Niemiec z drużyny Lotto-Soudal wyciągnął wnioski z pierwszego etapu i na drugim odcinku nie dał się już pokonać. Koszulkę lidera przejął szerzej nieznany Jesper Asselman (Roompot Oranje Peleton). 

Etap liczył 180,7 km i prowadził wokół holenderskiego miasta Breda. Profil był całkowicie płaski.

Dzień przed peletonem spędzili Gijs van Hoecke (Topsport Vlaanderen-Baloise) i Jesper Asselman (Team Roompot).

Co ciekawe, jadący w ucieczce Asselman po pierwszym etapie zajmował trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą czterech sekund do Vivianiego, zatem (biorąc pod uwagę, że Holender pozbierał sekundy na złotym kilometrze) mógł po zakończeniu etapu objąć pozycję lidera pod warunkiem, że dojedzie w peletonie, a Viviani zajmie od trzeciego miejsca w dół.

Ucieczka została doścignięta 15 kilometrów przed metą.

Na ostatnich dwóch kilometrach, mniej więcej w środku peletonu przewrócił się kolarz Topsport, który spowodował upadek Breschela (Tinkoff-Saxo). Na szczęście nie spowodowało to większej kraksy, ale podzieliło peleton.

Sprinterski finisz znakomicie rozegrała drużyna Lotto-Soudal, której pracę wykończył “Gorilla”. Trzeci, mimo zamknięcia, zdołał finiszować Tom Boonen.

Koszulka lidera Jespera Asselmana stała się faktem. Dzięki tzw. złotemu kilometrowi i zdobytych na nim bonusowych sekundach Holender osiągnął życiowy sukces.

Wyniki drugiego etapu:

1    André GREIPEL    GER    LTS    4:12:52
2    Jacopo GUARNIERI    ITA    KAT    +0
3    Tom BOONEN    BEL    EQS    +0
4    Jean-Pierre DRUCKER    LUX    BMC    +0
5    Danny VAN POPPEL    NED    TFR    +0
6    Arnaud DEMARE    FRA    FDJ    +0
7    Viacheslav KUZNETSOV    RUS    KAT    +0
8    Roy JANS    BEL    WGG    +0
9    Sébastien TURGOT    FRA    ALM    +0
10    Sacha MODOLO    ITA    LAM    +0
11    Rudiger SELIG    GER    KAT    +0
12    Magnus Cort NIELSEN    DEN    OGE    +0
13    Zico WAEYTENS    BEL    TGA    +0
14    Elia VIVIANI    ITA    SKY    +0
15    Dylan GROENEWEGEN    NED    ROP    +0
16    Jose Joaquin ROJAS GIL    ESP    MOV    +0
17    Moreno HOFLAND    NED    TLJ    +0
18    André LOOIJ    NED    ROP    +0
19    Nikolay TRUSOV    RUS    TCS    +0
20    Oliver NAESEN    BEL    TSV    +0
21    Giacomo NIZZOLO    ITA    TFR    +0
22    Jens DEBUSSCHERE    BEL    LTS    +0
23    Nikias ARNDT    GER    TGA    +0
24    Julian ALAPHILIPPE    FRA    EQS    +0
25    Chad HAGA    USA    TGA    +0
26    Andrea GUARDINI    ITA    AST    +0
27    Laurens DE VREESE    BEL    AST    +0
28    Alexey LUTSENKO    KAZ    AST    +0
29    Roberto FERRARI    ITA    LAM    +0
30    Jens KEUKELEIRE    BEL    OGE    +0
31    Maxime DANIEL    FRA    ALM    +0
32    Jasper STUYVEN    BEL    TFR    +0
33    Yves LAMPAERT    BEL    EQS    +0
34    Frederik BACKAERT    BEL    WGG    +0
35    Ruslan TLEUBAYEV    KAZ    AST    +0
36    Jurgen ROELANDTS    BEL    LTS    +0
37    Maximiliano Ariel RICHEZE    ARG    LAM    +0
38    Boy VAN POPPEL    NED    TFR    +0
39    Nikolas MAES    BEL    EQS    +0
40    Greg HENDERSON    NZL    LTS    +0
41    Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI    ESP    MOV    +0
42    Pavel BRUTT    RUS    TCS    +0
43    Ramunas NAVARDAUSKAS    LTU    TCG    +0
44    Wesley KREDER    NED    ROP    +0
45    Niki TERPSTRA    NED    EQS    +0
46    Manuele BOARO    ITA    TCS    +0
47    Lars BOOM    NED    AST    +0
48    Alexander PORSEV    RUS    KAT    +0
49    David BOUCHER    FRA    FDJ    +0
50    Philippe GILBERT    BEL    BMC    +0
51    Roy CURVERS    NED    TGA    +0
52    Matthias BRANDLE    AUT    IAM    +0
53    Andriy GRIVKO    UKR    AST    +0
54    David TANNER    AUS    IAM    +0
55    Dayer Uberney QUINTANA ROJAS    COL    MOV    +0
56    Cédric PINEAU    FRA    FDJ    +0
57    Victor CAMPENAERTS    BEL    TSV    +0
58    Simon SPILAK    SLO    KAT    +0
59    Luka PIBERNIK    SLO    LAM    +0
60    Tim KERKHOF    NED    ROP    +0
61    Manuel QUINZIATO    ITA    BMC    +0
62    Diego ULISSI    ITA    LAM    +0
63    Björn LEUKEMANS    BEL    WGG    +0
64    Dylan VAN BAARLE    NED    TCG    +0
65    Edward THEUNS    BEL    TSV    +0
66    Martin VELITS    SVK    EQS    +0
67    Marcel SIEBERG    GER    LTS    +0
68    Kristijan KOREN    SLO    TCG    +0
69    Jasha SÜTTERLIN    GER    MOV    +0
70    Enrico GASPAROTTO    ITA    WGG    +0
71    Marco MARCATO    ITA    WGG    +0
72    Tobias LUDVIGSSON    SWE    TGA    +0
73    Greg VAN AVERMAET    BEL    BMC    +0
74    Johan LE BON    FRA    FDJ    +0
75    Bernhard EISEL    AUT    SKY    +0
76    Rick ZABEL    GER    BMC    +0
77    Danilo WYSS    SUI    BMC    +0
78    Jesper ASSELMAN    NED    ROP    +0
79    Berden DE VRIES    NED    ROP    +0
80    Gijs VAN HOECKE    BEL    TSV    +0
81    Alberto BETTIOL    ITA    TCG    +0
82    Wilco KELDERMAN    NED    TLJ    +0
83    Georg PREIDLER    AUT    TGA    +0
84    Hugo HOULE    CAN    ALM    +0
85    Maarten WYNANTS    BEL    TLJ    +0
86    Gatis SMUKULIS    LAT    KAT    +0
87    Filippo POZZATO    ITA    LAM    +0
88    Jan POLANC    SLO    LAM    +0
89    Jan BAKELANTS    BEL    ALM    +0
90    Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA    CRC    MOV    +0
91    Mickael DELAGE    FRA    FDJ    +0
92    Yoann OFFREDO    FRA    FDJ    +0
93    Fabio SABATINI    ITA    EQS    +0
94    Pavel KOCHETKOV    RUS    KAT    +0
95    Lieuwe WESTRA    NED    AST    +0
96    Jonas VANGENECHTEN    BEL    IAM    +0
97    Huub DUYN    NED    ROP    +0
98    Fabio FELLINE    ITA    TFR    +0
99    Patrick GRETSCH    GER    ALM    +0
100    Jos VAN EMDEN    NED    TLJ    +0
101    Maarten TJALLINGII    NED    TLJ    +0
102    Nico DENZ    GER    ALM    +0
103    Enrique SANZ    ESP    MOV    +0
104    Juan Jose LOBATO DEL VALLE    ESP    MOV    +0
105    Johnny HOOGERLAND    NED    ROP    +0
106    Thomas SPRENGERS    BEL    TSV    +0
107    Eugenio ALAFACI    ITA    TFR    +0
108    Manuele MORI    ITA    LAM    +0
109    Loic VLIEGEN    BEL    BMC    +0
110    Michael HEPBURN    AUS    OGE    +0
111    Thomas LEEZER    NED    TLJ    +0
112    Nathan HAAS    AUS    TCG    +0
113    Tom Jelte SLAGTER    NED    TCG    +0
114    Dries DEVENYNS    BEL    IAM    +0
115    Jérôme BAUGNIES    BEL    WGG    +0
116    Andrew FENN    GBR    SKY    +0
117    Evgeny PETROV    RUS    TCS    +0
118    Adriano MALORI    ITA    MOV    +0
119    Adam BLYTHE    GBR    OGE    +0
120    Lars Petter NORDHAUG    NOR    SKY    +0
121    Tiesj BENOOT    BEL    LTS    +0
122    Frederik VEUCHELEN    BEL    WGG    +0
123    Hayden ROULSTON    NZL    TFR    +0
124    Ben GASTAUER    LUX    ALM    +0
125    Damien GAUDIN    FRA    ALM    +0
126    Alan MARANGONI    ITA    TCG    +0
127    Jelle WALLAYS    BEL    TSV    +0
128    Rick FLENS    NED    TLJ    +0
129    Stijn VANDENBERGH    BEL    EQS    +0
130    Preben VAN HECKE    BEL    TSV    +0
131    Lasse Norman HANSEN    DEN    TCG    +0
132    Tim WELLENS    BEL    LTS    +0
133    Svein TUFT    CAN    OGE    +0
134    Dmitriy GRUZDEV    KAZ    AST    +0
135    Vladimir ISAYCHEV    RUS    KAT    +0
136    Reto HOLLENSTEIN    SUI    IAM    +0
137    Sam BEWLEY    NZL    OGE    +0
138    Marcel AREGGER    SUI    IAM    +0
139    Danny PATE    USA    SKY    +0
140    Francis MOUREY    FRA    FDJ    +0
141    Heinrich HAUSSLER    AUS    IAM    +0
142    Robert WAGNER    GER    TLJ    +0
143    Ian STANNARD    GBR    SKY    +0
144    Christopher SUTTON    AUS    SKY    +0
145    Simon GESCHKE    GER    TGA    +0
146    Nathan EARLE    AUS    SKY    +0
147    Christopher JUUL JENSEN    DEN    TCS    +0
148    Michael VALGREN    DEN    TCS    +0
149    Marco COLEDAN    ITA    TFR    +2:26
150    Michael ROGERS    AUS    TCS    +0
151    Matti BRESCHEL    DEN    TCS    +0
152    Aleksejs SARAMOTINS    LAT    IAM    +0
153    Albert TIMMER    NED    TGA    +3:57
154    Jens MOURIS    NED    OGE    +3:57
155    Stig BROECKX    BEL    LTS    +4:58
156    Leigh HOWARD    AUS    OGE    +7:44
157    Pieter VANSPEYBROUCK    BEL    TSV    +0
DNS    Mirko SELVAGGI    ITA    WGG

