Arctic Race of Norway

Sam Bennett (Bora – Argon) wygrał drugi etap wyścigu Arctic Race of Norway. Liderem pozostał Alexander Kristoff (Katusha).

155 kilometrów z Evenskjer do Setermoen mieli dziś do pokonania kolarze na drugim etapie Arctic Race of Norway. Na trasie było aż pięć górskich premii oraz trzy lotne finisze.

arctic 2 etapW ucieczkę dnia zabrali się: Maxat Ayazbayev (Astana), Jean Marc Bideau (Bretagne – Séché Environnement), Torstein Traeen (Team Ringeriks – Kraft), Krister Hagen (Team Coop – ØsterHus), Carl Fredrik Hagen (Team Sparebanken Sør) i Sindre Eid Hermansen (Team FixIT.no).

Premię w postaci 500 kilogramów łososia wygrał dziś Bideau. Peleton prowadziła głównie ekipa IAM Cycling. Z ucieczki na 25 kilometrów przed metą na czele został tylko Bideau, a duża grupa traciła 40 sekund.

Francuz został doścignięty na 17 kilometrów przed metą.  Finiszowe kilometry to tradycyjne “przepychanki” sprinterskich pociągów. Pogubiły się ekipy Katusha i MTN Qhubeka, a wykorzystał to doskonale Sam Bennett (Bora – Argon). Drugie miejsce wywalczył Federico Zurlo (UnitedHealthcare), a trzeci finiszował Alexander Kristoff (Katusha).

Liderem pozostał Kristoff.

Wyniki drugiego etapu:

1 Sam BENNETT BORA-ARGON 18 03:41:05
2 Federico ZURLO UNITEDHEALTHCARE 00:00:00
3 Alexander KRISTOFF TEAM KATUSHA 00:00:00
4 Michael KOLAR TINKOFF-SAXO 00:00:00
5 Daniel MCLAY BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
6 Floris GERTS BMC RACING TEAM 00:00:00
7 Arman KAMYSHEV ASTANA PRO TEAM 00:00:00
8 Michael VAN STAEYEN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
9 Sondre Holst ENGER IAM CYCLING 00:00:00
10 Oscar LANDA TEAM COOP-OSTER HUS 00:00:00
11 Bryan COQUARD TEAM EUROPCAR 00:00:00
12 Niccolo BONIFAZIO LAMPRE – MERIDA 00:00:00
13 August JENSEN TEAM COOP-OSTER HUS 00:00:00
14 Edvald BOASSON HAGEN MTN-QHUBEKA 00:00:00
15 Andréa PERON TEAM NOVO NORDISK 00:00:00
16 Jarl SALOMEIN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:00
17 Anthony TURGIS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
18 Bert VAN LERBERGHE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:00
19 Edwin WILSON TEAM JOKER 00:00:00
20 Haavard BLIKRA TEAM COOP-OSTER HUS 00:00:00
21 Fridtjof ROINAS TEAM SPAREBANKEN SOR 00:00:00
22 Fredrik LUDVIGSSON TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:00
23 Tom BOHLI BMC RACING TEAM 00:00:00
24 Rasmus GULDHAMMER CULT ENERGY PRO CYCLING 00:00:00
25 Herman DAHL TEAM SPAREBANKEN SOR 00:00:00
26 Angelo TULIK TEAM EUROPCAR 00:00:00
27 Audun Brekke FLOTTEN TEAM RINGERIKS-KRAFT 00:00:00
28 Rayane BOUHANNI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
29 Yauheni HUTAROVICH BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
30 Ole FORFANG TEAM RINGERIKS-KRAFT 00:00:00
31 Tanel KANGERT ASTANA PRO TEAM 00:00:00
32 Amaury CAPIOT TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:00
33 Filip EIDSHEIM TEAM FIXIT.NO 00:00:00
34 Fredriks GALTA TEAM COOP-OSTER HUS 00:00:00
35 Jonas AHLSTRAND COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
36 Fabian WEGMANN CULT ENERGY PRO CYCLING 00:00:00
37 Michael GOGL TINKOFF-SAXO 00:00:00
38 Vegard Stake LAENGEN TEAM JOKER 00:00:00
39 Silvan DILLIER BMC RACING TEAM 00:00:00
40 Antwan TOLHOEK TINKOFF-SAXO 00:00:00
41 Martin ELMIGER IAM CYCLING 00:00:00
42 Ramon SINKELDAM TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:00
43 Alessandro BAZZANA UNITEDHEALTHCARE 00:00:00
44 Ilnur ZAKARIN TEAM KATUSHA 00:00:00
45 Alex KIRSCH CULT ENERGY PRO CYCLING 00:00:00
46 Pirmin LANG IAM CYCLING 00:00:00
47 Marco HALLER TEAM KATUSHA 00:00:00
48 Tim DECLERCQ TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:00
49 Dylan TEUNS BMC RACING TEAM 00:00:00
50 Rein TAARAMAE ASTANA PRO TEAM 00:00:00
51 Thomas BOUDAT TEAM EUROPCAR 00:00:00
52 Carl Fredrik HAGEN TEAM SPAREBANKEN SOR 00:00:00
53 Paul VOSS BORA-ARGON 18 00:00:00
54 Marcel WYSS IAM CYCLING 00:00:00
55 Davide FRATTINI UNITEDHEALTHCARE 00:00:00
56 Ben HERMANS BMC RACING TEAM 00:00:00
57 Juraj SAGAN TINKOFF-SAXO 00:00:00
58 Odd Christian EIKING TEAM JOKER 00:00:00
59 Reidar Bohlin BORGERSEN TEAM JOKER 00:00:00
60 Mathias FRANK IAM CYCLING 00:00:00
61 Linus GERDEMANN CULT ENERGY PRO CYCLING 00:00:00
62 José Rodolfo SERPA LAMPRE – MERIDA 00:00:00
63 Adrian GJOLBERG TEAM FIXIT.NO 00:00:00
64 Russell DOWNING CULT ENERGY PRO CYCLING 00:00:00
65 Daniil FOMINYKH ASTANA PRO TEAM 00:00:00
66 Kristian AASVOLD TEAM SPAREBANKEN SOR 00:00:00
67 Gerald CIOLEK MTN-QHUBEKA 00:00:00
68 Ralf MATZKA BORA-ARGON 18 00:00:00
69 Jonathan HIVERT BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
70 Benoit JARRIER BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
71 Andreas VANGSTAD TEAM SPAREBANKEN SOR 00:00:00
72 Oyvind LUKKEDAL TEAM RINGERIKS-KRAFT 00:00:00
73 Sven Erik BYSTRÖM TEAM KATUSHA 00:00:00
74 Njal Eivind KLEIVEN TEAM RINGERIKS-KRAFT 00:00:00
75 Gert JOEAAR COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:00
76 Mario COSTA LAMPRE – MERIDA 00:00:00
77 Jon Soeveras BREIVOLD TEAM FROY-BIANCHI 00:00:00
78 Bjorn Tore NILSEN HOEM TEAM JOKER 00:00:00
79 Shane ARCHBOLD BORA-ARGON 18 00:00:00
80 Michael MORKOV TINKOFF-SAXO 00:00:00
81 Stef CLEMENT IAM CYCLING 00:00:00
82 Otto VERGAERDE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:00
83 Davide MALACARNE ASTANA PRO TEAM 00:00:00
84 Ilia KOSHEVOY LAMPRE – MERIDA 00:00:00
85 Markus HOELGAARD TEAM COOP-OSTER HUS 00:00:00
86 Daniele RATTO UNITEDHEALTHCARE 00:00:00
87 Maxime CAM BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
88 Jean-Marc BIDEAU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:00
89 Tony HUREL TEAM EUROPCAR 00:00:00
90 Davide CIMOLAI LAMPRE – MERIDA 00:00:12
91 Maximilian WALSCHEID TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:22
92 Christopher WILLIAMS TEAM NOVO NORDISK 00:00:32
93 Max Emil Boholm KORNER TEAM RINGERIKS-KRAFT 00:00:32
94 Joonas HENTTALA TEAM NOVO NORDISK 00:00:32
95 Andreas ERLAND TEAM SPAREBANKEN SOR 00:00:32
96 Anders KRISTOFFERSEN TEAM FROY-BIANCHI 00:00:32
97 Lars VAN DER HAAR TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:32
98 Oddbjorn Klomsten ANDERSEN TEAM FROY-BIANCHI 00:00:32
99 Louis MEINTJES MTN-QHUBEKA 00:00:32
100 Tsgabu Gebremaryam GRMAY LAMPRE – MERIDA 00:00:32
101 Ole Andre AUSTEVOLL TEAM FIXIT.NO 00:00:32
102 Michael SCHWARZMANN BORA-ARGON 18 00:00:32
103 Zakkari DEMPSTER BORA-ARGON 18 00:00:36
104 Christian MAGER CULT ENERGY PRO CYCLING 00:00:37
105 Thierry HUPOND TEAM GIANT-ALPECIN 00:01:04
106 Robert FÖRSTER UNITEDHEALTHCARE 00:01:04
107 Krister HAGEN TEAM COOP-OSTER HUS 00:01:19
108 Perrig QUEMENEUR TEAM EUROPCAR 00:01:23
109 JAYDE JULIUS MTN-QHUBEKA 00:01:23
110 Jens WALLAYS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:01:23
111 Even REGE TEAM FIXIT.NO 00:01:23
112 Carter JONES TEAM GIANT-ALPECIN 00:01:23
113 Henrik EVENSEN TEAM FROY-BIANCHI 00:01:23
114 Amund GROENDAHLJANSEN TEAM JOKER 00:01:23
115 Sergey LAGUTIN TEAM KATUSHA 00:01:23
116 Guillaume THEVENOT TEAM EUROPCAR 00:02:10
117 Torstein TRAEEN TEAM RINGERIKS-KRAFT 00:02:10
118 Marius Andre HAFSAS TEAM FIXIT.NO 00:02:10
119 Campbell FLAKEMORE BMC RACING TEAM 00:02:10
120 Kenneth HANSON UNITEDHEALTHCARE 00:02:10
121 Adrien PETIT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:02:10
122 James GLASSPOOL TEAM NOVO NORDISK 00:03:56
123 Maxat AYAZBAYEV ASTANA PRO TEAM 00:03:56
124 Stephen CLANCY TEAM NOVO NORDISK 00:03:56
125 Sindre Eid HERMANSEN TEAM FIXIT.NO 00:07:07
DNF Théo BOS MTN-QHUBEKA
DNF Halvord TANDREVOLD TEAM FROY-BIANCHI
DNS Reinardt JANSE VAN RENSBURG MTN-QHUBEKA

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Alexander KRISTOFF TEAM KATUSHA 08:39:26
2 Sam BENNETT BORA-ARGON 18 00:00:01
3 Edvald BOASSON HAGEN MTN-QHUBEKA 00:00:06
4 Amaury CAPIOT TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:13
5 Michael VAN STAEYEN COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:15
6 Niccolo BONIFAZIO LAMPRE – MERIDA 00:00:15
7 Sondre Holst ENGER IAM CYCLING 00:00:15
8 Floris GERTS BMC RACING TEAM 00:00:15
9 Anthony TURGIS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:15
10 Jarl SALOMEIN TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:15
11 Rasmus GULDHAMMER CULT ENERGY PRO CYCLING 00:00:15
12 August JENSEN TEAM COOP-OSTER HUS 00:00:15
13 Audun Brekke FLOTTEN TEAM RINGERIKS-KRAFT 00:00:15
14 Fabian WEGMANN CULT ENERGY PRO CYCLING 00:00:15
15 Fredrik LUDVIGSSON TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:15
16 Fredriks GALTA TEAM COOP-OSTER HUS 00:00:15
17 Martin ELMIGER IAM CYCLING 00:00:15
18 Silvan DILLIER BMC RACING TEAM 00:00:15
19 Tanel KANGERT ASTANA PRO TEAM 00:00:15
20 Paul VOSS BORA-ARGON 18 00:00:15
21 Ben HERMANS BMC RACING TEAM 00:00:15
22 Rein TAARAMAE ASTANA PRO TEAM 00:00:15
23 Pirmin LANG IAM CYCLING 00:00:15
24 Dylan TEUNS BMC RACING TEAM 00:00:15
25 Odd Christian EIKING TEAM JOKER 00:00:15
26 Linus GERDEMANN CULT ENERGY PRO CYCLING 00:00:15
27 Benoit JARRIER BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:15
28 Bjorn Tore NILSEN HOEM TEAM JOKER 00:00:15
29 Jonathan HIVERT BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:15
30 Vegard Stake LAENGEN TEAM JOKER 00:00:20
31 Jean-Marc BIDEAU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:00:22
32 Marcel WYSS IAM CYCLING 00:00:24
33 Mathias FRANK IAM CYCLING 00:00:24
34 José Rodolfo SERPA LAMPRE – MERIDA 00:00:24
35 Herman DAHL TEAM SPAREBANKEN SOR 00:00:26
36 Tom BOHLI BMC RACING TEAM 00:00:26
37 Angelo TULIK TEAM EUROPCAR 00:00:26
38 Michael GOGL TINKOFF-SAXO 00:00:26
39 Ilnur ZAKARIN TEAM KATUSHA 00:00:26
40 Alessandro BAZZANA UNITEDHEALTHCARE 00:00:26
41 Jonas AHLSTRAND COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00:26
42 Tim DECLERCQ TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:00:26
43 Antwan TOLHOEK TINKOFF-SAXO 00:00:26
44 Andreas VANGSTAD TEAM SPAREBANKEN SOR 00:00:26
45 Carl Fredrik HAGEN TEAM SPAREBANKEN SOR 00:00:26
46 Gerald CIOLEK MTN-QHUBEKA 00:00:26
47 Daniil FOMINYKH ASTANA PRO TEAM 00:00:26
48 Oyvind LUKKEDAL TEAM RINGERIKS-KRAFT 00:00:26
49 Njal Eivind KLEIVEN TEAM RINGERIKS-KRAFT 00:00:26
50 Daniele RATTO UNITEDHEALTHCARE 00:00:26
51 Markus HOELGAARD TEAM COOP-OSTER HUS 00:00:26
52 Ilia KOSHEVOY LAMPRE – MERIDA 00:00:26
53 Edwin WILSON TEAM JOKER 00:00:35
54 Andréa PERON TEAM NOVO NORDISK 00:00:36
55 Ralf MATZKA BORA-ARGON 18 00:00:36
56 Stef CLEMENT IAM CYCLING 00:00:38
57 Ramon SINKELDAM TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:41
58 Reidar Bohlin BORGERSEN TEAM JOKER 00:00:41
59 Marco HALLER TEAM KATUSHA 00:00:43
60 Oscar LANDA TEAM COOP-OSTER HUS 00:00:45
61 Sven Erik BYSTRÖM TEAM KATUSHA 00:00:45
62 Davide MALACARNE ASTANA PRO TEAM 00:00:45
63 Lars VAN DER HAAR TEAM GIANT-ALPECIN 00:00:58
