Marcin Białobłocki (Reprezentacja Polski/One Pro Cycling) wygrał siódmy etap Tour de Pologne – jazdę indywidualną na czas! Triumfatorem całej imprezy został Ion Izagirre (Movistar).
25 kilometrów z Krakowa do Wieliczki i z powrotem, to trasa tradycyjnej czasówki kończącej zmagania w naszym narodowym Tourze.
Już na początku listy startowej znajdowało się kilku dobrych czasowców m.in Vasily Kiryenka (Team Sky), wicemistrz świata orlików – Damien Howson (Orica GreenEdge) oraz Maciej Bodnar (Tinkoff-Saxo). Każdy z nich spisał się jednak gorzej od mistrza Polski – Marcina Białobłockiego (Reprezentacja Polski)!
Kolarz kontynentalnej grupy One Pro Cycling wyprzedził Białorusina Kiryenkę o niespełna 2 sekundy! Do samego końca nikt nie zdołał już pobić jego rezultatu. Na przejechanie całej trasy, zawodnik z Sokółki potrzebował 28 minut i 45 sekund.
W rywalizacji o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, najlepszy okazał się Bask Ion Izagirre. Zawodnik Movistaru, który już niejednokrotnie kończył Tour de Pologne na podium – wreszcie dopiął swego!
Klasyfikację górską wygrał Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), punktową Marcel Kittel (Giant-Alpecin), najaktywniejszego Kamil Gradek (Reprezentacja Polski/ActiveJet Team). Najlepszym Polakiem w klasyfikacji generalnej został Tomasz Marczyński (Reprezentacja Polski/Torku Sekerspor).
Wyniki:
1 BIALOBLOCKI Marcin POL 28′ 45”
2 KIRYIENKA Vasil SKY + 00′ 02”
3 FLENS Rick TLJ + 00′ 59”
4 HOWSON Damien OGE + 01′ 09”
5 VAN DEN BROECK Jurgen LTS + 01′ 16”
6 GRETSCH Patrick ALM + 01′ 23”
7 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon MOV + 01′ 24”
8 ZAKARIN Ilnur KAT + 01′ 25”
9 ZOIDL Riccardo TFR + 01′ 26”
10 BODNAR Maciej TCS + 01′ 26”
11 HERMANS Ben BMC + 01′ 27”
12 DE CLERCQ Bart LTS + 01′ 30”
13 MARCZYNSKI Tomasz POL + 01′ 31”
14 SERGENT Jesse TFR + 01′ 32”
15 BOUET Maxime EQS + 01′ 34”
16 COLEDAN Marco TFR + 01′ 36”
17 ARU Fabio AST + 01′ 36”
18 ZEITS Andrey AST + 01′ 41”
19 KEIZER Martijn TLJ + 01′ 43”
20 VAKOC Petr EQS + 01′ 44”
21 BAGDONAS Gediminas ALM + 01′ 46”
22 MONFORT Maxime LTS + 01′ 48”
23 SAMOILAU Branislau CCC + 01′ 49”
24 CONTI Valerio LAM + 01′ 49”
25 MIHAYLOV Nikolay CCC + 01′ 50”
26 SUTTERLIN Jasha MOV + 01′ 52”
27 CRADDOCK Lawson TGA + 01′ 55”