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:
1    Jesper ASSELMAN    NED    ROP    8:18:55
2    André GREIPEL    GER    LTS    +5
3    Elia VIVIANI    ITA    SKY    +5
4    Danny VAN POPPEL    NED    TFR    +9
5    Jacopo GUARNIERI    ITA    KAT    +9
6    Gijs VAN HOECKE    BEL    TSV    +9
7    Laurens DE VREESE    BEL    AST    +10
8    Nico DENZ    GER    ALM    +10
9    Jean-Pierre DRUCKER    LUX    BMC    +11
10    Tom BOONEN    BEL    EQS    +11
11    Philippe GILBERT    BEL    BMC    +13
12    Nathan HAAS    AUS    TCG    +13
13    Andriy GRIVKO    UKR    AST    +14
14    Magnus Cort NIELSEN    DEN    OGE    +15
15    Roy JANS    BEL    WGG    +15
16    Viacheslav KUZNETSOV    RUS    KAT    +15
17    Arnaud DEMARE    FRA    FDJ    +15
18    Dylan GROENEWEGEN    NED    ROP    +15
19    Jose Joaquin ROJAS GIL    ESP    MOV    +15
20    Moreno HOFLAND    NED    TLJ    +15
21    Rudiger SELIG    GER    KAT    +15
22    Andrea GUARDINI    ITA    AST    +15
23    Nikias ARNDT    GER    TGA    +15
24    André LOOIJ    NED    ROP    +15
25    Sébastien TURGOT    FRA    ALM    +15
26    Roberto FERRARI    ITA    LAM    +15
27    Sacha MODOLO    ITA    LAM    +15
28    Giacomo NIZZOLO    ITA    TFR    +15
29    Oliver NAESEN    BEL    TSV    +15
30    Zico WAEYTENS    BEL    TGA    +15
31    Frederik BACKAERT    BEL    WGG    +15
32    Ramunas NAVARDAUSKAS    LTU    TCG    +15
33    Yves LAMPAERT    BEL    EQS    +15
34    Jens DEBUSSCHERE    BEL    LTS    +15
35    Alexey LUTSENKO    KAZ    AST    +15
36    Jasper STUYVEN    BEL    TFR    +15
37    Wesley KREDER    NED    ROP    +15
38    Maximiliano Ariel RICHEZE    ARG    LAM    +15
39    Nikolas MAES    BEL    EQS    +15
40    Julian ALAPHILIPPE    FRA    EQS    +15
41    Nikolay TRUSOV    RUS    TCS    +15
42    Edward THEUNS    BEL    TSV    +15
43    Jurgen ROELANDTS    BEL    LTS    +15
44    Greg HENDERSON    NZL    LTS    +15
45    Matthias BRANDLE    AUT    IAM    +15
46    Ruslan TLEUBAYEV    KAZ    AST    +15
47    Roy CURVERS    NED    TGA    +15
48    Jonas VANGENECHTEN    BEL    IAM    +15
49    Boy VAN POPPEL    NED    TFR    +15
50    Niki TERPSTRA    NED    EQS    +15
51    Luka PIBERNIK    SLO    LAM    +15
52    Berden DE VRIES    NED    ROP    +15
53    Manuele BOARO    ITA    TCS    +15
54    Björn LEUKEMANS    BEL    WGG    +15
55    Hugo HOULE    CAN    ALM    +15
56    Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI    ESP    MOV    +15
57    Alexander PORSEV    RUS    KAT    +15
58    Fabio SABATINI    ITA    EQS    +15
59    Dayer Uberney QUINTANA ROJAS    COL    MOV    +15
60    David BOUCHER    FRA    FDJ    +15
61    Maarten WYNANTS    BEL    TLJ    +15
62    Pavel BRUTT    RUS    TCS    +15
63    Martin VELITS    SVK    EQS    +15
64    Kristijan KOREN    SLO    TCG    +15
65    Jan BAKELANTS    BEL    ALM    +15
66    Lars BOOM    NED    AST    +15
67    Enrique SANZ    ESP    MOV    +15
68    Adam BLYTHE    GBR    OGE    +15
69    Mickael DELAGE    FRA    FDJ    +15
70    Simon SPILAK    SLO    KAT    +15
71    Jasha SÜTTERLIN    GER    MOV    +15
72    Maxime DANIEL    FRA    ALM    +15
73    Alberto BETTIOL    ITA    TCG    +15
74    Tiesj BENOOT    BEL    LTS    +15
75    Greg VAN AVERMAET    BEL    BMC    +15
76    Rick ZABEL    GER    BMC    +15
77    Dylan VAN BAARLE    NED    TCG    +15
78    Georg PREIDLER    AUT    TGA    +15
79    Diego ULISSI    ITA    LAM    +15
