Dopiero w samej końcówce peleton doścignął ucieczkę i walkę o wygraną stoczyli sprinterzy. Etap wygrał Nacer Bouhanni z Cofidisu i został nowym liderem imprezy.

Zanim kolarze jadący w Tour de l’Ain wkroczą w góry najpierw będą mieć do przejechania dwa płaskie etapy. Pierwszy z nich prowadził z La Plain Tonique do Saint – Vulbas, a zawodnicy mieli do pokonania 153 kilometry.

de lain stage 2

 

Pomimo profilu, który sprzyjał sprinterom nie brakowało chętnych do szukania swojej szansy w odjeździe. W tym, który się powiódł jechali: Jérôme Cousin (Europcar), Björn Thurau (Bora), Jérémy Maison (Reprezentacja Francji)  Julien El Farès (Marseille) oraz Pierre Gouault (Auber 93). 100 kilometrów przed metą mieli dwie i pół minuty przewagi.

Peleton jechał dość spokojnie, a to zaowocowało tym, że ucieczka wciąż miała ponad minutę zapasu, gdy do mety pozostawało już tylko 15 kilometrów. Różnica spadła poniżej 60 sekund dopiero na 8 kilometrów przed metą, a to dawało harcownikom nadzieje na rozegranie walki o etapowe zwycięstwo między sobą.

Peleton jednak nie dał im szans i dogonił uciekinierów w samej końcówce, więc walkę o wygraną rozegrali między sobą sprinterzy. Najlepszy okazał się Nacer Bouhanni, który na mecie wyprzedził Anthony’ego Maldonado (Auber 93) i Samuela Dumoulina (Ag2r).

Wyniki pierwszego etapu:

1    Nacer BOUHANNI    FRA    COF    3:38:26
2    Anthony MALDONADO    FRA    AUB    +0
3    Samuel DUMOULIN    FRA    ALM    +0
4    Mike TEUNISSEN    NED    TLJ    +0
5    Rudy BARBIER    FRA    RLM    +0
6    Patrick KONRAD    AUT    BOA    +0
7    Barry MARKUS    NED    TLJ    +0
8    Jimmy ENGOULVENT    FRA    EUC    +0
9    Jeroen MEIJERS    NED    RDT    +0
10    Pierre GOUAULT    FRA    AUB    +0
11    Albert TORRES BARCELO    ESP    ECU    +0
12    Merijn KOREVAAR    NED    RDT    +0
13    Nick VAN DER LIJKE    NED    TLJ    +0
14    Alexis BODIOT    FRA    ADT    +0
15    Colin JOYCE    USA    USA    +0
16    Jordi SIMON CASULLERAS    ESP    ECU    +0
17    Thibault FERASSE    FRA    FRA    +0
18    Brice FEILLU    FRA    BSE    +0
19    Cees BOL    NED    RDT    +0
20    Guillaume LEVARLET    FRA    AUB    +0
21    Timo ROOSEN    NED    TLJ    +0
22    Twan CASTELIJNS    NED    TLJ    +0
23    Cesare BENEDETTI    ITA    BOA    +0
24    Kevin LEDANOIS    FRA    BSE    +0
25    Benjamin GIRAUD    FRA    M13    +0
26    Lukas PÖSTLBERGER    AUT    BOA    +0
27    Higinio FERNANDEZ    ESP    ECU    +0
28    Florian VACHON    FRA    BSE    +0
29    Tyler WILLIAMS    USA    USA    +0
30    José Joao PIMENTA COSTA MENDES    POR    BOA    +0
31    Sam OOMEN    NED    RDT    +0
32    Thomas DAMUSEAU    FRA    RLM    +0
33    Domenico POZZOVIVO    ITA    ALM    +0
34    Pierre-Roger LATOUR    FRA    ALM    +0
35    Steven KRUIJSWIJK    NED    TLJ    +0
36    Antoine DUCHESNE    CAN    EUC    +0
37    Kévin REZA    FRA    FDJ    +0
38    Alexandr SHUSHEMOIN    KAZ    V4E    +0
39    Vadim GALEYEV    KAZ    V4E    +0
40    Frédéric BRUN    FRA    BSE    +0
41    Quentin PACHER    FRA    ADT    +0
42    Leo VINCENT    FRA    RLM    +0
43    Jean-Christophe PERAUD    FRA    ALM    +0
44    Guillaume MARTIN    FRA    FRA    +0
45    Alexandre GENIEZ    FRA    FDJ    +0
46    Martijn TUSVELD    NED    RDT    +0
47    Nans PETERS    FRA    FRA    +0
48    Justin OIEN    USA    USA    +0
49    Jimmy TURGIS    FRA    RLM    +0
50    Yukiya ARASHIRO    JPN    EUC    +0
51    Oleg ZEMLYAKOV    KAZ    V4E    +0
52    Pierre-Luc PERICHON    FRA    BSE    +0
53    Elie GESBERT    FRA    FRA    +0
54    Benoît SINNER    FRA    ADT    +0
55    Bjorn THURAU    GER    BOA    +0
56    Taylor EISENHART    USA    USA    +0
57    Jerome COUSIN    FRA    EUC    +0
58    Fabrice JEANDESBOZ    FRA    EUC    +0
59    Felix POUILLY    FRA    RLM    +0
60    Henry Marcelo VELASCO CEVALLOS    ECU    ECU    +0
61    Yoann BARBAS    FRA    ADT    +0
62    Alo JAKIN    EST    AUB    +0
63    Dominique ROLLIN    CAN    COF    +0
64    Hubert DUPONT    FRA    ALM    +0
65    Théo VIMPERE    FRA    AUB    +0
66    Julien GUAY    FRA    AUB    +0
67    Yoann PAILLOT    FRA    M13    +0
68    Lennard HOFSTEDE    NED    RDT    +0
69    Rudy KOWALSKI    FRA    RLM    +0
70    Jerome MAINARD    FRA    ADT    +0
71    Alexandre BLAIN    FRA    M13    +0
72    Florian GUILLOU    FRA    BSE    +0
73    Jaume ROVIRA POUS    ESP    ECU    +0
74    Fabien GRELLIER    FRA    FRA    +0
75    Marc SARREAU    FRA    FDJ    +0
76    Stepan ASTAFYEV    KAZ    V4E    +0
77    Cristiano SALERNO    ITA    BOA    +0
78    William BARTA    USA    USA    +0
79    Geoffrey CURRAN    USA    USA    +0
80    Daniel Dominguez BARRAGAN    ESP    ECU    +0
81    Stéphane ROSSETTO    FRA    COF    +0
82    Fabien CANAL    FRA    ADT    +0
83    Zhandos BIZHIGITOV    KAZ    V4E    +0
84    Rémy DI GREGORIO    FRA    M13    +0
85    Dmitriy LUKYANOV    KAZ    V4E    +0
86    Maxime MEDEREL    FRA    EUC    +0
87    Arnaud COURTEILLE    FRA    FDJ    +0
88    Fabien DOUBEY    FRA    FDJ    +0
89    Yohan BAGOT    FRA    COF    +0
90    Julien BERARD    FRA    ALM    +1:36
91    Julien LOUBET    FRA    M13    +1:36
92    Cyril LEMOINE    FRA    COF    +1:56
93    Romain HARDY    FRA    COF    +2:17
94    Julien EL FARES    FRA    M13    +2:17
95    Jérémy MAISON    FRA    FRA    +3:52
96    Pierre-Henri LECUISINIER    FRA    FDJ    +3:52