28 WARBASSE Lawrence IAM + 01′ 56”
29 SORENSEN Chris Anker TCS + 01′ 56”
30 ULISSI Diego LAM + 01′ 57”
31 RIBLON Christophe ALM + 01′ 59”
32 KITTEL Marcel TGA + 01′ 59”
33 TANKINK Bram TLJ + 02′ 03”
34 PATERSKI Maciej CCC + 02′ 03”
35 PUCCIO Salvatore SKY + 02′ 09”
36 KLUGE Roger IAM + 02′ 10”
37 ROSA Diego AST + 02′ 13”
38 DILLIER Silvan BMC + 02′ 14”
39 ELISSONDE Kenny FDJ + 02′ 15”
40 VORGANOV Eduard KAT + 02′ 18”
41 MOINARD Amael BMC + 02′ 18”
42 HANSEN Jesper TCS + 02′ 18”
43 BENNET George TLJ + 02′ 19”
44 CATTANEO Mattia LAM + 02′ 24”
45 FUMEAUX Jonathan IAM + 02′ 26”
46 TIRALONGO Paolo AST + 02′ 30”
47 DENIFL Stefan IAM + 02′ 30”
48 HENAO Montoya Sergio Luis SKY + 02′ 32”
49 GRADEK Kamil POL + 02′ 36”
50 REICHENBACH Sebastien IAM + 02′ 36”
51 VELITS Peter BMC + 02′ 38”
52 BRAMBILLA Gianluca EQS + 02′ 40”
53 BREEN Vegard LTS + 02′ 40”
54 GOLAS Michal EQS + 02′ 40”
55 SKJERPING Kristoffer TCG + 02′ 41”
56 CAPECCHI Eros MOV + 02′ 42”
57 HAYMAN Mathew OGE + 02′ 44”
58 PETROV Evgeny TCS + 02′ 44”
59 NIEMIEC Przemyslaw LAM + 02′ 45”
60 VENTOSO Francisco Jose MOV + 02′ 47”
61 NIEVE ITURRALDE Mikel SKY + 02′ 48”
62 REBELLIN Davide CCC + 02′ 48”
63 VERONA Quintanilla Carlos EQS + 02′ 48”
64 FORMOLO Davide TCG + 02′ 50”
65 MEIER Christian OGE + 02′ 50”
66 VAN ASBROECK Tom TLJ + 02′ 53”
67 ZANDIO ECHAIDE Xabier SKY + 02′ 55”
68 KISERLOVSKI Robert TCS + 03′ 00”
69 ZIELINSKI Kamil POL + 03′ 03”
70 REYNES Vicente IAM + 03′ 04”
71 LINDEMAN Bert-Jan TLJ + 03′ 07”
72 MEZGEC Luka TGA + 03′ 08”
73 CHEVRIER Clement IAM + 03′ 09”
74 SMUKULIS Gatis KAT + 03′ 10”
75 MORI Manuele LAM + 03′ 11”
76 BEPPU Fumiyuki TFR + 03′ 11”
77 DE MARCHI Alessandro BMC + 03′ 13”
78 VILLELLA Davide TCG + 03′ 16”
79 DOCKER Mitchell OGE + 03′ 16”
80 BOSWELL Ian SKY + 03′ 18”
81 CATALDO Dario AST + 03′ 22”
82 RUTKIEWICZ Marek CCC + 03′ 24”
83 STACHOWIAK Adam POL + 03′ 26”
84 DOMONT Axel ALM + 03′ 29”
85 ANTON HERNANDEZ Igor MOV + 03′ 29”
86 NOCENTINI Rinaldo ALM + 03′ 30”
87 CHERNETSKI Sergei KAT + 03′ 31”
88 BATEK Dariusz POL + 03′ 32”
89 POLJANSKI Pawel TCS + 03′ 37”
90 POPOVYCH Yaroslav TFR + 03′ 38”
91 JEANNESSON Arnold FDJ + 03′ 45”
92 PICHON Laurent FDJ + 03′ 49”
93 BONNAFOND Guillaume ALM + 03′ 52”
94 DE BACKER Bert TGA + 03′ 53”
95 MOHRIC Matej TCG + 03′ 54”