80    Cédric PINEAU    FRA    FDJ    +15
81    Tim KERKHOF    NED    ROP    +15
82    David TANNER    AUS    IAM    +15
83    Bernhard EISEL    AUT    SKY    +15
84    Tim WELLENS    BEL    LTS    +15
85    Enrico GASPAROTTO    ITA    WGG    +15
86    Chad HAGA    USA    TGA    +15
87    Gatis SMUKULIS    LAT    KAT    +15
88    Jos VAN EMDEN    NED    TLJ    +15
89    Manuel QUINZIATO    ITA    BMC    +15
90    Jan POLANC    SLO    LAM    +15
91    Matti BRESCHEL    DEN    TCS    +15
92    Johan LE BON    FRA    FDJ    +15
93    Aleksejs SARAMOTINS    LAT    IAM    +15
94    Victor CAMPENAERTS    BEL    TSV    +15
95    Andrey AMADOR BAKKAZAKOVA    CRC    MOV    +15
96    Stijn VANDENBERGH    BEL    EQS    +15
97    Jens KEUKELEIRE    BEL    OGE    +15
98    Pavel KOCHETKOV    RUS    KAT    +15
99    Filippo POZZATO    ITA    LAM    +15
100    Danilo WYSS    SUI    BMC    +15
101    Wilco KELDERMAN    NED    TLJ    +15
102    Huub DUYN    NED    ROP    +15
103    Loic VLIEGEN    BEL    BMC    +15
104    Marcel SIEBERG    GER    LTS    +15
105    Lieuwe WESTRA    NED    AST    +15
106    Dries DEVENYNS    BEL    IAM    +15
107    Heinrich HAUSSLER    AUS    IAM    +15
108    Fabio FELLINE    ITA    TFR    +15
109    Thomas SPRENGERS    BEL    TSV    +15
110    Lasse Norman HANSEN    DEN    TCG    +15
111    Tobias LUDVIGSSON    SWE    TGA    +15
112    Pieter VANSPEYBROUCK    BEL    TSV    +15
113    Patrick GRETSCH    GER    ALM    +15
114    Tom Jelte SLAGTER    NED    TCG    +15
115    Johnny HOOGERLAND    NED    ROP    +15
116    Michael VALGREN    DEN    TCS    +15
117    Robert WAGNER    GER    TLJ    +15
118    Juan Jose LOBATO DEL VALLE    ESP    MOV    +15
119    Svein TUFT    CAN    OGE    +15
120    Marco MARCATO    ITA    WGG    +15
121    Jelle WALLAYS    BEL    TSV    +15
122    Marcel AREGGER    SUI    IAM    +15
123    Michael HEPBURN    AUS    OGE    +15
124    Jérôme BAUGNIES    BEL    WGG    +15
125    Preben VAN HECKE    BEL    TSV    +15
126    Ben GASTAUER    LUX    ALM    +15
127    Manuele MORI    ITA    LAM    +15
128    Damien GAUDIN    FRA    ALM    +15
129    Eugenio ALAFACI    ITA    TFR    +15
130    Reto HOLLENSTEIN    SUI    IAM    +15
131    Yoann OFFREDO    FRA    FDJ    +15
132    Alan MARANGONI    ITA    TCG    +15
133    Vladimir ISAYCHEV    RUS    KAT    +15
134    Lars Petter NORDHAUG    NOR    SKY    +15
135    Andrew FENN    GBR    SKY    +15
136    Hayden ROULSTON    NZL    TFR    +15
137    Maarten TJALLINGII    NED    TLJ    +15
138    Thomas LEEZER    NED    TLJ    +15
139    Evgeny PETROV    RUS    TCS    +15
140    Adriano MALORI    ITA    MOV    +15
141    Frederik VEUCHELEN    BEL    WGG    +15
142    Dmitriy GRUZDEV    KAZ    AST    +15
143    Nathan EARLE    AUS    SKY    +15
144    Simon GESCHKE    GER    TGA    +15
145    Christopher SUTTON    AUS    SKY    +15
146    Rick FLENS    NED    TLJ    +15
147    Sam BEWLEY    NZL    OGE    +15
148    Danny PATE    USA    SKY    +15
149    Francis MOUREY    FRA    FDJ    +15
150    Michael ROGERS    AUS    TCS    +15
151    Ian STANNARD    GBR    SKY    +15
152    Christopher JUUL JENSEN    DEN    TCS    +15
153    Marco COLEDAN    ITA    TFR    +2:41
154    Jens MOURIS    NED    OGE    +4:12
155    Albert TIMMER    NED    TGA    +4:12
156    Stig BROECKX    BEL    LTS    +5:13
157    Leigh HOWARD    AUS    OGE    +7:59

Foto: Tim de Waele