Duńczyk Mads Pedersen wygrał sprint z ucieczki i zwyciężył na drugim etapie Tour de l’Avenir. Lider Soren Kragh Andersen przyjechał w peletonie, a nowym liderem został Szwajcar Tom Bohli.

Drugi etap tegorocznego Tour de l’Avenir był najdłuższym odcinkiem wyścigu. Trasa wiodąca z Avallon do Arbois liczyła sobie 193 kilometry, a na młodych kolarzy w pierwszej części etapu czekały dwie trudności – Col de la Percee ( górska premia 4. kategorii) oraz Cote de Chateau Chalon ( górska premia 3. kategorii). Tuż po półmetku zmagań kolarze opuszczali region Jura i do mety droga wiodła po płaskim terenie.

lavenir

 

W ucieczce dnia znaleźli się Daniel Lehner (Austria), Tom Bohli (Szwajcaria), Mads Pedersen (Dania), Imanol Estevez (Hiszpania), Aksel Nommela (Estonia), William Barta (Stany Zjednoczone) i José-Luis Rodriguez (Chile / UCI Academy). Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem z ucieczki był Bohli, który plasował się na 9. pozycji z niewielką stratą do lidera. Pomimo tego peleton odpuścił ucieczkę i w najmniej korzystnym momencie tracił do harcowników ponad 5 minut.

Obie górskie premie padły łupem Imanola Esteveza, który zrównał się tym samym z Jonasem Kochem w klasyfikacji górskiej, a wraz gdy tylko kolarze zjechali z pagórków różnica pomiędzy peletonem, a ucieczką zaczęła maleć, a 25 kilometrów przed metą ucieczka miała już tylko półtorej minuty zapasu.

Wówczas w peletonie zapanowało delikatne rozprężenie, a to od razu poskutkowało wzrostem przewagi harcowników do ponad dwóch minut. Niecałe dziesięć kilometrów przed kreską przewaga urosła o kolejne dwadzieścia sekund i stało się jasne, że peleton nie dogoni ucieczki.

Z małej grupy najszybciej zafiniszował Mads Pedersen. Z grupy zasadniczej najszybszy po ósmą lokatę był Stan Godrie (Holandia). Dziesiąty był Patryk Stosz (CCC Sprandi Polkowice).

Nowym liderem został Tom Bohli (Szwajcaria).

Wyniki drugiego etapu:

1 Mads PEDERSEN DANEMARK en 4h35’25”
2 Aksel NÕMMELA ESTONIE 00:00
3 José Luis RODRIGUEZ CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:00
4 Tom BOHLI SUISSE 00:00
5 Imanol ESTEVEZ SALAS Espagne 00:04
6 William BARTA ETATS UNIS 00:10
7 Daniel LEHNER Autriche 00:16
8 Stan GODRIE PAYS-BAS 01:43
9 Dylan PAGE SUISSE 01:43
10 Patryk STOSZ POLOGNE 01:43
11 Kenneth VAN ROOY Belgique 01:43
12 Guillaume MARTIN France 01:43
13 Stephen BASSETT ETATS UNIS 01:43
14 Maximilian SCHACHMANN Allemagne 01:43
15 Mihkel RÄIM ESTONIE 01:43
16 Léo VINCENT France 01:43
17 Fernando BARCELO ARAGON Espagne 01:43
18 Giulio CICCONE Italie 01:43
19 Sebastian HENAO COLOMBIE 01:43
20 César MARTINGIL Portugal 01:43
21 Arkadiusz OWSIAN POLOGNE 01:43
22 Gianni MOSCON Italie 01:43
23 Jakub KACZMAREK POLOGNE 01:43
24 Lennard KÄMNA Allemagne 01:43
25 Jan DIETEREN Allemagne 01:43
26 Johannes WEBER Allemagne 01:43
27 Alex PETERS Grande-Bretagne 01:43
28 Patrick MÜLLER SUISSE 01:43
29 Dries VAN GESTEL Belgique 01:43
30 Ildar ARSLANOV RUSSIE 01:43
31 Michal PALUTA POLOGNE 01:43
32 Jérémy MAISON France 01:43
33 Jack HAIG AUSTRALIE 01:43
34 Koen BOUWMAN PAYS-BAS 01:43
35 Daniel HOELGAARD NORVEGE 01:43
36 Joao RODRIGUES Portugal 01:43
37 Rok KOROSEC SLOVENIE 01:43
38 Marc SOLER GIMENEZ Espagne 01:43
39 Ruben GUERREIRO Portugal 01:43
40 Eneko LIZARRALDE DELGADO Espagne 01:43
41 Sam OOMEN PAYS-BAS 01:43
42 Gian FRIESECKE SUISSE 01:43
43 Marlen ZMORKA UKRAINE 01:43
44 Fritdjaf ROINAS NORVEGE 01:43
45 Odd Christian EIKING NORVEGE 01:43
46 Laurens DE PLUS Belgique 01:43
47 Ghacjan SZELAG POLOGNE 01:43
48 Rui CARVALHO Portugal 01:43
49 Colin JOYCE ETATS UNIS 01:43
50 Martijn TUSVELD PAYS-BAS 01:43
51 Oskar NISU ESTONIE 01:43
52 Aleksey RIBALKIN RUSSIE 01:43
53 Daniel MARTINEZ COLOMBIE 01:43
54 Gasper KATRASNIK SLOVENIE 01:43
55 Sebastian SCHÖNBERGER Autriche 01:43
56 Domen NOVAK SLOVENIE 01:43
57 Nicholas SCHULTZ AUSTRALIE 01:43
58 Cristian RODRIGUEZ MARTIN Espagne 01:43
59 Nuno MATOS Portugal 01:43
60 Simone PETILLI Italie 01:43
61 Jonas KOCH Allemagne 01:43
62 Edward RAVASI Italie 01:43
63 Julien AMEZQUETA MORENO Espagne 01:43
64 Mark PADUN UKRAINE 01:43
65 German CHAVES COLOMBIE 01:43
66 Fabien GRELLIER France 01:43
67 Nathan VAN HOOYDONCK Belgique 01:43
68 Aldemar REYES COLOMBIE 01:43
69 Gabriel CULLAIGH Grande-Bretagne 01:43
70 Benjamin DECLERCQ Belgique 01:43
71 Matvey MAMYKIN RUSSIE 01:43
72 Jonas Gregaard WILSLY DANEMARK 01:43
73 Gregor MÜHLBERGER Autriche 01:43
74 Anders SKAARSETH NORVEGE 01:43
75 Patrick OLESEN DANEMARK 01:43
76 Patryk ZLOTOWICZ POLOGNE 01:43
77 Justin OIEN ETATS UNIS 01:43
78 Dennis PAULUS Autriche 01:43
79 Sindre LUNKE NORVEGE 01:43
80 Christopher LAWLESS Grande-Bretagne 01:43
81 Mads Würtz SCHMIDT DANEMARK 01:43
82 Fabian LIENHARD SUISSE 01:43
83 Rodrigo CONTRERAS COLOMBIE 01:43
84 Geoffrey CURRAN ETATS UNIS 01:43
85 Timmo JERET ESTONIE 01:43
86 Benjamin BRKIC Autriche 01:43
87 Freddy OVETT AUSTRALIE 01:43
88 Josten VAIDEM ESTONIE 01:43
89 Fernando GAVIRIA COLOMBIE 01:43
90 Anass AIT EL ABDIA CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 01:43
91 Miles SCOTSON AUSTRALIE 01:43
92 Tyler WILLIAMS ETATS UNIS 01:43
93 Elie GESBERT France 01:43
94 Oliviero TROIA Italie 01:43
95 Harry CARPENTER AUSTRALIE 01:43
96 Soren Kragh ANDERSEN DANEMARK 01:43
97 Alexander WACHTER Autriche 01:43
98 Luis GOMES Portugal 01:43
99 Rinat UDOD UKRAINE 01:43
100 Illya KLEPIKOV UKRAINE 01:43
101 Øivind LUKKEDAL NORVEGE 01:43
102 Artem NYCH RUSSIE 01:43
103 Caio GODOY ORMENESE CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 01:43
104 Lennard HOFSTEDE PAYS-BAS 01:43
105 Nikolay CHERKASOV RUSSIE 01:43
106 Simone CONSONNI Italie 01:43
107 Marko PAVLIC SLOVENIE 01:43
108 Thery SCHIR SUISSE 01:43
109 David PER SLOVENIE 01:43
110 Ziga RUCIGAJ SLOVENIE 01:43
111 Andre Eduardo GOHR CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 01:59
112 Alexander KAMP DANEMARK 02:05
113 Anatoliy BUDYAK UKRAINE 02:14
114 Adil BARBARI CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 02:14
115 Denis ZHUYKOV RUSSIE 02:50
116 Tobias KNAUP Allemagne 02:50
117 Mark STEWART Grande-Bretagne 02:50
118 Mathieu VAN DER POEL PAYS-BAS 03:10
119 Aimé DE GENT Belgique 03:10
120 Timur MALEEV UKRAINE 03:36
121 Jake KELLY Grande-Bretagne 04:04
122 Nans PETERS France 04:04
123 Christofer JURADO LOPEZ CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 09:42
124 Alexander CLEMENTS AUSTRALIE 13:18
125 Stephen WILLIAMS Grande-Bretagne 17:23
126 Silver MAOMA ESTONIE 17:23