96 FROHLINGER Jhoannes TGA + 03′ 55”
97 TURGOT Sebastien ALM + 03′ 58”
98 GARCIA Lopez David SKY + 03′ 59”
99 BYSTROM Sven Erik KAT + 03′ 59”
100 VAN WINDEN Dennis TLJ + 04′ 04”
101 STAMSNIJDER Tom TGA + 04′ 06”
102 ARMEE Sander LTS + 04′ 10”
103 VEIKKANEN Jussi FDJ + 04′ 15”
104 LANCASTER Brett OGE + 04′ 16”
105 LE GAC Olivier FDJ + 04′ 17”
106 BOLE Grega CCC + 04′ 28”
107 DEIGNAN Philip SKY + 04′ 33”
108 ATAPUMA HURTADO Darwin BMC + 04′ 36”
109 MOSER Moreno TCG + 04′ 38”
110 FRANCZAK Pawel POL + 05′ 26”
111 BELTRAN Edward TCS + 05′ 27”
112 EWAN Caleb OGE + 05′ 39”
113 HIRT Jan CCC + 11′ 53”
Generalka:
1 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon MOV 26h 04′ 38”
2 DE CLERCQ Bart LTS + 00′ 02”
3 HERMANS Ben BMC + 00′ 03”
4 ZAKARIN Ilnur KAT + 00′ 14”
5 ARU Fabio AST + 00′ 15”
6 ULISSI Diego LAM + 00′ 19”
7 RIBLON Christophe ALM + 00′ 40”
8 HENAO Montoya Sergio Luis SKY + 00′ 54”
9 FORMOLO Davide TCG + 01′ 23”
10 NIEVE ITURRALDE Mikel SKY + 01′ 32”
11 REBELLIN Davide CCC + 01′ 59”
12 REICHENBACH Sebastien IAM + 02′ 06”
13 SORENSEN Chris Anker TCS + 02′ 52”
14 ZOIDL Riccardo TFR + 02′ 54”
15 VAN DEN BROECK Jurgen LTS + 03′ 41”
16 MONFORT Maxime LTS + 04′ 13”
17 CRADDOCK Lawson TGA + 04′ 33”
18 MOINARD Amael BMC + 04′ 43”
19 KISERLOVSKI Robert TCS + 07′ 32”
20 VORGANOV Eduard KAT + 09′ 55”
21 BENNET George TLJ + 09′ 56”
22 MARCZYNSKI Tomasz POL + 11′ 35”
23 ELISSONDE Kenny FDJ + 12′ 19”
24 TIRALONGO Paolo AST + 12′ 55”
25 WARBASSE Lawrence IAM + 15′ 36”
26 BRAMBILLA Gianluca EQS + 18′ 23”
27 PATERSKI Maciej CCC + 19′ 37”
28 ROSA Diego AST + 19′ 43”
29 ZEITS Andrey AST + 19′ 45”
30 ATAPUMA HURTADO Darwin BMC + 20′ 27”
31 VAKOC Petr EQS + 21′ 33”
32 ARMEE Sander LTS + 21′ 52”
33 HANSEN Jesper TCS + 22′ 07”
34 ANTON HERNANDEZ Igor MOV + 23′ 18”
35 VELITS Peter BMC + 26′ 06”
36 VILLELLA Davide TCG + 26′ 34”
37 PETROV Evgeny TCS + 27′ 57”
38 SAMOILAU Branislau CCC + 28′ 14”
39 CATALDO Dario AST + 28′ 55”
40 MORI Manuele LAM + 29′ 26”
41 MEIER Christian OGE + 30′ 33”
42 VERONA Quintanilla Carlos EQS + 31′ 40”
43 PUCCIO Salvatore SKY + 31′ 44”
44 CATTANEO Mattia LAM + 32′ 36”
45 MOSER Moreno TCG + 32′ 36”
46 CHEVRIER Clement IAM + 32′ 38”
47 BOUET Maxime EQS + 36′ 13”
48 TANKINK Bram TLJ + 36′ 42”
49 DILLIER Silvan BMC + 36′ 53”