64 Daniel MCLAY BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:01:04
65 Maximilian WALSCHEID TEAM GIANT-ALPECIN 00:01:23
66 Arman KAMYSHEV ASTANA PRO TEAM 00:01:28
67 Davide FRATTINI UNITEDHEALTHCARE 00:01:28
68 Michael SCHWARZMANN BORA-ARGON 18 00:01:33
69 Federico ZURLO UNITEDHEALTHCARE 00:01:38
70 Krister HAGEN TEAM COOP-OSTER HUS 00:01:39
71 Bert VAN LERBERGHE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:01:44
72 Ole FORFANG TEAM RINGERIKS-KRAFT 00:01:44
73 Alex KIRSCH CULT ENERGY PRO CYCLING 00:01:44
74 Russell DOWNING CULT ENERGY PRO CYCLING 00:01:44
75 Amund GROENDAHLJANSEN TEAM JOKER 00:01:49
76 Shane ARCHBOLD BORA-ARGON 18 00:01:51
77 Haavard BLIKRA TEAM COOP-OSTER HUS 00:01:59
78 Louis MEINTJES MTN-QHUBEKA 00:02:16
79 Rayane BOUHANNI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:02:17
80 Michael KOLAR TINKOFF-SAXO 00:02:19
81 Juraj SAGAN TINKOFF-SAXO 00:02:19
82 Adrian GJOLBERG TEAM FIXIT.NO 00:02:19
83 Kristian AASVOLD TEAM SPAREBANKEN SOR 00:02:19
84 Christian MAGER CULT ENERGY PRO CYCLING 00:02:21
85 Anders KRISTOFFERSEN TEAM FROY-BIANCHI 00:02:40
86 Gert JOEAAR COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:02:43
87 Thierry HUPOND TEAM GIANT-ALPECIN 00:02:48
88 Andreas ERLAND TEAM SPAREBANKEN SOR 00:02:49
89 Yauheni HUTAROVICH BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:03:23
90 Adrien PETIT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:03:54
91 Michael MORKOV TINKOFF-SAXO 00:04:11
92 Fridtjof ROINAS TEAM SPAREBANKEN SOR 00:04:25
93 Zakkari DEMPSTER BORA-ARGON 18 00:04:47
94 Davide CIMOLAI LAMPRE – MERIDA 00:04:55
95 Christopher WILLIAMS TEAM NOVO NORDISK 00:05:05
96 Filip EIDSHEIM TEAM FIXIT.NO 00:05:31
97 Otto VERGAERDE TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:05:31
98 Tony HUREL TEAM EUROPCAR 00:05:31
99 Thomas BOUDAT TEAM EUROPCAR 00:06:00
100 Maxime CAM BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 00:06:02
101 Joonas HENTTALA TEAM NOVO NORDISK 00:06:03
102 Ole Andre AUSTEVOLL TEAM FIXIT.NO 00:06:03
103 Tsgabu Gebremaryam GRMAY LAMPRE – MERIDA 00:06:03
104 Oddbjorn Klomsten ANDERSEN TEAM FROY-BIANCHI 00:06:03
105 Bryan COQUARD TEAM EUROPCAR 00:06:05
106 Mario COSTA LAMPRE – MERIDA 00:06:05
107 Jon Soeveras BREIVOLD TEAM FROY-BIANCHI 00:06:05
108 Robert FÖRSTER UNITEDHEALTHCARE 00:06:35
109 Max Emil Boholm KORNER TEAM RINGERIKS-KRAFT 00:06:37
110 JAYDE JULIUS MTN-QHUBEKA 00:06:54
111 Jens WALLAYS TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE 00:06:54
112 Sergey LAGUTIN TEAM KATUSHA 00:06:54
113 Even REGE TEAM FIXIT.NO 00:06:54
114 Perrig QUEMENEUR TEAM EUROPCAR 00:07:28
115 Henrik EVENSEN TEAM FROY-BIANCHI 00:07:28
116 Carter JONES TEAM GIANT-ALPECIN 00:07:28
117 Marius Andre HAFSAS TEAM FIXIT.NO 00:07:41
118 Torstein TRAEEN TEAM RINGERIKS-KRAFT 00:07:41
119 Campbell FLAKEMORE BMC RACING TEAM 00:07:41
120 Kenneth HANSON UNITEDHEALTHCARE 00:08:15
121 Maxat AYAZBAYEV ASTANA PRO TEAM 00:08:29
122 Stephen CLANCY TEAM NOVO NORDISK 00:09:27
123 James GLASSPOOL TEAM NOVO NORDISK 00:10:01
124 Sindre Eid HERMANSEN TEAM FIXIT.NO 00:12:37
125 Guillaume THEVENOT TEAM EUROPCAR 00:13:58

Foto:Arctic Race of Norway