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Tom BOHLI SUISSE en 8h38’09”
2 José Luis RODRIGUEZ CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 00:09
3 Imanol ESTEVEZ SALAS Espagne 00:13
4 William BARTA ETATS UNIS 00:25
5 Mads PEDERSEN DANEMARK 00:30
6 Daniel LEHNER Autriche 00:45
7 Soren Kragh ANDERSEN DANEMARK 01:36
8 Gianni MOSCON Italie 01:37
9 Sebastian HENAO COLOMBIE 01:40
10 Jonas KOCH Allemagne 01:41
11 Gregor MÜHLBERGER Autriche 01:42
12 Johannes WEBER Allemagne 01:42
13 Odd Christian EIKING NORVEGE 01:45
14 Marc SOLER GIMENEZ Espagne 01:45
15 Ildar ARSLANOV RUSSIE 01:46
16 Tyler WILLIAMS ETATS UNIS 01:46
17 Sam OOMEN PAYS-BAS 01:46
18 Gabriel CULLAIGH Grande-Bretagne 01:47
19 Mads Würtz SCHMIDT DANEMARK 01:47
20 Elie GESBERT France 01:48
21 Lennard KÄMNA Allemagne 01:48
22 Alex PETERS Grande-Bretagne 01:49
23 Koen BOUWMAN PAYS-BAS 01:49
24 Fabian LIENHARD SUISSE 01:49
25 Maximilian SCHACHMANN Allemagne 01:49
26 Justin OIEN ETATS UNIS 01:50
27 Simone CONSONNI Italie 01:50
28 Jérémy MAISON France 01:50
29 Nathan VAN HOOYDONCK Belgique 01:50
30 Fabien GRELLIER France 01:50
31 Oliviero TROIA Italie 01:51
32 Léo VINCENT France 01:51
33 Guillaume MARTIN France 01:51
34 Thery SCHIR SUISSE 01:52
35 Stan GODRIE PAYS-BAS 01:52
36 Colin JOYCE ETATS UNIS 01:52
37 Nicholas SCHULTZ AUSTRALIE 01:52
38 Jack HAIG AUSTRALIE 01:53
39 Miles SCOTSON AUSTRALIE 01:53
40 Fernando GAVIRIA COLOMBIE 01:53
41 Martijn TUSVELD PAYS-BAS 01:53
42 Gasper KATRASNIK SLOVENIE 01:53
43 Aldemar REYES COLOMBIE 01:55
44 Edward RAVASI Italie 01:55
45 Julien AMEZQUETA MORENO Espagne 01:55
46 Giulio CICCONE Italie 01:56
47 David PER SLOVENIE 01:56
48 Anders SKAARSETH NORVEGE 01:57
49 Gian FRIESECKE SUISSE 01:57
50 Marlen ZMORKA UKRAINE 01:57
51 Stephen BASSETT ETATS UNIS 01:58
52 Rok KOROSEC SLOVENIE 01:58
53 Geoffrey CURRAN ETATS UNIS 01:58
54 German CHAVES COLOMBIE 01:58
55 Laurens DE PLUS Belgique 01:58
56 Ruben GUERREIRO Portugal 01:58
57 Domen NOVAK SLOVENIE 01:59
58 Rodrigo CONTRERAS COLOMBIE 01:59
59 Fritdjaf ROINAS NORVEGE 01:59
60 Patryk STOSZ POLOGNE 01:59
61 Daniel MARTINEZ COLOMBIE 02:00
62 Daniel HOELGAARD NORVEGE 02:00
63 Luis GOMES Portugal 02:00
64 Jan DIETEREN Allemagne 02:00
65 Øivind LUKKEDAL NORVEGE 02:01
66 Jonas Gregaard WILSLY DANEMARK 02:02