50 DENIFL Stefan IAM + 37′ 09”
51 GOLAS Michal EQS + 37′ 19”
52 BOSWELL Ian SKY + 37′ 57”
53 POLJANSKI Pawel TCS + 38′ 05”
54 CAPECCHI Eros MOV + 38′ 11”
55 GARCIA Lopez David SKY + 39′ 28”
56 FROHLINGER Jhoannes TGA + 42′ 08”
57 NIEMIEC Przemyslaw LAM + 42′ 26”
58 JEANNESSON Arnold FDJ + 43′ 36”
59 DE MARCHI Alessandro BMC + 44′ 55”
60 LINDEMAN Bert-Jan TLJ + 47′ 06”
61 RUTKIEWICZ Marek CCC + 47′ 35”
62 DEIGNAN Philip SKY + 49′ 13”
63 BREEN Vegard LTS + 50′ 02”
64 NOCENTINI Rinaldo ALM + 50′ 52”
65 VENTOSO Francisco Jose MOV + 51′ 11”
66 CONTI Valerio LAM + 51′ 34”
67 HIRT Jan CCC + 53′ 00”
68 DOMONT Axel ALM + 53′ 14”
69 BONNAFOND Guillaume ALM + 53′ 15”
70 MOHRIC Matej TCG + 53′ 35”
71 BYSTROM Sven Erik KAT + 53′ 36”
72 MIHAYLOV Nikolay CCC + 53′ 40”
73 BOLE Grega CCC + 53′ 41”
74 PICHON Laurent FDJ + 54′ 35”
75 FRANCZAK Pawel POL + 55′ 03”
76 BELTRAN Edward TCS + 55′ 12”
77 ZIELINSKI Kamil POL + 01h 01′ 44”
78 REYNES Vicente IAM + 01h 02′ 13”
79 BEPPU Fumiyuki TFR + 01h 02′ 28”
80 STACHOWIAK Adam POL + 01h 02′ 43”
81 CHERNETSKI Sergei KAT + 01h 02′ 48”
82 BATEK Dariusz POL + 01h 02′ 49”
83 VAN WINDEN Dennis TLJ + 01h 03′ 13”
84 FUMEAUX Jonathan IAM + 01h 03′ 32”
85 BODNAR Maciej TCS + 01h 03′ 55”
86 LE GAC Olivier FDJ + 01h 04′ 46”
87 GRADEK Kamil POL + 01h 04′ 53”
88 KIRYIENKA Vasil SKY + 01h 05′ 33”
89 HAYMAN Mathew OGE + 01h 05′ 34”
90 VEIKKANEN Jussi FDJ + 01h 06′ 04”
91 DOCKER Mitchell OGE + 01h 06′ 43”
92 MEZGEC Luka TGA + 01h 07′ 05”
93 SMUKULIS Gatis KAT + 01h 08′ 09”
94 HOWSON Damien OGE + 01h 10′ 32”
95 POPOVYCH Yaroslav TFR + 01h 11′ 56”
96 VAN ASBROECK Tom TLJ + 01h 12′ 42”
97 KLUGE Roger IAM + 01h 14′ 42”
98 SERGENT Jesse TFR + 01h 15′ 25”
99 TURGOT Sebastien ALM + 01h 15′ 31”
100 EWAN Caleb OGE + 01h 17′ 06”
101 SKJERPING Kristoffer TCG + 01h 17′ 18”
102 BIALOBLOCKI Marcin POL + 01h 18′ 24”
103 GRETSCH Patrick ALM + 01h 20′ 44”
104 KITTEL Marcel TGA + 01h 21′ 59”
105 BAGDONAS Gediminas ALM + 01h 24′ 47”
106 SUTTERLIN Jasha MOV + 01h 28′ 17”
107 ZANDIO ECHAIDE Xabier SKY + 01h 29′ 24”
108 STAMSNIJDER Tom TGA + 01h 29′ 40”
109 KEIZER Martijn TLJ + 01h 35′ 25”
110 COLEDAN Marco TFR + 01h 37′ 01”
111 FLENS Rick TLJ + 01h 37′ 05”
112 LANCASTER Brett OGE + 01h 41′ 21”
113 DE BACKER Bert TGA + 01h 42′ 07”