Ekipa Movistar oficjalnie poinformowała na swojej stronie internetowej, że w tegorocznym wyścigu Vuelta a Espana na starcie staną Nairo Quintana oraz Alejandro Valverde, a więc 2. i 3. zawodnik niedawno zakończonego Tour de France.

Po wspaniałej dla Movistaru Wielkiej Pętli Eusebio Unzue szuka kolejnych szans na sukces. Duet Quintana – Valverde sprawdził się doskonale we Francji i postarają się powalczyć o wygranie ostatniego Grand Touru w tym roku. Warto dodać, że Alejandro Valverde ma w swoim bogatym dorobku zwycięstwo we Vuelta a Espana w 2009 roku, a Nairo Quintana oprócz dwukrotnie zajętego drugiego miejsca w klasyfikacji końcowej Tour de France ma na koncie także wygrane Giro d’Italia przed rokiem.

Oficjalne listy startowe zostaną podane w późniejszym terminie, ale z zapowiedzi na starcie oprócz duetu Movistaru ma stanąć także Chris Froome, który zapewne będzie chciał powalczyć o dublet. Oficjalną informację o  starcie w Hiszpanii przekazała drużyna BMC, a w jej szeregach pojedzie Tejay van Garderen. Amerykanin jechał świetny wyścig we Francji, jednak podczas etapu do Pra Loup musiał się wycofać i zapewne chciałby przywieźć do Madrytu dobry rezultat.

Kolejnym “przegranym” z Tour de France, który pojedzie do Hiszpanii jest Vincenzo Nibali. Włoch zna smak zwycięstwa w trzecim z Wielkich Tourów i tez chciałby zapewne powalczyć o kolejną wygraną. Do tego start zapowiadają m. in. Joaquim Rodriguez i Rafał Majka, którzy także powinni być ważnymi graczami w klasyfikacji generalnej, a więc na starcie w Puerto Banus zamelduje się absolutna czołówka peletonu.

Będziemy informować na bieżąco o składach drużyn, które pojadą we Vuelta a Espana.

Źródło: movistarteam.com / procyclingstats.com