Giorgia Bronzini (Wiggle Honda Pro Cycling) była najszybsza na trasie drugiego etapu La Route de France. W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Amy Pieters (Liv-Plantur), a Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) jest druga.

Drugi etap La Route de France liczył 118 kilometrów i prowadził z Villemandeur do Bourges. 30 kilometrów przed metą na panie czekała jedyna górska premia.

la route 2 etapJedyną górską premię wygrała Brianna Walle (Optum p/b Kelly Benefit Strategies). Zgodnie z oczekiwaniami po raz kolejny o zwycięstwie etapowym zadecydował finisz z peletonu.

Najszybsza okazała się Giorgia Bronzini (Wiggle Honda Pro Cycling). Druga finiszowała Amy Pieters (Team Liv-Plantur).

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Amy Pieters (Liv-Plantur), a Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) jest druga.

Wyniki drugiego etapu:

1 Giorgia BRONZINI ITA WHT 2:59:13
2 Amy PIETERS NED TLP +0
3 Kimberley WELLS AUS AUS +0
4 Annette EDMONDSON AUS WHT +0
5 Lauren KITCHEN AUS HPU +0
6 Aurore VERHOEVEN FRA LTK +0
7 Roxane FOURNIER FRA FUT +0
8 Anna TREVISI ITA ISG +0
9 Oxana KOZONCHUK RUS RUS +0
10 Claudia HÄUSLER GER TLP +0
11 Daiva TUSLAITE LTU ISG +0
12 Eugénie DUVAL FRA FUT +0
13 Eugenia BUJAK POL BTC +0
14 Leah KIRCHMANN CAN OPW +0
15 Carlee TAYLOR AUS LBL +0
16 Aude BIANNIC FRA FUT +0
17 Lucia GONZALEZ BLANCO ESP LTK +0
18 Fiona DUTRIAUX FRA FRA +5
19 Brianna WALLE USA OPW +5
20 Larisa PANKOVA RUS ASA +5
21 Polona BATAGELJ SLO BTC +5
22 Cecilie Gotaas JOHNSEN NOR HPU +5
23 Ursa PINTAR SLO BTC +5
24 Amélie RIVAT FRA FUT +5
25 Loren ROWNEY AUS AUS +5
26 Charlotte BRAVARD FRA FUT +5
27 Kaat HANNES BEL VLL +5
28 Špela KERN SLO BTC +5
29 Ane SANTESTEBAN GONZALEZ ESP ISG +5
30 Silvia VALSECCHI ITA BPK +5
31 Nel DE CRITS BEL VLL +5
32 Elena UTROBINA RUS BPD +5
33 Anouk RIJFF NED LBL +5
34 Claudia CRETTI ITA ISG +5
35 Ingrid DREXEL MEX ASA +5
36 Olga DOBRYNINA RUS BPD +5
37 Jessica MUNDY AUS AUS +5
38 Jenelle CROOKS AUS AUS +5
39 Jessie DAAMS BEL LBL +5
40 Coralie DEMAY FRA FRA +5
41 Lucy GARNER GBR TLP +5
42 Jessy DRUYTS BEL VLL +5
43 Anna RAMIREZ BAUXEL ESP BPD +5
44 Lierni LEKUONA ETXEBESTE ESP BPD +5
45 Elisa LONGO BORGHINI ITA WHT +5
46 Molly WEAVER GBR TLP +5
47 Marion SICOT FRA FRA +5
48 Julia SOEK NED TLP +5
49 Amber NEBEN USA BPK +5
50 Mayuko HAGIWARA JPN WHT +5
51 Emilie ROCHEDY FRA FRA +5
52 Lieselot DECROIX BEL LBL +5
53 Martina RITTER AUT BTC +5
54 Anna POTOKINA RUS RUS +5
55 KSENIIA DOBRYNINA RUS ASA +5
56 Audrey CORDON FRA WHT +5
57 Jaime NIELSEN NZL BPK +5
58 Belen LOPEZ MORALES ESP LTK +5
59 Eider MERINO KORTAZAR ESP LTK +5
60 Jasmin GLAESSER CAN OPW +5
61 Amy CURE AUS LBL +5
62 Tetiana RIABCHENKO UKR ISG +5
63 Maura KINSELLA USA OPW +5
64 Ilaria BONOMI ITA BPK +5
65 Ingrid LORVIK NOR HPU +5
66 Annie EWART CAN OPW +5
67 Ana Maria COVRIG ROU BPK +5
68 Angela MAFFEIS ITA ISG +5
69 Ariane HORBACH GER OPW +5
70 Manon SOUYRIS FRA FRA +5
71 Soline LAMBOLEY FRA LTK +5
72 Fien DELBAERE BEL VLL +5
73 Carolina RODRIGUEZ GUTIERREZ MEX ASA +5
74 Natalya SAIFUTDINOVA KAZ ASA +5
75 Greta RICHIOUD FRA FUT +5
76 Makhabbat UMUTZHANOVA KAZ ASA +5
77 Willeke KNOL NED TLP +27
78 Shannon Malseed AUS AUS +29
79 Fanny Leleu FRA FRA +29
80 Ellen Skerritt AUS AUS +29
81 Isabelle BECKERS BEL LBL +29
82 Samara SHEPPARD NZL BPD +29
83 Saartje VANDENBROUCKE BEL VLL +29
84 Marina LIKHANOVA RUS RUS +33
85 Tatiana SHAMANOVA RUS RUS +33
86 Lindsay Marie FOX USA BPK +33
87 Tone Hatteland LIMA NOR HPU +33
88 Anna CHRISTIAN GBR WHT +1:09
89 Janicke GUNVALDSEN NOR HPU +0
90 Dafne THEROUS IZQUIERDO CAN LTK +14:37
DNF Tatiana ANTOSHINA RUS RUS
DNS Mia RADOTIC CRO BTC