67 Dries VAN GESTEL Belgique 02:02
68 Alexander WACHTER Autriche 02:02
69 Ziga RUCIGAJ SLOVENIE 02:02
70 Sebastian SCHÖNBERGER Autriche 02:02
71 Sindre LUNKE NORVEGE 02:02
72 Dylan PAGE SUISSE 02:03
73 Benjamin BRKIC Autriche 02:03
74 Caio GODOY ORMENESE CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 02:03
75 Benjamin DECLERCQ Belgique 02:04
76 Nuno MATOS Portugal 02:04
77 Michal PALUTA POLOGNE 02:05
78 Artem NYCH RUSSIE 02:05
79 Simone PETILLI Italie 02:05
80 Timmo JERET ESTONIE 02:06
81 Joao RODRIGUES Portugal 02:06
82 Harry CARPENTER AUSTRALIE 02:07
83 Dennis PAULUS Autriche 02:07
84 Lennard HOFSTEDE PAYS-BAS 02:08
85 Mark PADUN UKRAINE 02:08
86 Cristian RODRIGUEZ MARTIN Espagne 02:09
87 Anass AIT EL ABDIA CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 02:10
88 Jakub KACZMAREK POLOGNE 02:10
89 Patrick MÜLLER SUISSE 02:12
90 Eneko LIZARRALDE DELGADO Espagne 02:12
91 Aleksey RIBALKIN RUSSIE 02:13
92 Alexander KAMP DANEMARK 02:15
93 César MARTINGIL Portugal 02:15
94 Rui CARVALHO Portugal 02:15
95 Ghacjan SZELAG POLOGNE 02:16
96 Fernando BARCELO ARAGON Espagne 02:16
97 Josten VAIDEM ESTONIE 02:19
98 Matvey MAMYKIN RUSSIE 02:21
99 Adil BARBARI CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 02:24
100 Andre Eduardo GOHR CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 02:26
101 Mihkel RÄIM ESTONIE 02:28
102 Patrick OLESEN DANEMARK 02:28
103 Anatoliy BUDYAK UKRAINE 02:29
104 Freddy OVETT AUSTRALIE 02:30
105 Nikolay CHERKASOV RUSSIE 02:43
106 Arkadiusz OWSIAN POLOGNE 03:00
107 Mathieu VAN DER POEL PAYS-BAS 03:08
108 Denis ZHUYKOV RUSSIE 03:10
109 Mark STEWART Grande-Bretagne 03:13
110 Tobias KNAUP Allemagne 03:15
111 Aimé DE GENT Belgique 03:18
112 Marko PAVLIC SLOVENIE 03:31
113 Kenneth VAN ROOY Belgique 03:37
114 Nans PETERS France 04:04
115 Patryk ZLOTOWICZ POLOGNE 04:14
116 Timur MALEEV UKRAINE 04:26
117 Aksel NÕMMELA ESTONIE 05:27
118 Oskar NISU ESTONIE 07:40
119 Christopher LAWLESS Grande-Bretagne 08:13
120 Rinat UDOD UKRAINE 08:47
121 Christofer JURADO LOPEZ CENTRE MONDIAL DU CYCLISME 10:11
122 Illya KLEPIKOV UKRAINE 12:52
123 Jake KELLY Grande-Bretagne 13:22
124 Alexander CLEMENTS AUSTRALIE 13:40
125 Stephen WILLIAMS Grande-Bretagne 17:39
126 Silver MAOMA ESTONIE 22:57

Foto: cultenergyprocycling.com