Elisa Longo-Borghini (Wiggle Honda) po solowej akcji okazała się najszybsza na trzecim etapie Route de France. Włoszka objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Środowy odcinek miał długość 113.3km i prowadził z Nevers do Avallon.Trasa była mocno pagórkowata, z wieloma trudnościami. Meta znajdowała się na podjeździe, który był pokonywany czterokrotnie.

Na początku etapu na solową akcję zdecydowała się Francuzka Coralie Demay, jednak została złapana 70km przed finiszem. Na kolejnych kilometrach zawodniczki kilkukrotnie atakowały, ale żadnej z nich nie udało się odjechać. Na pierwszej premii górskiej peleton mocno się porwał, jednak na kolejnych, nieco łatwiejszych kilometrach, z powrotem się zjechał. Na pierwszym podjeździe pod Cote d’Avallon tempo mocno wzrosło i liczebność czołówki spadła do około 25 zawodniczek. Bardzo aktywna była Elisa Longo-Borghini (Wiggle Honda).

10km przed metą zaatakowała Tetyana Riabchenko (Inpa Sottoli Giusfredi), jednak jej przewaga była niewielka. 7km przed metą została złapana, a na czele grupy wciąż pracowała Elisa Longo-Borghini (Wiggle Honda).

Niestety niecałe 5km przed metą kraksę zaliczyła wczorajsza triumfatorka, Giorgia Bronzini (Wiggle Honda). 2km przed finiszem zaatakowała niesamowicie dzisiaj mocna Elisa Longo-Borghini (Wiggle Honda) i zdołała zwyciężyć na mecie w Avallon!