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:
1    Nacer BOUHANNI    FRA    COF    3:42:52
2    Mike TEUNISSEN    NED    TLJ    +5
3    Alexandre GENIEZ    FRA    FDJ    +5
4    Marc SARREAU    FRA    FDJ    +6
5    Jimmy ENGOULVENT    FRA    EUC    +7
6    Twan CASTELIJNS    NED    TLJ    +7
7    Samuel DUMOULIN    FRA    ALM    +8
8    Nans PETERS    FRA    FRA    +10
9    Jean-Christophe PERAUD    FRA    ALM    +10
10    Lukas PÖSTLBERGER    AUT    BOA    +10
11    Florian VACHON    FRA    BSE    +10
12    Timo ROOSEN    NED    TLJ    +10
13    Lennard HOFSTEDE    NED    RDT    +10
14    Pierre-Luc PERICHON    FRA    BSE    +11
15    Cees BOL    NED    RDT    +11
16    Jerome COUSIN    FRA    EUC    +12
17    Justin OIEN    USA    USA    +12
18    Antoine DUCHESNE    CAN    EUC    +12
19    Martijn TUSVELD    NED    RDT    +13
20    Quentin PACHER    FRA    ADT    +14
21    Steven KRUIJSWIJK    NED    TLJ    +14
22    Rudy BARBIER    FRA    RLM    +14
23    Kevin LEDANOIS    FRA    BSE    +14
24    Frédéric BRUN    FRA    BSE    +14
25    Pierre-Roger LATOUR    FRA    ALM    +14
26    Yohan BAGOT    FRA    COF    +14
27    Fabien GRELLIER    FRA    FRA    +15
28    Stéphane ROSSETTO    FRA    COF    +15
29    Yoann PAILLOT    FRA    M13    +16
30    Sam OOMEN    NED    RDT    +16
31    Colin JOYCE    USA    USA    +17
32    Brice FEILLU    FRA    BSE    +17
33    José Joao PIMENTA COSTA MENDES    POR    BOA    +17
34    Fabien DOUBEY    FRA    FDJ    +17
35    William BARTA    USA    USA    +18
36    Benoît SINNER    FRA    ADT    +18
37    Patrick KONRAD    AUT    BOA    +19
38    Thibault FERASSE    FRA    FRA    +19
39    Merijn KOREVAAR    NED    RDT    +19
40    Fabien CANAL    FRA    ADT    +19
41    Elie GESBERT    FRA    FRA    +19
42    Domenico POZZOVIVO    ITA    ALM    +19
43    Tyler WILLIAMS    USA    USA    +20
44    Kévin REZA    FRA    FDJ    +20
45    Albert TORRES BARCELO    ESP    ECU    +20
46    Alexis BODIOT    FRA    ADT    +20
47    Fabrice JEANDESBOZ    FRA    EUC    +20
48    Jeroen MEIJERS    NED    RDT    +20
49    Cesare BENEDETTI    ITA    BOA    +20
50    Alo JAKIN    EST    AUB    +21
51    Jerome MAINARD    FRA    ADT    +21
52    Jaume ROVIRA POUS    ESP    ECU    +22
53    Cristiano SALERNO    ITA    BOA    +22
54    Jordi SIMON CASULLERAS    ESP    ECU    +22
55    Taylor EISENHART    USA    USA    +23
56    Hubert DUPONT    FRA    ALM    +23
57    Arnaud COURTEILLE    FRA    FDJ    +24
58    Dominique ROLLIN    CAN    COF    +24
59    Pierre GOUAULT    FRA    AUB    +24
60    Geoffrey CURRAN    USA    USA    +24
61    Thomas DAMUSEAU    FRA    RLM    +24
62    Nick VAN DER LIJKE    NED    TLJ    +25
63    Alexandre BLAIN    FRA    M13    +25
64    Yukiya ARASHIRO    JPN    EUC    +25
65    Bjorn THURAU    GER    BOA    +26
66    Daniel Dominguez BARRAGAN    ESP    ECU    +26
67    Guillaume MARTIN    FRA    FRA    +26
68    Leo VINCENT    FRA    RLM    +26
69    Anthony MALDONADO    FRA    AUB    +27
70    Jimmy TURGIS    FRA    RLM    +28
71    Benjamin GIRAUD    FRA    M13    +28
72    Rudy KOWALSKI    FRA    RLM    +28
73    Florian GUILLOU    FRA    BSE    +28
74    Théo VIMPERE    FRA    AUB    +29
75    Maxime MEDEREL    FRA    EUC    +30
76    Guillaume LEVARLET    FRA    AUB    +30
77    Zhandos BIZHIGITOV    KAZ    V4E    +31
78    Higinio FERNANDEZ    ESP    ECU    +31
79    Oleg ZEMLYAKOV    KAZ    V4E    +32
80    Alexandr SHUSHEMOIN    KAZ    V4E    +32
81    Julien GUAY    FRA    AUB    +33
82    Rémy DI GREGORIO    FRA    M13    +33
83    Barry MARKUS    NED    TLJ    +33
84    Felix POUILLY    FRA    RLM    +35
85    Yoann BARBAS    FRA    ADT    +37
86    Dmitriy LUKYANOV    KAZ    V4E    +39
87    Vadim GALEYEV    KAZ    V4E    +44
88    Henry Marcelo VELASCO CEVALLOS    ECU    ECU    +48
89    Stepan ASTAFYEV    KAZ    V4E    +1:05
90    Julien BERARD    FRA    ALM    +1:56
91    Julien LOUBET    FRA    M13    +1:58
92    Cyril LEMOINE    FRA    COF    +2:05
93    Julien EL FARES    FRA    M13    +2:39
94    Romain HARDY    FRA    COF    +2:43
95    Pierre-Henri LECUISINIER    FRA    FDJ    +4:13
96    Jérémy MAISON    FRA    FRA    +4:16