Fot. Szymon Gruchalski

Znamy już liczebność naszej kadry na Mistrzostwa Świata w Richmond. UCI potwierdziła w środę, że Reprezentacja Polski w wyścigu ze startu wspólnego elity mężczyzn, będzie mogła wystawić sześciu kolarzy.

O tym, że biało-czerwoni pojadą w szóstkę, zadecydował ranking UCI WorldTour z dnia 15 sierpnia. Największą pulę dziewięciu zawodników otrzymały: Hiszpania, Francja, Kolumbia, Włochy, Holandia, Australia, Belgia, Czechy, Niemcy oraz Wielka Brytania. W szóstkę zaprezentują się takie kraje jak:  Algieria, Kanada, Boliwia, Iran, Słowenia, Ukraina, Rosja, Dania, Norwegia oraz Stany Zjednoczone. Pewniakami do naszej kadry są: Michał Kwiatkowski, Tomasz Marczyński i Marcin Białobłocki, który pojedzie także w czasówce.

W siódemkę pojadą za to nasze Panie. Do szóstki, która należy nam się “z urzędu”, dołączy mistrzyni Europy – Katarzyna Niewiadoma. W juniorach Alan Banaszek zdobywając tytuł najlepszego kolarza w Europie, wywalczył piąte miejsce w naszej kadrze. Na trasie w Richmond zobaczymy ponadto trzech orlików i cztery juniorki.

Po dwóch zawodników w każdej kategorii wiekowej (oprócz juniorek), możemy wystawić do jazdy indywidualnej na czas. W juniorkach złoto mistrzostw Europy Agnieszki Skalniak dało nam dodatkowe miejsce na czempionacie w Richmond.

Światowy czempionat potrwa od 20 do 27 września.

 

Fot: Szymon Gruchalski.