Wyniki etapu

1 Elisa LONGO BORGHINI ITA WHT 3:06:17
2 Eugenia BUJAK POL BTC +13
3 Brianna WALLE USA OPW +13
4 Mayuko HAGIWARA JPN WHT +13
5 Amy PIETERS NED TLP +13
6 Lauren KITCHEN AUS HPU +13
7 Amber NEBEN USA BPK +13
8 Ane SANTESTEBAN GONZALEZ ESP ISG +13
9 Jessie DAAMS BEL LBL +13
10 Polona BATAGELJ SLO BTC +13
11 Carlee TAYLOR AUS LBL +13
12 Claudia HÄUSLER GER TLP +13
13 Jenelle CROOKS AUS AUS +13
14 Amélie RIVAT FRA FUT +24
15 Molly WEAVER GBR TLP +24
16 Anna POTOKINA RUS RUS +29
17 Tetiana RIABCHENKO UKR ISG +32
18 Aude BIANNIC FRA FUT +35
19 Leah KIRCHMANN CAN OPW +35
20 Daiva TUSLAITE LTU ISG +51
21 Oxana KOZONCHUK RUS RUS +52
22 Jasmin GLAESSER CAN OPW +52
23 Ursa PINTAR SLO BTC +1:50
24 Ingrid DREXEL MEX ASA +2:05
25 Charlotte BRAVARD FRA FUT +2:05
26 Marion SICOT FRA FRA +2:05
27 Eider MERINO KORTAZAR ESP LTK +2:05
28 Anna RAMIREZ BAUXEL ESP BPD +2:05
29 Loren ROWNEY AUS AUS +2:05
30 Kaat HANNES BEL VLL +2:05
31 Lucia GONZALEZ BLANCO ESP LTK +2:05
32 Carolina RODRIGUEZ GUTIERREZ MEX ASA +2:11
33 Marina LIKHANOVA RUS RUS +2:49
34 Ingrid LORVIK NOR HPU +3:05
35 Martina RITTER AUT BTC +3:05
36 Špela KERN SLO BTC +3:10
37 Natalya SAIFUTDINOVA KAZ ASA +3:27
38 Silvia VALSECCHI ITA BPK +3:27
39 Ana Maria COVRIG ROU BPK +3:27
40 Emilie ROCHEDY FRA FRA +3:27
41 Aurore VERHOEVEN FRA LTK +3:39
42 Larisa PANKOVA RUS ASA +3:43
43 Jaime NIELSEN NZL BPK +3:50
44 Anna TREVISI ITA ISG +4:23
45 Maura KINSELLA USA OPW +4:33
46 Cecilie Gotaas JOHNSEN NOR HPU +4:38
47 Samara SHEPPARD NZL BPD +4:38
48 Annette EDMONDSON AUS WHT +5:42
49 Ellen Skerritt AUS AUS +5:42
50 Kimberley WELLS AUS AUS +5:42
51 Giorgia BRONZINI ITA WHT +5:42
52 Lierni LEKUONA ETXEBESTE ESP BPD +5:42
53 Saartje VANDENBROUCKE BEL VLL +5:42
54 Belen LOPEZ MORALES ESP LTK +5:42
55 Greta RICHIOUD FRA FUT +5:54
56 Amy CURE AUS LBL +6:05
57 Manon SOUYRIS FRA FRA +6:05
58 Roxane FOURNIER FRA FUT +6:05
59 Eugénie DUVAL FRA FUT +6:05
60 Tatiana SHAMANOVA RUS RUS +6:07
61 Fanny Leleu FRA FRA +6:27
62 Anna CHRISTIAN GBR WHT +8:49
63 Lieselot DECROIX BEL LBL +17:48
64 Isabelle BECKERS BEL LBL +17:48
65 Anouk RIJFF NED LBL +17:48
66 Nel DE CRITS BEL VLL +17:48
67 Shannon Malseed AUS AUS +17:48
68 Olga DOBRYNINA RUS BPD +17:48
69 Annie EWART CAN OPW +17:48
70 Fien DELBAERE BEL VLL +17:48
71 Janicke GUNVALDSEN NOR HPU +17:48
72 Willeke KNOL NED TLP +17:48
73 Claudia CRETTI ITA ISG +17:48
74 Elena UTROBINA RUS BPD +17:48
75 Angela MAFFEIS ITA ISG +17:48
76 Jessica MUNDY AUS AUS +17:48
77 Fiona DUTRIAUX FRA FRA +17:48
78 Lucy GARNER GBR TLP +17:48
79 Audrey CORDON FRA WHT +17:48
80 Soline LAMBOLEY FRA LTK +17:48
81 Julia SOEK NED TLP +17:48
82 Ariane HORBACH GER OPW +17:48
83 Lindsay Marie FOX USA BPK +18:35
84 Ilaria BONOMI ITA BPK +18:35
85 Tone Hatteland LIMA NOR HPU +18:47
86 Coralie DEMAY FRA FRA +18:52
87 KSENIIA DOBRYNINA RUS ASA +19:17
88 Makhabbat UMUTZHANOVA KAZ ASA +21:07
89 Jessy DRUYTS BEL VLL +22:49
90 Dafne THEROUS IZQUIERDO CAN LTK +36:53

 

