Christopher Juul-Jensen (Tinkoff – Saxo) wygrał 25. edycję Tour of Denmark. Na ostatnim etapie zwyciężył Michael Mørkøv (Tinkoff – Saxo).

Ostatni etap duńskiego wyścigu prowadził z Hillerød do Frederiksberg i liczył 155 kilometrów.

Zgodnie z oczekiwaniami zakończył się on sprinterskim pojedynkiem. Wygrał go Michael Mørkøv (Tinkoff – Saxo), który pokonał swojego kolegę z zespołu, Matti Breschela. Podium etapowe uzupełnił Edvald Boasson Hagen (MTN – Qhubeka).

Klasyfikację generalną wygrał Christopher Juul-Jensen (Tinkoff – Saxo), młodzieżową Mads Würtz (ColoQuick), górską Pim Ligthart (Lotto Soudal), a punktową Matti Breschel (Tinkoff – Saxo).

Wyniki szóstego etapu:

1    Michael MORKOV    DEN    TCS    3:09:59
2    Matti BRESCHEL    DEN    TCS    0
3    Edvald BOASSON HAGEN    NOR    MTN    0
4    Raymond KREDER    NED    ROP    0
5    Nicola RUFFONI    ITA    BAR    0
6    Asbjørn KRAGH ANDERSEN    DEN    TBW    0
7    Amaury CAPIOT    BEL    TSV    0
8    Kenny DE HAES    BEL    LTS    0
9    Magnus Cort NIELSEN    DEN    DEN    0
10    Marco MARCATO    ITA    WGG    0
11    Andrea PIECHELE    ITA    BAR    0
12    Phil BAUHAUS    GER    BOA    0
13    Robin STENUIT    BEL    WGG    0
14    Mads PEDERSEN    DEN    CLT    0
15    Rasmus GULDHAMMER    DEN    CLT    0
16    Andrea PERON    ITA    TNN    0
17    Dennis VANENDERT    BEL    LTS    0
18    Yannick MARTINEZ    FRA    EUC    0
19    Morten OLLEGAARD    DEN    RIW    0
20    Maurits LAMMERTINK    NED    ROP    0
21    Christopher SUTTON    AUS    SKY    0
22    Troels Ronning VINTHER    DEN    CLT    4
23    James VANLANDSCHOOT    BEL    WGG    4
24    Andreas STAUFF    GER    MTN    4
25    Christopher JUUL JENSEN    DEN    TCS    4
26    Lars Ytting BAK    DEN    LTS    4
27    Patrick KONRAD    AUT    BOA    4
28    Jay MCCARTHY    AUS    TCS    4
29    Christian KNEES    GER    SKY    4
30    Daniel SCHORN    AUT    BOA    4
31    Arman KAMYSHEV    KAZ    AST    4
32    Maxat AYAZBAYEV    KAZ    AST    4
33    Christoph PFINGSTEN    GER    BOA    4
34    Christoffer LISSON    DEN    ABB    4
35    Ruslan TLEUBAYEV    KAZ    AST    4
36    Rolf Nyborg BROGE    DEN    TCQ    4
37    Laurens DE VREESE    BEL    AST    4
38    Michel KREDER    NED    ROP    4
39    Mads Würtz SCHMIDT    DEN    TCQ    4
40    Jarl SALOMEIN    BEL    TSV    4
41    Michael REIHS    DEN    CLT    4
42    Stefan DJURHUUS    DEN    ABB    4
43    Alexander KAMP EGESTED    DEN    TCQ    4
44    Gregor MUHLBERGER    AUT    BOA    4
45    Paolo SIMION    ITA    BAR    4
46    Jelle VANENDERT    BEL    LTS    4
47    Sebastian HENAO GOMEZ    COL    SKY    4
48    Frederik FRISON    BEL    LTS    4
49    Floris DE TIER    BEL    TSV    4
50    Michael Carbel SVENDGAARD    DEN    CLT    4
51    Alexandre PICHOT    FRA    EUC    4
52    Nicolaj STEEN    DEN    DEN    4
53    Tosh VAN DER SANDE    BEL    LTS    4
54    Giovanni BERNAUDEAU    FRA    EUC    4
55    Magnus KLARIS    DEN    DEN    4
56    Kasper ASGREEN    DEN    DEN    4
57    Rasmus Christian QUAADE    DEN    CLT    4
58    Patrick CLAUSEN    DEN    TBW    4
59    Jens WALLAYS    BEL    TSV    4
60    Vincent JEROME    FRA    EUC    13
61    Daniil FOMINYKH    KAZ    AST    13
