 1.UWT): Davide Rebellin, Maciej Paterski, Stefan Schumacher, Sylwester Szmyd, Adrian Honkisz, Łukasz Owsian, Jan Hirt, Leszek Pluciński.

 

Źródło+Foto: CCC Sprandi Polkowice

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments