Włoch Fabio Felline (Trek), po solowej akcji zwyciężył w jednodniowym GP de Fourmies. Najlepszy z peletonu okazał się Tom Boonen (Etixx – Quickstep), a najniższy stopień podium zajął Nacer Bouhanni (Cofidis).

Francuski klasyk, tradycyjnie prowadził po nieco pofałdowanej trasie, odpowiadającej kolarzom lubującym się w ucieczkach. Od samego początku na czele wyścigu starały utrzymać się niewielkie grupki, które jednak stosunkowo szybko były kasowane.

Na ostatnich 20 kilometrach do przodu wyrwała się 13 osobowa ucieczka. Harcownicy za wszelką cenę chcieli utrzymać około 30 sekundową stratę, korzystając z dezorganizacji, jaka nastąpiła w peletonie. Gonić starała się ekipa Cofidis, jednak na niewiele się to zdało.

Niecałe 5 kilometrów przed metą, z czołówki odskoczył Fabio Felline. Włoch zdołał odskoczyć na kilkadziesiąt metrów, nie pozostawiając złudzeń współtowarzyszom odjazdu. Peleton był jednak bardzo blisko, dlatego też nic nie wskazywało na to, by 25 latek dojechał na czele do mety. Na jego szczęście, grupa zasadnicza doszła go… kilka metrów za metą! Tym samym Włoch został zwycięzcą francuskiej jednodniówki. Jako drugi linię mety przekroczył Tom Boonen, a trzeci był Nacer Bouhanni. Na 45 lokacie rywalizację zakończył Michał Kwiatkowski.

Wyniki:

1    Fabio FELLINE    TREK FACTORY RACING    4:43:59
2    Tom BOONEN    ETIXX – QUICK STEP    0:00:00
3    Nacer BOUHANNI    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:00
4    Baptiste PLANCKAERT    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:00:00
5    Armindo FONSECA    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:00
6    Eduard Michael GROSU    NIPPO – VINI FANTINI    0:00:00
7    Samuel DUMOULIN    AG2R LA MONDIALE    0:00:00
8    Edward THEUNS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:00
9    Sacha MODOLO    LAMPRE – MERIDA    0:00:00
10    Marc SARREAU    FDJ    0:00:00
11    Jakub MARECZKO    SOUTHEAST    0:00:00
12    Robin STENUIT    WANTY – GROUPE GOBERT    0:00:00
13    Anthony MALDONADO    AUBER 93    0:00:00
14    Benoît SINNER    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:00:00
15    Timothy DUPONT    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:00:00
16    Arman KAMYSHEV    ASTANA PRO TEAM    0:00:00
17    Manuel BELLETTI    SOUTHEAST    0:00:00
18    Roman MAIKIN    RUSVELO    0:00:00
19    Michael SCHWARZMANN    BORA-ARGON 18    0:00:00
20    Romain FEILLU    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:00
21    André LOOIJ    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:00
22    Giacomo NIZZOLO    TREK FACTORY RACING    0:00:00
23    Ruslan TLEUBAYEV    ASTANA PRO TEAM    0:00:00
24    Lukas JAUN    ROTH – SKODA    0:00:00
25    Bert VAN LERBERGHE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:00
26    Alexey LUTSENKO    ASTANA PRO TEAM    0:00:00
27    Evaldas SISKEVICIUS    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:00
28    Jonas AHLSTRAND    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:00
29    Steven TRONET    AUBER 93    0:00:00
30    Fabio SILVESTRE    TREK FACTORY RACING    0:00:00
31    Christophe LABORIE    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:00
32    Pieter JACOBS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:00
33    Maxime VANTOMME    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:00:00
34    Fumiyuki BEPPU    TREK FACTORY RACING    0:00:00
35    David MENUT    AUBER 93    0:00:00
36    Roberto FERRARI    LAMPRE – MERIDA    0:00:00
37    Andrea PASQUALON    ROTH – SKODA    0:00:00
38    Bakhtiyar KOZHATAYEV    ASTANA PRO TEAM    0:00:00
39    Mauro FINETTO    SOUTHEAST    0:00:00
40    Simone PONZI    SOUTHEAST    0:00:00
41    Anthony TURGIS    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:00
42    Gijs VAN HOECKE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:00
43    Fabio SABATINI    ETIXX – QUICK STEP    0:00:00
44    Angelo TULIK    TEAM EUROPCAR    0:00:00
45    Michal KWIATKOWSKI    ETIXX – QUICK STEP    0:00:00
46    Gianni MEERSMAN    ETIXX – QUICK STEP    0:00:00
47    Alo JAKIN    AUBER 93    0:00:00
48    Sergey NIKOLAEV    RUSVELO    0:00:00
49    Christophe LAPORTE    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:00
50    Benjamin GIRAUD    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:00
51    Jérôme BAUGNIES    WANTY – GROUPE GOBERT    0:00:00
52    Mario Jorge FARIA DA COSTA    LAMPRE – MERIDA    0:00:00
53    Daniil FOMINYKH    ASTANA PRO TEAM    0:00:00
54    Pier Paolo DE NEGRI    NIPPO – VINI FANTINI    0:00:00
55    Jimmy RAIBAUD    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:00:00
56    Sjoerd VAN GINNEKEN    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:00
57    Alexis BODIOT    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:00:00
58    Julien EL FARES    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:00
59    Alessandro BISOLTI    NIPPO – VINI FANTINI    0:00:00
60    Colin STÜSSI    ROTH – SKODA    0:00:00
61    Rémy DI GREGORIO    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:00
62    Jimmy TURGIS    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:00:00
63    Maurits LAMMERTINK    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:10
64    Pierrick FEDRIGO    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:10
65    Marco FRAPPORTI    ANDRONI GIOCATTOLI    0:00:10
66    Jean-Marc BIDEAU    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:10
67    Julien DUVAL    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:00:13
68    Matteo BUSATO    SOUTHEAST    0:00:13
69    Arnaud GERARD    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:13
70    Francesco GAVAZZI    SOUTHEAST    0:00:13
71    Giacomo TOMIO    ROTH – SKODA    0:00:13
72    Franco PELLIZOTTI    ANDRONI GIOCATTOLI    0:00:13
73    Igor BOEV    RUSVELO    0:00:13
74    Benjamin THOMAS    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:00:13
75    Kirill POZDNYAKOV    RUSVELO    0:00:13
76    Tiziano DALL’ANTONIA    ANDRONI GIOCATTOLI    0:00:13
77    Andrea ZORDAN    ANDRONI GIOCATTOLI    0:00:13
78    Yves LAMPAERT    ETIXX – QUICK STEP    0:00:13
79    Marco MARCATO    WANTY – GROUPE GOBERT    0:00:13
80    Maxime DANIEL    AG2R LA MONDIALE    0:00:13
81    Eugenio ALAFACI    TREK FACTORY RACING    0:00:13
82    Etienne VAN EMPEL    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:13
83    Etienne TORTELIER    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:00:13
84    Alessandro MALAGUTI    NIPPO – VINI FANTINI    0:00:13
85    Otto VERGAERDE    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:13
86    Zakkari DEMPSTER    BORA-ARGON 18    0:00:13
87    Francis DE GREEF    WANTY – GROUPE GOBERT    0:00:13
88    Florian VACHON    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:18
89    Lars BOOM    ASTANA PRO TEAM    0:00:18
90    Huub DUIJN    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:18
91    Julien BERARD    AG2R LA MONDIALE    0:00:18
92    Ralf MATZKA    BORA-ARGON 18    0:00:18
93    Sander HELVEN    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:18
94    Dmitriy GRUZDEV    ASTANA PRO TEAM    0:00:18
95    Floris DE TIER    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:18
96    Marinus Cornelis MINNAARD    WANTY – GROUPE GOBERT    0:00:18
97    Reinier HONIG    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:18
98    Johnny HOOGERLAND    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:18
99    Stijn DEVOLDER    TREK FACTORY RACING    0:00:18
100    Danilo NAPOLITANO    WANTY – GROUPE GOBERT    0:00:18
101    Leonardo BASSO    TREK FACTORY RACING    0:00:18
102    Maxime RENAULT    AUBER 93    0:00:18
103    Jonathan HIVERT    BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT    0:00:24
104    Thomas SPRENGERS    TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE    0:00:25
105    Alexandre BLAIN    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:25
106    Roman KUSTADINCHEV    RUSVELO    0:00:29
107    Steve MORABITO    FDJ    0:00:29
108    Dan CRAVEN    TEAM EUROPCAR    0:00:29
109    Julien LOUBET    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:29
110    Giovanni BERNAUDEAU    TEAM EUROPCAR    0:00:29
111    Flavien DASSONVILLE    AUBER 93    0:00:29
112    Andreas SCHILLINGER    BORA-ARGON 18    0:00:29
113    Lukasz WISNIOWSKI    ETIXX – QUICK STEP    0:00:29
114    Luca WACKERMANN    SOUTHEAST    0:00:29
115    Gianfranco ZILIOLI    ANDRONI GIOCATTOLI    0:00:29
116    Bartosz HUZARSKI    BORA-ARGON 18    0:00:29
117    Bryan COQUARD    TEAM EUROPCAR    0:00:29
118    Hubert DUPONT    AG2R LA MONDIALE    0:00:29
119    Andrea VACCHER    ROTH – SKODA    0:00:29
120    Brian VAN GOETHEM    ROOMPOT ORANJE PELOTON    0:00:29
121    Romain COMBAUD    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:00:29
122    Christophe RIBLON    AG2R LA MONDIALE    0:00:29
123    Yohann GENE    TEAM EUROPCAR    0:00:35
124    Perrig QUEMENEUR    TEAM EUROPCAR    0:00:35
125    Patrick KONRAD    BORA-ARGON 18    0:00:35
126    Tim DE TROYER    WANTY – GROUPE GOBERT    0:00:35
127    Arnold JEANNESSON    FDJ    0:00:35
128    Théo VIMPERE    AUBER 93    0:00:35
129    Julian ALAPHILIPPE    ETIXX – QUICK STEP    0:00:37
130    Rudy MOLARD    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:00:37
131    Damien GAUDIN    AG2R LA MONDIALE    0:00:37
132    Yoann BARBAS    EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE    0:00:37
133    Calvin WATSON    TREK FACTORY RACING    0:00:37
134    Mattia POZZO    NIPPO – VINI FANTINI    0:00:37
135    Oscar GATTO    ANDRONI GIOCATTOLI    0:00:37
136    Gang XU    LAMPRE – MERIDA    0:00:37
137    Chun Kai FENG    LAMPRE – MERIDA    0:00:37
138    Sébastien CHAVANEL    FDJ    0:00:37
139    Clément PENVEN    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:00:45
140    Davide MALACARNE    ASTANA PRO TEAM    0:00:53
141    Romain BARDET    AG2R LA MONDIALE    0:00:57
142    Thomas VOECKLER    TEAM EUROPCAR    0:01:47
143    Johan LE BON    FDJ    0:01:55
144    Rudy KOWALSKI    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:01:55
145    Nicolas EDET    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:02:54
146    Adrien PETIT    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:02:54
147    Roland THALMANN    ROTH – SKODA    0:02:54
148    Ivan SAVITSKIY    RUSVELO    0:02:54
149    Guillaume LEVARLET    AUBER 93    0:04:09
150    Francis MOUREY    FDJ    0:04:09
151    Antonio NIBALI    NIPPO – VINI FANTINI    0:04:09
152    Nicolas MARINI    NIPPO – VINI FANTINI    0:04:09
153    Niccolo BONIFAZIO    LAMPRE – MERIDA    0:04:17
154    Maxime MEDEREL    TEAM EUROPCAR    0:04:37
155    Rayane BOUHANNI    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    0:05:17
156    Mamyr STASH    RUSVELO    0:05:17
157    Daniel SCHORN    BORA-ARGON 18    0:06:09
158    Elie GESBERT    FDJ    0:06:11
159    Romain PILLON    ROUBAIX LILLE METROPOLE    0:06:11
160    Temesgen TEKLEHAYMANOT    ROTH – SKODA    0:06:11
161    Martin LAAS    TEAM MARSEILLE 13 KTM    0:06:11

 

fot. velo101.com