Ritiro Tinkoff - Saxo Gran Canaria - Tinkoff - Saxo Training Camp - 11/12/2014 - - foto Luca Bettini/BettiniPhoto©2014

Rafał Majka w nachodzącym wyścigu Vuelta a Espana, będzie liderem grupy Tinkoff-Saxo na klasyfikację generalną. Peter Sagan w Hiszpanii będzie polował na zwycięstwa etapowe.

W składzie rosyjskiej grupy na ostatni z tegorocznych wielkich tourów, znalazło się aż trzech Polaków! Oprócz Majki, pojadą także Maciej Bodnar i Paweł Poljański. Skład uzupełnią: Peter Sagan, Pavel Brutt, Jesper Hansen, Daniele Bennati, Sergio Paulinho oraz Jay McCarthy.

Tristian Hoffman – dyrektor sportowy Tinkoff-Saxo na Vuelta a Espana mówi:

“Naszym głównym celem jest zwycięstwo etapowe Rafała i jego jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Będzie musiał stawić czoła takim zawodnikom jak: Froome, Quintana czy Nibali. Ponadto liczymy również na Sagana, który do ścigania wraca po przerwie od wyścigu Tour de France. On będzie naszym liderem na płaskich i pagórkowatych etapach, a w górach wszyscy będą pomagali Rafałowi.

Mając w składzie dwóch znakomitych kolarzy, musimy mieć wielkie ambicje. Oboje mają za sobą już jeden szczyt formy, który wypadł na Tour de France. Zobaczymy więc jak spiszą się na drugim, wielkim wyścigu w tym roku. Hansen, Paulinho, Poljański oraz McCarthy będą pomocnikami Rafała w górach, a Bodnar, Bennati i Brutt stworzą sprinterski pociąg Sagana.

Z kolei Rafał Majka zapewnia, że dobrze wypoczął po wyścigu dookoła Francji i zdążył przygotować się do hiszpańskiej Vuelty.

“Stanę na starcie Vuelta a Espana z wielkim entuzjazmem. Czuję się w dobrej formie fizycznej jak i psychicznej, co jest bardzo ważne przed tak długim wyścigiem pod koniec sezonu. Przygotowywałem się na wysokości i wkrótce przekonam się, jak będę radził sobie w wyścigowych warunkach. Tegoroczna Vuelta z pewnością nie będzie łatwa, ale cieszę się, że mogę poprowadzić w niej drużynę Tinkoff-Saxo. Uważam, że mamy konkurencyjny skład i osobiście jestem bardzo zmotywowany na ten wyścig”.