W Opatówku rozdano medale Mistrzostw Polski w jeździe na czas parami. W elicie triumfowali kolarze AciveJet Team, a w orlikach CCC Sprandi Polkowice.

Na starcie 30-kilometrowej czasówki stanęły cztery „pomarańczowe” duety. Do rywalizacji przystąpili ubiegłoroczni mistrzowie Adrian Kurek i Tomasz Kiendyś, brązowi medaliści Jarosław Marycz i Mateusz Taciak, a także orlicy – medaliści MP U23 w jeździe indywidualnej – Michał Paluta i Patryk Stosz, a takżę Eryk Latoń i Piotr Brożyna.

Obrońcy tytułu pojechali bardzo dobrze, uzyskując czas 36 minut i 39 sekund, jednak o 29 sekund wyprzedził ich duet z ActiveJet Team – Paweł Bernas i Kamil Gradek (36:10). 45 sekund do triumfatorów stracili Marycz i Taciak i ten wynik pozwolił im na wywalczenie brązowego medalu.

Znakomicie pojechali orlicy reprezentujący CCC Sprandi Polkowice. Stosz i Paluta pojechali tylko o 16 sekund wolniej od swoich kolegów z ekipy, którzy zajęli trzecie miejsce. W ogólnej klasyfikacji uplasowali się na 4.pozycji i zwyciężyli w kategorii U23. Brożyna i Latoń wykręcili trzeci czas wśród orlików, a ogólnie szósty. W pierwszej „trójce” „pomarańczowych” przedzili kolarze TKK Pacific Nestle Toruń, Patryk Złotowicz i Mikołaj Gutek.