Klasyfikacja generalna

1 Elisa LONGO BORGHINI ITA WHT 8:57:09
2 Amy PIETERS NED TLP +2
3 Eugenia BUJAK POL BTC +5
4 Lauren KITCHEN AUS HPU +8
5 Brianna WALLE USA OPW +11
6 Claudia HÄUSLER GER TLP +13
7 Carlee TAYLOR AUS LBL +19
8 Jessie DAAMS BEL LBL +19
9 Polona BATAGELJ SLO BTC +20
10 Amber NEBEN USA BPK +23
11 Jenelle CROOKS AUS AUS +25
12 Mayuko HAGIWARA JPN WHT +28
13 Leah KIRCHMANN CAN OPW +29
14 Aude BIANNIC FRA FUT +31
15 Amélie RIVAT FRA FUT +33
16 Ane SANTESTEBAN GONZALEZ ESP ISG +33
17 Molly WEAVER GBR TLP +34
18 Tetiana RIABCHENKO UKR ISG +43
19 Daiva TUSLAITE LTU ISG +53
20 Jasmin GLAESSER CAN OPW +54
21 Anna POTOKINA RUS RUS +1:01
22 Oxana KOZONCHUK RUS RUS +1:13
23 Ursa PINTAR SLO BTC +2:04
24 Ingrid DREXEL MEX ASA +2:18
25 Eider MERINO KORTAZAR ESP LTK +2:19
26 Loren ROWNEY AUS AUS +2:21
27 Charlotte BRAVARD FRA FUT +2:22
28 Marion SICOT FRA FRA +2:23
29 Anna RAMIREZ BAUXEL ESP BPD +2:23
30 Lucia GONZALEZ BLANCO ESP LTK +2:23
31 Kaat HANNES BEL VLL +2:24
32 Carolina RODRIGUEZ GUTIERREZ MEX ASA +2:36
33 Martina RITTER AUT BTC +3:06
34 Silvia VALSECCHI ITA BPK +3:30
35 Špela KERN SLO BTC +3:32
36 Ingrid LORVIK NOR HPU +3:33
37 Ana Maria COVRIG ROU BPK +3:40
38 Jaime NIELSEN NZL BPK +3:48
39 Emilie ROCHEDY FRA FRA +3:50
40 Natalya SAIFUTDINOVA KAZ ASA +3:53
41 Marina LIKHANOVA RUS RUS +3:55
42 Aurore VERHOEVEN FRA LTK +3:56
43 Larisa PANKOVA RUS ASA +4:01
44 Maura KINSELLA USA OPW +4:39
45 Cecilie Gotaas JOHNSEN NOR HPU +4:44
46 Anna TREVISI ITA ISG +4:48
47 Annette EDMONDSON AUS WHT +5:35
48 Kimberley WELLS AUS AUS +5:44
49 Samara SHEPPARD NZL BPD +5:51
50 Belen LOPEZ MORALES ESP LTK +5:54
51 Giorgia BRONZINI ITA WHT +5:55
52 Amy CURE AUS LBL +6:08
53 Roxane FOURNIER FRA FUT +6:10
54 Eugénie DUVAL FRA FUT +6:13
55 Lierni LEKUONA ETXEBESTE ESP BPD +6:14
56 Ellen Skerritt AUS AUS +6:16
57 Greta RICHIOUD FRA FUT +6:16
58 Saartje VANDENBROUCKE BEL VLL +6:21
59 Manon SOUYRIS FRA FRA +6:37
60 Tatiana SHAMANOVA RUS RUS +7:08
61 Fanny Leleu FRA FRA +7:09
62 Anna CHRISTIAN GBR WHT +10:10
63 Anouk RIJFF NED LBL +17:57
64 Annie EWART CAN OPW +17:58
65 Julia SOEK NED TLP +17:58
66 Audrey CORDON FRA WHT +17:58
67 Lucy GARNER GBR TLP +17:58
68 Elena UTROBINA RUS BPD +18:00
69 Jessica MUNDY AUS AUS +18:01
70 Lieselot DECROIX BEL LBL +18:03
71 Fiona DUTRIAUX FRA FRA +18:05
72 Nel DE CRITS BEL VLL +18:07
73 Soline LAMBOLEY FRA LTK +18:08
74 Ariane HORBACH GER OPW +18:09
75 Janicke GUNVALDSEN NOR HPU +18:09
76 Claudia CRETTI ITA ISG +18:13
77 Olga DOBRYNINA RUS BPD +18:15
78 Willeke KNOL NED TLP +18:20
79 Fien DELBAERE BEL VLL +18:21
80 Isabelle BECKERS BEL LBL +18:22
81 Shannon Malseed AUS AUS +18:26
82 Angela MAFFEIS ITA ISG +18:34
83 Ilaria BONOMI ITA BPK +18:52
84 Coralie DEMAY FRA FRA +19:00
85 Lindsay Marie FOX USA BPK +19:36
86 Tone Hatteland LIMA NOR HPU +19:42
87 KSENIIA DOBRYNINA RUS ASA +19:54
88 Makhabbat UMUTZHANOVA KAZ ASA +21:28
89 Jessy DRUYTS BEL VLL +23:21
90 Dafne THEROUS IZQUIERDO CAN LTK +51:58