62    Michael VALGREN    DEN    TCS    13
63    Søren Kragh ANDERSEN    DEN    TBW    13
64    David LOZANO RIBA    ESP    TNN    13
65    Kevin CALLEBAUT    BEL    WGG    13
66    Jesper SCHULTZ    DEN    DEN    13
67    Joonas HENTTALA    FIN    TNN    13
68    Sean DE BIE    BEL    LTS    13
69    Linus GERDEMANN    GER    CLT    13
70    Valerio AGNOLI    ITA    AST    16
71    Jonas Aaen JÖRGENSEN    DEN    RIW    19
72    Casper PEDERSEN    DEN    RIW    22
73    Martin MORTENSEN    DEN    CLT    22
74    Kristian SBARAGLI    ITA    MTN    24
75    Mathias KRIGBAUM    DEN    DEN    25
76    Martin Toft MADSEN    DEN    ABB    28
77    Morgan LAMOISSON    FRA    EUC    28
78    Pim LIGTHART    NED    LTS    37
79    Dan CRAVEN    NAM    EUC    37
80    Mathias WESTERGAARD    DEN    ABB    37
81    Christian Nyvang LUND    DEN    TCQ    37
82    Marc DEMAAR    NED    ROP    37
83    Ivar SLIK    NED    ROP    37
84    Mike TERPSTRA    NED    ROP    37
85    Nikola AISTRUP    DEN    RIW    37
86    Christopher WILLIAMS    AUS    TNN    37
87    Alex RASMUSSEN    DEN    TBW    37
88    Daniel FODER    DEN    TBW    37
89    Michael OLSSON    SWE    TBW    37
90    Sjoerd VAN GINNEKEN    NED    ROP    40
91    Scott THWAITES    GBR    BOA    45
92    Enrico GASPAROTTO    ITA    WGG    45
93    Moreno DE PAUW    BEL    TSV    47
94    Jaco VENTER    RSA    MTN    53
95    Michal KOLÁR    SVK    TCS    57
96    Michael GOGL    AUT    TCS    57
97    Boris DRON    BEL    WGG    57
98    Cesare BENEDETTI    ITA    BOA    +1:09
99    Bjorn THURAU    GER    BOA    +1:09
100    Enrico BATTAGLIN    ITA    BAR    +1:11
101    Javier MEGIAS LEAL    ESP    TNN    +1:13
102    Jesper Juul ANDREASEN    DEN    ABB    +1:50
103    Nathan EARLE    AUS    SKY    +1:50
104    Juraj SAGAN    SVK    TCS    +2:07
105    Nick DOUGALL    RSA    MTN    +2:36
106    Ben SWIFT    GBR    SKY    +2:40
107    Stijn STEELS    BEL    TSV    +2:51
108    Brian VAN GOETHEM    NED    ROP    +2:51
109    Kenny DE KETELE    BEL    TSV    +2:51
110    Charles PLANET    FRA    TNN    +2:53
111    Lars BOOM    NED    AST    +3:15
112    Jef VAN MEIRHAEGHE    BEL    TSV    +3:15
113    Christian Moberg JÖRGENSEN    DEN    TCQ    +3:15
114    Alessandro TONELLI    ITA    BAR    +3:20
115    Simone ANTONINI    ITA    WGG    +3:20
116    Tom DEVRIENDT    BEL    WGG    +3:20
117    Frederik ZEUNER    DEN    DEN    +3:29
118    Nicola BOEM    ITA    BAR    +3:48
119    Theo BOS    NED    MTN    +3:48
120    Rune ALMINDSO ANDERSEN    DEN    TCQ    +3:48
121    Rasmus MYGIND    DEN    RIW    +5:00
122    Dennis HERFORTH JENSEN    DEN    TCQ    +5:00
123    Martin HERBÆK GRØN    DEN    RIW    +5:00
124    Jonas Gregaard WILSLY    DEN    TBW    +5:00
125    Mark Sehested PEDERSEN    DEN    TBW    +5:08
126    Nicolai BROCHNER    DEN    RIW    +5:17
127    Emil BAEKHOJ HALVORSEN    DEN    RIW    +8:26
DNF    Jimmy ENGOULVENT    FRA    EUC
DNF    Julien MORICE    FRA    EUC
DNF    Gerald CIOLEK    GER    MTN
DNF    Martijn VERSCHOOR    NED    TNN
DNF    Jesper Odgaard NIELSEN    DEN    TCQ
DNF    Heine HANSEN    DEN    ABB
DNF    Daniel HARTVIG    DEN    DEN

Końcowa klasyfikacja generalna:
1    Christopher JUUL JENSEN    Denmark    TCS    19:42:19
2    Lars Ytting BAK    Denmark    LTS    45
3    Marco MARCATO    Italy    WGG    49
4    Rasmus GULDHAMMER    Denmark    CLT    +1:00
5    Patrick KONRAD    Austria    BOA    +1:04
6    Edvald BOASSON HAGEN    Norway    MTN    +1:19
7    Mads Würtz SCHMIDT    Denmark    TCQ    +1:26
8    Matti BRESCHEL    Denmark    TCS    +1:26
9    Alexander KAMP EGESTED    Denmark    TCQ    +1:30
10    Magnus Cort NIELSEN    Denmark    DEN    +1:54
11    Troels Ronning VINTHER    Denmark    CLT    +2:16
12    Maurits LAMMERTINK    Netherlands    ROP    +2:20
13    Sebastian HENAO GOMEZ    Colombia    SKY    +2:30
14    Christian KNEES    Germany    SKY    +2:37
15    Jay MCCARTHY    Australia    TCS    +2:39
16    Michael MORKOV    Denmark    TCS    +2:52
17    Floris DE TIER    Belgium    TSV    +3:15
18    Jelle VANENDERT    Belgium    LTS    +3:32
19    Dennis VANENDERT    Belgium    LTS    +3:34
20    Michael VALGREN    Denmark    TCS    +7:13
21    Lars BOOM    Netherlands    AST    +7:39
22    Tosh VAN DER SANDE    Belgium    LTS    +9:38
23    Michel KREDER    Netherlands    ROP    +9:45
24    Sean DE BIE    Belgium    LTS    +9:53
25    Pim LIGTHART    Netherlands    LTS    +10:01
26    Jonas Aaen JÖRGENSEN    Denmark    RIW    +10:05
27    Enrico GASPAROTTO    Italy    WGG    +10:27
28    Michael GOGL    Austria    TCS    +11:13
29    Bjorn THURAU    Germany    BOA    +11:16
30    Michael OLSSON    Sweden    TBW    +11:21
31    Søren Kragh ANDERSEN    Denmark    TBW    +12:53
32    Asbjørn KRAGH ANDERSEN    Denmark    TBW    +13:00
33    Martin HERBÆK GRØN    Denmark    RIW    +13:52
34    Christoph PFINGSTEN    Germany    BOA    +14:44
35    Laurens DE VREESE    Belgium    AST    +15:14
36    Jarl SALOMEIN    Belgium    TSV    +15:16
37    Jens WALLAYS    Belgium    TSV    +15:27
38    Christoffer LISSON    Denmark    ABB    +15:52
39    Ben SWIFT    Great Britain    SKY    +15:53
40    Amaury CAPIOT    Belgium    TSV    +15:55
41    Martin MORTENSEN    Denmark    CLT    +16:05
42    Nicolaj STEEN    Denmark    DEN    +16:18
43    Scott THWAITES    Great Britain    BOA    +16:25
44    James VANLANDSCHOOT    Belgium    WGG    +16:27
45    Frederik FRISON    Belgium    LTS    +16:29
46    Vincent JEROME    France    EUC    +16:35
47    Kenny DE HAES    Belgium    LTS    +16:36
48    Linus GERDEMANN    Germany    CLT    +16:52
49    Mike TERPSTRA    Netherlands    ROP    +17:06
50    Andreas STAUFF    Germany    MTN    +17:07
51    Kristian SBARAGLI    Italy    MTN    +17:09
52    Valerio AGNOLI    Italy    AST    +17:10
53    Sjoerd VAN GINNEKEN    Netherlands    ROP    +17:16
54    Daniel SCHORN    Austria    BOA    +17:44
55    Michael REIHS    Denmark    CLT    +17:50
56    Ruslan TLEUBAYEV    Kazakhstan    AST    +19:02
57    Raymond KREDER    Netherlands    ROP    +19:12
58    Simone ANTONINI    Italy    WGG    +19:44
59    Rasmus Christian QUAADE    Denmark    CLT    +20:02
60    Andrea PERON    Italy    TNN    +20:13
61    Marc DEMAAR    Netherlands    ROP    +20:19
62    Michael Carbel SVENDGAARD    Denmark    CLT    +20:24
63    Magnus KLARIS    Denmark    DEN    +20:28
64    Phil BAUHAUS    Germany    BOA    +20:47