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Amy PIETERS NED TLP 5:50:41
2 Eugenia BUJAK POL BTC +3
3 Annette EDMONDSON AUS WHT +4
4 Leah KIRCHMANN CAN OPW +5
5 Lauren KITCHEN AUS HPU +6
6 Aude BIANNIC FRA FUT +7
7 Brianna WALLE USA OPW +9
8 Jaime NIELSEN NZL BPK +9
9 Claudia HÄUSLER GER TLP +11
10 Elisa LONGO BORGHINI ITA WHT +11
11 Martina RITTER AUT BTC +12
12 Daiva TUSLAITE LTU ISG +13
13 Kimberley WELLS AUS AUS +13
14 Jasmin GLAESSER CAN OPW +13
15 Silvia VALSECCHI ITA BPK +14
16 Amy CURE AUS LBL +14
17 Roxane FOURNIER FRA FUT +16
18 Cecilie Gotaas JOHNSEN NOR HPU +17
19 Carlee TAYLOR AUS LBL +17
20 Maura KINSELLA USA OPW +17
21 Jessie DAAMS BEL LBL +17
22 Polona BATAGELJ SLO BTC +18
23 Coralie DEMAY FRA FRA +19
24 Eugénie DUVAL FRA FUT +19
25 Anouk RIJFF NED LBL +20
26 Amélie RIVAT FRA FUT +20
27 Amber NEBEN USA BPK +21
28 Annie EWART CAN OPW +21
29 Molly WEAVER GBR TLP +21
30 Julia SOEK NED TLP +21
31 Audrey CORDON FRA WHT +21
32 Lucy GARNER GBR TLP +21
33 Tetiana RIABCHENKO UKR ISG +22
34 Elena UTROBINA RUS BPD +23
35 Belen LOPEZ MORALES ESP LTK +23
36 Jenelle CROOKS AUS AUS +23
37 Ana Maria COVRIG ROU BPK +24
38 Jessica MUNDY AUS AUS +24
39 Giorgia BRONZINI ITA WHT +24
40 Ingrid DREXEL MEX ASA +24
41 Ursa PINTAR SLO BTC +25
42 Eider MERINO KORTAZAR ESP LTK +25
43 Mayuko HAGIWARA JPN WHT +26
44 Lieselot DECROIX BEL LBL +26
45 Loren ROWNEY AUS AUS +27
46 Ilaria BONOMI ITA BPK +28
47 Aurore VERHOEVEN FRA LTK +28
48 Fiona DUTRIAUX FRA FRA +28
49 Charlotte BRAVARD FRA FUT +28
50 Larisa PANKOVA RUS ASA +29
51 Marion SICOT FRA FRA +29
52 Anna RAMIREZ BAUXEL ESP BPD +29
53 Lucia GONZALEZ BLANCO ESP LTK +29
54 Nel DE CRITS BEL VLL +30
55 Kaat HANNES BEL VLL +30
56 Soline LAMBOLEY FRA LTK +31
57 Ane SANTESTEBAN GONZALEZ ESP ISG +31
58 Ariane HORBACH GER OPW +32
59 Janicke GUNVALDSEN NOR HPU +32
60 Oxana KOZONCHUK RUS RUS +32
61 Makhabbat UMUTZHANOVA KAZ ASA +32
62 Greta RICHIOUD FRA FUT +33
63 Špela KERN SLO BTC +33
64 Emilie ROCHEDY FRA FRA +34
65 Claudia CRETTI ITA ISG +36
66 Anna TREVISI ITA ISG +36
67 Carolina RODRIGUEZ GUTIERREZ MEX ASA +36
68 Natalya SAIFUTDINOVA KAZ ASA +37
69 Olga DOBRYNINA RUS BPD +38
70 Ingrid LORVIK NOR HPU +39
71 Manon SOUYRIS FRA FRA +43
72 Lierni LEKUONA ETXEBESTE ESP BPD +43
73 Anna POTOKINA RUS RUS +43
74 Jessy DRUYTS BEL VLL +43
75 Willeke KNOL NED TLP +43
76 Fien DELBAERE BEL VLL +44
77 Ellen Skerritt AUS AUS +45
78 Isabelle BECKERS BEL LBL +45
79 KSENIIA DOBRYNINA RUS ASA +48
80 Shannon Malseed AUS AUS +49
81 Saartje VANDENBROUCKE BEL VLL +50
82 Fanny Leleu FRA FRA +53
83 Angela MAFFEIS ITA ISG +57
84 Tone Hatteland LIMA NOR HPU +1:06
85 Tatiana SHAMANOVA RUS RUS +1:12
86 Lindsay Marie FOX USA BPK +1:12
87 Marina LIKHANOVA RUS RUS +1:17
88 Samara SHEPPARD NZL BPD +1:24
89 Anna CHRISTIAN GBR WHT +1:32
90 Dafne THEROUS IZQUIERDO CAN LTK +15:16