65    Yannick MARTINEZ    France    EUC    +21:02
66    Jaco VENTER    South Africa    MTN    +21:09
67    Stijn STEELS    Belgium    TSV    +21:11
68    Andrea PIECHELE    Italy    BAR    +21:22
69    Daniil FOMINYKH    Kazakhstan    AST    +21:23
70    Nicolai BROCHNER    Denmark    RIW    +21:38
71    Mads PEDERSEN    Denmark    CLT    +21:42
72    Brian VAN GOETHEM    Netherlands    ROP    +21:44
73    Stefan DJURHUUS    Denmark    ABB    +22:32
74    David LOZANO RIBA    Spain    TNN    +22:32
75    Morten OLLEGAARD    Denmark    RIW    +22:51
76    Nicola RUFFONI    Italy    BAR    +22:54
77    Robin STENUIT    Belgium    WGG    +23:12
78    Enrico BATTAGLIN    Italy    BAR    +23:16
79    Rasmus MYGIND    Denmark    RIW    +23:53
80    Cesare BENEDETTI    Italy    BOA    +24:18
81    Charles PLANET    France    TNN    +25:22
82    Kevin CALLEBAUT    Belgium    WGG    +25:46
83    Kenny DE KETELE    Belgium    TSV    +26:10
84    Alexandre PICHOT    France    EUC    +26:10
85    Dan CRAVEN    Namibia    EUC    +26:28
86    Arman KAMYSHEV    Kazakhstan    AST    +26:34
87    Giovanni BERNAUDEAU    France    EUC    +26:38
88    Daniel FODER    Denmark    TBW    +26:42
89    Gregor MUHLBERGER    Austria    BOA    +26:45
90    Ivar SLIK    Netherlands    ROP    +27:08
91    Juraj SAGAN    Slovakia    TCS    +27:12
92    Christopher SUTTON    Australia    SKY    +27:44
93    Tom DEVRIENDT    Belgium    WGG    +27:56
94    Boris DRON    Belgium    WGG    +28:53
95    Nick DOUGALL    South Africa    MTN    +28:59
96    Jef VAN MEIRHAEGHE    Belgium    TSV    +30:59
97    Nathan EARLE    Australia    SKY    +31:20
98    Martin Toft MADSEN    Denmark    ABB    +32:01
99    Maxat AYAZBAYEV    Kazakhstan    AST    +32:03
100    Paolo SIMION    Italy    BAR    +32:09
101    Patrick CLAUSEN    Denmark    TBW    +33:16
102    Morgan LAMOISSON    France    EUC    +33:52
103    Kasper ASGREEN    Denmark    DEN    +34:45
104    Jesper SCHULTZ    Denmark    DEN    +34:55
105    Alessandro TONELLI    Italy    BAR    +34:56
106    Mark Sehested PEDERSEN    Denmark    TBW    +35:56
107    Michal KOLÁR    Slovakia    TCS    +36:27
108    Javier MEGIAS LEAL    Spain    TNN    +36:37
109    Casper PEDERSEN    Denmark    RIW    +37:13
110    Jonas Gregaard WILSLY    Denmark    TBW    +38:53
111    Christian Moberg JÖRGENSEN    Denmark    TCQ    +39:52
112    Nikola AISTRUP    Denmark    RIW    +41:56
113    Alex RASMUSSEN    Denmark    TBW    +42:52
114    Christopher WILLIAMS    Australia    TNN    +42:56
115    Rolf Nyborg BROGE    Denmark    TCQ    +43:12
116    Christian Nyvang LUND    Denmark    TCQ    +43:19
117    Joonas HENTTALA    Finland    TNN    +45:30
118    Moreno DE PAUW    Belgium    TSV    +45:36
119    Dennis HERFORTH JENSEN    Denmark    TCQ    +47:42
120    Mathias WESTERGAARD    Denmark    ABB    +49:06
121    Frederik ZEUNER    Denmark    DEN    +49:07
122    Mathias KRIGBAUM    Denmark    DEN    +50:09
123    Jesper Juul ANDREASEN    Denmark    ABB    +52:14
124    Nicola BOEM    Italy    BAR    +54:16
125    Emil BAEKHOJ HALVORSEN    Denmark    RIW    +56:21
126    Rune ALMINDSO ANDERSEN    Denmark    TCQ    +58:19
127    Theo BOS    Netherlands    MTN    +58:36